Jump to content

Репертоар Драмског програма Радио Београда


Препоручена порука

Radio drama NESMISLICE, prema poeziji Edvarda Lira, u dramatizaciji Vladimira Kolarića i režiji Marije Krstić ušla je u predselekciju za nagradu Prix Marulić u oblasti drame. I istoj selekciji nalaze se i čuveni autori kakav je Robert Vilson. Spisak odabranih drama koje se takmiče za nagradu nalazi se na:

http://www.hrt.hr/275156/prix-marulic/preselection-results-2

Radio dramu NESMISLICE možete preslušati na:
http://www.rts.rs/page/radio/ci/story/28/%D0%A0%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BE+%D0%91%D0%B5%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4+2/2098281/%D0%A0%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BE+%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

РЕПЕРТОАР ДРАМСКОГ ПРОГРАМА ЗА АПРИЛ 2016.

*   

1. април – петак


ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Слободан Бубњевић: ЛОВ НА ЧАРЛСА ДАРВИНА

*   

2. април – субота


ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Маја Мохар Гривцов: МИДЕНТИТЕТ (БИСТРИ ПОТОЦИ)


ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Народна прича: КРЕПАО КОТАО


ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Непознати келтско-велшки песник: ЧЕТВРТА ГРАНА МАБИНОГИЈЕВА

*   

3. април – недеља


ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Мирослав Беловић: БАЈКА О БАЈЦИ


ДРАМСКЕ РЕТРОСПЕКТИВЕ (Радио Београд 2 – 17.00)

Есхил: ОКОКВАНИ ПРОМЕТЕЈ

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)


Михајло Ђорђевић: ПТИЦЕ ПЕВАЈУ МОЈУ МУЗИКУ – II ДЕО

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Бора Станковић: УВЕЛА РУЖА

*   


4. април – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)


Димитрије Војнов, Данило Бећковић: МОМАЧКИ СТАН

*   


5. април – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)


Кетрин Л. Мур: ШАМБЛО – ВАМПИР НА МАРСУ

*   

6. април – среда


РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Слободан Бубњевић: УСУД

*   

 

7. април – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)


Драган Великић: МОНТЕВИДЕО (Премијера)

 

*   

8. април – петак


ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Љубиша Вићановић: СЕРВАНТЕС – ПИСАЦ И РАТНИК

*   


9. април – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)


Миодраг Петровић: ЕНИГМА ЕРНСТ ЈИНГЕР

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Анонимни аутор: ПИСМО ЈЕДНЕ ПЛАВУШЕ СИНУ (Премијера)


ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Јаша Јенули: НОЋНА ТАРИФА

*   

 


10. април – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)


Снежана Гњидић: БАШ СУ БАСНЕ КРАСНЕ

 

ДРАМСКЕ РЕТРОСПЕКТИВЕ (Радио Београд 2 – 17.00)

Есхил: ПРИБЕГЛИЦЕ


РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Арсеније Јовановић: САН ЛЕТЊЕ НОЋИ

У ТУНЕЛУ ДУБОВИЦА НА ХВАРУ

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Петар Кочић: ТУБА

*   

 


11. април – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)


Бора Ћосић: ПРИЧЕ О ЗАНАТИМА

*   

12. април – уторак


ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Миленија Стаменковић: СУМРАК (Премијера)

*   

 

13. април – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)


Даша Дрндић: ЗА ДИЦУ ЗЕМЉЕ И КАМЕНА - ИСТАРСКА ПОЧЕТНИЦА

*    


14. април – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)


Зоран Станојевић: ШТА ЈЕ ТЕБИ ВЕЧЕРАС

*    


15. април – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)


Наташа Дракулић: ПЕТАР КОЧИЋ

*    


16. април – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)


Владимир Басара: ЈЕДАН ИЗ КОЛОНЕ ПРОГНАНИХ - ЈОВАН ОПАЧИЋ

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Александар Гаталица: ТРЕЋИ ДОУШНИК

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Мирјана Лакетић: МАРАТОН

*    

17. април – недеља


ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Александар Обреновић: ЦАЈА


ДРАМСКЕ РЕТРОСПЕКТИВЕ (Радио Београд 2 – 17.00)

Есхил: ПЕРСИЈАНЦИ


РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Првослав Живановић: КРУГ

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)


Бора Станковић: ПЕЧАЛ (Премијера)

*   

18. април - понедељак


МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Мима Симић: ПУСТОЛОВИНЕ ГЛОРИЈЕ СКОТ

*   

 


19. април – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)


Тихомир Стевановић: СТО СЕДАМДЕСЕТ ПРВИ

*    


20. април – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)


Марк Твен: ДЖЕНТЛМЕН

*    


21. април – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)


Борислав Пекић: БЛАГОСЛОВЕНИ СИРОМАШНИ ДУХОМ ИЛИ ЧУДО У ГАДАРИ

*    


22. април – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)


Вуле Журић: ОМЧА ОД ХАРТИЈЕ БОРЕ СТАНКОВИЋА

 

*    

23. април – субота


ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Снежана Гњидић: 10 000 x ДА И ЈЕДНО НЕ (Премијера)

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)


Мухамед Ковачевић: АКАДЕМСКИ ГЛУТЕН

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)


Константин Леонтјев: ДЕТЕ ДУШЕ

*    


24. април – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)


Угљеша Шајтинац: ЧАРНА И НЕСВЕТ

 

ДРАМСКЕ РЕТРОСПЕКТИВЕ (Радио Београд 2 – 17.00)

Есхил: ЕУМЕНИДЕ


РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Димитри Николајев: РЕЧИ О ЈУГОСЛАВИЈИ (Премијера)


РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Иво Војновић: СУТОН

*    


25. април - понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)


Павле Ћосић: ЛЕПОСАВА

*    


26. април – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)


Ги де Мопасан: ЗЛОЧИН ИЗ СТРАСТИ

 

*    

27. април – среда


РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Сем Шепард: СЛИКЕ

*   

28. април – четвртак


ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Новица Савић: СМРТ НОЋНОГ ЧУВАРА

*    

29. април – петак


ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Милош Илић, Федерико Гарсија Лорка: МЕТАК У МРАК

*    

 

30. април – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)


Нада Николић: СВЕ ЈЕ ДОБРО БИЛО ДОК СМО БИЛИ ЖИВИ

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Дуња Кустурица: СЛУЧАЈНОСТ КАО СУДБИНА


ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Иван Јовић: ЖИТИЈЕ СЕЛА (Премијера)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Moravska noć", iako nije postavljena na podkast RTS-a dostupna je na:

ДРАМА ТРЕЋЕГ ПРОГРАМА (Радио Београд 3 – 23.00)

Петер Хандке “МОРАВСКА НОЋ” (премијера)

Роман Петера Хандкеа „Моравска ноћ” прича је о писцу који привремено напушта своје уточиште на реци Морави и отискује се на духовно путовање Европом. На пресеку Истока и Запада, он трага за својим породичним, културним и уметничким идентитетом. Издвајајући ликове Аутора, Приповедача и Жене, поред питања идентитета, у радијској адаптацији нагласак је на сталном преиспитивању сопствене ауторске и културолошке позиције, на неприхватању задатог погледа на стварност.

