Jump to content
Zoran Đurović

Свети Амброзије Милански о редовном причешћивању

Оцени ову тему

Recommended Posts

45 minutes ago, R2D2 рече

Slaba ti argumentacija... Nikakva zvanicna SPC ne stoji iza tebe, text je glupost i tacka. Moze da ga napise bilo ko. A ne vidim da je zvanican link, vec neki sajt parohije, mogao je da ga napravi bilo ko.

Mozda tebi zvuci kao "glupost" (kako si naveo u poruci), ali  meni nije. Zvanicna ucenja crkve ne nazivam takvim terminima, nego se trudim da poslusno ispunjavam...

Pritom je moja i argumentacija zvanicna, odnosno ima blagoslov od SPC.  
Dobro imas i ti pravo na svoje misljenje to je tvoja stvar, ja to postujem...
Ovde jedini Otac Zoran raspravlja argumentovano a pojedini samo upadaju i provociraju ,ali dzaba vam je.. Sto kaze u filmu 'balkanski spijun"
Za sve su vas spremali ali za mene nisu...

41 minutes ago, Zoran Đurović рече

"малој, малој групи" (Идоли),

не мешам вам се у теологију немојте ни ви мени у поп/рок, елем "мала, мала група ...." Фамилија :smeh1:

9 minutes ago, Снежана рече

не мешам вам се у теологију немојте ни ви мени у поп/рок, елем "мала, мала група ...." Фамилија :smeh1:

:))

33 minutes ago, Gresni rab Boziji рече

Zvanicna ucenja crkve ne nazivam takvim terminima, nego se trudim da poslusno ispunjavam...

Шта је званично учење Цркве? Некакав текстић ко зна какав и ко зна одакле? А ја питах малопре:

Цитат

И који Канони, Типици и Свети Оци веле да се пости седмицу дана пред причешће?

30 minutes ago, Снежана рече

Е, док сам писао, један глас ми је говорио: Нису Идоли... Али ме мрзело да тражим:))) 

24 minutes ago, Zoran Đurović рече

Е, док сам писао, један глас ми је говорио: Нису Идоли... Али ме мрзело да тражим:))) 

Au bre Oce Zoco, ne mozemo ni ko ljudi da diskutujemo, urotili se ovi moderatori na mene svaku drugu poruku mi brisu, kako da ti objasnim neke stvari kad me cenzurisu stalno...

A tek ovim provokatorima sto se ubacuju sta bi sve rekao da nisam pod cenzurom, ali dobro, neka ih ,nek se ubacuju...

Znas kako kaze narodna poslovica...  Kere laju,karavani prolaze Just_Cuz_19

Модератори! Ало! Немој да га цензуришете плиз.

Хоће човек да ми одговори у којем Типику или Канону, пише да се пости седмицу дана пред Причешће (на води!) и који све Св Оци тако уче? 

Ова порука му је прошла, што значи да ви то сигурно бришете његове одговоре на ово моје питање неваљалци једни, а човек се јадан труди. :)) 12:smeha:

2 hours ago, Zoran Đurović рече

Раскалуђерени Ксенофонт из Дечана. Та беда, као и Врљави Максим су сада главни на Истини (ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ). Говор га одаје... :cheesy3: Ем што знају људи да је у тој "малој, малој групи" (Идоли), него ми његови бивши пријатељи кажу да га препознају по језику. Убио сам га на фејсу поводом поста суботом, па зато овде узима да баца прашину у очи са календарчетом. Јер, тамо сам га назидао духовно да тај пост не постоји по канонима и типицима. Зато сада покушава да овде сикће са овим глупостима.

Сада ћу на оном посту о артемитској јертеси окачити укратко расправу са моје странице. Да се радују мало, а не би било лоше да се омоле св. Стефану Првовенчаном, који је био одан папи, да им очи отвори. На тај текст нису реаговали, јер против дкуенатане огу ишта, а и главни њихов ауторитет, Модраг М. Петровић, тврди да је Св. Сава писао Папи Хонорију... Љута невоља се сручила на главу артемита 12:smeha::))12:smeha:         

Ahahaha Oce ti si legenda, ti toliko mrzis "Artemite" Verujem kad bi ti dali prangiju sve bi po njima opleo nebi trepnuo:pucpuc2:

Odakle tolika mrznja prema njima?

