Jump to content
Жељко

Најезда секташа као последица злих 90-их

Rate this topic

Recommended Posts

Хахахахах може :D Морам да се упарадим и да припремим перформанс за "упад у транс" :D

Таман сам се обријао и ошишао( да ме не препознају) а и да личимо.

:smeh1:

Kod nas u Beloj Crkvi ih ima ne zna im se broj. Adventisti, baptisti, jehovini svedoci, nazareni, "Crkva Božja"... Zanimljivo da svi oni imaju svoje objekte. Jedan dan sam išao i uslikao sve te objekte za arhivu. Mož napravim neki istorijski tekst ili knjigu o njima za koju godinu, ko će ga znati. "SEKTE BELE CRKVE". :) 

У насељу где ја живим има млин где раде андвисти . Узмеш џак брашна и добијеш књигу приде. На тај начин се рекламирају да им иде боље продаја брашна. :D

Нисам никада имао блиски сусрет са секташима, бар не да знам, осим што ми нека девојка на улици једном ували неки флајер где пише да дају бесплатне часове страних језика, а доле ситним словима пише да се зову нешто као ''црква последњих дана''. Тражио сам после по интернету и видео да су то у ствари они мормони. Ко зна колко се њих навата на то ''бесплатно''. 

Hvala Željko što ih obilaziš. Nemoj se umoriti. 

Pitala sam se baš da li je oslabio njihov uticaj u međuvremenu. 

Trebalo bi knjige pisati, o svakom zalutalom pojedinačno, kako je upao u to...pa će se naći jednog dana neko da ispravlja. Sada je vreme da se sve dokumentuje. 

Jel Koeljo bese onaj sto ga citiraju zene u klimaksu i sedovecni wannabe intelektualci po fejsbuku kad oce da izgledaju mlogo pametni i produhoveljni.

:smeh1: :smeh1:

Извините због препада на тему............Ја давно прочитала Алхемичара, и одмах зафрљачила кроз прозор.........после ме у друштву било срамота,

што  су његове књиге мејнстрим , сви причају о њему ..............а мени се не свиђа...

Питала сам се дуго шта је са мном........како да се свима свиђа.....само мени не........

On 10.2.2016. at 21:47, Gordana . рече

Trebalo bi knjige pisati, o svakom zalutalom pojedinačno, kako je upao u to...pa će se naći jednog dana neko da ispravlja. Sada je vreme da se sve dokumentuje. 

Требало би узети штап, закрстити га и кад ти секташ на врата дође, прво опалити по темену, во имја Оца, па по десноме уху, во имја Сина и по левоме, во имја Свјатаго Духа, да му непомјаник из главе изиђе. Нарочито ако секташ хули на Крст, као јеховисти што кажу да Христа нису распели, него обесили.

Да вас питам, какви су то сад типови са неким качкетима, тротинетима којима су гејеви и марина Абрамович cool. Јел то нека нова фора из new age кухиње?

On 7.2.2016. at 1:56, Grizzly Adams рече

Добра тема, и ја сам ишао у почетку да се са њима расправљам, ал` сам убрзо видео да је то Сизифов посао... То бре нема срамоту. Покажеш им детаљно да си у праву, направиш их будалама пред свима, они само наставе да се смешкају и понављају исте измишљотине. И увек наиђу нови наивни и неупућени који ће се упецати. Иде бизнис, баш их брига...

Ja nemam toliko iskustvo da neće da priznaju kad greše, koliko da oni prosto ne mogu da uvide da greše, usled prevelike indoktriniranosti. Prosto ne dopire do njih. 

I ne treba tu očekivati brze rezultate. Baciš mu malo rovca, pa pustiš da radi, pa posle još malo, i tako... 

Ti si, na primer, dobru stvar uradio sa sajtom:

TRUE.FAITHWEB.COM

True Faith: Istina o ucenju Adventista Sedmog Dana

Један колега је Јеховин сведок. Интересантно како воли са мном да прича о Светом Писму. Са вероучитељем је љубазан, али не разговарају о Јеванђељима. Мени се, не знам зашто, увек чини како док разговара са мном увежбава нешто, као да је на некој обуци. Дистанцирана сам. Пустим њега да прича. Веома је љубазан, просто ти  непријатно да му противречиш. Има оно да те просто гуше таласима љубави. А теби уствари лоше од тога. Неко лицимерје у позадини. На улици деле неке проспекте. Пре су ишли од куће до куће.

Наш прота, кад загрми како се на Литургију слабо долази, отрпиш грдњу, па хајд опет недељом у цркву, међу ближње своје, несавршене као и ти што си.

пошто је тема испливала однекуд, таман да поставим једно техничко питање: да ли постоји законско право које дозвољава нпр јеховиним сведоцима да поставе "штанд" на сред тротоара и ту деле њихове часописе?

On 10.2.2016. at 19:04, Ненад Р. рече

У насељу где ја живим има млин где раде андвисти . Узмеш џак брашна и добијеш књигу приде. На тај начин се рекламирају да им иде боље продаја брашна. :D

Samo nemoj subotom da im ides, bude ti slučajno neko brašno palo na glavu. :) Ili knjiga :D

On 12.10.2019. at 13:01, Предраг М рече

пошто је тема испливала однекуд, таман да поставим једно техничко питање: да ли постоји законско право које дозвољава нпр јеховиним сведоцима да поставе "штанд" на сред тротоара и ту деле њихове часописе?

Секуларна смо држава, нажалост, мислим да им закон то не забрањује. Имали су и штанд на Сајму књига.

On 5.9.2019. at 18:02, Богомислић рече

Требало би узети штап, закрстити га и кад ти секташ на врата дође, прво опалити по темену, во имја Оца, па по десноме уху, во имја Сина и по левоме, во имја Свјатаго Духа, да му непомјаник из главе изиђе. Нарочито ако секташ хули на Крст, као јеховисти што кажу да Христа нису распели, него обесили.

Taj rad, ha ? 

пре 34 минута, Натан рече

Секуларна смо држава, нажалост, мислим да им закон то не забрањује. Имали су и штанд на Сајму књига.

није питање дал су они забрањени или јок, већ дал могу тек тако да поставе тај штанд или им ипак требају нека одобрења? на сајму платиш и закупиш штанд, кад продајеш кокице платиш то место, на пијаци такође закупиш место, странка нека кад се промовише по тротоарима ваљда то пријави у општини или где већ... да ли нешто од наведеног важи и за којекакве верске организације?