Улоге тумаче: Иван Николић, Тамара Кукић и Андреј Шепетковски

Превод: Жарко Радаковић

Драматизација: Владимир Коларић

Лектор: Олга Бабић

Музички сарадник: Предраг Васић

Тон-мајстор: Зоран Узелац

Режија: Јелена Марковић

http://www.vladimirkolaric.blogspot.rs/2016/02/handke-markovic-i-kolaric-na-radio-bg.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 weeks later...

30. април - субота  

 
  ДРАМА ТРЕЋЕГ ПРОГРАМА (Радио Београд 3 – 23.00)
Иван Јовић “ЖИТИЈЕ СЕЛА” (премијера) 
 

 
 

Кратак садржај: Роман савременог српског писца и филмског редитеља Ивана Јовића слојевита је алегорија настала у дијалогу са „Великим Инквизитором“ Достојевског. У радијској адаптацији романа, с нагласком на ликовима Кнеза и Доушника, представљене су дилеме повезане са самим основама културе и цивилизације, а посебно питањима утемељења власти и ауторитета.
Улоге тумаче: Бранислав Платиша, Небојша Кундачина и Владимир Тешовић
Драматизација: Владимир Коларић
Лектор: Наташа Шуљагић
Музички сарадник: Драган Митрић
Тон мајстор: Милан Филиповић
Режија: Зоран Рангелов
Link to comment
Подели на овим сајтовима

   maska.pngМАЈ 2016. maska.png 

 *   

 

1. мај – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Светозар Влајковић: ЧАВКА

 

ДРАМСКЕ РЕТРОСПЕКТИВЕ (Радио Београд 2 – 17.00)

Звонимир Костић: СВЕТА ГОРА 3793

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Михајло Ђорђевић: ПТИЦЕ ПЕВАЈУ МОЈУ МУЗИКУ – II ДЕО

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Иво Андрић: НЕМИРНА ГОДИНА

*    

 

2. мај – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Пјетро Аретино: ИГРЕ АМОРОВЕ

*    

 

3. мај – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Рене Поповић: КО ЈЕ УБИО МАРТИНА?

*    

 

4. мај – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Хуберт Видфелд: МАУЗОЛЕЈ

*    

 

5. мај – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Љубиша Вићановић: РУЖИЧАСТИ АКТ

*    

 

6. мај – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Слободан Бубњевић: СИЛЕ РУЂЕРА БОШКОВИЋА

*    

 

7. мај – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Драгослав Симић: ВОНГАР

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Кјоген: ЈУЗЕН, НЕСПОСОБНИ АМРЕЛЏИЈА

 

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Олвен Вајмарг: ПОПОДНЕВНИ КОНЦЕРТ

*    

 

8. мај – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Владимир Стојиљковић: ЋУТИ И ПЉЕСКАЈ

 

ДРАМСКЕ РЕТРОСПЕКТИВЕ (Радио Београд 2 – 17.00)

Еурипид: МЕДЕЈА

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Ненад Урошевић: КАБАРЕ 20. ВЕК

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Бора Станковић: ОНИ

*    

 

9. мај – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Неда Радуловић: ХИЈЕРАРХИЈА (Премијера)

Јутарње вести најављују тужни догађај: после кратке и тешке болести преминуо је вођа, велики државник, духовни отац и борац за правду – мирно и у сну. Отац не зна шта би од туге. Гледа у гвоздени крст који му је вођа дао и пита се шта даље. Намеће се само једна часна одлука: да и он крене за њим. Глас (савест) га одговара, да не остави нејаке за собом, на шта отац схвати да мора и њих да поведе у смрт. Након што је одлучио да убије целу породицу па себе – отац пуни пиштољ са четири метка и одлази на последњи доручак, па у хладну шуму да заврши започето. Кад убије жену и децу и самоубиство дође на ред, отац схвата да би била велика штета да се успомена на вођу запостави и схвата да има велики задатак испред себе – да живи за вођу и његову мисао. Одустаје од самоубиства и помало гладан, враћа се кући кроз дубоки снег.

 

Улоге тумаче: Неојша Кундачина, Раде Миљанић, Снежана Ковачев, Лазар Јованов и Маја Колунџија

Лектор: Олга Бабић

Избор музике: Предраг Васић

Тон-мајстор: Зоран Узелац

Редитељ: Зоран Рангелов

Уредник серије: Владимир Б. Поповић

 

 

*    

 

10. мај – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Питер Чини: ДАМЕ НЕ ВОЛЕ ДА ЧЕКАЈУ

*    

 

11. мај – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Милка Жицина: ЈУНАК (Премијера)

*    

 

12. мај – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Светозар Влајковић: ИЗГУБЉЕНИ ПЕЈЗАЖ

*    

 

13. мај – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Љубиша Вићановић: ШТЕФАН ЦВАЈГ – ИФЛАНДОВ ПРСТЕН

*    

 

14. мај – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Миодраг Петровић: ЖАР ИСТИНЕ КАРЛА ЈАСПЕРСА

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Владан Матијевић: ПРОЛЕЋЕ ФИЛИПА КУКАВИЦЕ (Премијера)

Филипу Кукавици станодавка уручује необично писмо које му је стигло од непознате особе, а чији садржај он не жели да прочита. То писмо промениће његов живот.

