Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Ronald

Ne postoji veza izmedju vakcina i autizma!

Recommended Posts

Ko su ova dvojica Grigorije? Pa i Milos Babic je uglavnom sve preveo na onom njegovom sajtu i hvala mu za to, ali sve to ima na engleskom odavno, postoji u istoj formi. Miloseve uze oblasti su genetika i neurobiologija sad. Sto ne posaljes mejl Tarasjevu i pitas njega kako moze biti vjernik i baviti se evolucionom biologijom i genetikom:-)

Европске земље у којима ВАКЦИНАЦИЈА НИЈЕ ОБАВЕЗНА /развијени /

Немачка, Италија, Холандија, Луксембург, Велика Британија, Данска, Ирска, Грчка, Шпанија, Португалија, Литванија, Швајцарска, Аустрија,Финска Шведска ,Норвешка.

Европске земље у којима је ВАКЦИНАЦИЈА ОБАВЕЗНА / неразвијени /

Србија, БИХ ,Црна Гора, Словенија, Хрватска, Бугарска, Чешка, Пољска, Мађарска, Румунија.

Као и 22 земље Америке ...........

Који то европски фактор хоће да нас убеди и да нам наметне обавезну вакцинацију ......?

И који то европски фактор хоће да нас убеди да не постоји веза између вакцина и аутизма........?

Политика је чудна ствар.

U razvijenim zemljama zivi razvijen narod. To je narod koji sam vakcinise decu u tolikom procentu da nema potrebe da ih iko na to zakonski tera. Tamo gde vakcinacija nije obavezna, procenat vakcinisanih je 90%.

U nerazvijenim zemljama zivi nerazvijen i katkad jako, jako glup narod koji i pored zakonske obaveze vakcinise decu u procentu od 60% i pritom se jos pravi jako pametan navodeci primere o tome kako razvijene zemlje nemaju obaveznu vakcinaciju ne shvatajuci da upravo zbog tog podatka treba da ga bude vrlo sramota.

A nije ga sramota. Stid je ipak karakteristika inteligencije...

Ovo je valjda ateistička logika, totalno jednoumlje i omalovažavanje svakog ko se ne slaže, filozofija a la sodom...

propovedate preobraćanje drugačijih ("neukih") silom, jadno je to.

Istovremeno sami birate merilo kojima je neko glup ili se pravi pametan.

Hvala za sliku vaše religije i filozofije.

Ovo je valjda ateistička logika, totalno jednoumlje i omalovažavanje svakog ko se ne slaže, filozofija a la sodom...

Sta ces, takav je poso, ni ja ga ne volim.

Desetine forumaša vernika u raznim temama su napisali manje-više to isto što i oblačić... nisu (sami) ateisti doneli zakone o obaveznoj vakcinaciji... ali ti si negde uspeo da i na ovakvoj temi ovo povežeš sa ateizmom... to samo govori o tebi, a ništa o ateizmu...

Nego, u vezi sa ovom mudrošću:

da priupitam... a ko tebi bira merilo po kojem ocenjuješ da li je neko glup ili se pravi pametan?

U razvijenim zemljama zivi razvijen narod.

Ја...ја...а у Србији сви затуцани  и неразвијени / сарказам/.

Већ сам негде писала на некој теми...У Америци,  када су  "куле близнакиње " на Волстриту порушене, људи  који су се  задесили  у непосредној близини и били непосредни  актери догађаја....услед своје невероватне развијености ....толико су веровали  себи и својим очима....да су  морали да оду дома укључе  тв пријемнике  и ипак сачекају  потврду од SNN и BBC. :))) Толико о развијености развијених и неразвијености нас простих малих...неваљалих...

У развијеним земљама казнена политика па скоро да нема рупа  ...па ти се можда зато чини...

Ја...ја...а у Србији сви затуцани и неразвијени / сарказам/.

Већ сам негде писала на некој теми...У Америци, када су "куле близнакиње " на Волстриту порушене, људи који су се задесили у непосредној близини и били непосредни актери догађаја....услед своје невероватне развијености ....толико су веровали себи и својим очима....да су морали да оду дома укључе тв пријемнике и ипак сачекају потврду од SNN и BBC. :))) Толико о развијености развијених и неразвијености нас простих малих...неваљалих...

