Jump to content
Жељко

Зашто је потребан благослов Московске патријаршије да папа посети Србију?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Tacno, ali i u Srbiji takodjer nije mali uticaj. I bas te dve zemlje jos nisu vidjele papu. 

Не знам одакле ти то да је утицај Русије овде огроман. Можда код појединих политичара, али то је зато што даје политичку подршку на глобалном плану. Економски, медијски, културно, лобистички - утицај Русије је у српском друштву сведен на фолклор. Да је био изграђен Јужни ток, вероватно би било другачије, али није изграђен.

Ma kad god se pomene tema o odnosu Srbije i Rusije, setim se jednog Željkovog teksta. (kod njega pročitan)

Dakle ja ču sada po sećanju: 

Razgovaraju dva prijatelja jedan je srbin drugi rus o rusofilima i srbofilima.

Pa kaže ovaj naš, ovi naši rusofili u srbiji misle da će Rusija pobediti svo zlo u ovom svetu i uspostaviti zemaljski raj.

Tek će rus na to: Nije to ništa, ovi naši srbofili u rusiji to isto očekuju od Srbije. :))

А што "руска губернија"? Некако израз одаје кухињу у којој је настао...  Можда људи страхују од тређег Рима.

Код нас у БиХ кажу: "Свака вашка побашка".  Мали народи могу опстати само уједињујуђи се са себи сличнима.

MI SERBI,SRBI mi smo sebe zaboravili , djedove i pradjedove ,sv. SAVU a i s` njim HRISTA, koji su hodili zemljom svjetlim obrazom i uzdignutim celom. Postali smo oni Tolkinovi orci, sto Orfelin (Zaharije) rece u Plac Serbiji : SVI ME ZABORAVISE ,nazalost tako jei danas ,preko sve ijedne nase glave  koje nas vode , nebitno drzave i crkve ,a sto je najgore i mi mali smo sebe zaboravili tj. brata svoga ,pljujemo,raspredamo neke price ko je u pravu u stvari sve se svodi bla bla bla i opet bla bla bla i zatim bla bla bla.

MI SERBI,SRBI mi smo sebe zaboravili , djedove i pradjedove ,sv. SAVU a i s` njim HRISTA, koji su hodili zemljom svjetlim obrazom i uzdignutim celom. Postali smo oni Tolkinovi orci, sto Orfelin (Zaharije) rece u Plac Serbiji : SVI ME ZABORAVISE ,nazalost tako jei danas ,preko sve ijedne nase glave  koje nas vode , nebitno drzave i crkve ,a sto je najgore i mi mali smo sebe zaboravili tj. brata svoga ,pljujemo,raspredamo neke price ko je u pravu u stvari sve se svodi bla bla bla i opet bla bla bla i zatim bla bla bla.

Moje misljenje gresnog raba,Bogu hvala ,sto nas On ne zaboravlja.

ovde nekima izgleda da nista nije jasno ! Srbija nije ruska gubernija niti ce to da bude jer Srbija treba da bude samo jedan deo ogromne teritorije Velike Svete Carevine Rusije ! Ovog srpskog patrijarha postujem samo formalno Liturgijiski kao i nadleznog Episkopa a moj i nadam se i vecine Srba je PATRIJARH MOSKOVSKI I CELE RUSIJE !

Odli

ovde nekima izgleda da nista nije jasno ! Srbija nije ruska gubernija niti ce to da bude jer Srbija treba da bude samo jedan deo ogromne teritorije Velike Svete Carevine Rusije ! Ovog srpskog patrijarha postujem samo formalno Liturgijiski kao i nadleznog Episkopa a moj i nadam se i vecine Srba je PATRIJARH MOSKOVSKI I CELE RUSIJE !

Odlična prezentacija!

Ja ovo ne bi mogao da izvedem, mene bi stigao umor već na sredini prve tvoje rečenice. Svaka čast izdrži i dalje tako.

Ma koliko da volim Ruse kao bratski slovenski i pravoslavni narod i Rusiju kao državu ne mogu više da ih volim od svoje države Srbije i našeg naroda.

zar ima razlike izmedju Srba i Rusa ,,ako volim majku Srbiju znaci da volim i matusku Rusiju i obratno ! Od vajkada je se u Srbiji snevalo o Rusiji i onjoj su se sa kolena na koleno prenosile price i bajke kao vrhovnom idealu i prirodnoj srpskoj teznji ! Da nije bilo Rusije tesko da bi bilo i Srbije samo sto su kroz nasu skolsku istoriju te cinjenice majorizovane a cesto nisu ni pominjane ! Pa cak su i srpski komunisti (najvise Srba je bilo na Golom Otoku ) stradali 1948 od zlocinca tita zbog ljubavi prema Rusiji tadasnjem SSSR !

cilj svake reke je da postane deo mora kako bi i ona bila jaka i mocna vodena sila ,a reka koja ne nadje svoje more zavrsi u bezdanu ko ponornica pa tako i srpski narod ! ulivanjem u veliki ruski okean nalazimo sebe i stitimo sve one ideale i nacin zivota za koji se ovde ginulo i krvlju placalo ,,,nije rusija samo bajka ona je za nas i kljuc naseg opstanka

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...