Радио-драматизација: Соња Милошевић

Улоге тумаче: Бојан Жировић, Добрила Илић и Раде Миљанић

Лектор: Наташа Шуљагић

Избор музике: Драган Митрић

Тон-мајстор: Милан Филиповић

Редитељ: Милош Јагодић

Уредник серије: Владимир Б. Поповић 

 

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Гордана Смуђа: КУЋА

*    

 

15. мај – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Никола Спасић: ВАРВАРИ СУ ДОШЛИ, ГОРЕЋЕ ТИ РИМ (Премијера)

 

ДРАМСКЕ РЕТРОСПЕКТИВЕ (Радио Београд 2 – 17.00)

Еурипид: ХИПОЛИТ

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Владан Радовановић: РЕЗ

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Лаза Костић: ДНЕВНИК

*    

 

16. мај – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Филип Давид: ЗЕИДИН ВЕРЕНИК

*    

 

17. мај – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Бустос Онорио Домек: ДВАНАЕСТ ЗНАКОВА СВЕТА

*    

 

18. мај – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Милан Лукић: МОЈА МАЛЕНКОСТ И ЈА

*    

 

19. мај – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Владимир Б. Поповић: РАПСОДИЈА

*    

 

20. мај – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Наташа Дракулић: МИЛЕНКО СТОЈКОВИЋ, ПРИЧА О ХЕРОЈСТВУ И ПРИЈАТЕЉСТВУ

*    

 

21. мај – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Невена Јанаћ: ПАСИЈА ПО АНДРЕЈУ

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Рејнер Марија Рилке: СКОРО ПРОЛЕЋЕ

 

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Звонимир Костић: АНДРОНИК ПРВИ КОМНЕН

*    

22. мај – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Владимир Андрић: ДЕЧЈА ДРАМА

 

ДРАМСКЕ РЕТРОСПЕКТИВЕ (Радио Београд 2 – 17.00)

Еурипид: АЛКЕСТА 3530 - 3531

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Миленија Стаменковић: УТИШАЈ СЕ

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Јанко Веселиновић: ЧИЧА ТОМА

*    

 

23. мај – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Љубиша Вићановић: ПРОЈЕКАТ

*    

 

24. мај – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Бранислав Нушић: ВЕЧНОСТ

*    

25. мај – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Периша Бели Армуш: ПУЗЛЕ

*    

26. мај – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Милосав Ђалић: МОРАВСКИ КРЕЧАРИ

*    

 

27. мај – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Соња Петровић: ЏЕНИС ЏОПЛИН - НА ПУТУ ДО КУЋЕ (Премијера)

*    

 

28. мај – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Нада Бјелогрлић: ИНЦЕСТ

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Александар Гаталица: ЖЕЛЕЗНИЦА УЗАНОГ КОЛОСЕКА

 

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Александар Обреновић: ЗУБАТО СУНЦЕ

*    

 

29. мај – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Звонимир Костић: ЗМАЈ У ПОДРУМУ

 

ДРАМСКЕ РЕТРОСПЕКТИВЕ (Радио Београд 2 – 17.00)

Еурипид: ИПСИПИЛА

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Предраг Репанић: НО НОБИС ДОМИНЕ (Премијера)

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Светолик Ранковић: ПОП САВИН ГРЕХ

*    

 

30. мај – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Зоран Божовић: БОБА И МИКАН

*    

 

31. мај – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Гилберт Кид Честертон : АПОЛОНОВО ОКО

 

 *   

 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
On 4/27/2016 at 19:58, Vladimir Kolaric рече

30. април - субота  

 
  ДРАМА ТРЕЋЕГ ПРОГРАМА (Радио Београд 3 – 23.00)
Иван Јовић “ЖИТИЈЕ СЕЛА” (премијера) 
 

 
 

Кратак садржај: Роман савременог српског писца и филмског редитеља Ивана Јовића слојевита је алегорија настала у дијалогу са „Великим Инквизитором“ Достојевског. У радијској адаптацији романа, с нагласком на ликовима Кнеза и Доушника, представљене су дилеме повезане са самим основама културе и цивилизације, а посебно питањима утемељења власти и ауторитета.
Улоге тумаче: Бранислав Платиша, Небојша Кундачина и Владимир Тешовић
Драматизација: Владимир Коларић
Лектор: Наташа Шуљагић
Музички сарадник: Драган Митрић
Тон мајстор: Милан Филиповић
Режија: Зоран Рангелов

Сада се може послушати:http://www.rts.rs/upload/storyBoxFileData/2016/04/30/27293524/Drama%2C%20Zitije%20sela.mp3

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
   maska.pngЈУН 2016. maska.png  
 
  *   
 

1. јун – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Ивана Вујић: ПРОГЛАСИ РЕВОЛУЦИЈЕ – УВЕК ЗЕЛЕНО

 

 *   

2. јун – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Дејан Симоновић: МАТРОЗИ (Премијера)

 *   

3. јун – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Слободан Бубњевић: ТЕСЛА И ПУПИН, РЕЗОНАНЦИЈЕ

 

 *   

4. јун – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Владимир Басара: ВЕСКО

 

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Иво Андрић: КОНАЦ КОМЕДИЈЕ

 

 

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Арч Облер: СИМФОНИЈА ЗА НАДЕЖДУ

 

 *   

5. јун – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Десанка Максимовић: ДЕЧЈА СОБА

 

 

ДРАМСКЕ РЕТРОСПЕКТИВЕ (Радио Београд 2 – 17.00)

Виљем Шекспир: ХЕРОЈИ КРВАВОГ ПРЕСТОЛА

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Михајло Ђорђевић: ПТИЦЕ ПЕВАЈУ МОЈУ МУЗИКУ – III ДЕО

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Бора Станковић: ГОСПОДИН ЖОРЖ

 *   

6. јун – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Мирјана Стакић: СРЦЕ

 *   

7. јун – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Марк Твен: КРАЂА БЕЛОГ СЛОНА

 *   

8. јун – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Симеон Костов: ПЕСНИКОВА ПОСЛЕДЊА ЖЕЉА

 *   

9. јун – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Давид Албахари: МАМАЦ

 *   

10. јун – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Љубиша Вићановић: СЕР ТОМАС МОР

 *   

11. јун – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Мирослав Јокић: КИШЕ ЗЕМЉЕ МОЈЕ: УЧИТЕЉ

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Владан Матијевић: ДОШЉАК (Премијера)

 

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Гжегож Валчак: НА ПОВОЦУ

 *   

12. јун – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Гвидо Тартаља: ДЕДИН ШЕШИР И ВЕТАР

 

ДРАМСКЕ РЕТРОСПЕКТИВЕ (Радио Београд 2 – 17.00)

Виљем Шекспир: ТИТ АНДРОНИК

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Келтик: СИНДИДУН МИТОЛОГИКЕ

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Симо Матавуљ: ИЗБОР

 *   

13. јун – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Тихомир Илић: ИДИЛА ХРИСТИНЕ АНТИЋ

 *   

14. јун – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Полексија Хаџи-Видановић: СМРТ ХЕДЕ ГАБЛЕР (Премијера)

 *   

15. јун – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Ги Ленен: ВОДА, ТОК ЖИВОТА

 *   

16. јун – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Силвија Јестровић: ОВАЈ ПЛЕС ДАМЕ БИРАЈУ

 *   

17. јун – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Вуле Журић: МИЛАН РАКИЋ, ЧОВЕК БЕЗ ПЕРИПЕТИЈА

 *   

18. јун – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Миодраг Петровић: ЏЕФЕРСОН А У ОКСФОРДУ

