Jump to content

Репертоар Драмског програма Радио Београда


Препоручена порука

Вечерас, у 18.32 на Радио Београду 2, врло интересантна премијера драматизације јапанског прозног хорора:

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)
Рјуносуке Акутагава: ПАКАО (Премијера)

Прича о сликару Јошихидеу једна је од најзначајнијих приповедака јапанског писца Рјуносукеа Акутагаве, аутора „Рашомона”, и један je од најутицајнијих текстова особеног јапанског хорора. Личност сликара Јошихидеа, али и његова уметност, изазивају страх и недоумицу. Покушај да се разоткрије тајна његове уметности бива плаћен превеликом ценом, уништењем сликареве породице, али и њега самог. У радијској адаптацији наглашен је проблем односа уметности и власти, са изузетно радикалним исходима.

Улоге тумаче: Бранислав Платиша, Небојша Кундачина, Радован Миљанић и Милан Михаиловић
Превод: Данијела Васић
Драматизација: Владимир Коларић
Лектор: Наташа Шуљагић
Музички сарадник: Драган Митрић
Тон-мајстор: Милан Филиповић
Режија: Зоран Рангелов
Уредник серије: Оливера Коларић


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
 maska.pngНОВЕМБАР 2016. maska.png    
 
  * 

1. новембар – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Јован Лабић: ШЕРЛОК ХОЛМС У БЕОГРАДУ

 

 * 

2. новембар – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Љиљана Чубровић: ДУША СВАКОГ СТВОРА

 

 * 

3. новембар – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Воле Сојинка: ЗАТОЧЕНИК

 

 * 

4. новембар – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Љубиша Вићановић: РУКОПИСИ НИКАД НЕ ГОРЕ - МИХАЈЛ БУЛГАКОВ

 

 * 

5. новембар – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Дејан Ивановић: НИСКИ ЛЕТАЧИ У ПАРАЛЕЛИ СА СТВАРНОШЋУ

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Емброуз Бирс: ПАРТИЈСКИ ФУНКЦИОНЕР И ЏЕНТЛМЕН

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Ерик Олс: ПЕРО

 * 

6. новембар – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Владимир Андрић: ПРИЗНАЈ ДА СИ ЧАРОБЊАК

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Омнибус студентских радова са конкурса „Неда Деполо 2014.“

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Симо Матавуљ: БЕОГРАДСКА ДЕЦА

 * 

7. новембар – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Дивна Вуксановић: ИСЦЕЉЕЊЕ (Премијера)

 * 

8. новембар – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Ван С.С. Дајн: КАНАРИНЧЕВА СМРТ

 * 

9. новембар – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Тешић Момчило: ШЕРЕТСКА ПОСЛА (Премијера)

 * 

10. новембар – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Жан Клод Пирот: КИША У РЕТЕЛУ

 * 

11. новембар – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Бошко Милин: СТАНИСЛАВ КРАКОВ

 * 

12. новембар – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Мирослав Јокић: ДЕВОЈАЧКА КЛЕТВА

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Илија Ђурковић: ОДСЕЧЕНИ (Премијера)

 

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Светислав Басара: БУДИБОГСНАМА

 * 

13. новембар – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Драган Алексић: РАДИОНИЦА ЗА ОПРАВКУ ДАНА

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Владимир Јанковић Џет: МЛИНАРЕВ СИН

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Бранислав Нушић: ТАКО ЈЕ МОРАЛО БИТИ

 * 

14. новембар – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Звонимир Костић: ДРАИНАЦ

 * 

15. новембар – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Милан Рале Николић: ПОТРАГА ЗА КЛИШЕИМА

 * 

16. новембар – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Љубиша Вићановић: РУЖ ЗА УСНЕ

 * 

17. новембар – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Беатрис Одри: СУВИШНИ ЗУМ

 * 

18. новембар – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Весна Перић: ЖИВОТ И ДЕЛО БЕСМРТНОГ ЧИЧА ИЛИЈЕ СТАНОЈЕВИЋА

