Jump to content

Pravoslavno gledanje na čakre.

Оцени ову тему

Препоручена порука

Voleo bi da se osvrnemo na Pravoslavno gledanje na drugacija ucenja od onih na koje smo u Hrisćanstvu naviknuti.

Šta mislite o ovom kratkom crtanom filmu i gde ovde postoje delovi drugaciji od pravoslavnog učenja? 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 111
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Кад смо већ код троловаља,спамовања, итд...да објасним нешто   У мом крају, кад се каже чарке, мисли се на неслагање, нетрпељивост, кошкање...Каже се " Има неке чарке међу њима".    Ето, не знам

Svetlana,    Ko hoce da se posvecuje telu, ima savrsen odgovor na to u pravoslavlju. Jedno je razumeti svakog coveka kao stvorenog po liku Bozijem, a drugo je propovedati njuejdz umesto pravoslavlj

Никада се нисам бавио јогом или сличним методима. Без икакве сумње одређене физичке методе и вежбе карактеристичне за јогу и сличне источњачке системе могу бити од користи за физичко здравље. Међутим,

Ovdje imate četri češka nepravoslavna gledišta na čakre:

protestantsko, husitsko, katoličko i automehaničarsko.

Martin Luther: traktat Čakri - Makri (dug ali prinosan)

Martin Luther je o takvim stvarima bio u stanju govorit satima:

https://goo.gl/T6OpUI

Jan Hus i Jan Žižka o čakrama na glavi (treće oko):

https://goo.gl/2ctV52

Velečasni župnik o velikoj  čakri zvanoj boule (kugla na glavi):

https://goo.gl/WXP6CM

A ovo je o zimskim autočakrama:

https://goo.gl/RclIh1

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
а то јасно показује Његову вољу да су људи здрави, а не болесни.

Ako je to Njegova volja zašto onda postoje tolike bolesti?

Vezano za temu...

Inače ova priča iz crtaća veze nema sa čakrama i hinduističkim učenjem o njima gde je glavna priča buđenje energije zmije duž kičme(kundalini) i dostizanjem svesti Krišne.U najkraćem,iščezavanje u Jednom i stapanje s njim.

I drugo ne postoje nikakvi dokazi da te energetske tačke u telu uopšte postoje.Stvar je dakle ličnog uverenja.

Veze nema sa pravoslavljem.Nema molitve,nema pokajanja,nema odnosa sa Bogom,Drugim sa velikim D.I možda što je ključno kosmos je praktično Bog a kosmos je stvoren za razliku od Boga u koga pravoslavlje veruje.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Avatar crtani...predivan  :)  A na ovoj temi bolje da ne odgovaram....

Samo cu reci da ne znam sta bi u pravoslavlju bio ekvivalent za cakre...? Mislim da ga nema...i ako cakri ima...kod svih ljudi bez obzira na veroispovest  :mahmah:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Ја се извињавам ако нисам у праву тј. уколико је тема постављена сасвим неутрално. Али, сумњам да је неутрално постављена с обзиром на то како најчешће теку разговори овде.

Mene zanima Istina i argument.

Takodje me zanimaju suprotnosti od pravoslavnog Predanja i obrazlozenje.

Ja vise nikad necu ista prihvatiti ako je obrazlozenje ne valja se ili obrazlozenje nijeu pravoslavnom duhu itd...

Hocu da znam i da znamo sta to nije u pravoslavnom duhu.

Dakle vrlo sam direktan i nemam unapred razvijen stav pa da postavljam zamke.

Zaista bi voleo argumente jake a reci blage. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Mene recimo zanima,jedna po jedna cakra iz ovog crtanog filma i kako na nju gleda pravoslavlje. Sta je tu opasnost a sta nije. 

Mislim, da je telo zapostavljeno u pravoslavlju, pa se pitam kako nadoknaditi taj  gubitak?

Ja verujem, da mnoge moze vrlo lako privuci filosofija koju smo imali prilike da vidimo u kratkom crtanom filmu.

Dakle moze dobro da zainteresuje pa otuda ova tema.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ja bih voleo da čujem dokaz da čakre uopšte postoje na način kako prezentuju svi ti gurui,kao nekakvi energetski centri.

Ne bi bilo lose, onda izneti argument, da je ovo bajka i prevara.

Sto se mene tice sve je ok dok se govori o ovome, jer kazem ti filosofija i drevne mudrosti znaju poprilicno da povuku.

Meni je super sto je tebi sve jasno ali mislim da vecini nije. Razumes?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Crtać se uopšte ne bavi telom već dušom i njenim emocionalnim stanjima kao blokatorima fluktacije kosmičke energije.Crtać je čista psihološka introspekcija.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...