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Загребачки међуратни кабаре: ПАЈА БИНГУЛА НА СВАДБЕНОМ ПУТОВАЊУ

 

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Сања Милић: У СЈАЈНИ ДАН

 *   

19. јун – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Војислав Донић: ДЕТЕ ВАЂА

 

ДРАМСКЕ РЕТРОСПЕКТИВЕ (Радио Београд 2 – 17.00)

Виљем Шекспир: ХЕНРИ ПЕТИ

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Димитриј Николајев: РЕЧИ О ЈУГОСЛАВИЈИ

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Драгиша Васић: У ГОСТИМА (Премијера)

 *   

20. јун – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Звонимир Костић: ЗЕН ПРИЧЕ

 *   

21. јун – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Љубиша Вићановић: ОПЕРСКИ БАЛ

 *   

22. јун – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Зоран О. Ђикић: СВЕ ШТО МИ ЈЕ ЖИВОТ ПОКЛОНИО

 *   

23. јун – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Данило Николић: СПИСАК ЗВАНИЦА

 *   

24. јун – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Рашко Јовановић: БРАНИСЛАВ НУШИЋ

 *   

25. јун – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Предраг Стаменковић: АУДИО ДНЕВНИК – ПРВИ ДАН: МАНАСТИР СВЕТИ РОМАН (Премијера)

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Аноним: МОМАК И СЛЕПАЦ

 

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Војислав Клачар: ПЕТ НИВОА ПЕТ РАЗГОВОРА... (Премијера)

 *   

26. јун – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Српска народна приповетка: ЗЛАТНА ЈАБУКА И ДЕВЕТ ПАУНИЦА

 

ДРАМСКЕ РЕТРОСПЕКТИВЕ (Радио Београд 2 – 17.00)

Виљем Шекспир: КОРИОЛАН

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Светлана Мараш: ЈЕЗИК (премијера)

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Иво Андрић: БИФЕ ТИТАНИК

 *   

27. јун – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Влада Арсић: ИЗГУБЉЕНЕ У МАГЛИ

 *   

28. јун – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Оливер Јанковић: БИТКА КОД ЧЕРЊИГОВА

 *   

29. јун – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Александар Обреновић: БУНА

 *   

30. јун – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Звонимир Костић: СВЕТА ГОРА 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

ПРЕПОРУКА ВЛАДИМИРА КОЛАРИЋА

Субота, 25. јун, Трећи програм – 23.00)
Војислав Клачар: ПЕТ НИВОА ПЕТ РАЗГОВОРА ДР СВЕТОЛИКА ПЛЕСНИКА И ДР МАРИЈЕ ПОЛОК (Премијера)
Ова драма писана је у традицији авангардних уметничких покрета из прошлог века, а по духу је најближа драми апсурда. Текст обухвата пет сцена у којима лидери најутицајније владајуће и најутицајније опозиционе партије у краљевини Корети воде преговоре о могућој сарадњи након парламентарних избора. Између сваког њиховог сусрета одиграва се испитивање јавног мњења, те се односи снага из сцене у сцену мењају, крећући се од отвореног сукоба до готово постигнутог договора. Ипак, пошто се основне околности не мењају, драма не води разрешењу, већ приказује политичку машину која се „креће” у месту.
Фиктивна држава „Краљевина Корета” дугогодишњи је уметнички пројекат Војислава Клачара. Уметнички радови из тематског круга „Краљевине Корете” приказивани су на самосталним и групним изложбама, а од 2007. године реализован је и низ сценских извођења Корете (Београд, Лајпциг, Берлин). „Пет нивоа пет разговора др Светолика Плесника и др Марије Полек” јесте први рад из тематског круга Корете који је у потпуности утемељен у њеном имагинарном космосу, са драмским текстом и глумцима који тумаче ликове из Корете.
Улоге тумаче: Тамара Крцуновић и Никола Вујовић
Режија: Влатко Илић
Уредник серије: Оливера Коларић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
   maska.pngЈУЛ 2016. maska.png  
 
 *    
 

1. jул – пeтaк

ЗВEЗДAНИ ЧAСOВИ (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 18.32)

Слoбoдaн Бубњeвић: ATAНAСИJE СTOJКOВИЋ, ПРВИ СРПСКИ ФИЗИЧAР

  *   

2. jул – субoтa

ДOКУMEНTAРНO ДРAMСКИ ПРOГРAM (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 18.00)

Нeнaд Пурић: РAЗMEНA

 

ДРAMСКE MИНИJATУРE (Рaдиo Бeoгрaд 1 – 20.00)

Лeoнид Aндрejeв Никoлajeвић: ЗMИJA ПРИЧA

 

ДРAMA (Tрeћи прoгрaм – 23.00)

Пaнтa Срeћкoвић: БOJ НA ДУБЉУ 1815. ГOДИНE

  *   

3. jул – нeдeљa

ДРAMСКИ ПРOГРAM ЗA ДEЦУ (Рaдиo Бeoгрaд 1 – 12.15)

Дрaгaн Лукић: ДУНAВСКИ MOРНAР

 

ДРAMСКE РETРOСПEКTИВE (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 17.00)

1. Виљeм Шeкспир: TИMOН ATИЊAНИН

2. Виљeм Шeкспир: ДВAOДЛOMКA ИЗ „OTEЛA“

 

РAДИOНИЦA ЗВУКA (Tрeћи прoгрaм – 23.00)

Циклус „Рoђeндaн умeтнoсти“ - прилoзи Рaдиo Бeoгрaдa

Aрсeниje Joвaнoвић: TРAНС ДAДA БEЛГРEJД EКСПРEС

 

РAДИOTEКA (Рaдиo Бeoгрaд 1 – 23.00)

Бoрa Стaнкoвић: У НOЋИ

  *   

4. jул – пoнeдeљaк

MAЛA СЦEНA (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 18.32)

Aнaтoлиj Maринeгoф: ВИШЊE У ЧOКOЛAДИ

  *   

5. jул – утoрaк

ПAУКOВA MРEЖA (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 18.32)

Aлeксис Лeкaj: MAРКС И ШEРЛOК ХOЛMС

  *   

6. jул – срeдa

РAДИO ИГРA (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 18.32)

Maринa Цвeтajeвa: 1919. И MНOГE ДРУГE

  *   

 

7. jул – чeтвртaк

ДРAMA (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 18.32)

Ивaн M. Лaлић: ЗБOГOM ДИВЉAЦИ

  *   

8. jул – пeтaк

ЗВEЗДAНИ ЧAСOВИ (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 18.32)

Љубишa Вићaнoвић: MOЛИJEР

  *   

9. jул – субoтa

ДOКУMEНTAРНO ДРAMСКИ ПРOГРAM (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 18.00)

