Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Zoran Đurović

Свети Амброзије Милански о редовном причешћивању

Оцени ову тему

Recommended Posts

10 hours ago, Gresni rab Boziji рече

Sto se tice svetih Otaca ti se pozivas na cetvoricu svetih Otaca a iza mene stoje najmanje cetrdeset i cetiri sveta Oca crkve koji uce da se treba pripremati za Sveto Pricesce Postom molitvom,pokajanjem i ispovescu..

I sta cemo sad?

Морам да ти одговорим Исусовим речима: Слепче, па ти не знаш ништа! 

Зонара, Аристин, Валсамон и Словенска Крмчија нису свети Оци! Прва тројица су, заједно са Властаром најзначајни тумачи канонског права у Византији и ауторитети у овој области. Наравно да су људи цркве (из које си ти изопштен), али се не воде као св. Оци. И ја сам бистар лик, али нисам св. Отац. Крмчија, која је књига још мање је св. Отац! 12:smeha:

Ти си за ову тројицу, чија сам тумачења само пренео, рекао да су опрелешћени! И то си поткрепио сумњивим интервјуом неуког попа који може да буде и светац али који ове ствари не познаје. Даље, ти хулиш на св. Амброзија који говори исто што и ја: Да нема припреме, јер је цео живот припрема. Хулиш на владику Николаја, који је исто, као и Амброзије, рекао за Његоша.

Црква је канонима регулисала праксу причешћивања (неусловљено постом и исповешћу). Ко се не причести, одлучује се док се не покаје. И то ови каноничари јасно веле. Нема ниједног на кога би се могао позвати о. Дионисије, који, узгред ни не зна грчки. 

Најмање постоји неки св. Отац који би тврдио ове перверзије за које се ти залажеш. Јер, Оци нису против канона. Лепо смо вас, старокатолике, анатемисали у лику св. Фотија. Прво-Други Цариградски сабор је свечано осудио артемите 861. године.

Него, реци ми, Јудо, зашто се не извинеш тројици каноничара? Назвао си их сујетнима и опрелешћенима. Узимаш да блебећеш овде, а нећеш да покажеш мрвицу врлине, па да кажеш: Опростите ми, оци и браћо, јер сам вас ставио из незнања у исти кош са демонизованим попом Ђуровићем! Руга ти се Дух Свети и ти то не видиш... 

Joj oce ti si toliko zabavan da se ja pokidam od smeha kad diskutujem sa tobom, pa ko je mislio na Zonaru bre !! hahahah 12:smeha:

kralju legendo mislio sam na sv Ambrozija Avgustina Nezistijana Vasilija njih si pomenuo na pocetku teme .. :))

Joj Oce dok te vratim na pravi put izgubicu te !! :)

Mislim da je blizina Vatikana uticala na tebe pod hitno te treba vratiti u Sumadiju  negde blizu Knica  da sluzis...:pop:

A te tumace neuzimam u obzir 5% , niti zelim da komentarisem nekoga ko nema status  Sveca i nije utvrdjen u veri .. .

Ako ces tako da se pozivas na svakoga i ti i ja smo valjda neki tumaci, vidis da tumacimo jedan kanon na dva razlicita nacina, ali ko nas pita, nase misljenje nevredi 5%...

Samo misljenja onih utvrdjenih u veri se postuje i vazi...

4 hours ago, Zoran Đurović рече

Ти си за ову тројицу, чија сам тумачења само пренео, рекао да су опрелешћени! И то си поткрепио сумњивим интервјуом неуког попа који може да буде и светац али који ове ствари не познаје. Даље, ти хулиш на св. Амброзија који говори исто што и ја: Да нема припреме, јер је цео живот припрема. Хулиш на владику Николаја, који је исто, као и Амброзије, рекао за Његоша.

Pa tako te volim kad kazes ceo zivot je priprema, a ne," ne treba priprema", "rekao ovaj ili onaj", "po kanonu si obavezan da se pricestis bez obzira na okolnosti da li si se pripremao ili nisi" itd..