 

 * 

19. новембар – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Миодраг Петровић: ВЛАДИМИР ВАУХНИК

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Френк Хелер: СУДБОНОСНО ПИСМО

 

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Новак Килибарда: ЦРНОГОРЦИ И ЂАПОНЕЗИ

 * 

20. новембар – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Кристина Ђуковић: ЛАЈКА (Премијера)

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Миленија Стаменковић: УТИШАЈ СЕ

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Мигуел Де Сервантес: РАЗГОВОР ДВАЈУ ПАСА (Премијера)

 * 

21. новембар – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Новица Савић: РОЂЕНДАН... ЈУБИЛАРНИ

 * 

22. новембар – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Филип Давид: ЧЕТИРИ ПРИЧЕ

 * 

23. новембар – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Даниел Хармс: ЧЕТВРТИНА ДИМА

 * 

24. новембар – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Вацлав Хавел: АНЂЕО ЧУВАР

 * 

25. новембар – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Борис Гргуровић: КАКО ЈЕ ОТЕЛО ПОВЕРОВАО ЈАГУ – ВИЉЕМ ШЕКСПИР (Премијера)

 * 

26. новембар – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Др Катарина Јанковић Терзић, Владимир Б. Поповић: БИТИ ПОЗИТИВАН

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Василиј Сигарјев: КЉУЧАОНИЦА

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Јосип Муселимовић: ТЕК МЕЂУ РЕШЕТКАМА ОСЕТИЛА САМ СЛОБОДУ

 * 

 

27. новембар – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Мирјана Стефановић: ШТА ДА РАДИ ОВА ФОТА

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Димитриј Удовички: ПОВРАТАК (Премијера)

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Лаза Лазаревић: ШВАБИЦА

 * 

28. новембар – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Катарина Фростенсен: МОСТ

 * 

29. новембар – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Питер Чејни: РАСПЛЕТ У ЛОНДОНУ

 * 

30. новембар – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

                                                                                              Едвард Лир: НЕСМИСЛИЦЕ 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

29.10. 2016. ДРАМА (Трећи програм – 23.15)
Лудвиг Јозефсон: ПРОСЈАЧЕЊЕ (Begging) (Премијера)

Драма савременог шведског аутора Лудвига Јозефсона прича је о Јакобу, средовечном мушкарцу који сваког дана на путу до посла среће исту просјакињу. Осим што јој удељује милостињу, Јакоб спонтано почиње и да јој се поверава. Иако свестан да она због језичке баријере не може да га разуме, прича јој о свом проблему са новом колегиницом на послу, о браку са женом коју воли али која га не разуме, о својим сексуалним неурозама... Исповедајући се непознатој жени, Јакоб мисли да је дошао до важних спознаја о себи и свом емотивном животу. У њему се рађа нада да би се цео његов живот могао променити набоље.

Улоге тумаче: Бојан Жировић, Паулина Манов, Тамара Крцуновић, Марија Ћирић и Бојана Ковачевић Гајин

Превод: Мелина Пота Кољевић
Лектор: Наташа Шуљагић
Аутор музике: Марија Ћирић
Музички сарадник: Предраг Васић
Тон-мајстор: Зоран Узелац
Адаптација и режија: Мелина Пота Кољевић
Уредник серије: Оливера Коларић
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
ДЕЦЕМБАР 2016. maska.png 
 
*  
 

01. децембар – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Ласло Вегел: ЈУДИТА (Премијера)

* 

02. децембар – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Љубиша Вићановић: ДИДРО – ГАЛСКИ ПЕТАО

 * 

 

03. децембар – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Маја Мохар Гривцов: ТРАГ, ДУБОК КАО МОРЕ

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Антон Павлович Чехов: ВЕШТИЦА

 

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Лидија Николић: ДУШЕ ДИВЉЕ И САМОТНЕ

* 

04. децембар – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Владимир Стојиљковић: ТО НИЈЕ МОЈА ПЛАНЕТА