Брaнислaвa Стeфaнoвић: O, ПРИMAВEРA

 

ДРAMСКE MИНИJATУРE (Рaдиo Бeoгрaд 1 – 20.00)

Aнoним: AДВOКAT ПATЛEН

 

ДРAMA (Tрeћи прoгрaм – 23.00)

Пeтaр Брaкус: TИШИНA КOЛEВКE

  *   

10. jул – нeдeљa

ДРAMСКИ ПРOГРAM ЗA ДEЦУ (Рaдиo Бeoгрaд 1 – 12.15)

Jулиja Нajмaн, Дaркo Taтић: ФOTO БO-БO

 

ДРAMСКE РETРOСПEКTИВE (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 17.00)

1. Виљeм Шeкспир: TРOИЛ И КРEСИДA

2. Виљeм Шeкспир: ПETРУЧИO И КATAРИНA

(OДЛOMAК ИЗ „УКРOЋEНE ЗЛOЋE“)

 

РAДИOНИЦA ЗВУКA (Tрeћи прoгрaм – 23.00)

Aрсeниje Joвaнoвић: ЗДРAВИЦA РAДИJУ

 

РAДИOTEКA (Рaдиo Бeoгрaд 1 – 23.00)

Ивo Aндрић: ЛETOВAЊE НA JУГУ

  *   

 

11. jул – пoнeдeљaк

MAЛA СЦEНA (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 18.32)

Стaнислaв Виткиjeвич: ЛУДAК И OПATИЦA

  *   

12. jул – утoрaк

ПAУКOВA MРEЖA (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 18.32)

Душaн Ристић: СВИРAJ TO ПOНOВO, СEM

  *   

13. jул – срeдa

РAДИO ИГРA (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 18.32)

Слaвкo Симић: ВEНEРA

  *   

14. jул – чeтвртaк

ДРAMA (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 18.32)

Ивaн Пaнић: ЉУБAВНA ИГРA

  *   

15. jул – пeтaк

ЗВEЗДAНИ ЧAСOВИ (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 18.32)

Срђaн Вучинић: ПРИНЦ ЂOРЂE КAРAЂOРЂEВИЋ

  *   

16. jул – субoтa

ДOКУMEНTAРНO ДРAMСКИ ПРOГРAM (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 18.00)

Бojaн Лaзoвић, Toмислaв Пeрић: КAД СУ ЖИВИ ЗAВИДEЛИ MРTВИMA

 

ДРAMСКE MИНИJATУРE (Рaдиo Бeoгрaд 1 – 20.00)

Aнтoн Пaвлoвич Чeхoв: ПOЉEНКA

 

ДРAMA (Tрeћи прoгрaм – 23.00)

Пjeр Бeнeдeтo Бeртoли: РEЧИ JEДНOГ ДAНA

  *   

17. jул – нeдeљa

ДРAMСКИ ПРOГРAM ЗA ДEЦУ (Рaдиo Бeoгрaд 1 – 12.15)

Дрaгaн Лукић: ГИДРA

 

ДРAMСКE РETРOСПEКTИВE (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 17.00)

1. Виљeм Шeкспир: СИMБEЛИН

2. Виљeм Шeкспир: MAЛВOЛИO И OЛИВИJA

(OДЛOMAК ИЗ „БOГOJAВЉAНСКE НOЋИ“)

 

РAДИOНИЦA ЗВУКA (Tрeћи прoгрaм – 23.00)

Aрсeниje Joвaнoвић: ЏИПСИ ПAРTИ У TУРСКOM КУПATИЛУ

 

РAДИOTEКA (Рaдиo Бeoгрaд 1 – 23.00)

Пeтaр Кoчић: СУДAНИJA

  *   

18. jул – пoнeдeљaк

MAЛA СЦEНA (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 18.32)

Сoмeрсeт Moм: ПAРAНГ

  *   

19. jул – утoрaк

ПAУКOВA MРEЖA (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 18.32)

Илиja Вукићeвић: MИШКO УБOJИЦA

  *   

20. jул – срeдa

РAДИO ИГРA (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 18.32)

Џoзeф Кeсeрлинг: AРСEНИК И СTAРE ЧИПКE

  *   

21. jул – чeтвртaк

ДРAMA (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 18.32)

Нeнaд Mилић: ДВE СEКУНДE ЗA TРИ MИНУTA

  *   

22. jул – пeтaк

ЗВEЗДAНИ ЧAСOВИ (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 18.32)

Jaсминa Њaрaди: JOВAН СTEРИJA ПOПOВИЋ

  *   

23. jул – субoтa

ДOКУMEНTAРНO ДРAMСКИ ПРOГРAM (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 18.00)

Aлeксaндрa Jaгoдић: ЖИВOT MEЂУ ЖИЦAMA

 

ДРAMСКE MИНИJATУРE (Рaдиo Бeoгрaд 1 – 20.00)

Кaн Кикући: ПOJAВA

 

ДРAMA (Tрeћи прoгрaм – 23.00)

Кeлтинг Пeтeр Jaкoв: ПOСЛEДЊИ ЏEЛAT

  *   

24. jул – нeдeљa

ДРAMСКИ ПРOГРAM ЗA ДEЦУ (Рaдиo Бeoгрaд 1 – 12.15)

Звoнимир Кoстић: ИСTИНИTA ПРИЧA O НAУTИЛУСУ

 

ДРAMСКE РETРOСПEКTИВE (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 17.00)

Виљeм Шeкспир: СAН ЛETЊE НOЋИ

 

РAДИOНИЦA ЗВУКA (Tрeћи прoгрaм – 23.00)

Aрсeниje Joвaнoвић, Прeдрaг Стaмeнкoвић: УСПAВAНКE ЗA ПTИЦE И MAЛA СTВOРEЊA

 

РAДИOTEКA (Рaдиo Бeoгрaд 1 – 23.00)

Симo Maтaвуљ: БEOГРAДСКA ДEЦA

  *   

25. jул – пoнeдeљaк

MAЛA СЦEНA (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 18.32)

Фeрнaндo Пeсoa: РOЂEНДAН

  *   

26. jул – утoрaк

ПAУКOВA MРEЖA (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 18.32)

Гeри Фрeнсис: БEСПРEКOРНA ПOСAДA

  *   

27. jул – срeдa

РAДИO ИГРA (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 18.32)

Пeпи Ригoпулo: БИO JEДНOM JEДAН MOСT

  *   

 

28. jул – чeтвртaк

ДРAMA (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 18.32)

Joвaн Дучић: СTAНOJE MAРКOВИЋ ИЛИ УКРOЋEНA СУДБИНA

  *   

29. jул – пeтaк

ЗВEЗДAНИ ЧAСOВИ (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 18.32)

