Jump to content

Матијевић индустрија...

Оцени ову тему

Препоручена порука

• Одговори 149
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Ја у Србији купујем месо само код Грешног Милоја. Једино Истинско месо.

Ја купујем само код месара Барне на крај Телепа. Он коље и прода тај дан. Својим очима сам гледо како коље. Све свеже и јептино, а долазе и Београђанлије да купују код њега јербо је повољно сланина и

Охо, Гризли се вратио! У то име морамо неке кобаје, вешалице и батаке да бацимо на роштиљ. Ај нек неко скокне до Матијевића.

Pismo za javnost

Obraćam Vam se povodom jučerašnje objave Tabloida i izjave našeg bivšeg zaposlenog, Mihajla Ćepija. Inače nas ovakve stvari ne dotiču i trudimo se da se ne obaziremo na piskaranja časopisa Tabloid. Međutim, ko je ikada otvorio časopis može sam da se uveri o kakvim stvarima pišu ove novine, sa kakvim prostim vokabularom, te da se u tim novinama nikada ni jedna lepa vest nije objavila. Ako neko i čita te novine, zna da urednik Tabloida ima nešto protiv naše porodice, te da svake nedelje već 7 godina objavljuje nešto protiv naše porodice ili naše firme. Taj čovek je beskrupulozno pisao o ubistvu mog strica, tatinog rođenog brata, Špire Matijevića i o ostalim nedaćama i nesrećama kroz koje je ova porodica prošla. Svaki taj pomen bio je previše mučan, ponajviše za mog oca, a onda i za sve ostale članove porodice i tada smo shvatili u stvari koliko su ljudi koji to pišu bezosećajno dno ovog društva i sramota za sve novinare.

Međutim, odlučili smo da na ovu objavu odgovorimo jer su u pitanju naši potrošači i nećemo dozovoliti da zbog bilo čije izmišljene, laži i prekomerne želje za malo slave i novca, reputacija najbolje mesne industrije u ovom delu Evrope bude poljuljana. Naime, Mihajlo Ćepi je otišao iz naše firme pre godinu dana jer je trebalo da dobije otkaz zbog krađe zajedno sa svojim kolegom, ali kada je shvatio da smo ga uhvatili u krađi dao je sam otkaz jer zna da onaj koji dobije otkaz iz ove kompanije teško može naći drugi posao. Mislim da je i besmisleno komentarisati tog čoveka. Ono po čemu će ga ova firma pamtiti jeste po tome što jednom prilikom kada su radnici iz proizvodnje skupljali novac za povređenog vozača u saobraćajnoj nesreći, on nije hteo da da ni 100 dinara. Kao što vidite, gospodin Ćepi i urednik Tabloida dele neke veoma ružne osobine, te su se tako i našli. Što bi rekao naš narod „našla krpa zakrpu“. Ako je sve tačno što je on rekao, zašto je čekao godinu dana? Zašto nas nije tužio, zvao inspekciju? Zato što je sve izmišljeno. Verujte, da imaju zbog čega da nas zatvore, oni bi to odmah uradili jer naravno da svima upadamo u oči kada smo najbolji. Svi dobro znaju da ova klanica ima najviše farmi krupne stoke i pilića i da samim tim najviše i koljemo, a odatle proizilazi i najviše robe. Moje pitanje je: kako neko pravi robu bez sirovine, kao što rade neke naše konkuretske kompanije? Takvim stvarima se treba pozabaviti. Mi smo našu industriju doveli do savršenstva, opremljena je nemačkom tehnologijom firme Banss. Kada nam u posetu dolaze Rusi i Nemci, odlaze oduševljeni. Dolaze, baš kod nas, baš u jednu malu Srbiju po primer kako treba poslovati i vraćaju se u svoju zemlju i primenjuju to u svojim kompanijama. Ali, to nije vest za novine, zar ne? Vest mora biti skandalozna, ali po mom mišljenju ovo je i više nego “skandalozno”. Jedan čovek hrani preko 3000 porodica i redovno im isplaćuje plate u Srbiji?! Po meni je to “skandaloznije” od vesti da se neka starleta skinula gola.

Ovo je prva i poslednja izjava koju ćemo dati povodom pomenutog teksta jer nemamo vremena za ovakve stvari. Kupujemo nove farme, zapošljavamo nove ljude, širimo se i napredujemo! Za kraj imam samo da dodam „psi laju, a karavani prolaze“.