Mozda je on dobar covek u dusi samo ga ti nerazumes, covek voli da revnuje i to je njegov stav, pridrzava se toga,ne podrzavam sto je otisao u raskol ali  jedino sto je trazio to je da zadrzi svoju Eparhiju, i  tu je doslo do sukoba i svadje Zamisli sad situaciju da se Vladike bratski i hriscanski pomire sa njim  i njega vrate u okrilje crkve, mi bi svi vernici bili srecni jer je doslo do pomirenja, a ti bi morao da se ispovedis kod njega za mrznju i osudjivanje da trazis oprostaj.  Kako bi mu pogledo u oci posle ovakvih prozivki a treba da sluzite zajedno...

9 minutes ago, Vedran рече

Модератори! Ало! Немој да га цензуришете плиз.

Хоће човек да ми одговори у којем Типику или Канону, пише да се пости седмицу дана пред Причешће (на води!) и који све Св Оци тако уче? 

Ова порука му је прошла, што значи да ви то сигурно бришете његове одговоре на ово моје питање неваљалци једни, а човек се јадан труди. :)) 12:smeha:

Zbog takvih kao ti sam pod cenzurom pa vas zaobilazim, pa te molim zaobidji me, nisi mi interesantan...Just_Cuz_19

Ne bih da navucem na sebe gnev stasnog RYLAN-A sa munjama na slemu...:(

Cudi me kako takvi ko ti vec nisu na administriranju ?

ХАХАХА!!

Ово је баш много забавно! Сад сам ти ја крив за цензуру. 12:smeha:

Напрасно те прошло интересовање за учење Цркве. :))

Jedno pitanje , da li PC ima liturgiju svaki dan i ako ima onda se možete i svakodneno priceesćivati ako želite ? To znači da bi trebali stalno postiti , log. Pričest i post nemaju veze jedno sa drugim. Post , molitva i milostinja su potrebni ali nisu uvjet za Pričest. Jedino je teški grijeh zapreka .

22 minutes ago, Vedran рече

ХАХАХА!!

Ово је баш много забавно! Сад сам ти ја крив за цензуру. 12:smeha:

Напрасно те прошло интересовање за учење Цркве. :))

Brate Vedrane da te posavetuje tvoj brat Gresni Sluga i ubogi...

Ne talasaj mnogo po temama, vidim imas samo stotinak pruka sigurno si nov, pa verujem da nisi pod cenzurom a to je na ovom sajtu velika sreca;

Mozes da pises sta oces kome oces niko te ne kontrolise...

Eeto mene nije imao ko nazalost da posavetuje i opomene, nego su me provokatori  navukli ko budalu u diskusije i rasprave pa je palo teskih reci i to su u stvari jedva cekali, a onda me onako surovo i pokvarenjacki prijavljivali i sad sam vezan ko na lancu.. Tako se osecam...

Puste mi po koju poruku (u stvari vecinu da negresim dusu) ako se smiluju a to nije bas lep osecaj pogotovo kad te napadnu a nemozes da se branis vezan si, zato pamet u glavu svakakvih ima ovde tri puta promisli pre nego sto nesto napises ili ces na svojoj kozi osetiti gnev strasnih Moderatora... 

Cuvaj tu slobodu govora sto imas i pamet u glavu pozdravlja te tvoj brat!

Ali jedna stvar me raduje neki provokatori zbog kojih sam na lancu su najureni skroz i to moz da te snadje i ta cinjenica  me raduje jako  i daje snage da istrajem! Ipak ima pravde na ovom sajtu

Jos kad bi dali drugu sansu , eeeee...

12 minutes ago, kopitar рече

Jedno pitanje , da li PC ima liturgiju svaki dan i ako ima onda se možete i svakodneno priceesćivati ako želite ? To znači da bi trebali stalno postiti , log. Pričest i post nemaju veze jedno sa drugim. Post , molitva i milostinja su potrebni ali nisu uvjet za Pričest. Jedino je teški grijeh zapreka .

Liturgija svaki dan je heretička rimopapistička zapadna izmišljotina, kakva liturgija svaki dan, drži se samo nedeljom u dan Kristovog uskrsnuća. Jedna nedelja, jedna crkva, jedan oltar, jedan sveštenik/episkop, jedna liturgija pravilo!

:D

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...