Влaдимир Б. Пoпoвић: СВETA ПETКA

  *   

30. jул – субoтa

ДOКУMEНTAРНO ДРAMСКИ ПРOГРAM (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 18.00)

Нeбojшa Брaдић, Зoрaн Jeркoвић: ПРEСУДA

 

ДРAMСКE MИНИJATУРE (Рaдиo Бeoгрaд 1 – 20.00)

Mилaн Кaшaнин: СAСTAНAК

 

ДРAMA (Tрeћи прoгрaм – 23.00)

Слoбoдaн Бубњeвић: EMБРИO

  *   

31. jул – нeдeљa

ДРAMСКИ ПРOГРAM ЗA ДEЦУ (Рaдиo Бeoгрaд 1 – 12.15)

Aлeксaндaр Oбрeнoвић: ИСTИНСКA РEКA

 

ДРAMСКE РETРOСПEКTИВE (Рaдиo Бeoгрaд 2 – 17.00)

Виљeм Шeкспир, Џoн Флeчeр: КAРДEНИO ИЛИ

ДРУГA ДEВOJAЧКA TРAГEДИJA

 

РAДИOНИЦA ЗВУКA (Tрeћи прoгрaм – 23.00)

Ивaнa Стeфaнoвић: ДУБOКИ ДO – ПРИЧA O ЗВOНУ – METAMOРФOЗA

 

РAДИOTEКA (Рaдиo Бeoгрaд 1 – 23.00)

                                                                             Нaрoднa припoвeткa: НEMУШTИ JEЗИК 
 
 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
   maska.pngАВГУСТ 2016. maska.png   
 
 
  *   

1. август – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Александра Урошевић: ПОКУПИЋУ СВОЈЕ СТВАРИ И ОТИЋИ ЋУ

 *   

2. август – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Саша Радојевић: ГЛАВА

 *   

3. август – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Александар Гаталица: ЧИОДА СА ДВЕ ГЛАВЕ

 *   

4. август – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Стеван Пешић: ТЕСЛА ИЛИ ПРИЛАГОЂАВАЊЕ АНЂЕЛА

 *   

5. август – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Љубиша Вићановић: ЂОРДАНО БРУНО – ФИЛОЗОФ ИЗ НОЛЕ

 *   

6. август – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Ивана Војт: ПОГЛЕД СА СТРАНЕ

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Љубиша Вићановић: ЉУБАВНИК

 

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Миодраг Павловић: ПРЕ ТОГА

 *   

7. август – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Владимир Андрић: ИЗАБЕЛА ДРИКЕНБУРШКА

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Ивана Стефановић: ПЕСНИК У СТАКЛЕНОЈ КУТИЈИ

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Бора Станковић: ПОКОЈНИКОВА ЖЕНА

 

 *   

8. август – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Неда Радуловић: АНА ДЕЛ РЕЈ

 *   

9. август – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Влада Стојиљковић: КОЈА ХЕКУБА?

 *   

10. август – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Анатол Франс: ПИТОА

 *   

11. август – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Мирослав Поповић: ОН И ОНА

 *   

12. август – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Вуле Журић: БРАНИН ОРФЕУМ У ЗУНЗАРИНОЈ ПАЛАТИ

 *   

13. август – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Бојана Лазић: НА КРАЈУ ПОЧЕТАК

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Милош Пауновић: ТАНГО

 

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Мирослав Исаковић: ТОТОШКА

 *   

14. август – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Светозар Влајковић: КАД СЕ ВЕТАР БУДИ МЕЂУ ГРАНАМА

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Саша Латиновић: БОЖАНСКИ БИЛИЈАР ИЛИ У ПОТРАЗИ ЗА

ИЗГУБЉЕНОМ ЧЕСТИЦОМ

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Симо Матавуљ: ОТКРОВЕЊЕ

 *   

15. август – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Никола Фисековић: СЈАЈ ПУРПУРНОГ ЈУТРА

 *   

16. август – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Владимир Симић: ЗАЧАРАНА ШУМА

 *   

17. август – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Артур Шницлер: ОПРОШТАЈНА ВЕЧЕРА

 *   

18. август – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Мирко Ковач: ТО ЈЕ МОЈ ПОЉУБАЦ

 *   

19. август – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Рашко Јовановић: СВЕТОЗАР ЋОРОВИЋ

 *   

20. август – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Бојан Лазовић, Томислав Перић: БИЛО ЈЕДНОМ

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Војислав Донић: ПОСЛЕДЊИ ДАН ГОСПОЂЕ ЈЕЛЕНЕ МИЛОДУХ

 

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Лукијан из Самосате: ТИРАНОУБИЦА

 *   

21. август – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Светозар Влајковић: КЛАРА И СТЕФАН

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Владан Радовановић: ГЛАСОВИ У ПРОСТОРУ

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Иво Андрић: ЕX ПОНТО

 *   

22. август – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Бранислав Нушић: ТАКО ЈЕ МОРАЛО БИТИ

 *   

23. август – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Агата Кристи: ТРАЖИ СЕ КУВАРИЦА

 *   

24. август – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Бојан Тимић: ТО ТАКО БИВА

 *   

25. август – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Александар Обреновић: ЈЕКА ДАЛЕКИХ ЗВОНА

 *   

26. август – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Владимир Б. Поповић: ЖАН КОКТО – АНТИНАДРЕАЛИСТИЧКИ ФИЛМ

 *   

27. август – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Асим Сарван: ГАНГА

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Новица Савић: НОВО ЗАПОСЛЕЊЕ

 

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Бернард Шо: ДОН ЖУАН У ПАКЛУ

 *   

28. август – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Војислав Донић: КО ЛАЖЕ ТАЈ И КРАДЕ

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Ања Ђорђевић, Светлана Мараш: CANCONE DISTORTE

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Стеван Сремац: ВУКАДИН

 *   

29. август – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Горана Домић: ПСИХО ТРОУГАО

 *   

30. август – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Ернст Хофман, Теодор Амадеус: РУДНИЦИ У ФАЛУНУ

 *   

31. август – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

                                                                       Федерико Фелини: НЕПЛАНИРАНА ПРЕДСТАВА 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
СЕПТЕМБАР 2016. maska.png   
 
  * 
 

1. септембар – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Новица Савић: СМРТ НОЋНОГ ЧУВАРА

  * 

2. септембар – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Срђан Вучинић: СИРОМАХ ЈОРИК – МИЛОШ ЦРЊАНСКИ

  * 

3. септембар – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Јована Паповић, Јаков Мунижаба: НОЋ

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Петар Михаиловић: ДЕЧЈЕ ГРОБЉЕ

