Jump to content
Zoran Đurović

Свети Амброзије Милански о редовном причешћивању

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ово ме са чашом воде коју попије после поноћи да се не би причестио подсетило на ону стару руску калуђерску причу.Извињавам се ако је овде наведена можда сам је чак и ја наводио.

У манастиру у суботу увече пију калуђери.Пијани сви .Око три ујутро каже један -браћо ко ће служити ујутро сви смо пијани и пили смо после поноћи.У великој бризи скоро се отрезнише и тек се један сети-Ма нек служи отац Анатолије он има слаб цуг пао је под сто око пола дванаест.Ето и проблем решен.

А ево и једну причицу из мог живота.Кад сам био млађи више сам се дружио са нашим свештеницима, духовницима,владикама.По српском обичају сви нуде ракију која као не може да се одбије.Али мој проблем је што сам ја па скоро алергичан на алкохол,рецимо мирис изазива главобољу или ако попијем чашицу то су тешке главобоље не могу да спавам.Једино ме није никад нудио о.Атанасије Јевтић који има сличан проблем као ја па просипа ракију трља руке све да је не би пио.

Дакле седим ја са новоизабраним епископом моравичким Иринејем(Буловићем) и он наточио себи и мени по чашицу метаксе.Мислим се добро је бар не смрди као ракија али да ли ће ме болети глава.Он љубазно ајде ајде и све тако.Одједном неко куца на врата.Улази епископ рашко-призренски Павле(Стојчевић) и почиње да виче-Шта пијете само пијете,на шта то личи.Ја се мислим мајко мила ови ће ме уништити овај ме тера да пијем овај виче зашто пијем али ме је бар спасао.Е сад ви који водите расправе реците у ком је била благодат.

8 hours ago, Panthera Leo рече

Ово ме са чашом воде коју попије после поноћи да се не би причестио подсетило на ону стару руску калуђерску причу.Извињавам се ако је овде наведена можда сам је чак и ја наводио.

У манастиру у суботу увече пију калуђери.Пијани сви .Око три ујутро каже један -браћо ко ће служити ујутро сви смо пијани и пили смо после поноћи.У великој бризи скоро се отрезнише и тек се један сети-Ма нек служи отац Анатолије он има слаб цуг пао је под сто око пола дванаест.Ето и проблем решен.

12:smeha::))12:smeha:

On 6.5.2016. at 13:10, Zoran Đurović рече

Тако живи да будеш достојан да се сваки дан причестиш. Ко не заслужује сваки дан примати, није достојан ни да се причести после годину дана.

Дал` то значи нпр. да као што би сваки дан одржавали кућу чистом, очекујући долазак неког највише уваженог и поштованог госта, тако без престанка треба да смо у молитви, покајању, труду да творимо вољу Његову. Остатак живота свога у миру и покајању да проведемо, ако смо у миру и радости Духа Светог онда покајање није потребно, а ако изгубимо мир и радост онда у покајању да пребивамо.

Мислим да причешће само собом не спасава, нпр. владика Артемије се причешћивао и као такав направио је нешто што није спасоносно за њега. Потребно је имати правилно схватање и однос према причешћивању.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...