Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black

Recommended Posts

Јао............Розе Цветићу, мислила сам да нећу морати да вам цртам да ћете сконтати, али пошто мој језик очигледно не разумете, можда ја причам мало више србски, а ти српски...............па оно можда отуда наше не разумевање.

Обично стављам емотиконе насмејаног смајлића, што у преводу значи  да сам насмејана не гневна  не бесна  на вас што другачије мислите/ из моје перспективе што погрешно размишљате о питањима о којих се споримо/ Смајлић Значи љубав....

Када мајка грди своје дете, или ако сте некада  добили шамар од родитеља......да ли то значи да вам родитељи добро не мисле , ако хоће да вам укажу на неке заблуде у које упадате.Добро знам да ћете рећи ............па ниси нам ти родитељ.

То што ви искреност са љубављу доживљавате супротно  ,,,, а тапшање по раменима  ,  и чешкање иза ушију  ........као комуникацију која  вам се свиђа...............размислите да нисте мало побркали  логичке системе .

A ti bi da silom uputiš..............pa što ne kažeš?

Znaš, nekada se šapat dalje čuje, priđe uhu bliže od urlanja. Nekada češkanje iza uha bude učinkovitije od šamara (koji apsolutnio ne podržavam)... sila je to, a sila nije dobra.

Uz to, jednom sam rekla, riječ gledaj kao loptu kojom udaraš o zid. Ako je baciš mekše, mekše ti se vrati, Ako to uradiš energičnije, budi spremna da ti se vrati na isti način...čudo je fizika.

Kada namećemo uticaj ili volju, isključivi ne vide svoje greške.  

Nevažno šta meni odgovara, važno je kad već djelujem, kako djelujem na druge, pa makar bilo i iz najbolje namjere.

(i pokušah da te projektujem sada......ukazuješ mi na grešku uz šamar sa osmijehom na licu....malo čudno izgleda)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Nece se folirati da je super jer se tako valja :))

Дипломатија ми на жалост никада није била јача страна...............

Зато  ми је Шешељ увек био драга и задивљујућа личност.

Увек  сам више готовила Карађорђеву прекост од дипломатије Милоша Обреновића / скроз лично /

И  та комуникација типа политичко,  дипломатске ми се никда није свиђала, као ни оделашко уштогљена .

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
а тапшање по раменима  ,  и чешкање иза ушију

Ovo je i moj generalni utisak, ali nije prijatno za čuti, jer je neprijatna istina, šamar sujeti, sva ona priča o argumentima, tra la la, najčešće nema mnogo veze, uvek osećanja nesvesno navode argumente na određenu stranu. Jer reči su kao plastelin, možeš šta hoćeš napraviti od njih, i dokazati šta hoćeš, ako si dovoljno vešt i maštovit. 

S druge strane, nisam baš ni za nabijanje istine na nos. Smatram da ako možeš pomoći - pomozi, ako ne - ne otežavaj. 

A ako se već priča o nečemu smatram da je mnogo bolje otvoreno reći šta misliš, nego uvijati u paketiće.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Jer reči su kao plastelin, možeš šta hoćeš napraviti od njih, i dokazati šta hoćeš, ako si dovoljno vešt i maštovit.

Типични софизам.............којим се на жалост многи користе

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Јао............Розе Цветићу, мислила сам да нећу морати да вам цртам да ћете сконтати, али пошто мој језик очигледно не разумете, можда ја причам мало више србски, а ти српски...............па оно можда отуда наше не разумевање.

Обично стављам емотиконе насмејаног смајлића, што у преводу значи  да сам насмејана не гневна  не бесна  на вас што другачије мислите/ из моје перспективе што погрешно размишљате о питањима о којих се споримо/ Смајлић Значи љубав....

Када мајка грди своје дете, или ако сте некада  добили шамар од родитеља......да ли то значи да вам родитељи добро не мисле , ако хоће да вам укажу на неке заблуде у које упадате.Добро знам да ћете рећи ............па ниси нам ти родитељ.

То што ви искреност са љубављу доживљавате супротно  ,,,, а тапшање по раменима  ,  и чешкање иза ушију  ........као комуникацију која  вам се свиђа...............размислите да нисте мало побркали  логичке системе .

Vidis Rapso, 

o tome se i radi.

Mi smo svi ovde odrasle osobe. Odrasle kako tako naravno ali odrasle :dobro:

Tvoj nacin komunikacije je odnos roditelja prema neznavenoj deci, pozicija, "dobri ste vi i dragi ste mi, ali da vam ja kazem kako jeste", kao da smo mi deca ometena u razvoju.

