Jump to content
Жељко

Само за русофиле

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 7 минута, Ronald рече

Pa dobro ako je tebi Rusija vojno moćnija, onda teško da možemo šta pričati, medjutim realnost je drugačija htio ti ili ne. Pogledaj samo BDP ako vec neces da poredis vojne budžete, mislim to se ne može porediti, pri tom je ruska ekonomija i dalje u krizi dok USA nije ni blizu već je na minimumu nezaposlenosti od 4.9%. Još kad ovi iz GS smanje poreze oticice daleko svjetlosnim godinama od majčice Rusije u kojoj se sve bazira na nafti i gasu dok je privreda trula.

Ma molim te po cemu je mocnija Usa od rusije?

Rusija nikad nije napadala tudje teritorije a vojno je toliko jaka da bi samo ludak mogo da pomisli kako je moze vojno porobiti i poniziti.

Dakle ne znam cemu ovo nadmudrivanje, kad ja jos uvek stojim na definiciji iz mog prvog reagovanja upucenog tebi a to je: Zavisi kako gledas na zivot roni i sta hoces od zivota ali zemlja koja je uvek odbranila svoju drzavu a nije napadala i porobljavala tudje drzave za mene jeste najveca vojna sila.

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ma molim te po cemu je mocnija Usa od rusije?

Rusija nikad nije napadala tudje teritorije a vojno je toliko jaka da bi samo ludak mogo da pomisli kako je moze vojno porobiti i poniziti.

Dakle ne znam cemu ovo nadmudrivanje, kad ja jos uvek stojim na definiciji iz mog prvog reagovanja upucenog tebi a to je: Zavisi kako gledas na zivot roni i sta hoces od zivota ali zemlja koja je uvek odbranila svoju drzavu a nije napadala i porobljavala tudje drzave za mene jeste najveca vojna sila.

Kako misliš Rusija nije nikoga porobila, pa dobro pošto ti gledaš SSSR odvojeno od Rusije nije ni imala mnogo vremena za to, osim konflikta sa Gruzijom,Ukrajinom i Cecenijom, nije ni mogla više jer su gradjani skapavali od gladi.

Управо сада, Ronald рече

Kako misliš Rusija nije nikoga porobila, pa dobro pošto ti gledaš SSSR odvojeno od Rusije nije ni imala mnogo vremena za to, osim konflikta sa Gruzijom,Ukrajinom i Cecenijom, nije ni mogla više jer su gradjani skapavali od gladi.

Nisi ozbiljan sagovornik na ovoj temi tako da zavrsavam dalje komentarisanje.

sta ti spominjes.........

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Nisi ozbiljan sagovornik na ovoj temi tako da zavrsavam dalje komentarisanje.

sta ti spominjes.........

Pa jesi li ti naveo da SSSR nije Rusija, pa dobro šta je sa građanskim ratom i masakrom u kojem je život izgubilo nekoliko miliona ljudi izmedju 1918-1922. A ti si ozbiljan sagovornik kad kažeš da komunizam nema veze sa Rusijom, to je kao da si rekao da Milošević nema veze sa Srbijom i da je uvezen sa strane.

I još nešto VSB poređenje ti je loše, neobjektivno, kao kad bi rekao hipoteticki da je Rusija najbogatija zemlja jer su njeni gradjani uspjeli da prežive nekoliko perioda nestašica hrane i gladi bez obzira što ih je pomrlo ko zna koliko. Sirovine jesu prirodno bogatstvo, medjutim od njih profitiraju Putin, oligarsi i drugi Putinovi potrcci čija djeca ali i skoro svih ministara studiraju na zapadu, pa gdje bi drugo. Ne mogu da nadjem ali ima spisak od nekoliko desetina poslanika, ministara, privrednika itd., koji su za Putina i čija djeca studiraju na zapadu, pretežno UK i USA. Pa profesori bjeze iz zemlje masovno, mnogi i u Južnu Ameriku, na nekim institutima je ruski itekako zastupljen.

пре 2 часа, Snezana Pilic рече

Hoću i ja da se učlanim :skidamkapu:

Nakon NATO agresije na Srbiju 1999. godine,jedan američki general je posetio Vojni muzej u Beogradu.  Prišao je mladom oficiru i kustosu muzeja i upitao ga:

- Je li bilo teško ratovati protiv najveće sile na svetu?

Oficir mu je odgovorio:

- Ne znam,nikada nismo ratovali protiv Rusa.