Pa ja sam u startu govorio da mora  da postoji priprema kakva takva ali mora da postoji ...

Ne bi valjalo tek tako da se pridje bez straha Bozijeg i pripreme jer je onda sveto Pricesce na osudu a ne na spasenje.

I govorio sam da smo svi mi nedostojni to je cinjenica, ali to sto smo nedostojni ne oslobadja nas obaveze da se spremamo postom molitvom i pokajanjem za Sveto Pricesce...

I  to da bi priprema trebalo da bude celoga zivota a ne samo sedam dana to se slazem, ali to pravilo vazi za one koji su redovni u crkvi, poste sve postove, mole se, kaju, ispravljaju, ispovedaju, taj da kazemo i ima blagoslov da se  pricescuje, a sta cemo sa onima koji retko dolaze u crkvu, koji ne poste, koji necitaju molitve i retko se pricescuju? Naravno da zbog takvih postoji pravilo u nasoj crkvi 7 dana posta na vodi bez ulja plus molitve, pokajanje, prastanje, itd... O tome ja pricam svo vreme...

Pa oko cega se onda mi sporimo kad si ti Oce priznao da treba priprema pred pricesce Pitam se sad ? :)))

Проблем је што ти називаш правилом нешто што је изузетак и на томе инсистираш. Не може у Цркви бити правило никако нешто што је ванредно стање. Да људи не долазе у Цркву да не посте, да се не причешћују да се не моле, итд. То је ванредно стање, трајало оно и 100 хиљада година. То је изузетак и не може ништа друго бити. И није то ништа страшно, ти изузеци, кад се тражи некакав пост или нека друга "припрема" од "падобранаца", све док не почну да се косе са учењем Цркве, њеним етосом, њеним поретком, њеним Типиком и канонима. А то је управо проблем овога суботњег поста и то је проблем у тражењу додатног поста од оних који већ и онако посте, итд.

Мислим да овде негде ни отац Зоран није мене разумео шта говорим, када сам рекао да они који не долазе у Цркву итд у суштини нису Хришћани (строго узевши), а кад долазе они се опет присаједињују, као што нас и грех одваја па се покајањем присаједињујемо некад са минутама размака. Па ми он онда наводи водице и секс :)) па ми онда даје и епитимију :)) и вели да не знам шта је подвиг, као да то што нема пара од водица ни секса није подвиг 12:smeha:12:smeha:12:smeha:

Сад озбиљно, нисам ја неки фундаменталиста па да чим неко не дође у Цркву или не пости, или се не моли итд. сматрам да треба одбацити таквога. Он одлази и долази, као мање више свако од нас док смо живи, некад се пиближавамо некад удаљавамо од Бога (а тиме и од Цркве). Али недолажење или непошћење, итд. није правило, то је изузетак, и све остало што је условљено са оваквим понашањем "падобранаца" није учење Цркве нити редовно стање, него ванредно, ма колико год распорстрањено било, оно је изузетак, јер ми сви тежимо нечем бољем.

1 hour ago, Gresni rab Boziji рече

Joj oce ti si toliko zabavan da se ja pokidam od smeha kad diskutujem sa tobom, pa ko je mislio na Zonaru bre !! hahahah 12:smeha:

kralju legendo mislio sam na sv Ambrozija Avgustina Nezistijana Vasilija njih si pomenuo na pocetku teme .. :))

Ти не расправљаш са твојим дебилним другарима из секте. Нико овде није толико глуп па да не капира да си пропливао краулом на византијске канонисте. Чак и овде шмерцујеш па не знаш какву четворици отаца помињем (а нисам их помињао). Ти си рекао да је опрелешћено и сујетно тумачење канона које вели да се одлучују од цркве они који се не причесте. Па си узео да се иживљаваш са оним екуменистом о. Дионисијем (јер је он под Иринејем, који пали свеће у синагоги). И ту си покушао да ме дезавуишеш јер је као он подвижник а ја нико и ништа. - И још се манијачиш па велиш да ови људи који су ауторитет у ПЦ су за тебе ништа? Који је икада канониста пробао да тумачи нешто не узевши ове тракторе у обзир?

