Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Ronald

Ne postoji veza izmedju vakcina i autizma!

Recommended Posts

пре 18 минута, Avocado рече

Koliko vidim navodiš slučajeve koji nisu vezani za istraživanje vakcina.

Svako ima drugačiju cenu za neke stvari, ali neke stvari nemaju cenu.... Ja sam advokat... postoji svašta što ne bih inače uradio ali bih uradio za neku cenu... međutim, ne postoji novac koji bi me sprečio da razotkrijem da je nešto što se daje deci štetno... bukvalno nema tih para... ne postoji ta opcija... i sasvim sam siguran da to važi i za većinu ljudi... i naravno za još veći procenat lekara koji su se posvetili upravo zdravlju...

Ne lupetaj. Naravno da bi apsolutno svi pedijatri ovog sveta znali da su vakcine štetne (kada bi bile štetne)  jer prate i imaju uvid u zdravstveno stanje sve dece. Ne bi im uopšte bilo teško da primete ono što ti tvrdiš - da su nevakcinisana deca zdravija (kada bi bila zdravija)...

Pa ne bih ni ja ni za koju cijenu nikaj kaj steti dijeci, osobito mojoj.

I dalje niste odgovorili koliko su pedijatri prijavili nuspojava od cijepiva, I koliko je novca isplaceno ostecenima?

Ili se kod nas to nikad nije desilo ?

Mozda bi mi najlakse bilo da mi se uopce nije javila sumnja u cijepiva, ali posto je moja kcerkica imala zeleni gnoj posle cijepiva, poceli smo ceprkati.

Respect za sve savjesne doktore.

пре 11 минута, Avocado рече

Loši su ti primeri... mogao si i pre njih da me pitaš da li se to dešava i odgovorio bih ti da se dešava i u Srbiji i u svim zemljama... farmaceutske kompanije daju razne poklone manje vrednosti lekarima, daju im besplatne uzorke, finansiraju im odlaske na seminare (na koje ovi moraju da idu radi bodova za kontinuiranu edukaciju) i finansiraju seminare na kojima se promovišu njihovi lekovi... to su legalne stvari... idioti poput ovih koji su uhapšeni rade i ono opisano u članku što nije legalno...

Loš ti je primer zato što ničije zdravlje tu nije ugroženo... ta kompanija nije lekarima davala pare da ovi pacijentima prepišu otrov, nego samo da od 2 ili 3 ili 5 lekova na tržištu koji leče istu stvar, pacijentima prepišu baš njihov lek... to jeste ozbiljno narušavanje sistema i etike, jer lekar kada bira jedan od tih 5 lekova mora da prepiše onaj za koji on po svojoj savesti i stručnosti misli da je najbolji, a ne onaj za koji će da dobije procenat... ili onaj za koji su ga posredno (ili za njega nesvesno) ubedili da je najbolji...  ali i dalje prepisuje lek, a ne otrov... narušava konkurenciju, a ne zdravlje pacijenata...

Fora je u tome što najčešće tih 5 lekova za istu stvar su potpuno isti... nema boljeg ili lošijeg... i zato farmaceutske kompanije toliko "rade" na lekarima... jer i neka sitnica može da odnese prevagu da on baš tvoj lek prepisuje pacijentima...

Zato i kažem da su ovi koji su plaćali procenat i bili uhapšeni idioti... tako nešto se lako sazna i lako otkrije, a postoje daleko bolji i suptilniji i legalni načini da postigneš to...

Pa napisao sam da je sve legalno. Nisam ni napisao da je zbog toga neko ugrozen.

@cloudking Koliko toliko korektan odgovor sa tvoje strane, posle duzeg vrijemena.

Dobro, drustvance, vas je nekoliko, a ja sam, I vec mi je polako dosta ozbiljnih tema, radije bih malo na razbibrigu.

U pola 6 ujutru ustajem, u 6 se vracam doma, vec me I zena mrko gleda dok ssm na forumu. :) Uzivajte.

Nek nova cijepiva budu bez nuspojava, I sve 5.

пре 16 минута, SerbCro рече

Pa ne bih ni ja ni za koju cijenu nikaj kaj steti dijeci, osobito mojoj.

I dalje niste odgovorili koliko su pedijatri prijavili nuspojava od cijepiva, I koliko je novca isplaceno ostecenima?

