Jump to content
Zoran Đurović

Свети Амброзије Милански о редовном причешћивању

Оцени ову тему

Recommended Posts

Guest
1 minute ago, Vedran рече

И који Канони, Типици и Свети Оци веле да се пости седмицу дана пред причешће? Није ваљда Црква оставила то "баба Смиљани" да пропише у "зборнику вјере прађедовске"! Заборавили Црква и Оци, а сетила се "баба Смиљана" и онда неки попови по "предању" преузели. Као што по "предању" неки у нашем народу мрсе на Св Николу, јер им тако "ћаћа оставио". 

Гомила произвољности.

Ima jedna stvar koja i meni smeta a citam je redovno u onom crkvenom kalendarcetu koji izdaje SPC.

Text posle godisnjeg kalendara u mnogim svojim detaljima je krajnje infantilan, a ljudi to sto pise uzimaju kao merilo vere. Na primer 7 Svetih Tajni... ili ona prica o Postu sa par citata Svetih Otaca i nekakvim texticem koji je ko zna kad i iz koje namere napisao.

Zato i nije dobro cesto zamerati ljudima jer oni citaju kako je tamo napisano. Problem je u onima koji dozvoljavaju da se to pise.

1 minute ago, R2D2 рече

Problem je u onima koji dozvoljavaju da se to pise.

Календар је светиња. Хаха! Ђе ћеш без Туциндана и осталих ...дана. Не би ваљда да и то реформишеш 12:smeha:

Него озбиљно, немам појма шта је то што има о посту у календару. Тога код нас нема.

11 minutes ago, Vedran рече

Календар је светиња. Хаха! Ђе ћеш без Туциндана и осталих ...дана. Не би ваљда да и то реформишеш 12:smeha:

Него озбиљно, немам појма шта је то што има о посту у календару. Тога код нас нема.

Pa da a onda hoces dukate da razumes, nemiguce je to :D

Sve sa spiskom vasara i panadjura, grehova i cudesa.

Nije lako biti u matici :D

Padobranac je neko ko dođe na sluzbu par puta godisnje ako i toliko, ne posti postove, ne konta zasto i kako jer mu to deluje previse zaluđenicki, za sebe kaze da postuje sve to al da nije neki fanatik...i onda sta ce pope daju mu makar "nedelju dana pred pricesce" ne bi li se nesto promenilo u tom tradicionalizmu. Doduse takvi posle padobranci postaju fanatici, znaju sve bolje od vladika i patrijarha, pozivaju se na kanone i sve im,smeta.

5 hours ago, Gresni rab Boziji рече

Јел лепо пише у тексту "Верници се за Свето причешће припремају постом и молитвоми  "Недељу дана пред причешће држи се строги пост, тј. пости се на води, не употребљава се уље. Верници исповедају своје грехе свештенику и тек после тога верници могу приступити Путиру (Чаши) са Светим причешћем".

И шта ћемо сад?  Сад Грешници  испадоше у праву, а Oтац Зоћа,  мора да објасни неке ствари, како он то прича једно, а Црква у којој служи друго? :scratch_head:

Небојша, душо, ваша јеретичка артемитска тртомуђења (не постоји довољно јак израз) су разбијена у прах и пепео, и овде и на Авином фејсу. Ти си мислио да идеш у манастир да командујеш а не да слушаш, па ниси прихватио кад те је владика Теодосије отерао са певнице. Ниси имао смирења.

Других ради само велим да никога не обавезује шта каже неки полу-писмени поп. Јер на твоју тугу и дубоку жалост не постоји ниједан канон или типиккоји би ове бесмислице прописивао. 

Него, реци ми ти када се прасе крмаче?   

Hahaha Novotarci digli uzbunu :))

Sjatili se na mene gresnog, ali iza mene stoje zvanicna SPC, a vi kad nemate nikakve argumente onda se segacite samnom... Nema veze neljutim se  :)

Postavio sam link teksta, to je zvanican link  SPC...

Eto da naucite nesto i da ne fantazirate...

Ako imate nesto protiv ovog teksta, zalite se onom koji ga je sastavio, a ne meni :)

6 minutes ago, Zoran Đurović рече

Небојша, душо, ваша јеретичка артемитска тртомуђења

Ја данас ко у неком матриксу. Ништа не капирам. Ни дукате, ни кесе, .... а ко је сад Небојша?

Управо сада, Vedran рече

Ја данас ко у неком матриксу. Ништа не капирам. Ни дукате, ни кесе, .... а ко је сад Небојша?

Раскалуђерени Ксенофонт из Дечана. Та беда, као и Врљави Максим су сада главни на Истини (ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ). Говор га одаје... :cheesy3: Ем што знају људи да је у тој "малој, малој групи" (Идоли), него ми његови бивши пријатељи кажу да га препознају по језику. Убио сам га на фејсу поводом поста суботом, па зато овде узима да баца прашину у очи са календарчетом. Јер, тамо сам га назидао духовно да тај пост не постоји по канонима и типицима. Зато сада покушава да овде сикће са овим глупостима.

Сада ћу на оном посту о артемитској јертеси окачити укратко расправу са моје странице. Да се радују мало, а не би било лоше да се омоле св. Стефану Првовенчаном, који је био одан папи, да им очи отвори. На тај текст нису реаговали, јер против дкуенатане огу ишта, а и главни њихов ауторитет, Модраг М. Петровић, тврди да је Св. Сава писао Папи Хонорију... Љута невоља се сручила на главу артемита 12:smeha::))12:smeha:         

4 minutes ago, Zoran Đurović рече

Раскалуђерени Ксенофонт из Дечана.

Аха. Тако. Ко ће га знати, кад воле да се скривају од светлости по катакомбама, анонимности и мраку. 

Него, ако је већ тако, драги мој, што се не вратите у СПЦ кад велиш да она тако учи? Што сте утекли у рупе (катакомбе)?

Ово је линк за опело артемитском посту у суботу: 

https://pouke.org/forum/topic/43326-зоран-ђуровић-јерес-артемитског-суботњег-поста/?page=3

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...