Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Stanoje Stankovic

„Осми Васељенски Сабор“ – шта да мислимо? – Свештеник Георгије Максимов

Оцени ову тему

Recommended Posts

Историјски догађаји где број 8 не ваља немају везе са Црквом: https://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9E%D1%81%D0%BC%D0%B0_%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0_%D0%A6%D0%9A_%D0%A1%D0%9A%D0%A1

Ја не знам хоће ли бити или је био, али нешто се у последње време опасно петља и мути. Папа снимио рекламу за уједињене религије, највећи црквени великодостојници православља му лижу шапу. И не смемо да се уљуљкујемо да је све ок. Народ ту може бити једина снага да се изађе из мреже екуменизма...

Ја не знам хоће ли бити или је био, али нешто се у последње време опасно петља и мути. Папа снимио рекламу за уједињене религије, највећи црквени великодостојници православља му лижу шапу. И не смемо да се уљуљкујемо да је све ок. Народ ту може бити једина снага да се изађе из мреже екуменизма...

Ako dodje od jedne tako krupne stvari, prevazilzanje raskola iz 1054, ono moze biti samo na temeljima istine i Jevandjelja, a ne lazi. Tako da ako se desi, od Boga je, bez brige. 

И да дође до уједињења, народ то неће дозволити, сигурна сам да ће се побунити, поготово руски.

Мислим да је овде у питању неспоразум  ви, Данијела, причате о унијаћењу... а уједињењу, ако до њега дође, ћемо се сви радовати, јер оно ће бити на темељу Истине православне вере. Дакле, то су две различите ствари.

Мислим да је овде у питању неспоразум  ви, Данијела, причате о унијаћењу... а уједињењу, ако до њега дође, ћемо се сви радовати, јер оно ће бити на темељу Истине православне вере. Дакле, то су две различите стварSlaze

Slazem se, mada sumljam da ce druga strana zeljeti ujedinjenje, tj da prihvati pravo predanje.

https://www.google.hr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://misija.slobodnadalmacija.hr/bastina/clanak/ID/19101/Broj-katolika-u-svijetu-porastao-za-vise-od-sto-milijuna&ved=0ahUKEwjUgsbjpOXLAhXCXSwKHTd3AnQQFggYMAA&usg=AFQjCNHhb8gzhHQxmTQ_kE2-HvBLjdYgzA

Треба имати у виду да је друга страна на самрти.

Статистике то показују већ деценијама и ако настави овим темпом за неколико деценија неће бити те стране да се уједини.

Поред свог блага које су нагомилали на овом свету и свега што су чинили да учврсте своју власт они буквално нестају.

Што многи "зилоти" сматрају за издају је у ствари испружена братска рука самртнику.

Како ће се самртник даље понашати ће време показати.

Koje statistike ? Katolika je 1,3 mil na svijetu od 2005 porast za 100 milijuna.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...