S poštovanjem,

Lana Matijević

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Чега сам се само ја нагледао и наслушао из прве руке. Матијевић је најсумњивији и за њега сам одавно разне приче чуо. Довољно је купити свеже упаковане пљескавице или ћевапе, испећи их и само помирисати, не морате их јести.

Довољна је и чиста логика да би смо схватили да једемо отпад и ђубре. Погледајте цене меса, првенствено домаћег. Онда погледајте цене меса и месних прерађевина код Мат. и сличних. Закључак је надам се крајље негативан о квалитету тих производа. На све то додајмо корупцију која влада на свим пољима, што укључује и инспекторе, права катастрофа.

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

uđem ja jednom u supermarket, hteo da kupim nešto suhomesnato, i kaže mi devojka što je radila tamo: Da znaš šta stavljaju u to, ne bi nikad jeo

sad samo pečenicu/suvo meso, ništa prerađeno

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

То ништа не би требало куповати по маркетима. Док сам био у БГ им'о сам једну приватну месару у којој сам се снабдевао, случајно је испало, пошто сам из свињарског краја, да газда набавља месо од неких људи за које сам знао да су проверени, и оно, суво, а кад 'оћеш млевено одма' ту на лицу места транжира и меље. После сам се сконтао са неким ликом из Мионице који је периодично долазио у крај где см живео, повезао се са муштеријама по БГ и онда повремено им довозио месо и млечне производе, човек сељак, газда, има фирму, прави сиреве, кајмак, суши месо, све домаће и чисто. Значи ништа маркет. Купујмо домаће. :)

znaš kako, ja kontam ovo po marketima provereno, ispravno, inspekcija, itd., al' ispade malo sutra, ne verujem odavno više nikome

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
sad samo pečenicu/suvo meso, ništa prerađeno

Е мој брате. На печеницама, димљеном гронику и димљеним костима на декларацији сам налазио хемикалије са Е бројевима. Појачиваче укуса. Ало, шта ће хемија, па још појачивачи укуса на димљеним костима и димљеном месу. Нисам знао док нисам одлучио да проверим. Они су декларацију од гроника и костију бацали. Сам сам тражио да ми дају. Она мала, умашњена, пресавијена на пола и тако залепљена. Слова ситна, Е ознаке још ситније.

Тако да знаш да то што си навео није(увек) без хемије, без отрова. Очекујем да хемију нађем и у сардинама. И то оним без поврћа, пошто у сосовима већ пише да садрже хемикалије.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Е мој брате. На печеницама, димљеном гронику и димљеним костима на декларацији сам налазио хемикалије са Е бројевима. Појачиваче укуса. Ало, шта ће хемија, па још појачивачи укуса на димљеним костима и димљеном месу. Нисам знао док нисам одлучио да проверим. Они су декларацију од гроника и костију бацали. Сам сам тражио да ми дају. Она мала, умашњена, пресавијена на пола и тако залепљена. Слова ситна, Е ознаке још ситније.

Тако да знаш да то што си навео није(увек) без хемије, без отрова. Очекујем да хемију нађем и у сардинама. И то оним без поврћа, пошто у сосовима већ пише да садрже хемикалије.

ako po nečemu možemo reći da su došla zadnja vremena, to je po tome što danas u vreme najveće udobnosti i količine hrane u istoriji šta god da pojedeš ili popiješ - otrovaćeš se

ps: hvala na informaciji

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

http://zicer.org/2016/01/31/novi-sad-vlasnik-industrije-mesa-se-otrovao-svojim-kobasicama/

И онда реците да ови из Зицера нису једини независни медиј, који сме да пише о апсолутно свему!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ја купујем само код месара Барне на крај Телепа. Он коље и прода тај дан. Својим очима сам гледо како коље.

Све свеже и јептино, а долазе и Београђанлије да купују код њега јербо је повољно сланина и печеница и свеже месо. Па онда се скупе тако две три породице и купе брдо ствари.

Телефон у инбокс ако је неко заинтересован. ( Али морате рећи да вас ја шаљем, јер тако добијам проценат у чварцима)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Meni najvise prija kad uopste ne jedem meso. Svaki put mi se povraca od mesa, posebno posle Posta...

Провери здравље, није то нормално.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...