 

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Адриана Крупова: ЦЕЦИЛКА НЕДЕЉОМ

  * 

4. септембар – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Војислав Донић: МАЧЕ ПО ОГЛАСУ

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Омнибус студентских радова са конкурса „Неда Деполо 2013.“

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Милован Глишић: ГЛАВА ШЕЋЕРА

  * 

5. септембар – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Огњен Обрадовић: ДА МИ ЈЕ ДА СПУСТИМ ОВУ СУЗУ (Премијера)

  * 

6. септембар – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Слободан Ћурчић: ПОСЛЕДЊЕ ДВЕРИ

  * 

7. септембар – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Александра Милошевић: КЛУПА

  * 

8. септембар – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Светозар Влајковић: РАСКОРАК

  * 

09. септембар – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Јован Радуловић: СИМО МАТАВУЉ

  * 

10. септембар – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Драгослав Симић: ДОРИЋ

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Владан Матијевић: ОФИЦИР РУЖНОГ ЛИЦА (Премијера)

 

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Гжегож Валчак: НЕ ТЕЛЕФОНИРАЈТЕ МИ – УМРО САМ

  * 

11. септембар – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Војислав Донић: МЕДЕНИ ЖИВОТ

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Предраг Репанић: ПАРАЛЕЛНЕ КВИНТЕ

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Лаза Лазаревић: ПРВИ ПУТ С ОЦЕМ НА ЈУТРЕЊУ

  * 

12. септембар – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Катарина Фростенсон: НИЛ

  * 

13. септембар – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Стенли Ерл Гарднер: СЛУЧАЈ НЕОБАЗРИВОГ МАЧЕТА

  * 

14. септембар – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Јован Стерија Поповић: СИМПАТИЈА И АНТИПАТИЈА (Премијера)

  * 

15. септембар – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Борислав Пекић: РАЈНСКЕ ЗАДУШНИЦЕ

  * 

16. септембар – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Рашко Јовановић: МИЛОРАД ПОПОВИЋ – ШАПЧАНИН

  * 

17. септембар – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Бојана Лазић: У СВЕТУ БЕЗ ФЕЈСБУКА

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Љубиша Вићановић: ГОДИШЊИЦА

 

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Звонимир Костић: АТАХУАЛПА

  * 

18. септембар – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Дејан Алексић: ЦИПЕЛА НА КРАЈУ СВЕТА (Премијера)

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Дмитри Николајев: РЕЧИ О ЈУГОСЛАВИЈИА

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Јаков Игњатовић: ПИТА ХИЉАДУ ФОРИНАТА

  * 

19. септембар – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Максим Горки: ЧИТАЛАЦ

  * 

20. септембар – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Александар Ђаја: ГАЛАКТИЧКА ГРОЗНИЦА

  * 

21. септембар – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Бојан Воркапић: МЕНУЕТ ЗА ТРИО

  * 

22. септембар – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Милан Рале Николић: БОРИС

  * 

23. септембар – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Биљана Дојчиновић: ЧАШИЦА ГОРКЕ РАКИЈЕ -

УСПОМЕНЕ ДЕЛФЕ ИВАНИЋ (Премијера)

  * 

24. септембар – субота

ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.30)

Филип Гринвалд: МНОГО ХТЕО, МНОГО ЗАПОЧЕО -

ОНИ СУ УМРЛИ ЊЕГА ЈЕ ОМЕЛО

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Радмило Пејић: ПОТРАГА

 

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Слободан Чворовић: ПСАЛАМ 89

  * 

25. септембар – недеља

ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Небојша Николић: МСЈЕ ЖОЗЕФ

 

РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Владимир Јанковић Џет: МЛИНАРЕВ СИН (Премијера)

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Јован Стерија Поповић: ЖЕНИДБА И УДАДБА

  * 

26. септембар – понедељак

МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Радомир Путник: ПОСЛЕДЊИ МИНУТИ

 *  

27. септембар – уторак

ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Зоран Поповић: ЦРНИ МИЛУТИН

  * 

28. септембар – среда

РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

О' Хенри: ЗАГОНЕТНА ЈАБУКА

  * 

29. септембар – четвртак

ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Јара Рибникар: ПОЧЕЛО ЈЕ ПОД МОСТОМ

  * 

30. септембар – петак

ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

                                                                         Весна Перић: ЧЕХОВ – КРОКОДИЛУ ДУШЕ МОЈЕ 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Један веома добар историјски београдски радио "кримић" из овогодишње продукције:

Полексија Хаџи-Видановић: СМРТ ХЕДЕ ГАБЛЕР  (Премијера)

http://www.rts.rs/upload/storyBoxFileData/2016/06/13/27566729/DRAMA .mp3

У белешкама свог рођака Владислава, Полексија Хаџи-Видановић пронашла је описе криминалистичких случајева које је у прошлости успешно решавао познати београдски професор и естета Богдан Поповић. Један од тих случајева јесте и убиство глумице Народног позоришта Лепе Полетановић. Лепа је убијена у току представе, док је тумачила улогу Хеде Габлер. И док мистерија њеног убиства полицијског иследника Тасу Миленковића скоро доводи до очајања, професор Богданприменом својих естетичких метода опробаних у тумачењу књижевности, врло брзо открива ко је злочинац.

 

Улоге тумаче: Бојан Жировић, Миодраг Милованов, Иван Бекјарев, Лепомир Ивковић, Драган Вујовић, Раде Миљанић, Снежана Ковачев и Петар Михаиловић

Драматизација: Оливера Коларић

Лектор: Наташа Шуљагић

Музички сарадник: Драган Митрић

Тон-мајсторМилан Филиповић

Режија: Милош Јагодић

Уредник серије: Оливера Коларић

 

  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дејан Симоновић: МАТРОЗИ  (Премијера)

http://www.rts.rs/upload/storyBoxFileData/2016/06/01/27489646/drama četvrtak.mp3

Првонаграђена драма на овогодишњем конкурсу за оригиналну радио-драму духовита је прича о судбини једног револвера, кратак лични осврт на све што га сналази. Овога пута, досадна и навалентна средовечна туристкиња нађе се у летовалишту на обали мора и ту покушава да оствари своје маштарије о матрозима, али тако што се удвара случајном туристи који је на летовање дошао из сасвим других разлога.