Него, твој проблем је што си заиста поседнут демонима и онда ниси свесан да лупеташ и нон-стоп себи скачеш у уста. Изгледа да ти нису ушли само одоздо него и одозго. Зато ти мозак не ради добро.

33 minutes ago, Gresni rab Boziji рече

Pa tako te volim kad kazes ceo zivot je priprema, a ne," ne treba priprema", "rekao ovaj ili onaj", "po kanonu si obavezan da se pricestis bez obzira na okolnosti da li si se pripremao ili nisi" itd..

Pa ja sam u startu govorio da mora  da postoji priprema kakva takva ali mora da postoji ...

Ne bi valjalo tek tako da se pridje bez straha Bozijeg i pripreme jer je onda sveto Pricesce na osudu a ne na spasenje.

Са тобом нема расправе. Јер ти ниси у цркви. Анатемисани сте. Ми који се расправљамо око детаља смо људи из цркве. Ви сте исти као и јехове. И немате право речи. Искључени сте из општења са светињом. Ћао.  

13 minutes ago, Vedran рече

Мислим да овде негде ни отац Зоран није мене разумео шта говорим, када сам рекао да они који не долазе у Цркву итд у суштини нису Хришћани (строго узевши), а кад долазе они се опет присаједињују, као што нас и грех одваја па се покајањем присаједињујемо некад са минутама размака. Па ми он онда наводи водице и секс :)) па ми онда даје и епитимију :)) и вели да не знам шта је подвиг, као да то што нема пара од водица ни секса није подвиг 12:smeha:12:smeha:12:smeha:

Сад озбиљно, нисам ја неки фундаменталиста па да чим неко не дође у Цркву или не пости, или се не моли итд. сматрам да треба одбацити таквога. Он одлази и долази, као мање више свако од нас док смо живи, некад се пиближавамо некад удаљавамо од Бога (а тиме и од Цркве). Али недолажење или непошћење, итд. није правило, то је изузетак, и све остало што је условљено са оваквим понашањем "падобранаца" није учење Цркве нити редовно стање, него ванредно, ма колико год распорстрањено било, оно је изузетак, јер ми сви тежимо нечем бољем.

Разумео је о. Зоран тебе и боље него што мислиш. И нисам ти узалуд рекао да треба искуство. Без тога нећеш никад моћи да ме разумеш. А волео бих да се не грешиш о ове који не иду редовно у цркву. То ти кажем као поп, а ти сада узми како хоћеш... Речи које говориш нису миле Господу. 

Прихватам добронамеран савет. Али стварно не разумем у чему сам се огрешио о те који не долазе редовно у Цркву? Зар не рекох да свако од нас (укључујући и мене) када греши удаљава се од Бога. Када грешим, одричем се Бога, када то радим понашам се нехришћански, отпадам. Јесам ли се и о себе огрешио ако тако мислим?

11 minutes ago, Vedran рече

Прихватам добронамеран савет. Али стварно не разумем у чему сам се огрешио о те који не долазе редовно у Цркву? Зар не рекох да свако од нас (укључујући и мене) када греши удаљава се од Бога. Када грешим, одричем се Бога, када то радим понашам се нехришћански, отпадам. Јесам ли се и о себе огрешио ако тако мислим?

Јеси.

36 minutes ago, Zoran Đurović рече

Нико овде није толико глуп па да не капира да си пропливао краулом на византијске канонисте. Чак и овде шмерцујеш па не знаш какву четворици отаца помињем (а нисам их помињао).

Ma sve si u pravu samo reci da treba post pred Pricesce i sve ti priznajem...

