Jump to content

Помоћ! Како да текстове из часописа (pdf) пребацим на веб сајт?

Оцени ову тему

Guest

Препоручена порука

• Гости

Може ли неко да ми помогне? Како да текстове које се налазе у часопису у пдф, да пребацим у текст за сајт? 

Замољен сам да гомилу неких текстова пребацим на неки сајт, а кад кренем онако класично копи-пејст, прави размаке и ствара ми огроман посао који траје много времена...

Има ли неко решење да се то убрза?

Подели на овим сајтовима

Mada i tu ce biti dosta fizikalisanja, cini mi se.

Мање или више. Све је ласно док не устреба радити прелом текста. Чуо сам да је за то добар програм "Рас" али њега нема на торентима. Брука... :dry:

Подели на овим сајтовима

• Гости

Мање или више. Све је ласно док не устреба радити прелом текста. Чуо сам да је за то добар програм "Рас" али њега нема на торентима. Брука... :dry:

Probao sam sada ovaj program, nista ne mogu da ga ukapiram... pravi ludnicu neku i ne vrsi mi posao...

Подели на овим сајтовима

Може ли неко да ми помогне? Како да текстове које се налазе у часопису у пдф, да пребацим у текст за сајт? 

Замољен сам да гомилу неких текстова пребацим на неки сајт, а кад кренем онако класично копи-пејст, прави размаке и ствара ми огроман посао који траје много времена...

Има ли неко решење да се то убрза?

Па имаш неке онлајн конвертере пдф-а у ворд, претражи по гуглу. Има више тих програмчића за испомоћ, не знам како и да ли раде, ево овај ради http://pdf2doc.com/ али има проблем што ч,ћ,ж,ђ пребацује у кукице, заграде, чвакице и ресто.

Едит: ево има и овај http://convertonlinefree.com/PDFToWORDEN.aspx# ал има исти проблем са кукицама и заградама.

Подели на овим сајтовима

@, па ништа страшно. То после може у Ворду да се реши масовним преименовањем. Кукице у "ч", чвакице у "ћ", заграде у "ш" и "ђ" итд. :kucanje: Али обавезно урадити ревизију...

Подели на овим сајтовима

@, па ништа страшно. То после може у Ворду да се реши масовним преименовањем. Кукице у "ч", чвакице у "ћ", заграде у "ш" и "ђ" итд. :kucanje: Али обавезно урадити ревизију...

Како иде масовна измена?

Подели на овим сајтовима

Како иде масовна измена?

Имаш ту могућност у дијалогу за претрагу, Ctl+F па погледај опције.

Подели на овим сајтовима

• 1 year later...

InDesign

Sent from my SM-G7102 using Pouke.org mobile app

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...