I onda dodje smajli jer ne mozes direktno jelte reci nekom da lupa, da nema pojma, da je idiot sto je liberal, feminista il kako nas sve ti ne vidis.

Tako pricas i sa nama i sa recimo ateistima ovde, kao brizna mama koja nas privodi poznaniju prava, brizna zbog smajlica ali ume da osine recima samo tako.

Ti to iskreno tako vidis i skroz si u tome, i nisi zlonamerna, i onda ti niko ne odgovara jasno glasno i razgovetno.

Ali to je uz svo duzno postovanje i uz sve smajlice grozan odnos, u kom ti smatras sebe vecom, zrelijom i vise u pravu od nas ostalih dece debila ateista, feminista i ostalih ista.

Nisi nam ti mama, svi mi imamo svoje mame, neko zive neko umrle, ali svoje mame. 

Ovde smo svi odrasli, ponekad doduse jogunasti, ponekad nam je potrebna pomoc, podrska, ponekad i da sucelimo misljenja na konstruktivan nacin, ali kao odrasli sa odraslima, a ne majke s decom.

Jer to priznaces nije fer odnos, veliki naspram malog.

Nije problem da se ne slozimo, ljudi smo, zamisli da smo isti...ali je problem sto onog s kim se ne slazemo cesto vidimo manjim od sebe, neznavenijim, detinjastijim i to "pusti ga kascemu se samo kad odraste" je patronizirajuci odnos koji osim sto iritira nije bas hriscanski.

Znamo mi i da zapenimo, ponekad se naljutimo, ono s hriscanskim smirenjem u dusi makse da te ne razbijem...sve to stoji, ali opet odrasli naspram odraslog.

:mahmah:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Искреност није увијек најподеснија варијанта. Треба сачекати прави тренутак да би се некоме указало на неки недостатак. Искреност у лошем тренутку може да има контраефекат ма колико год била засољена добрим намјерама.

ПС. Наравно и начин излагања игра важну улогу у овом случају.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Искреност није увијек најподеснија варијанта. Треба сачекати прави тренутак да би се некоме указало на неки недостатак. Искреност у лошем тренутку може да има контраефекат ма колико год била засољена добрим намјерама.

Dobro rečeno, a uvijek se pitam, da li je iskrenost na kraju i tačnost. To što mi vidimo kao jedinu i pravu istinu, i kažemo iskreno (a opet, ko smo mi?) da li je i tačno, valjano, adekvatno?

Tolika doza sigurnosti, na kraju uvijek vodi ka egoizmu, koji eskalira kada se povrijedi sujeta.

Ja, pa Ja....Ja znam vi ne...Ja sam mudra, vi niste...Ja te učim ti ne prihvataš, i ne vidiš sve vrijeme da tvoje Ja samo ima veliki apetit, i bez osjećaja je za druge. Nema kapaciteta pored svog Ja da osjeti dušu pored sebe bez patroniziranja.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Vidis Rapso, o tome se i radi. Mi smo svi ovde odrasle osobe. Odrasle kako tako naravno ali odrasle :dobro: Tvoj nacin komunikacije je odnos roditelja prema neznavenoj deci, pozicija, "dobri ste vi i dragi ste mi, ali da vam ja kazem kako jeste", kao da smo mi deca ometena u razvoju. I onda dodje smajli jer ne mozes direktno jelte reci nekom da lupa, da nema pojma, da je idiot sto je liberal, feminista il kako nas sve ti ne vidis. Tako pricas i sa nama i sa recimo ateistima ovde, kao brizna mama koja nas privodi poznaniju prava, brizna zbog smajlica ali ume da osine recima samo tako.

Видиш Јецо, све волиш да извучеш из контекста па то онда обрадиш / типа елабората / не смем да ставим смајлић.

Видиш ово је православни форум и ја када осетим да дувају мало превише фем и либ струје,  онда као православна хришћанка осећам да би по том питању требало нешта да урадим, да вам мало сестрински и са љубављу ударим контру . Притом вас уопште не сматрам тупавим , глупим, баш напротив .............али по тим питањима онај вас вија и растура . Не замерите ....сори

Значи ја му га дођем нешто као равнотежа блокова   12:smeha: 12:smeha: 12:smeha:

Или као Јуродива Рапси 12:smeha: 12:smeha: 12:smeha: 12:smeha:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

A ti bi da silom uputiš..............pa što ne kažeš?