29 minutes ago, Zoran Đurović рече

Искључени сте из општења са светињом. Ћао.  

Oc, da li si mislio na sebe da si "svetinja" kad si rekao da smo iskljuceni od opstenja sa svetinjom? 

To  znaci da si mozda u prelosti malo?

Znas da je gordost smrtni greh veci i od bluda...

Jel moze meni jedno objasnjenje?

Upleliste i Judu i sad mi bruji glava. Al da vas pitam, jel se Petar pricestio? Jel se odrekao Hrista pre nego zakukurika petao tri puta? Jel su se apostoli pricestili? Pa opet zbunise se na vest o vaskrsenju... Nije judina izdaja neoprostiva koliko to sto nije kao petar povikao oprosti mi, nije on pocinio nista kvalitativno veci, manji greh osim toga sto je posle jednog napravio grdji a to je stavio svoj greh ispred Boga, tj on ga je sam proglasio neoprostivim ju svojoj sujeti gordosti i cemu sve ne.

Mislim te pruce da li se juda pricestio mi opasno vuku na razmisljanje baba u crkvi koje posle pricesca nece da se ljube da ne ode blagodat il prelaze ulicu ko sumanute jer ih stiti Hrist...Pricesce nije ono magijski ritual u kom mi dobijamo supermoci. Ne po automatizmu. Pa ste me sad zbunili nacisto :D

43 minutes ago, Vedran рече

ти изузеци, кад се тражи некакав пост или нека друга "припрема" од "падобранаца", све док не почну да се косе са учењем Цркве, њеним етосом, њеним поретком, њеним Типиком и канонима. А то је управо проблем овога суботњег поста и то је проблем у тражењу додатног поста од оних који већ и онако посте, итд.

Pa mnogo ljudi ne zivi hriscanskim zivotom to je cinjenica zbog njih je taj post i uveden. ja pominjem pripremu samo u onom obliku kako je blagosloveno i propisano od crkve, a ako je crkva nesto blagoslovila  onda taj propis treba postovati...

Problem kod Oca Zoce je u prelosti, zavrsio covek  silne skole pa bi sad da on tumaci i menja  kanone, jer smatra  da je to sto je crkva propisala lose i nepravilno. I sada prevrce po kanonima i istrazuje ima zelju da raskrinka i opovrgne zvanicna ucenja a za takve kazu da je u prelosti...

22 minutes ago, Јелена011 рече

Jel moze meni jedno objasnjenje?

Upleliste i Judu i sad mi bruji glava. Al da vas pitam, jel se Petar pricestio? Jel se odrekao Hrista pre nego zakukurika petao tri puta? Jel su se apostoli pricestili? Pa opet zbunise se na vest o vaskrsenju... Nije judina izdaja neoprostiva koliko to sto nije kao petar povikao oprosti mi, nije on pocinio nista kvalitativno veci, manji greh osim toga sto je posle jednog napravio grdji a to je stavio svoj greh ispred Boga, tj on ga je sam proglasio neoprostivim ju svojoj sujeti gordosti i cemu sve ne.

Mislim te pruce da li se juda pricestio mi opasno vuku na razmisljanje baba u crkvi koje posle pricesca nece da se ljube da ne ode blagodat il prelaze ulicu ko sumanute jer ih stiti Hrist...Pricesce nije ono magijski ritual u kom mi dobijamo supermoci. Ne po automatizmu. Pa ste me sad zbunili nacisto :D

Ma nije reč o tome, nego se ja pitam, da li je Juda opšte hteo da se pričesti ili je samo malo močao hleb jer sve vreme ima izdaju već u srcu završenu. 

Ne znam ko može reći da Juda nije došao na Tajnu Večeru već kao gotof izdajnik, izdajnik koji je već u srcu to učinio i ugotavljao je mesto gde će dovesti vojnike. 

Zašto bi Juda opšte hteo da se pričesti?

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...