Jump to content
karadjordje

Како „разбуцати“ Јеховине сведоке за 10 минута? (ВИДЕО)

Rate this topic

Recommended Posts

Прочитао сам још јуче тај текст и да не испадне да сад браним "сведоке", текст је глуп и тенденциозан...

Реците ми било коју групу,религиозну или секуларну заједницу људи,који су имуни на паре и секс и да нису склони да баш на те две ствари падну у искушење,или народски речено падну са ума...

Можда је мало је оф топик, али морам ово рећи :)

Јесте ли знали да Јахвини свједоци имају своју секту такође звана Јахвини свједоци!!? :D  :D  :D

Прије неког времена, дођу мени они на врата. Неки старији пар (мушкарац и жена), културни, љубазни, све како треба. Нуде те своје брошуре, ја их лијепо и исто тако културно одбијем и кажем да нисам заинтересована и оду они. Није прошло пар дана, опет мени на врата дођу, али овај пута неки други, млађи људи. И њих исто тако одбијем, али и напоменем да ми више не долазе на врата, јер ако нисам примила оно двоје прије њих, нећу ни ово двоје. Кад ће ти мени она жена; "А ко вам је то долазио!?" И сад ја кажем да је долазило двоје људи, нуде исто тако неке брошуре као и они, кад ће ти мени она женска опет: "Аааааа, не, они нису прави Јахвини свједоци. Они су секта" 

Ја сам се "укунула" од смијеха.  :))  :))

Много фино једно учење - као да су покушали да искомбинују и хармонизују све познате јереси....Но, негдје а сада не могу да се сјетим у којој књизи и на којој страни, једне од три дијела књиге, блаженопочившег патријарха Павла "Да нам буду јаснија нека питања наше вере" прочитао сам нешто што ми је умногоме отворило очи; наиме, кривци за толики број неверних, отпалих и кривовјерујућих - смо ми!! Наша млака вјера, маловјерје итд...наравно, криви смо неко у већој а неко у мањој мјери....Зато, да се ми поправимо, обожимо па ће наша отпала браћа видјевши свјетлост, наћи пут ка живоме Господу...бар, ја тако мислим...не знам зашто сам то рекао, али ако не штети, онда вјероватно може користити :)

И да је млака ,и да је јака вера , увек ће да има оних који другачије мисле .Нека им је Бог на помоћи да им помогне да свате да су у заблуди.

Руска царина заплијенила преко милион примјерака брошура Јеховиних свједока

-%D1%86%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D

Руске власти су спречиле уношење у земљу забрањене брошуре верске организације Јеховиних сведока. Пошиљка са овим књижицама превожена је камионом у марту 2015, кад су на царинском прелазу службеници окрили ову литературу намењену Управном центру Јеховиних сведока у Русији.

Преко милион брошура царинска инспекција је пронашла у великом транспортном камиону, а стручна процена је увидела да текстови садрже подстицање руских грађана на одбијање грађанских дужности и позив на непријатељски став према припадницима других вера и религија.

Извор: СПЦ/Интерфакс религија

Предлажемо вашој пажњи 10-минутни видео-семинар у коме се објашњава врло ефикасан начин на који се може одговорити Јеховиним сведоцима када вам приђу на улици. Сама методика се у реалности може применити за само пар минута, 10 минута семинар траје због објашњења, навођења доказа и цитата. Нагласили бисмо да ова метода није оријентисана на извођење човека из секте, већ на неутрализацију деловања њихових проповедника на одређену особу или групу људи. Свако од нас се сусрео са ситуацијом када види да Јеховини сведоци прилазе другој особи и почињу разговор са њом. Бог заповеда да им приђемо и информишемо човека са киме има посла. „Избављај похватане на смрт; и које хоће да погубе, немој се устегнути од њих.“ (Прич. 42:11)

http://www.svedokverni.org/kako-razbucati-jehovine-svedoke-za-10-minuta-video/

Guest

Заиста човек мора да буде велика замлата да верује у приче Јеховиних сведока...

Шупље да звони...

Nikad nisam sreo jehovnog svedoka, ali jesam mormone, adventiste itd. Uostalom, da ga na prostoru CG sretnem ne znam sta bi radio...Lokalno i generalno, narod u CG oduvjek bio toliko nehriscanski, da sumnjam kakvu bi vajdu od svoje misije ovdje oni imali   12:smeha:  12:smeha:

Ja sam baš pre 10-ak dana na ulici imao prijatnu ali nažalost kratkotrajnu komunikaciju sa dva člana ove zajednice. Imali su neke časopise a jedan mi je privukao pažnju jer je naslov bio nešto kao - da li religija izumire ? Pitam ja njh šta oni misle o tom pitanju a oni počnu sa navođenjem biblijskih citata, naročito Apokalipse. Lepo smo pričali...a onda je moja žena izašla iz prodavnice i ja sam se instinktivno prestravio te sam morao da prekinem razgovor. Nadao sam se da ću ih sutra videti na istom mestu ali nije ih više bilo....pa sam morao da posle idem kod adventista na predavanje u utorak. :)