Jump to content
Милан Ракић

EKSKLUZIV: Lepi pita žene - bez cenzure (samo za 21+) :smeh1:

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ja mislim da niko ne zna kakav ce zaista imati brak dok se ne uda\ozeni za konkretnu licnost.

@tema

Sto se teme tice - ja jedno vreme sam imala grdan problem u braku, jer je maltene odma doslo dete i puno obaveza...

Jednostavno -nisam mogla. Nisam mogla kad mi je kuca u haosu, kad znam da me za x sati ceka budjenje deteta, kad znam da moram da spremim rucak, da ovo ono...imala sam cak zamislite momente gledanja u plafon i brojanja fleka - princip daj ti meni knjigu da ja nesto procitam ako bas oces da neceg bude pa dok ti zavrsis caskom :ani_biggrin: To je bila ne znam da li tragedija da li komedija i Bogu hvala taj period je gotov.

Ljudi se opuste vrlo cesto na ovom podneblju kad su u braku, i onda to ume da udje u kolotecinu samo takvu. Pocnes da podrazumevas i supruznika i sebe i sve tako idu dani, a ti mislis evo sad ces...

A onda otkrijes i sebe i supruznika na jedan sasvim drugaciji nacin i da je sasvim ok traziti...

Davno jos na nekom duhovnom razgovoru sa nasim duhovnikom - zamislite ispovedali smo se dugo zajedno tj jedno pred drugim i pricali o sopstvenom braku, odnosima i svemu sto je vezano za nas dvoje...moj duhovnik je rekao jednu recenicu - pa dobro ti si zena i treba da budes zena.

Meni je to bilo cudno - sta sad ja sam zena, jer to znaci da sam ja sad ne znam histericna neuroticna idiotkinja koju ne treba uzimati za ozbiljno.

Ali ne, on je mislio na to da i ja kao zena imam potrebe - koje su mozda samo specificno zenske i da je to sasvim prirodno i u redu. Da je neprirodno da ih potisnem i da mislim da treba da budem mumija koja nista ne oseca. Ali ne, ja sam zena i prirodno je i da zena zeli seks i da zena zeli da se mazi i da ima neka svoja vidjenja kako to treba da izgleda, i da je u redu da "trazim", i da "dobijem" samo trebamo uskladiti jedno drugome. I naucila sam da treba dati da bi dobio, al ne da dam ono sto ja mislim da mom dragom treba, nego sto on kaze da mu treba, dakle ne da mu budem mama nego zena...i naucila sam da biti zena je nesto sjajno i divno i podrazumeva i da je u redu da imamo drugacija vidjenja i odnosa seksualnih i sebe i svega, pa cak i te emotivne i hormonske promene...naucih da se ne stidim sebe.

A sve to nas duhovnik nije cinio tako sto smo do tancina njemu opisivali jelte neke intimne stvari, nego covek video iz naseg ponasanja sta tu ne stima - i resio da nas posavetuje onako iz iskustva.  :ani_biggrin:

Meni je sada zao kada vidim da zena ne ume da izrazi svoju seksualnost, kada se toga stidi, kada se stidi sebe. To mi je totalno neprirodno. Nije nista lose u tome da zena zeli seks, da uziva u njemu i da uziva u njemu na sasvim drugaciji nacin. A da ne bude dozivljena kao kurva, kao laka zena ili ne znam sam djavo koji pravoslavne hoce da porazi...

Tako da sada iako nismo postali ne znam hodajuci seksomani, ni svingeri niti ne znam ti koja sve ne krajnost, mi nemamo problema da pridjemo jedan drugom i ne stidimo se sopstvene zelje tela...

Bog nas je pogledao divnim duhovnikom koji je znao da prepozna opasnosti koje mogu da dodju na put pogotovo kod nekog ko kao se trudi i zeli da bude pravoslavan, a ima totalno specificna zivotna iskustva. :sunce:

Sto se teme tice - ja jedno vreme sam imala grdan problem u braku, jer je maltene odma doslo dete i puno obaveza...

