Jump to content
Goku

Што је бре тешко да се једноставно понашате нормално и пристојно, побогу људи?!

Оцени ову тему

Recommended Posts

Можда би требало покренути нову тему са овим насловом, па да свако каже за себе :)

Ovo je tema koja nastaje izdvajanjem sa druge teme (tzv.split-tema). Na prijedlog Gokua. 

Zašto na skoro svakoj temi u posljednje vrijeme, ili bar na najudarnijim, koje se nalaze u Razbibrizi, a na kojima prečesto vrag odnese šalu, i projavljuje se toliko agresivnosti, toliko vrijeđanja, ponižavanja, od suptilnog 'spuštanja' do brutalnih i prostačkih uvreda. Kakva hrišćanska pravila odnošenja, kamo obična kultura i zdravo, normalno, ne-patološko viđenje i tretiranje drugih ljudi?!    

Evo dole kopirah srodnu raspravu i na statusu sa naslovne strane foruma. Dođe ispod Dejinog i Geronimovog posta jer su se ubacili u međuvremenu.

Ne postoji vladavina zakona na forumu, nego je sve to ofrlje, a administratorska elita ne cini nista povodom toga i ne sankcionise takvo ponasanje, nego sta vise skloni su tome, sto je vrh tiranije. Nema strogosti, reda, muske ruke koja ce da lupi sakom od sto i banuje svakog ko nesto ruzno napise, kakve crne opomene i mazenje, ubi nas ovaj neoliberalizam. 

Predlazem izmene. Evo recimo mene za admina. Glavnog. 

Natasa.

Zasto ste zakljucali Pejdz?

photo-19952.gif?_r=1423209022

11 Feb   Delete
Goku

Да би се избјегли "емотивни дегенерици" који су "отровни" и треба да "пазе да се не уједу за језик" :) Праштај, али би ми фасцинантно да баш ти питаш. А о увредама Рапсодији и њеним увредама осталим члановима и чланицама да не говорим. Једна од најмучнијих тема за читати, откад сам ја на форуму.

Kratos

zbog dušeogubnog uticaja,navodi prepodobne duše na bludne misli :P

photo-thumb-5767.jpg?_r=1453901583

11 Feb   Delete
Лапис лазули

Zamisli Kratosa da nam sablazne pa onda smo propali nacisto :'D

photo-thumb-7702.jpg?_r=1395616363
11 Feb   Delete
Natasa.

U jeeee, al smo osetljivi :D

11 Feb   Delete
Natasa.

I jeste da ja preteram, ali vala nije ni on cvecka, samo vredja pasivno pa mu prolazi.

photo-13997.gif?_r=1405788019
11 Feb   Delete
Gordana .

Jel dolaziš sutra na druženje?

photo-19952.gif?_r=1423209022
11 Feb   Delete
Goku

Ма контам те, ово "праштај" је било најискреније (а не оно жаргонски гдје човјеку све по списку па онда ресетујеш са праштај). Али реално, зар није прерасло у пљувачину и ниске ударце? Баш смо се брукали.

photo-13997.gif?_r=1405788019
11 Feb   Delete
Gordana .

Preosetljivost je ponekad plod gordosti, čini mi se. Opet, nisam u toku sa svim dešavanjima pa da se mešam...

photo-thumb-9041.jpg?_r=1448739139
11 Feb   Delete
Снежана

долазиш ли ти Голе сутра?

11 Feb   Delete
Natasa.

Vidi Goku, ja nikad ne tvrdim da sam cvecka i itekako preterujem i jeste brukanje, ali ne mogu da smislim ljude koji vredjaju pasivno, pozivaju se na tezak givot (kao da su samo oni imali tragediju), dobiju po nosu i onda su bogzna kako uvredjeni i povredjeni.

11 Feb   Delete
Natasa.

...tezak zivot...

1 Feb   Delete

photo-thumb-21963.png?_r=1450112351
11 Feb   Delete
Рапсоди

Pa šta sam sad opet kriva....za mene je sve bila šala .....čiste doskočice.......daleko bilo da prema nekom osećam animozitet........za mene je forum razbibriga......volela bih da se upoznam sa članovima.....i daće Bog ......Ja se samo dobro zabavljam.........Malo se sudaramo sa stavovima......ja ne voli m ukalupljenost niti da me neko svrstava po bilo kom osnovu u iste......Trsla se gora rodio se miš......Bilo bi malo dosadno na forumu.......da nema doskočica .

дефнишите ми "нормално" :)

дефнишите ми "нормално" :)

Normalno je uvažavati drugu osobu, priznavati joj minimum ljudskog dostojanstva, da je 'Božija slika', ako nam se lično i ne dopada previše; normalno je ne povređivati drugog čovjeka, ni pod kojim izgovorom. To u smislu značenja tog pojma kao 'zdravo'.

Normalno je i ponašati se spram društveno prihvaćenih normi civilizovanog ponašanja. To u smislu značenja tog pojma kao 'uobičajeno'. 

Ne znam, ja čim vidim da mi neka tema par dana izlazi na početnoj strani Pouka, ne ulazim :D
Meni se ljudi koje lično poznajem i koji me poznaju žale što ne mogu da se posvađaju sa mnom... Sve u svemu težak sam za otvaranje, tako da sam druga dimenzija krajnosti... (šta ću, mora da sam poseban :coolio: )

Šalu na stranu, što se tiče teme, nedostaje valjda Ljubavi, to možda jednim delom i zbog ovog virtuelnog okruženja, jednim delom je i do nas. Verujem da čovek sa čovekom može da se svađa i hvata za revere, da može da se ne slaže, raspravlja, a da se ne uvredi suprotna strana, ne izmaže itd. Imao sam priliku sa jednim drugarom koji je, eto čovek agnostik, da pričamo tako slatko i da posle te priče nit smo se oko čega složili, al smo došli bar do toga da može da nam bude lepo zajedno tako različitima. U neslozi smo blistali jedni za druge :trtmilo:  Izvinjavam se ako se ponavljam... :0212_rolleyes:

Moje licno misljenje je , da smo se SVI pogordili malo vise i zbog toga sve zaboravili i kulturu i lijepo ponasanje i jos mnogo stvari, a poslijedica toga da smo ljubav izgubili.

Жалите се ви колико хоћете, сами сте то тражили.... :)

........ Молио си Ме да те научим смирености, па, ево, види: ставио сам те у ону средину, у ону школу, где се та лекција учи. Твоја средина и људи који живе с тобом само испуњавају Моју вољу.......

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/DuhovnoUzdizanje/Gospod-Govori.htm

https://youtu.be/ZCR7Myx1SY8

Moje licno misljenje je , da smo se SVI pogordili malo vise i zbog toga sve zaboravili i kulturu i lijepo ponasanje i jos mnogo stvari, a poslijedica toga da smo ljubav izgubili.

Такви сте ви индијанци, зато вас и држимо у резерватима... :)

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...