Jump to content

Стварање црквене службе за брачно посредовање

Оцени ову тему

Препоручена порука

Помаже Бог браћо и сестре!, сваке године у Србији нестане мањи град. Морталитет је све већи а рађање беба све мање. Улога цркве за овај проблем је врло битна, јер црква је народ а народ је црква. Овом приликом пишем, надајући се да ће мој предлог доћи до црквених великодостојника. Мој конктретан предлог је, да Српска православна црква направи компијутерску базу података неожењених и неудатих  из свих црквених општина. И да се створи задужење сваком свештенику и и из најмањег места у Србији и свугде где постоји Српска православна црква, да сваки свештеник треба да добије задатак, да неудатим и неожењеним пунолетним момцима и девојкама, предочи шта је то православни брак да им у исто време предложи уписивање у базу података СПЦ. Таква врста "проводачисања" би била проверена јер сваки свештеник зна скоро све о сваком кога уписује у базу података сигурно ће свештеник знати ако је дотични алкохоличар, криминалац, насилник и слично Те је јако мала вероватноћа да ће се у таквој бази наћи лица која нису за православни брак. Уколико заживи оваква идеја број православних бракова повећаће се за најмање 50% само у Србији и Републици Српској, а самим тим и наталитет, чуо сам да су многе цркве у свету примениле сличан или исти прицим "проводачисања" и број становника у тим државама се нагло повећао. Видео сам да сте ви нешто на овом форуму покушали по том питању, али колико сам могао да чујем то баш нема великог ефекта јер другачије је кад човек (свештеник) посредује између људи а другачије је кад посредује рачунар. Јер у многим сеоским срединама неко нема ни струју а камоли речунар да иде на овај форум. Негде сам прочитао да је до сада склопљено преко овога форума 10 бракова што је јако мало фактични 0.1% на нивоу целе Србије. Сматрам да је мој горе неведени предлог једини конкртетан и убеђен сам да ће имати велику ефикасност, пре свега за ширење правослаља и наталитета.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 50
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Pa dobro, nema tu nista ne-prepodobno. Zena ne zeli nekvalitetan predukus carstva.

Одма' по мушкарцима, "Он" је главни проблем, са алкохолизмом/насилништвом/криминогености (криминогеношћу?). А за "њу" не треба лакмус, подразумијева се да је материјал за женити. Цццццц   Шала, не з

Таква врста "проводачисања" би била проверена јер сваки свештеник зна скоро све о сваком кога уписује у базу података сигурно ће свештеник знати ако је дотични алкохоличар, криминалац, насилник и слично

Ko može zaista da garantuje istinitost i verodostojnost tih podataka ?!

Ko će da bude lakmus za procenat nečijeg alkoholizma/nasilništva/kriminogenosti ? Ako je "malo sklon alkoholu, popije ponekad" to će ga bolje kvalifikovati,ono, može da prođe ? Dobro,znači,neki će odmah otpasti kao "neuvaljivi materijal"...

Apsurd.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Одма' по мушкарцима, "Он" је главни проблем, са алкохолизмом/насилништвом/криминогености (криминогеношћу?). А за "њу" не треба лакмус, подразумијева се да је материјал за женити. Цццццц

:D 

Шала, не замјери.

Јутрос прочитах ово, нисам хтио коментарисати, али ето, Вилма ме испровоцира  :))) 
Утопијска идеја. Неостварива. Очигледно са добрим намјерама али ипак неостварива. Сада када бих кренуо набрајати разлоге, написао бих пост двапут дужи од уводног. Осврнућу се само на бројеве, које иначе не волим када се ради о људским животима

Уколико заживи оваква идеја број православних бракова повећаће се за најмање 50%

Речено на основу вишегодишњих прецизних истраживања спроведених на довољно великом узорку  :) 

до сада склопљено преко овога форума 10 бракова што је јако мало фактични 0.1% на нивоу целе Србије.

