Jump to content
Sign in to follow this  
ribar

Протестантске "цркве"

Rate this topic

Recommended Posts

Ништа од ових линкова нисам могао да нађе,м сад ћу да баци поглед...иначе шта је са натем вечерас много се људи жали?

pentekost znbači dan duhova ,tj. kršteni Duhom na pedesetnici. od tog događaja se uzima naziv pentekostna crkva. no svi ljudi imaju potrebu da budu pentekost. ne u smislu ja sam pentekostalac već da budu kršteni Duhom svetim. kako će neko da uđe u nebo bez toga. Matej,25.glava govori o defaktu ludih pet devojaka koje nisu upravo imale ulje,Duha svetog i nisu ušle.

mislim da se ljudi mnogo dele po grupama ,mesto da se bratski sjedine i razmisle gde greše i tako dosegnu skupa nebo. ne ekumenski već Biblijski.

Na temi sa Verujem-a koja je hostovana ovde kod nas, ima dosta toga o Pentekostalcima.

Pentekostalci

Ono što mene zanima jeste, da li je ono padanje u trans i onesvešćivanje, stvarno, ili se radi o glumatanju.

Voleo bih da neko ko je blizak toj crkvi, ili je imao kontakta sa njima, napiše nešto o tom "bacakanju".

Pentekostalci su karakteristični po tome, kao i po daru "jezika", to jest što u toku svojih seansi, pojedini ljudi počnu da pričaju na raznim jezicima, koji nisu njihovi maternji, i sa kojima nisu ranije bili u dodiru. 

Rekao bih da su i ti jezici i to bacakanje, zapravo gluma, ali onda bi zaista veliki broj ljudi morao da bude uključen u sve to. Do sada bi to već bilo provaljeno sigurno. Možda ljudi stvarno nešto imaju...

U svakom slučaju meni su baš simpa, pogotovo oni snejk hendleri.

Na temi sa Verujem-a koja je hostovana ovde kod nas, ima dosta toga o Pentekostalcima.

Pentekostalci

Ono što mene zanima jeste, da li je ono padanje u trans i onesvešćivanje, stvarno, ili se radi o glumatanju.

Voleo bih da neko ko je blizak toj crkvi, ili je imao kontakta sa njima, napiše nešto o tom "bacakanju".

Pentekostalci su karakteristični po tome, kao i po daru "jezika", to jest što u toku svojih seansi, pojedini ljudi počnu da pričaju na raznim jezicima, koji nisu njihovi maternji, i sa kojima nisu ranije bili u dodiru. 

Rekao bih da su i ti jezici i to bacakanje, zapravo gluma, ali onda bi zaista veliki broj ljudi morao da bude uključen u sve to. Do sada bi to već bilo provaljeno sigurno. Možda ljudi stvarno nešto imaju...

U svakom slučaju meni su baš simpa, pogotovo oni snejk hendleri.

ovo je pogled na beni hina i sve to.

westboro-baptist.jpg

Таман када помислиш да си видјео све :)

ВБЦ је основана 1955. године када је пастор Фред Фелпс прекинуо све везе са Баптистичком црквом у Топеки. Тада је почело путовање породице Фелпс која чини 80% ове цркве. ВБЦ је дошла у центар пажње када су одржали протест током сахране америчког војника који је погинуо у Ираку. Носили су и натпис "Хвала Богу за мртве војнике". Отац погинулог војника је тужио ВБЦ зобг тога, али је тужба одбијена. Уложио је жалбу и на крају случај је дошао до Врховног Суда САД. ВС САД је пресудио да ВБЦ има право на овакве наступе, јер је то дио слободе говоре коју гарантује први амандман устава САД. Ипак, када су припадници ВБЦ поново покушали исти наступ, грађани су се окупили и блокирали им приступ сахрани другог војника:

https://www.youtube.com/watch?v=S0ZXxnl4lIk

У кратким цртама, увјерења ВБЦ се заснивају на уском тумачењу одредби из Старога Завјета, па стога:

• хомосексуалност је огавна, а хомосексуалци се требају убити
  • свака природна непогода је казна Божија за дозвољавање хомосексуалности
  • Бог МРЗИ хомосексуалце 
  • БОГ МРЗИ оне који омогућују хомосексуалност
  • Само је ВБЦ у праву и сви остали иду у Пакао

РКЦ сматрају за цркву вампира и дракула који сисају сјеме из дјеце као што вампири сисају крв. Свако ко донира РКЦ плаћа педофиле.

РКЦ и Православље се, по виђењу ВБЦ, скоро па не разликују. Критикују обоје за обожавање Дјеве Марије, а Православље за обожавање икона.

ВБЦ је анти-расистичка и противи се насиљу. По њима "Свето писмо не одобрава насиље нити подржава расизам и нацизам. Једини прави нацисти у свијету су педери.".

И за крај:

https://www.youtube.com/watch?v=dvsnXYRqFVk

Да ли само глуме, или заисте мисле овако? Занимљиви ликови у сваком случају :D

Јел одиграше онај плес на гробу овог Фелпса сад кад је умро скоро? Знам да је била велика расправа треба ли или не, водиле је неке групе за заштиту људских права, у смислу кад су ови стално нешто протестовали и користили сахране, треба да виде како је то, ал нисам до краја испратио.

Јел одиграше онај плес на гробу овог Фелпса сад кад је умро скоро? Знам да је била велика расправа треба ли или не, водиле је неке групе за заштиту људских права, у смислу кад су ови стално нешто протестовали и користили сахране, треба да виде како је то, ал нисам до краја испратио.

Нису, али су се сви радовали када је умро. Човјек је дао сасвим друго значење оном Христовом:"Ко вас мрзи ради мене..." О.о