Znaš, nekada se šapat dalje čuje, priđe uhu bliže od urlanja. Nekada češkanje iza uha bude učinkovitije od šamara (koji apsolutnio ne podržavam)... sila je to, a sila nije dobra.

Uz to, jednom sam rekla, riječ gledaj kao loptu kojom udaraš o zid. Ako je baciš mekše, mekše ti se vrati, Ako to uradiš energičnije, budi spremna da ti se vrati na isti način...čudo je fizika.

Kada namećemo uticaj ili volju, isključivi ne vide svoje greške.  

Nevažno šta meni odgovara, važno je kad već djelujem, kako djelujem na druge, pa makar bilo i iz najbolje namjere.

(i pokušah da te projektujem sada......ukazuješ mi na grešku uz šamar sa osmijehom na licu....malo čudno izgleda)

Силом реченог аргумента .Ето рекох..........

Остали твоји коментари тотално извучени из контекста и софистички прерађени. / :) сори /

А ово на крају што написа / погрешна пројекција /

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Остали твоји коментари тотално извучени из контекста и софистички прерађени. / :) сори /

Materijal si ti dala. Vrlo otvoreno i bez češkanja iza uha ti se obraćam.

Od jedne vjerujuće žene se očekuje milost, toplina, spremnost da sasluša vrlo strpljivo i blagonaklono...a ni poniznost nije strana takvim ženama, i daje im na kvalitetu.

Ne očekujem od takve žene isključivost, agresivnost, a posebno ne emotikone koji se bahato valjaju po podu od smijeha, jer to ne govori o umjerenosti .(nisam imala potrebu ih brojati, ali ima ih previše)

Ne zamjeri mi na biranim riječima, mada znam da se sve ovo može drugačije reći... ne dozvoljavam sebi da se obratim grublje, jer svaki sagovornik zaslužuje da vodim računa kako mu se obraćam, ma kakva mi namjera bila, a u ovom slučaju je jasna.

Umjerenost je osnova lijepog ponašanja i dobre namjere.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Dobro rečeno, a uvijek se pitam, da li je iskrenost na kraju i tačnost. To što mi vidimo kao jedinu i pravu istinu, i kažemo iskreno (a opet, ko smo mi?) da li je i tačno, valjano, adekvatno?

Tolika doza sigurnosti, na kraju uvijek vodi ka egoizmu, koji eskalira kada se povrijedi sujeta.

Ja, pa Ja....Ja znam vi ne...Ja sam mudra, vi niste...Ja te učim ti ne prihvataš, i ne vidiš sve vrijeme da tvoje Ja samo ima veliki apetit, i bez osjećaja je za druge. Nema kapaciteta pored svog Ja da osjeti dušu pored sebe bez patroniziranja.

Није поента само у томе да ли је нешто тачно или не. Све и да је сушта истина треба добро одмјерити да ли је неко тренутно пријемчив за њу и може ли прихватити чињеницу да можда у нечему гријеши. Ако тај предуслов недостаје сви аргументи падају у воду.

А наш егоизам је посебна прича.....

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Moram da kažem da nemam nikakvog iskustva što se tiče forumaške rasprave. Izuzetak jednom kad sam razgovarao sa Avokadom o teoriji evolucije i kreacionizmu, stvarno je lepo teklo. Mada je i to na neki način pritajeni egoizam, strah da mi ko ne povredi sujetu, mada sam se hiljadu puta pre uverio da nije ništa strašno kad te neko kontraargumentuje (bio on u pravu ili ne, imao ti odgovor ili ne, svakako nešto naučiš).

'Ja' bez 'ti' ne postoji... Bar neko moje razmišljanje na osnovu onoga što sam pročitao. Sušta suprotnost u odnosu na mene i slažem se uglavnom...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

(bio on u pravu ili ne, imao ti odgovor ili ne, svakako nešto naučiš).

Upravo tako. Znanje koje ne plaćaš (ako se ne računa povrijeđena sujeta, koja je nekima skupa) a od koristi je i naučiš šta je dobro , a šta ne.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
“Govori jedino ako je to poboljšanje u odnosu na tišinu.”

Mahatma Gandi

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Od jedne vjerujuće žene se očekuje milost, toplina, spremnost da sasluša vrlo strpljivo i blagonaklono...a ni poniznost nije strana takvim ženama, i daje im na kvalitetu.

Ок све си тако лепо рекла...........али то је идеал хришћанске жене........а ја сам далеко од идеала

Хоћеш на пиће , јавно те сестрински зовем................бићу спремна да те саслушам стрпљиво, благоаклоно понизно.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...