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Арсеније Јовановић: РАТНА ОПЕРА: ПАД КАТЕДРАЛЕ

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Вељко Петровић: НЕПРИЈАТЕЉЕВО СВЕТО ПИСМО

* 

05. децембар – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Драган Алексић: БАЛАДА О ЉУБИ МОЉЦУ

* 

06. децембар – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Горан Трибусон: ЗАВИРИВАЊЕ

* 

07. децембар – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Божидар Зечевић, Марковић Бода: МЕНУЕТ ЗА ЛЕВИТАНА

* 

08. децембар – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Тиса Милић: СТАНИЦА БЛУФИЛД

* 

09. децембар – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Весна Перић: ЖИЋЕ, ГИГАНТСКО И СЛАДОСТРАСНО –

ЈЕДНА ФАНТАЗИЈА О ЊЕГОШУ

* 

10. децембар – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Владимир Б. Поповић, Предраг Д. Стаменковић: 110 ГОДИНА МУЗИКЕ КРАЉЕВЕ ГАРДЕ

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Тара Манић: ХАМЛЕТ ИЛИ ПРОПАЛА РЕВОЛУЦИЈА (Премијера)

 

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Едвард Бонд: ТЕСТАМЕНТ ОВОГ ДАНА

* 

11. децембар – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Светозар Влајковић: ТРЕНУТАК

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Владан Радовановић: РЕЗ

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Вељко Петровић: ТАКМАЦИ

* 

12. децембар – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Миодраг Павловић: ПРЕ ТОГА

* 

13. децембар – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Добрица Ерић: ФЕЊЕР СТОЈАДИНА АНЂЕЛКОВИЋА (Премијера)

* 

14. децембар – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Новица Савић: ГОСТИ

* 

15. децембар – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Даница Николић Николић: ЧЕТИРИ ГОДИШЊА ДОБА

* 

16. децембар – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Бошко Милин: ВЕЛИМИР ЖИВОЈИНОВИЋ МАССУКА

* 

17. децембар – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Срђан Воларевић: У КРУГУ ПРОГОНСТВА

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Дино Буцати: СЕДАМ СПРАТОВА

 

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Луси Бејт: ПОНОЋНИ ВОЗ

* 

18. децембар – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Владимир Андрић: У НАШ КРАЈ СТИЖЕ ЗМАЈ

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Стефан Златковић: СЕЋАЊЕ ЈЕДНОГ СЛОНА

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Светозар Ћоровић: ПОД ЛИПОМ

* 

19. децембар – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Борислав Станковић: СТОЈАНКЕ, БЕЛА ВРАЊАНКЕ

* 

20. децембар – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Жељка Ђорђевић: ДЕВЕТИ ТЕСТ

* 

21. децембар – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Иренуеш Иредињски: ИБИС

* 

22. децембар – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Дивна Вуксановић: ОРБОВИ МАЛЕ ДУШЕ

* 

23. децембар – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Срђан Вучинић: ДРАГУТИН ИЛИЋ

* 

24. децембар – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Весна Перић: UNDRESSING SHAKESPEAR (Премијера)

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Салман Ружди: ДОБАР САВЕТ РЕЂИ ЈЕ ОД РУБИНА

 

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Горан Петровић: БОГОРОДИЦА И ДРУГА ВИЂЕЊА

* 

25. децембар – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Угљеша Шајтинац: ВЕТРУШКИНА ЛЕДИНА

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Хана Хартман: ЖЕЂ (Премијера из међународне размене)

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Гаврил Стефановић Венцловић: БЕСЕДА НА ДАН БЛАГОВЕСТИ

* 

26. децембар – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Иво Андрић: ЕКСКУРЗИЈА

* 

27. децембар – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Џозеф Конрад: ДВОЈНИКОВА ТАЈНА

* 

28. децембар – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Вишња Јаношевић: ДА ЛИ СТЕ ВЕЋ ЧУЛИ ДА...

