Jump to content

Матијевић индустрија...

Оцени ову тему

Препоручена порука

И ја му се решавам већ дуже време. Мада сам избацио већину ствари, остало још пар месних производа које користим и то релативно ретко.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 149
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Ја у Србији купујем месо само код Грешног Милоја. Једино Истинско месо.

Ја купујем само код месара Барне на крај Телепа. Он коље и прода тај дан. Својим очима сам гледо како коље. Све свеже и јептино, а долазе и Београђанлије да купују код њега јербо је повољно сланина и

Охо, Гризли се вратио! У то име морамо неке кобаје, вешалице и батаке да бацимо на роштиљ. Ај нек неко скокне до Матијевића.

Е мој брате, а ја од малена гледам та клања, а кад сам порасто и учествовао. Сад кад сам овако млад већ поч'о да седим и ћелавим мислим да ћу кренути твојим намеренијем. Ево сад пред Божић сам приметио како ми нешто озбиљно ту не ваља, не штима ми нешто у мени више по том питању као некад.

Па и мени. Ја сам пре могао јаре да закољем. А последњих 10 година ни кокошке не кољем. Покупим им само тојаше( јаја) а оне тако цркавају од старости по дворишту. Кад цркне закопам је и то је то.

Све се нешто мислим да је то криво причешће. Што више време одмиче тако све више се причешћујемо и онда оно "јако благ Господ, алилуија"  и после ти жао и мрава на улици па све га прескачеш а не камоли кучета и мачета и кравчета и свињчета.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ja se gnusam klanja i takvih stvari iako sam veliki mesojed. I iskreno kad sam na selu uglavnom imao prilike da prisustvujem ili vidim tako nesto imao sam ogromno odbijanje da jedem.

Ali nekako ne poistovecujem taj komad mesa/odreska/cevapa/sunke/pancete u tanjiru,sa svinjom ili kokoskom ili bravom ili jagnjetom koje je zaklano. Da poistovecujem,verovatno nikad ne bi jeo meso...imam nekad trip npr kad jedem piletinu da razmisljam o ukusnim krilcima kao krilima zivog pileta i da mi se tad zgadi u trenutku.

Opet kod nasih seljaka vecinom,stoka zivi lepo,bude kralj neko vreme,samo se o njoj misli,prvo se ona hrani,ona poji,njoj se obezbedjuju uslovi...na kraju ona to uzvrati samim sobom seljaku i to je normalno...ali ovo sto se odvija u klanicama,na ovim snimcima...to je sve,samo ne normalno.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Тачно сам се променио дибидус. 

Уби нас ово хришћанство начисто !

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Истина. Посто сам саосетљив према живуљкама, што каже мој теча жао ми кад видим згажено куче или мачку на путу. Ево сад имам два легла прасића, у оба по једног геџована, остали их превеслају и за клопу и за воду, остану и гладни и жедни. Е ја их онда узмем из обора па их обашка намирим, и после ми некако мирна савест. Тачно сам се променио дибидус. 

Takodje,sa tim sto to nema cini mi se veze sa pricescem bar ne kod mene. Oduvek sam takav,ako vidim bubu pazim da je ne zgazim,ako vidim smrdibubu pa mi zena histerise jer se plasi ja je uzmem u ruku pa izbacim napolje,jedino komarce maltretiram,mada i oni mene.

Ima brdo vernih koji to ne posmatraju tako,zato nekako i ne povezujem jedno sa drugim...Ja se i danas secam kuceta koji je moj cale zgazio pre jedno 20 godina na auto putu i price do kuce kako ce sigurno preziveti i kako nije strasno. 

Jbga.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Čuo sam da će SNS botovi dobiti svako po 1kg viršli i 1 par posebne kobasice ukoliko napišu jedan hvalospev o čika Peri.

Neje šala: 

https://www.facebook.com/industrijamesamatijevic

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Некада се месо јело много ређе, викендом, празницима. А онда су почеле паштете за доручак :) на којима сам и ја одрастао.

Што се клања тиче, није то толико страшно, посао ко посао, заклао сам и ја десетак свиња. Али ово са фабрикама нема везе ни са клањем, ту као да се губи однос према самом животу.

Добро је не јести меса, али не треба ни смарати оне који једу. :) Само благо онима који могу да не једу, то је једно свејеврсно просветљење.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Што се клања тиче, није то толико страшно, посао ко посао, заклао сам и ја десетак свиња.

Serijski ubica!  :pop:  

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Што се клања тиче, није то толико страшно, посао ко посао, заклао сам и ја десетак свиња.

Tako isto govoriše i optuženi u Nirnbergu. :D  

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...