У развијеним земљама казнена политика па скоро да нема рупа ...па ти се можда зато чини...

Eto... Kako sad da uzmem za ozbiljno tvoju veru u Boga kad si u stanju da verujes i u ovakve stvari?

... ali ti si negde uspeo da i na ovakvoj temi ovo povežeš sa ateizmom... 

(kad već tepamo) Biljko draga,
povezao sam to sa ubeđenjem "iste boje" jer se jedankom logikom služi, plaćeni farmaceut/službenik kome posao zavisi od izjave koju daje, kao što "neverujući" opravda sebe omalobažavajući druge...u oba slučaja se poziva na svetu i svemoćnu nauku (koja je izgleda prilično fleksibilna)

da priupitam... a ko tebi bira merilo po kojem ocenjuješ da li je neko glup ili se pravi pametan?

da priodgovorim: o mojim merilima ćemo pričati kada logički opravdate svoja 

Европске земље у којима ВАКЦИНАЦИЈА НИЈЕ ОБАВЕЗНА  /развијени /   Немачка, Италија, Холандија, Луксембург, Велика Британија, Данска, Ирска, Грчка, Шпанија, Португалија, Литванија, Швајцарска, Аустрија,Финска Шведска ,Норвешка.    Европске земље у којима је ВАКЦИНАЦИЈА ОБАВЕЗНА / неразвијени /   Србија, БИХ ,Црна Гора, Словенија, Хрватска, Бугарска, Чешка, Пољска, Мађарска, Румунија.   Као и 22 земље Америке ...........     Који то европски фактор хоће да нас убеди и да нам наметне обавезну вакцинацију ......? И који то  европски фактор хоће да нас убеди да не постоји веза између вакцина и аутизма........?   Политика је чудна ствар.

Izgleda da si ti zlonamerna. Doduše ima još jedna mogućnost ali ne bih o njoj.

Više ne znam koliko puta je ovo objašnjeno. 

(kad već tepamo) Biljko draga,
povezao sam to sa ubeđenjem "iste boje" jer se jedankom logikom služi, plaćeni farmaceut/službenik kome posao zavisi od izjave koju daje, kao što "neverujući" opravda sebe omalobažavajući druge...u oba slučaja se poziva na svetu i svemoćnu nauku (koja je izgleda prilično fleksibilna)

Ja kao neverujući ne opravdavam sebe, jer nemam šta da pravdam (neverovanje ne zahteva nikakvo pravdanje, pogotovo ne "pravdanje sebe")... ponajmanje ateizam "branim" omalovažavajući druge... inače, ateizam sa naukom nema nikakve veze, kao i religija... dok logika sa efektima vakcinacije nema baš mnogo veze osim u onom smislu u kojem se odnosi na ama baš sve... o efektima vakcinacije ne zaključujemo logikom, već ispitujemo eksperimentima... dakle, i dalje nisi pokazao bilo šta što bi povezalo vakcinaciju i ateizam... a da te ateizam žulja, to je jasno...

Nauka nije svemoćna ali ne znam koji drugi metod utvrđivanja efekata vakcina preporučuješ? Da turimo prst u uvo i skupljamo kosmičke signale koji će nam reći kako vakcine deluju? :)

Takođe, teza o plaćenim farmaceutima/službenicima/naučnicima/lekarima je zaista moronska. Evo ti jedno od merila koje si tražio: svako ko smatra da neko može da organizuje tajnu operaciju koja sa jedne strane uključuje ugrožavanje zdravlja opšte populacije, a sa druge strane uključuje hiljade ljudi iz različitih organizacija na različitim kontinentima je potpuni MORON - neko ko je glup i pri tome nema ni elementarna znanja o tome kako realni svet funkcioniše. Jednostavno ako si zamislio hiljade razgovora sa najrazličitijim ljudima, kojima neko govori da za pare treba da čuvaju tajnu da vakcine ne funkcionišu i da to ne kažu nikom pa ni svojim najmilijima ili (ako kažu najmilijima) da desetine hiljada ljudi od kojih većina nije ni dobila te pare, čuva i sačuva tu tajnu i niko ne napravi snimak ili bilo kakav dokaz o toj masovnoj zaveri - onda si moron.... žao mi je ali ne postoji lep način da ti to kažem, a neko mora.