* 

29. децембар – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Светозар Влајковић: ХРИСАНТ И ДАРИЈА

* 

30. децембар – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Иван Велисављевић: ПОВРАТАК ЗМАЈА ОД НОЋАЈА

* 

31. децембар – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Милош Томић: ПРВО ЉУБАВНО ИСКУСТВО

 

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Новогодишњи програм

 

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

 
                                                                                                Новогодишњи програм   
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
ЈАНУАР 2017. maska.png  
 
 
 

1. јануар – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Ивана Вујић: БАРОН МИНХАУЗЕН – ЖИВОТ И ДЕЛО

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – око 21.00)

Новогодишњи програм

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Бранислав Нушић: БЕОГРАД НЕКАД И САД

* 

2. јануар – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Владимир Ђурић: ПАНОНИЈА (Премијера)

* 

3. јануар – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Натанијел Хоторн: КУЋА СА СЕДАМ ЗАБАТА

* 

4. јануар – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Дуња Грбић: БИТИ ЧОВЕК

* 

5. јануар – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Исидора Секулић: ЂАКОН БОГОРОДИЧИНЕ ЦРКВЕ

* 

6. јануар – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Коста Трифковић: НА БАДЊИ ДАН

* 

7. јануар – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Ивана Стефановић: БОГОРОДИЦА ТРОЈЕРУЧИЦА ХИЛАНДАРСКА

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Бошко Милин: БОЖИЋ У БЕЛОМ

 

ДРАМА (Трећи програм – око 21.00)

Предраг Стаменковић: БОЖИЋНИ ОБРЕДИ У СРБА

 

* 

8. јануар – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Светозар Влајковић: ЗЕЛЕНИ СЛАДОЛЕД НА ИВИЦИ ПАРКА

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – око 21.00)

Димитриј Удовички: ПОВРАТАК

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Бранислав Нушић: МИСТЕР ДОЛАР

* 

9. јануар – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Стеван Копривица: МИ ЧЕКАМО БЕБУ

* 

10. јануар – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Мери Шели: ФРАНКЕНШТАЈН

* 

11. јануар – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Јелица Кисо: ЋУП, ТЕСТА, ВРЧ (Премијера)

* 

12. јануар – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Ежен Јонеско: ЛУДИЛО УДВОЈЕ

* 

13. јануар – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Вида Огњеновић: МИЛЕВА АЈНШТАЈН

* 

14. јануар – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Арсеније Јовановић: БОЖАНСКИ ПУТ ОЦА КАСИЈАНА

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Ива Брдар:ДИГИТАЛНА ПИЛУЛА (Премијера)

 

ДРАМА (Трећи програм – око 21.00)

Порке Ниангорен: СОБАНИЈА

* 

15. јануар – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Данило Николић: ИЗГУБЉЕНИ РЕП

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – око 21.00)

Светлана Мараш: ЈЕЗИК

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Јован Стерија Поповић: ПОКОНДИРЕНА ТИКВА

* 

16. јануар – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Љубиша Вићановић: ПРОЈЕКАТ

* 

17. јануар – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Душан Ристић: ГОСПОДАР

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – Директан пренос од 20:00 до 24:00)

РОЂЕНДАН УМЕТНОСТИ ЕБУ – 2017.

Арсеније Јовановић: ИСТЕРИВАЊЕ ДУХА ИЗ БОЦЕ (Предпремијера)

* 

 

18. јануар - среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Роналд Ленг: ЧИЊЕНИЦЕ ЖИВОТА

* 

19. јануар – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Федерико Гарсија Лорка: ДОМ БЕРНАРДЕ АЛБЕ

* 

20. јануар – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Оливера Пантовић Коларић: БАЛАДА О ПЕСНИКУ – ФРАНСОА ВИЈОН

* 

21. јануар – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Предраг Д. Стаменковић, Владимир Б. Поповић: МАНАСТИР СВЕТИ РОМАН