Novac se svakako ne isplaćuje za poznate nuspojave, jer nema nikakvog osnova da bude isplaćen... nema krivice proizvođača...

Цитат

Ili se kod nas to nikad nije desilo ?

Ne mogu da nađem statistiku prijava, ali

evo ti Vodič za prijavljivanje: LINK

evo ti neka studija iz koje se vidi da se slučajevi prijavljuju: LINK

Цитат

Mozda bi mi najlakse bilo da mi se uopce nije javila sumnja u cijepiva, ali posto je moja kcerkica imala zeleni gnoj posle cijepiva, poceli smo ceprkati.

https://www.medicalnewstoday.com/articles/249182.php

Why is pus yellow?

The whitish-yellow, yellow, yellow-brown, and greenish color of pus is the result of an accumulation of dead neutrophils.

Pus can sometimes be green because some white blood cells produce a green antibacterial protein called myeloperoxidase.

A bacterium called Pseudomonas aeruginosa (P. aeruginosa) produces a green pigment called pyocyanin.

Pus from infections caused by P. aeruginosa is particularly foul-smelling.

If blood gets into the affected area, the yellowish or greenish color may also have tinges of red.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Bernard,
      PAKAO – ne samo da postoji – nego je i VJEČAN (“aionion”)

Ove stvari nazivamo ‘posljednje stvari’: smrt, sud, raj, pakao, čistilište, Isusov drugi dolazak. Kao što je smrt nakon ovog života općenito tako postojanje vječne kazne postaje jasno tek u posljednjoj knjizi Starog zavjeta. Prorok Danijel ima viđenje o onima koji spavaju u smrti: “Neki će živjeti zauvijek. Drugi če biti u vječnom užasu u nemilosti”. Dan 12,2. U Juditinoj pjesmi neprijateljima ljudi Božjih prijeti vječna kazna. Jud 16,17: “ Jao narodima koji ustanu na narod moj! Bog Svevladar kaznit će ih na dan Suda…”
      Dolaskom Kristovim, objavljeno je postojanje pakla i njegova vječnost je savršeno jasna.  “
      Krist doslovno iscrpljuje riječnik ljudskog jezika da ne ostavlja nikakve sumnje u ikakvom iskrenom vjerniku. Isus je upozorio grešnike na stvarnost pakla. Naziva ga Gehena, “gdje crv ne umire i vatra se ne gasi”, šest redaka u Markovu evanđelju 9,43-48
      Krist navješta da će Bog temeljito očistiti svoje gumno i da će sakupiti svoju pšenicu u ambar, a pljeva će biti “spaljena ognjem neugasivim”. Pakao je, kako nam Krist govori, mjesto tame. To je užarena peć gdje će biti “plač i škrgut zubi”, ali najopsežnije i konačno predviđanje pakla je u Spasiteljevu predviđanju konačne presude. Napravljena je, kao što znamo, uoči Njegove muke i predviđa Njegov Drugi dolazak posljednjeg dana kako bi sudio svim narodima ljudske povijesti. On će odvojiti ovce od koza. Taj je način govora značio naglašavanje Isusove sudačke moći. On će odlučiti tko će stajati gdje na Posljednjem sudu. Onda, kao Kralj svemira, najprije pozvati one koji su spašeni da preuzmu kraljevstvo “pripremljeno za vas od početka svijeta” u kojem će pravednici ući u nebesku slavu jer su prakticirali ljubav prema durgima. Zatim, okrenut će se onima s lijeva “Odlazite od mene, prokleti, u oganj vječni koji je pripremljen za đavla i anđele njegove. Jer bijah gladan i ne dadoste mi jesti, bijah žedan i ne dadoste mi piti, bio sam stranac i niste me primili, gol i ne odjenuste me, u zatvoru i ne pohodiste me.”
      Što to znači hraniti gladne, pojiti žedne itd. Za sada ćemo obratiti pažnju na one nad kojima je izrečena kazna od strane Krista Kralja kojima je još rekao: “Što niste učinili jednom od moje najmanje braće niste ni meni učinili”. Ne bi bilo duhovne obnove ako ne bismo govorili o ljubavi. Sinteza se nalazi u 25 poglavlju Matejeva evanđelja, točnije u retku 46. Dvaput takle, govoreći o sudbini obojih, izgubljenih I spašenih, on će utvrditi: “ovi će ići u vječnu propast, a pravedni u vječni život“, govori Spasitelj.