da priodgovorim: o mojim merilima ćemo pričati kada logički opravdate svoja

Ja pokušah da opravdam svoje merilo... mada ne znam kakve veze je imalo sa pitanjem koje sam ti postavio... pa da ponovim: ko tebi bira merilo po kojem ocenjuješ da li je neko glup ili se pravi pametan?

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Bernard,
      PAKAO – ne samo da postoji – nego je i VJEČAN (“aionion”)

Ove stvari nazivamo ‘posljednje stvari’: smrt, sud, raj, pakao, čistilište, Isusov drugi dolazak. Kao što je smrt nakon ovog života općenito tako postojanje vječne kazne postaje jasno tek u posljednjoj knjizi Starog zavjeta. Prorok Danijel ima viđenje o onima koji spavaju u smrti: “Neki će živjeti zauvijek. Drugi če biti u vječnom užasu u nemilosti”. Dan 12,2. U Juditinoj pjesmi neprijateljima ljudi Božjih prijeti vječna kazna. Jud 16,17: “ Jao narodima koji ustanu na narod moj! Bog Svevladar kaznit će ih na dan Suda…”
      Dolaskom Kristovim, objavljeno je postojanje pakla i njegova vječnost je savršeno jasna.  “
      Krist doslovno iscrpljuje riječnik ljudskog jezika da ne ostavlja nikakve sumnje u ikakvom iskrenom vjerniku. Isus je upozorio grešnike na stvarnost pakla. Naziva ga Gehena, “gdje crv ne umire i vatra se ne gasi”, šest redaka u Markovu evanđelju 9,43-48
      Krist navješta da će Bog temeljito očistiti svoje gumno i da će sakupiti svoju pšenicu u ambar, a pljeva će biti “spaljena ognjem neugasivim”. Pakao je, kako nam Krist govori, mjesto tame. To je užarena peć gdje će biti “plač i škrgut zubi”, ali najopsežnije i konačno predviđanje pakla je u Spasiteljevu predviđanju konačne presude. Napravljena je, kao što znamo, uoči Njegove muke i predviđa Njegov Drugi dolazak posljednjeg dana kako bi sudio svim narodima ljudske povijesti. On će odvojiti ovce od koza. Taj je način govora značio naglašavanje Isusove sudačke moći. On će odlučiti tko će stajati gdje na Posljednjem sudu. Onda, kao Kralj svemira, najprije pozvati one koji su spašeni da preuzmu kraljevstvo “pripremljeno za vas od početka svijeta” u kojem će pravednici ući u nebesku slavu jer su prakticirali ljubav prema durgima. Zatim, okrenut će se onima s lijeva “Odlazite od mene, prokleti, u oganj vječni koji je pripremljen za đavla i anđele njegove. Jer bijah gladan i ne dadoste mi jesti, bijah žedan i ne dadoste mi piti, bio sam stranac i niste me primili, gol i ne odjenuste me, u zatvoru i ne pohodiste me.”
      Što to znači hraniti gladne, pojiti žedne itd. Za sada ćemo obratiti pažnju na one nad kojima je izrečena kazna od strane Krista Kralja kojima je još rekao: “Što niste učinili jednom od moje najmanje braće niste ni meni učinili”. Ne bi bilo duhovne obnove ako ne bismo govorili o ljubavi. Sinteza se nalazi u 25 poglavlju Matejeva evanđelja, točnije u retku 46. Dvaput takle, govoreći o sudbini obojih, izgubljenih I spašenih, on će utvrditi: “ovi će ići u vječnu propast, a pravedni u vječni život“, govori Spasitelj.