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Оливера Коларић: ЉУБАВНИЦА

 

ДРАМА (Трећи програм – око 21.00)

Марио Диамент: ОТМИЦА

* 

22. јануар – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Ана Ивановић: ВРЕМЕ ЛЕТИ, ВРЕМЕ ЗИМИ (Премијера)

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – око 21.00)

Отродокс Келтс: СИНДИДУН МИТОЛОГИКЕ

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Јован Стерија Поповић: КИР ЈАЊА

 

23. јануар – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Властимир Глигоријевић: ГАЗДА РАДЕ И ЊЕГОВИ СТАНАРИ

* 

24. јануар – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Николај Гогољ: СТРАШНА ОСВЕТА

* 

25. јануар - среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Олга Димитријевић: ИНТЕРНАТ

* 

26. јануар – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Пол Луј Курије: ПАРНИЦА ПОЛА ЛУЈА КУРИЈЕА

* 

27. јануар – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Јасмина Њаради: СОЦИЈАЛНИ АНГАЖМАН И ПАРАДИГМАТИЧАН ОПОРТУНИЗАМ - ГЕРХАРТ ХАУПТМАН (Премијера)

 

* 

28. јануар – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Александар Малданер: ШАХ МАТ (Премијера)

 

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Слободан Шнајдер: УШЉИВА ПРАВДА

 

ДРАМА (Трећи програм – око 21.00)

Петер Хандке: МОРАВСКА НОЋ

* 

29. јануар – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Светислав Рушкић: СРЦЕ ОД КРОМПИРА

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – око 21.00)

Арсеније Јовановић: ИСТЕРИВАЊЕ ДУХА ИЗ БОЦЕ (Премијера)

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Бранислав Нушић: ПОКОЈНИК

* 

30. јануар – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Бора Ћосић: ПРИЧЕ О ЗАНАТИМА

* 

31. јануар – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

                                                                                            Томас де Квинси: ОСВЕТНИК
 
 

 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...
 maska.pngФЕБРУАР 2017. maska.png 
 
 
 * 

1. фебруар – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Бошко Токин: ТЕРАЗИЈЕ

* 

2. фебруар – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Бранислав Јанковић: МИЛЕНТИЈЕВА 14/2 (Премијера)

* 

3. фебруар – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Милош Јевтић: ВЕЉКО ПЕТРОВИЋ

* 

4. фебруар – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Бранислава Стефановић: УГОВОР С ЂАВОЛОМ

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

А. П. Чехов: РАЗГОВОР ЧОВЕКА СА ПСОМ

 

ДРАМА (Трећи програм – око 21.00)

Гордон Р. Диксон: СА КОМЈУТЕРИМА СЕ НЕ РАСПРАВЉА

* 

5. фебруар – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Нада Бјелогрлић: ДЕЧЈА ПОСЛА

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – око 21.00)

Предраг Д. Стаменковић: ПУТ У ЈЕЗИК

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Драгиша Васић: РЕСИМИЋ ДОБОШАР

* 

6. фебруар – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Огњен Обрадовић: ДА МИ ЈЕ ДА СПУСТИМ ОВУ СУЗУ

* 

7. фебруар – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Тихомир Стевановић: ПАРТИЈА БИЛИЈАРА

* 

8. фебруар – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Ратко Радуновић: АРМИРАНИ ЉУДИ

* 

9. фебруар – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Данило Николић: ВЛАСНИЦИ БИВШЕ СРЕЋЕ

* 

10. фебруар – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Данило Николић: ЛАЗА ЛАЗАРЕВИЋ

* 

11. фебруар – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Ивана Вујић: ПУТ У КАТМАНДУ

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Весна Перић: 15 МИНУТА СЛАВЕ – ЕНДИ ВОРХОЛ(Премијера)

 

ДРАМА (Трећи програм – око 21.00)

Угљеша Шајтинац: VOK ON

* 

12. фебруар – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Драгана Чолић Биљановски: ЧАРОБНА ШУМА ТИБИЛИ ТОМА