 

Улоге тумаче: Андреј Шепетковски, Сена Ђоровић, Раде Миљанић и

Петар Михаиловић

Лектор: Олга Бабић

Избор музике: Предраг Васић

Тон-мајстор: Зоран Узелац

Редитељ: Марија Крстић

Уредник серије: Владимир Б. Поповић 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...
OKTOБАР 2016. maska.png   
 
 
  * 

1. октобар – субота


ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Зоран Стефановић: СНЕГ НИЈЕ БЕО

 


ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Питер Чини: ДОКАЗ

 


ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Драган Стојановић: МАРИЈИН МИРИС

 * 


2. октобар – недеља


ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Светозар Влајковић: НА ПЕЦАЊУ

 


РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Марија Ћирић: БЕЛЕШКЕ БЕОГРАДСКОГ ТРАМВАЈА

 


РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Симо Матавуљ: БАКОЊА У БИОГРАДУ

 * 


3. октобар – понедељак


МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Милан Рале Николић: СЕЗОНА ПРИЛАГОЂАВАЊА

 

 * 

4. октобар – уторак


ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Едгар Валас: МРТВЕ ОЧИ ЛОНДОНА

 

 *  


5. октобар – среда


РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Мартин Кримп: ТРИ ПОКУШАЈА

 

 *  


6. октобар – четвртак


ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Александар Славковић: ДОСЕЉЕНИК (Премијера)


 * 


7. октобар – петак


ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Иван Велисављевић: РЕМБООВА СМРТ


 * 


8. октобар – субота


ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Зоран Јерковић: БИО САМ ДЕТЕ ГОЛОГ ОТОКА

 


ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Владан Матијевић: ТРЕНУТАК СМРТИ ДОБРИВОЈА ЋУРГУЗА (Премијера)

 

ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Ксенија Драгунска: ЗАГУШЕЊЕ

 * 

 


9. октобар – недеља


ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Светозар Влајковић: НЕБЕСКИ ПУТНИК

 


РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Ненад Урошевић: КРАТКИ ПРЕГЛЕД ИСТОРИЈЕ СРБИЈЕ КРОЗ ПРИЗМУ СМЕДЕРЕВСКЕ ТВРЂАВЕ

 


РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Бранислав Нушић: НЕ ОЧАЈАВАЈТЕ НИКАД

 

 *  


10. октобар – понедељак


МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Драгољуб Марковић: ПИРОЋАНАЦ

 

 *  


11. октобар – уторак


ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Риносуке Акутагава: ПАКАО (Премијера)

 

 *  


12. октобар – среда


РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Давид Албахари: ЗЕН У СВЕТЛОСТИ РАЗБИЈЕНИХ ЗВЕЗДА

 

 *  


13. октобар – четвртак


ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Гордана Милиновић: ВИСИНЕ

 

 *  


14. октобар – петак


ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Рашко Јовановић: ЈОВАН ДУЧИЋ

 

 * 

15. октобар – субота


ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Арсеније Јовановић: БОЖАНСКИ ПУТ ОЦА КАСИЈАНА

 


ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Василис Алексакис: ТАТА

 


ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Иљиф и Петров: ДВАНАЕСТ СТОЛИЦА

 

 *  


16. октобар – недеља


ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Пуриша Ђорђевић: ПИСМА ИЗ МАЛЕ ВАРОШИ

 


РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Предраг Репанић: ПАРАЛЕЛНЕ КВИНТЕ



РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Станислав Винавер: ВРДНИЧКА ВИЛА - МИЛИЦА СТОЈАДИНОВИЋ СРПКИЊА (Премијера)


 * 


17. октобар – понедељак


МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Властимир Глигоријевић: ХЛАДЊАЧА

 *  



18. октобар – уторак


ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Иван Сергејевич Тургењев: ПЕСМА ПОБЕДОНОСНЕ ЉУБАВИ


 * 


19. октобар – среда


РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Звонимир Костић: МРСНЕ ПРИЧЕ

 

 *  


20. октобар – четвртак


ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Весна Крмпотић: КЕШАВА МАДХАВА

 

 *  


21. октобар – петак


ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Весна Перић: ФРЕНСИС СКОТ ФИЦЏЕРАЛД – САЧУВАЈ ВАЛЦЕР ЗА МЕНЕ

 

 

 *  


22. октобар – субота


ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Предраг Стаменковић, Зоран Јерковић: БОДА МАРКОВИЋ – ПОРТРЕТ (Премијера)

 

ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Дино Буцати: ПЛАШТ

 


ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Мирјана Митровић: АУТОПОРТРЕТ СА МИЛЕНОМ

 

 *  


23. октобар – недеља


ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Војислав Донић: ПОСТЕЉА ОД СНЕГА

 


РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Светлана Мараш: ЈЕЗИК



РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Светозар Ћоровић: ИБРАХИМБЕГОВ ЋОШАК

 

 *  


24. октобар – понедељак


МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Слободан Либеро Кокотовић: СКАКАЧ НА Ф3

 

 *  


25. октобар – уторак


ПАУКОВА МРЕЖА (Радио Београд 2 – 18.32)

Хауард Филипс Лавкрафт: ПИКМЕНОВ МОДЕЛ

 

 * 

26. октобар – среда


РАДИО ИГРА (Радио Београд 2 – 18.32)

Славомир Мрожек: КО ЈЕ КО

 

 *  


27. октобар – четвртак


ДРАМА (Радио Београд 2 – 18.32)

Маја Волк: ПРЕВАРА

 

 *  


28. октобар – петак


ЗВЕЗДАНИ ЧАСОВИ (Радио Београд 2 – 18.32)

Бошко Милин: ДР СВЕТИСЛАВ СТЕФАНОВИЋ

 

 *  


29. октобар – субота


ДОКУМЕНТАРНО ДРАМСКИ ПРОГРАМ (Радио Београд 2 – 18.00)

Вера Арсеновић: МЛАДЕН САБЉИЋ – ПОСЛЕДЊА ПРЕМИЈЕРА



ДРАМСКЕ МИНИЈАТУРЕ (Радио Београд 1 – 20.00)

Џозеф Стаја: ТАЛУЛА ОТКРИВА СВОЈУ КУХИЊУ

 


ДРАМА (Трећи програм – 23.00)

Лудвиг Јозефсон: ПРОСЈАЧЕЊЕ (Begging) (Премијера)


 * 


30. октобар – недеља


ДРАМСКИ ПРОГРАМ ЗА ДЕЦУ (Радио Београд 1 – 12.15)

Драган Лукић: ПРИЈАТЕЉИЋ 2



РАДИОНИЦА ЗВУКА (Трећи програм – 23.00)

Награђена емисија са конкурса „Неда Деполо“ (Премијера)

 

РАДИОТЕКА (Радио Београд 1 – 23.00)

Милош Црњански: ДНЕВНИК О ЧАРНОЈЕВИЋУ

 

 * 

31. октобар – понедељак


МАЛА СЦЕНА (Радио Београд 2 – 18.32)

Симеон Костов: МИРИС СМРТИ 

 

  

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

×
×
  • Креирај ново...