      Najvažniji dio ovog proroštva, usudio bih se reći je najteži dio naše vjere, jest o vječnosti pakla, svjesno trajanje boli. Bolje bi nam bilo da smo sigurni da vjerujemo u vječnost pakla. Riječ koji upotrebljava nadahnuti pisac “vječna” analizirat ću nekih pet minuta, jer nema jednostvanog pridjeva u Božjoj odbavi kji bi bio važniji o odvog. Kako znamo? Jesmo li sigurni da je pakao vječan? Mi znamo. Mi smo sigurni. Evo nekih dokaza. Prvo: svi drevni rukopisi Biblije se slažu da je Krist koristio istu riječ za vječnost i u opisu raja i u opisu pakla. U originalnom grčkom jeziku “vječna kazna” ista riječ. Budući da nikad nije bilo nikakve sumnje o vječnosti pakla, Krist izjednačava kaznu grešnih ljudi sa kaznom đavla i anđela njegovih. Budući da je trajanje pakla beskrajno za đavle je sigurno da će također trpjeti beskrajno trpljenje izgubljenih muškaraca i žena.
      Štoviše grčka riječ “aionion” je stalno upotrebljavana u Bibliji da označi trajanje. Npr. za Boga se kaže da je “aionios” što znači – vječan, kad je Abraham zazvao Boga imenom: “Gospodin, Bog, vječni”. Ako je Bog nazvan vječnim i to istom riječju kojom se označuje vječnost pakla, možemo li iz toga donijeti zaključak o trajanju pakla?
      Božja vječnost je beskrajno trajanje, pa također vječna mora biti i kazna ljudi. Izaija navješta pjesmu pobjede koja će se pjevati u zemlji Judinoj da se odmori u Gospodinu zauvijek, jer je Gospodin vječna stijena. ista riječ. Neću vam reći koliko sam vremena proveo pregledavajući drevne grčke leksikone i kad sam gledao grčke klasične pisce, ista stvar. “Aionios” se odnosi na “vječno” za Boga, sa Božji duh. Drugim riječima, pod Božjim nadahnućem sveti pisci izabiru jednu riječ u najbogatijem riječniku ljudske povijesti, grčkom. Kad su imali riječ za to, to je bila riječ za to. Imali su riječ za vječno. To se odnosilo na vječnost Božju i na Božje atribute, i ista riječ pod nadahnućem Duha Svetoga je upotrijebljena da označi trajanje kazne. Ona je vječna.
      Znamo da sveti Ivan potvrđuje da je Sin Božji došao i dao nam da prepoznamo onog koji je Jedan pravi, i mi smo u Jednom koji je Pravi jer mi smo u Njegovi Sinu, Isusu Kristu. On je pravi Bog i Vječni život.
      Istu riječ koju upotrebljava Ivan upotrebljavaju i ostali evanđelisti, a i sv. Pavao. Drugim riječima, nesumnjivo, nedvojbeno, određeni pridjev je, pod Božjim nadahnućem, izabran da označi trajanje i pakla kao – vječnog. Nekad bi po dva sata proučavao jedna pridjev, ali mislio sam da to vrijedi. Da budemo sigurni…
                                                                                                                                                                   Izvor: Izvor: sluga Božji o. Hardon S.J.
      http://magnifikat.hr/pakao-ne-samo-da-postoji-nego-je-i-vjecan-aionion/

• Од Djapa,
      Guglova odbrana: Uzivamo da slavimo praznike u Google-u, ali, može biti tesko za nas da odaberemo koje dogadjaje svake godine da istakenemo na nasim stranicama.   Pa napravili smo smo jedan u 2000 ' itd itd ....

• Од MiroslavOs,
      Ja sam iz Hrvatske, pravoslavac, i trazim djevojku iz Srbije, pravoslavku za vezu i brak. Po dosadasnjem iskustvu nailazim na razlicite reakcije vezano za zajednicki zivot i preseljenje djevojaka u Hrvatsku. Vjerujem da se uz ljubav i Boziji blagoslov sve moze uspjeti. Zelio bih cuti vasa misljenja o ovoj temi. 
  • Create New...