Jednostavno -nisam mogla. Nisam mogla kad mi je kuca u haosu, kad znam da me za x sati ceka budjenje deteta, kad znam da moram da spremim rucak, da ovo ono...

Nisi mogla...šta?  ne_shvata

(odgovori mi, molim te  :))) )

Муж није мого спавати...  :)))

Vidi...sebične su žene kad se udaju, samo misle na kuću, djecu, njegove roditelje, tu je i dvorište, pa sve ostalo što se očekuje od njih...baš sebične. A on mučenik samo čeka hoće li se njega sjetit...i ne spava.

(sad bih zaplakala za njim, svega mi :D)

tvrdim da je sex najbolji u braku

Jeste, ovo kaže i moja žena. Naravno - kažem joj ja zauzvrat - kad imaš sreće što si se dobro udala :smeh1:

@@Јелена011,

Tvoje učešće na ovoj temi je bogatstvo za ovaj forum. Hvala za sve reči!

Vidi...sebične su žene kad se udaju, samo misle na kuću, djecu, njegove roditelje, tu je i dvorište, pa sve ostalo što se očekuje od njih...baš sebične. A on mučenik samo čeka hoće li se njega sjetit...i ne spava.

(sad bih zaplakala za njim, svega mi :D)

Eeeee, ali ima neceg tananog u zeni...duboko duboko kad sam se zagledala - svaki izgovor je na povrsini imao potpunog smisla, savrsenog rekla bih, ali iznutra...obicno je tu bilo najiskrenije nesto drugo.

Kod vecine zena koje poznajem i sa kojima sam se susrela - potreba za razumevanjem i potreba za neznoscu.

Dakle na povrsini je - alo idiote ne stizem od posla, ali duboko - treba mi da me razumes i da zadovoljis moju potrebu da se osetim kao da me razumes da bih ja mogla da zadovoljim tvoju potrebu za fizickom bliskoscu ili sta vec sad oces.

Cak i u dosadasnjem terapijskom radu i iskustvu sretoh upravo to - zena ima potrebu da je muz razume. Ako to oseti, nema tog spoljasnjeg izgovora koji ce biti na putu.

Sve mi mozemo kad hocemo - vidimo da nekada za neke ljude smo u stanju da uradimo vise, da nam za neke prijatelje ili bliske ne smeta ni umor ni puno posla...zato sto nam nesvesno oni namire upravo tu potrebu da nas neko "vidi", da nas razume, da saoseca.

Vrlo cesto sam sretala zene, poso sta ces, koje se osecaju kao objekti zadovoljenja muskih potreba, eto njemu se oce i sad ona na njegov mig mora da se i njoj oce, a da ona se pri tome oseca duboko nesrecno.

Ljubav nije razmena - dam ti das mi, ali i u ljubavi ne mozemo ocekivati da neko ispuni nasa ocekivanja bilo koje vrste, ako mi nismo prvi i bez ostatka ispunili njegova ocekivanja i njegove potrebe.

Em se glede seksa stidimo sebe i ne poznajemo sebe, em se stidimo drugog, em ne znamo sta ocemo, a vrlo cesto onda kad se zelja nakupi i hormoni polude - ocemo sve ocemo odma i sirovo. Tad cini mi se dolazi ono sto su na drugoj temi pricali - kada seks postaje blud i u braku jer se ne vidi covek, nego samo ogromna sopstvena nezadovoljena zelja.

Jos da naucimo da komuniciramo i divota..

Znaci, muskarci, pre seksa, sedite sa zenom jedno po' sata i pitajte je kako se oseca....ona ce da raspali pricu a vi klimajte glavom i povremeno ubacite: Razumem te potpuno..., zagrlite je, pomazite i......dalje sta bude-bude, osim ako nije umorna ili je ne boli glava.....

Znaci, muskarci, pre seksa, sedite sa zenom jedno po' sata i pitajte je kako se oseca....ona ce da raspali pricu a vi klimajte glavom i povremeno ubacite: Razumem te potpuno..., zagrlite je, pomazite i......dalje sta bude-bude, osim ako nije umorna ili je ne boli glava.....

Заборавила си масажу...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...