0,1% (!?) од чега? Не, Галебе мој добри, 20 живота који су се (потенцијално) слили у 10. 20 (потенцијално) усрећених људи. 10 нових породица. Ако Бог да и 10 (потенцијално) дјеце на свијет и чланова Цркве. Каква радост! каквих црних 0,1?! 10 радости, брате. И даће Бог да буде више. А све на основу слободног избора. Без присиле да те неко региструје негдје. Без давања Цркви улоге за брачно посредовање (можда још и да, далеко било узимају и накнаду за то  :) )

Не може тако, у реалности. Али се слажем да је ситуација критична и да захтијева хитан одговор друштва и Цркве, али мислим да не може бити овакав какав си предложио.

Праштај.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Одма' по мушкарцима, "Он" је главни проблем, са алкохолизмом/насилништвом/криминогености (криминогеношћу?). А за "њу" не треба лакмус, подразумијева се да је материјал за женити. Цццццц

:D 

Шала, не замјери.

PrijateljE, pa valjda znaš da se od jedne pravoslavne žene očekuje da samo prihvata,ćuti i trpi, šta se pa ona pita :ani_biggrin:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
PrijateljE, pa valjda znaš da se od jedne pravoslavne žene očekuje da samo prihvata,ćuti i trpi, šta se pa ona pita

Одлично примјећено, значи у старту пола посла мање, треба само база женика, па да ми софтвер или прота каже: " е, за тебе је та и та" и готова ствар. Кума и старог свата, па младенки на врата.  :) Један (једна) мање, 'ајмо на сљедећег.
Још једном извињење Галебу на неозбиљности, али није злонамјерно, напротив.
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Moj galebe "beli" sine to je teska utopija..ali svidja mi se tvoja spika i procentualna upućenost LOLchina...ispadosmo kao zečići za rasplod..idemo množenje...spasavamo sr"B"ski narod...nije to tako jednostavno...Možda u nekoj drugoj dimenziji tvoja ideja i uspije... :))) ..ali ovde je to samo jedno tiho sanjarenje na marginama života.. :sunce:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Drzava d'uradi nesto, pardon Crkva  :))

Pa majku mu komunizam jos nije umro, kakvi spiskovi, kakve liste, kakve baze podataka...

Joj Tito Tito nisi umro jos uvek svega mi...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ja verujem da ta ideja moze da zazivi onako nekako nezvanicno. Ustvari hocu da kazem da crkva jeste mesto gde bi se ljudi mogli upoznati...na svim desavanjima crkvenim, na druzenju posle Liturgije...ne mora ih niko direktno usmeravati jedno na drugo, dovoljno je da budu redovni na Liturgijama i ostalo...pa ce se sami upoznati...prepoznati...sta ti ja znam. Mislim da to i rade ljudi, jel?  ne_shvata

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

predlazem osnivanje ispekcije za kvalitet keksa, kako bi se sprecili razvodi i poboljsao natalitet

Galebe, ja se od muke salim, nije nista na tvoj racun.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
predlazem osnivanje ispekcije za kvalitet keksa, kako bi se sprecili razvodi i poboljsao natalitet

Secam se jos kad je ovaj forum tek stvaran procitam neki upis od moderatorke koji je glasio nesto ovako: Mene kad muskarac ne zadovolji u seksu, ja hocu da grizem. U medjuvremenu je svasta ovde pisano, tako da mi to vise ne zvuci sokantno kao u ono vreme :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Secam se jos kad je ovaj forum tek stvaran procitam neki upis od moderatorke koji je glasio nesto ovako: Mene kad muskarac ne zadovolji u seksu, ja hocu da grizem. U medjuvremenu je svasta ovde pisano, tako da mi to vise ne zvuci sokantno kao u ono vreme :)

jao, hahaha, ladno se secam toga :D 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

e...a ja mislila da su svi na ovom forumu od osnivanja, prepodobni. Da je sad forum " iskvaren"....grdno li pogresih... joooj

Pa dobro, nema tu nista ne-prepodobno. Zena ne zeli nekvalitetan predukus carstva.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

А је л се запитала она да ли је била достојна?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...