Након НАТО агресије, НИЈЕДАН амерички генерал (а и много година пре) није посетио Војни музеј на Калемегдану (ако наравно-Војним музејом постављач ове вести сматра институцију на Калемегдану). Заправо, није ни битно.

Дакле, у последњих 25 година НИЈЕДАН генерал америчке војске није посетио Републику Србију. Чак ни Весли Кларк, који је постао већ делом фолклора! Војни изасланици САД у поменутом периоду су били на формацијском месту мј-ппук., јер за "српску боранију", према толмачењу Пентагона и не треба више... 

Ипак, да се вратимо генералу!

Једини генерал америчких оружаних снага (у систему, али не и војске), који је у претходном периоду посетио Србију је била генерал мајор Дебора Ашенхерст, своједобно командант НГ Охаја. Мсм да је од тренутка када је Војска Србије васпоставила сарадњу са НГ Охаја, та жена била 4 пута гост града Београда...

Углавном, коментара гледе, НИЈЕДАН АМЕРИЧКИ ГЕНЕРАЛ НИЈЕ У ПРЕТХОДНА ЧЕТВРТ ВЕКА РАЗГОВАРАО СА КУСТОСОМ БИЛО МУЗЕЈА НА БАЊИЦИ, ВОЈНОГ МУЗЕЕЈА НА КАЛЕМЕГДАНУ ИЛИ ПАК МУЗЕЈА ЈУГОСЛОВЕНСКОГ РАТНОГ ВАЗДУХОПЛОВСТВА У СУРЧИНУ!!!

Истине и равнања ради!

пре 3 минута, Ronald рече

Ja Rusku kulturu i pravoslavlje volim vise od skoro svih rusofila, koje pretežno briga za rusku kulturu,

Прво, то не можеш да знаш, не играј сам у тимском спорту... друго, дај мало те културе и православља, шта си навалио на политику....

пре 4 минута, АлександраВ рече

Прво, то не можеш да знаш, не играј сам у тимском спорту... друго, дај мало те културе и православља, шта си навалио на политику....

Zato što se kod nas upravo rusofili poistovećuju sa ruskom politikom, oni slave Putina dok za Gogolj nisu, niti će ikad čuti, ne zanima ih. 

Putin je takav kakav jeste i realno se moze govoriti u odnosu na prošlost i prethodne rezime šta je i koliko učinio, koliko se ubistava desilo koja nisu ravjetljena, koliko je mračan njegov režim i sa duge strane koje su pozitivne stvari u odnosu na prethodne lude rezime. Popravio je Rusiju u odnosu na Jeljcina, ali treba još političke i ekonomske liberalizacije, naročito političke, on to zna jer bez toga nema prosperiteta, čak je i Keriju objašnjavao da ne može tako brzo jer je mentalitet ruskih gradjana dosta sklon diktaturama pretpostavljam.

пре 1 минут, Ronald рече

Zato što se kod nas upravo rusofili poistovećuju sa ruskom politikom, oni slave Putina dok za Gogolj nisu, niti će ikad čuti, ne zanima ih. 

---------

а ти опет, и опет и опет :bu:

ево, мало уживај, опусти се...

Једноставно је: заволи,
Нека ти срце као свећа засија!
Тада, као риба у речној дубини,
На врху видећеш другу висину.

Једноставно је – не суди,
Као гомила која на Бога пљуваше.
Твоја мисија је – пред тобом,
Пут којим ниси ходио.

Једноставно је: заволи,
Неког малог узми под окриље!
Тада, као слободни орао у степи
Наниже видећеш другу дубину.

Једноставно је: не тугуј,
На невоље и недаће у судбини својој:
Него благодарност у сав живот свој унеси
Томе, ко ти је Живот подарио.

Једноставно је – заволи,
Једноставно је – не суди,
Једноставно је – не тугуј,
Једноставно је - свима опрости!

Из филма: „Монахиња“.Стихови протојереја Андреја Логвинова.
Музика: монахиња Иулиания (Ирина Денисова)

Bacim kosku i odem...iako mi nije bila namera. Jednostavno ne želim da raspravljam ako to vodi merenju dužine ... Postoji pojam u književnosti-umetnička istina kojom su,uglavnom,začinjene pripovetke. Meni je ova priča simpatična i zato sam je napisala. Neki su shvatili poentu,a neki isto jesu ali im je baš dosadno u životu.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...