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – око 21.00)

Владимир Јанковић Џет: МЛИНАРЕВ СИН

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Вељко Петровић: ТАКМАЦИ

* 

13. фебруар – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Бранислав Јанковић: ДВЕ ДУШЕ ГВОЗДЕНА МИЛИЋА

* 

14. фебруар – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Бранимир Ћосић: ЕГИПЋАНКА (Премијера)

* 

15. фебруар - среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Звонимир Костић: ЗАКОНИК ЦАРА ДУШАНА

* 

16. фебруар – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Драгиша Васић: РЕКОНВАЛЕСЦЕНТИ

* 

17. фебруар – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Наташа Дракулић: ПЕТАР КОЧИЋ

* 

18. фебруар – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Даша Дрндић: ИЗГУБЉЕНИ И НАЂЕНИ

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

А. П. Чехов: КАМЕЛЕОН

 

ДРАМА (Трећи програм – око 21.00)

Миленко Вучетић: ОТИМАЊЕ СРЕЋЕ

* 

19. фебруар – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Маја Волк: ЧУДЕСНА ФРУЛА ВУЛЕТА МОЦИЈА

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – око 21.00)

Првослав Живановић: КРУГ

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Ги де Мопасан: МИС ХАРИЈЕТА (Премијера)

* 

20. фебруар – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Павле Ћосић: ЛЕПОСАВА

* 

21. фебруар – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Морис Леблан: АРСЕН ЛУПЕН И ТАЈНА ШУПЉЕ ИГЛЕ

* 

22. фебруар - среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Иван Глишић: ШЉАМ ХАУС

* 

23. фебруар – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Владислав Бајац: КЊИГА О БАМБУСУ

* 

24. фебруар – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Звонимир Костић: ВАТРА И ПОДИВЉАЛО НИШТА – БРАНКО МИЉКОВИЋ

* 

25. фебруар – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Миленија Стаменковић: ТОПЛИЧКИ УСТАНАК (Премијера)

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

А. П. Чехов: ДАВЉЕНИК

 

ДРАМА (Трећи програм – око 21.00)

Иван Велисављевић: СЛАВА И СМРТ ВЕЉЕ ВРАГА (Премијера)

* 

26. фебруар – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Милош Брујић: ВАРКА ДЕВОЈЧИЦЕ СМИЉАНЕ

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – око 21.00)

Асим Сарван: САН (ПУТ) ЈЕДНОГ КАНУНА (Премијера)

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Вељко Петровић: НЕПРИЈАТЕЉЕВО СВЕТО ПИСМО

* 

27. фебруар – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Емил Дестани: ГВОЗДЕНИ ЧОВЕК

* 

28. фебруар – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

                                                                              Морис Леблан: АРСЕН ЛУПЕН – ЗАГОНЕТНА СЕНКА
 
 
  
 
 
 

 

* 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
 

8. март, Радио Београд 2 – 18.32.
ПАНЧАТАНТРА: Класично дело староиндијске књижевности(Премијера)

Кратак садржај: „Панчатантра“ је класично прозно дело староиндијске књижевности, истовремено лепа књижевност и уџбеник животне и политичке мудрости. Кроз сплет прича и басни о људима и животињама, ово дело представља различите аспекте вештине управљања, али и друштвених и етичких односа. У драматизацији се, користећи известан хуморни и иронијски потенцијал „Панчатантре“, детектују неки од универзалних механизама и принципа владања и моћи као доминације и контроле.
Улоге тумаче: Радомир Миљанић, Бранислав Платиша, Лепомир Ивковић, Дубравко Јовановић и Миодраг Милованов
Превод: Флавио Ригонат
Драматизација: Владимир Коларић
Лектор: Наташа Шуљагић
Музички сарадник: Драган Митрић
Тон-мајстор: Милан Филиповић
Редитељ: Зоран Рангелов

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

×
×
  • Креирај ново...