Jump to content
Дијана.

Razgovarajte sa teologom Oliverom B. aka našim obi-wanom

Оцени ову тему

Recommended Posts

:navijanje: Obi Van  sjajan lik nisam imala pojma da je teolog............imamo  sličan filmski ukus .......... :mahmah:

Evo smišljam pitanje ............

Шта брате мислиш о богословљу / предавањима......./.  владике Атанасија Раките ..............

Присуствовала некима........................ја лично одушевљена.....................

Доста говори симболично....метафорично ..................наизглед неразумљиво и неповезано ............са доста дигресија /не више од владике Атанасија Јефтића/ .

Штета што више није у Београду..........

Imao bih ja jedno pitanje.Kada je Satana zbačen s neba?Kada Isus kaže:I videh Sotonu gde pade s neba kao munja,kada se to odigralo?

Sto bi rek`o vladika Grigorije na jednom predavanju - to su ti, brate, sve pitanja za Gospoda Boga. grin.gif

Dakle, bez sale, vrlo je tesko odgovoriti na tako nesto, narocito to sto "vide Isus" - obzirom da je rec o Bogocoveku, Sinu Bozijem, ne o nekom obicnom coveku - daleko prevazilazi vreme i ogranicenost na koju smo mi navikli. Dakle, tesko pitanje bez jasnog odgovora, o kome se bas ne usudjujem da mozgam previse.

:)

Hoce li Starwars 7 preteci Avatar po zaradi? Kako poredis Starwars 7 sa prijasnjim epizodama? 

Cini mi se da sam negde ovih dana vec video da je ep. VII i zvanicno postala najkomercijalnij film ikad snimljen, znaci, to se vec desilo, a ako mene pitas - i bilo je za ocekivanje. Ne zbog samog filma po sebi, nego zbog imena - to je THE Star Wars, i svako bi ga gledao samo da vidi sta je napravljeno, bez obzira sta ce da kaze posle gledanja filma. A to je za zaradu sasvim dovoljno.

A moje misljenje o filmu sam vec postavio na ovoj temi, pa ako ti nije problem baci pogled tamo, jer je malo duze, da ne zatrpavam ovde...

:)

Moj komentar na Star Wars: The Force Awakens

Шта брате мислиш о богословљу / предавањима......./.  владике Атанасија Раките ..............

Присуствовала некима........................ја лично одушевљена.....................

Доста говори симболично....метафорично ..................наизглед неразумљиво и неповезано ............са доста дигресија /не више од владике Атанасија Јефтића/ .

Штета што више није у Београду..........

Slusao sam ga uzivo samo jednom, i to dosta davno, dok jos nije bio ni u planu da bude vladika.

Od onog sto se secam znam da mi je malo ostavio opor utisak, tj. da ima znanje ali ne i "nakvasenu" besedu, tj. onu glatku i tecnu, kako sam recimo navikao da slusam od vl. Atanasija, Grigorija, Amfilohija. Ali dobro, to je ipak i dar reci, nema ga svako u istoj meri, a svakako da cu da se potrudim da ga poslusam na nekoj novijoj besedi, i da vidim i cujem kako to sad izgleda. Verujem da ce da bude korisno, u svakom slucaju.., :)

Pozdravljam dragog brata Obija, koga izuzetno cijenim kao teologa, i  kome sam u više navrata na raznim temama postavljala pitanja na razne teološke nedoumice (o besmrtnosti duše i srodna tumačenja). 

Sad bih iskoristila priliku da postavim pitanje (nije hitno za odgovor) koje su često postavljali ljudi ovde, a mislim da se tiče kanonskog prava. Naime, o srodstvu kao prepreci za sklapanje crkvenog braka, ako može jedno obuhvatno objašnjenje, koje bismo u takvim prilikama mogli citirati. Relativno često se javljaju ljudi koji pitaju da li mogu da sklope brak sa recimo čukun unukom sestre njihovog nekog pretka i sl., tj. kako se tačno računa srodstvo, do kog stepena postoji prepreka (objašnjeno terminima razumljivim običnim ljudima). 

Gospodine Obi-wan, 

imajuci u vidu vasu virtuelnu predstavu,stice se utisak da su u vasem dugogodisnjem vjerouciteljskom pozivu, prisutni vise naucili o StarWars-u nego li o vjeri otaca. Da li je to moguce? 

:D

Ja bi voleo da su (i) kroz Star Wars bar ponesto naucili o veri Otaca... :)))

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...