      Najvažniji dio ovog proroštva, usudio bih se reći je najteži dio naše vjere, jest o vječnosti pakla, svjesno trajanje boli. Bolje bi nam bilo da smo sigurni da vjerujemo u vječnost pakla. Riječ koji upotrebljava nadahnuti pisac “vječna” analizirat ću nekih pet minuta, jer nema jednostvanog pridjeva u Božjoj odbavi kji bi bio važniji o odvog. Kako znamo? Jesmo li sigurni da je pakao vječan? Mi znamo. Mi smo sigurni. Evo nekih dokaza. Prvo: svi drevni rukopisi Biblije se slažu da je Krist koristio istu riječ za vječnost i u opisu raja i u opisu pakla. U originalnom grčkom jeziku “vječna kazna” ista riječ. Budući da nikad nije bilo nikakve sumnje o vječnosti pakla, Krist izjednačava kaznu grešnih ljudi sa kaznom đavla i anđela njegovih. Budući da je trajanje pakla beskrajno za đavle je sigurno da će također trpjeti beskrajno trpljenje izgubljenih muškaraca i žena.
      Štoviše grčka riječ “aionion” je stalno upotrebljavana u Bibliji da označi trajanje. Npr. za Boga se kaže da je “aionios” što znači – vječan, kad je Abraham zazvao Boga imenom: “Gospodin, Bog, vječni”. Ako je Bog nazvan vječnim i to istom riječju kojom se označuje vječnost pakla, možemo li iz toga donijeti zaključak o trajanju pakla?
      Božja vječnost je beskrajno trajanje, pa također vječna mora biti i kazna ljudi. Izaija navješta pjesmu pobjede koja će se pjevati u zemlji Judinoj da se odmori u Gospodinu zauvijek, jer je Gospodin vječna stijena. ista riječ. Neću vam reći koliko sam vremena proveo pregledavajući drevne grčke leksikone i kad sam gledao grčke klasične pisce, ista stvar. “Aionios” se odnosi na “vječno” za Boga, sa Božji duh. Drugim riječima, pod Božjim nadahnućem sveti pisci izabiru jednu riječ u najbogatijem riječniku ljudske povijesti, grčkom. Kad su imali riječ za to, to je bila riječ za to. Imali su riječ za vječno. To se odnosilo na vječnost Božju i na Božje atribute, i ista riječ pod nadahnućem Duha Svetoga je upotrijebljena da označi trajanje kazne. Ona je vječna.
      Znamo da sveti Ivan potvrđuje da je Sin Božji došao i dao nam da prepoznamo onog koji je Jedan pravi, i mi smo u Jednom koji je Pravi jer mi smo u Njegovi Sinu, Isusu Kristu. On je pravi Bog i Vječni život.
      Istu riječ koju upotrebljava Ivan upotrebljavaju i ostali evanđelisti, a i sv. Pavao. Drugim riječima, nesumnjivo, nedvojbeno, određeni pridjev je, pod Božjim nadahnućem, izabran da označi trajanje i pakla kao – vječnog. Nekad bi po dva sata proučavao jedna pridjev, ali mislio sam da to vrijedi. Da budemo sigurni…
                                                                                                                                                                   Izvor: Izvor: sluga Božji o. Hardon S.J.
      http://magnifikat.hr/pakao-ne-samo-da-postoji-nego-je-i-vjecan-aionion/

• Од Djapa,
      Guglova odbrana: Uzivamo da slavimo praznike u Google-u, ali, može biti tesko za nas da odaberemo koje dogadjaje svake godine da istakenemo na nasim stranicama.   Pa napravili smo smo jedan u 2000 ' itd itd ....

• Од MiroslavOs,
      Ja sam iz Hrvatske, pravoslavac, i trazim djevojku iz Srbije, pravoslavku za vezu i brak. Po dosadasnjem iskustvu nailazim na razlicite reakcije vezano za zajednicki zivot i preseljenje djevojaka u Hrvatsku. Vjerujem da se uz ljubav i Boziji blagoslov sve moze uspjeti. Zelio bih cuti vasa misljenja o ovoj temi. 
  • Create New...