Jump to content
Небитан Лик

Вербић vs Верска настава

Rate this topic

Recommended Posts

@@Deja Vu,

Знаш ли да има професора "редовних предмета" који дођу на час и питају ђаке - о чему хоћете да причамо? Професора који не предају ни једну лекцију, већ само кажу то вам је ту и ту у уџбенику... И шта сад, хоћемо ли укидати предмете или учинити да настава буде како треба? 

Ми смо на веронауци 80% часова провели играјући асоцијације и друге игре    

Mene je stvarno bilo sramota .

...jedino se secam da smo pisali nekakve radove o krsnoj slavi ,svako o svojoj ... Moji su ateisti ,ali sam i ja pisala ... O Svetom Djordju ... Samo je jos jedan decak napisao rad...Niko vise ... Ispostavilo se da i on ima Svetog Djordja ... Prvo sam citala ja ,a posle on ... Dva identicna teksta... Svi smo se smejali... Kad se pogleda ,danas pola Srbije slavi Svetog Nikolu ,a niko blage veze nema ko je on bio ... itd . itd .

Mislim da se đaci neće mnogo rasteretiti ako se ukine veronauka. Niti će se time nešto mnogo poboljšati u obrazovnom sistemu. Poboljšaće se ako se smanji obim gradiva SVIH predmeta i ako se prekine sa enciklopedijskim obrazovanjem. Ovo što imamo, i što smo imali kad sam i ja išao u školu je situacija u kojoj nastavnici mrzovoljni dolaze na nastavu da odrade to za koru hleba, a i deca mrzovoljno odlaze u školu jer se samo smaraju. Nema kreativnosti, nema fleksibilnosti, mnoge stvari nema smisla učiti, prosto suvoparan sistem, i tu mislim na redovnu nastavu gde sediš po 6 sati i ne smeš da progovoriš, a pun energije, ne možeš da izdržiš. Prema tome, samo bubaj... bajo moj...

I što kaže Mandžidžu, deci treba više aktivnosti, manje da sede, više da se kreću.

A plus na sve to dolazi nezdrava atmosfera u školi, gde među decom ima maltretiranja, a maltretirani su i profesori.

I ajde ne treba mnogo pameti da se shvati sad kuda to vodi: apatija, depresija, anksioznost, ispraznost, neostvarenost, izgubljenost, nepreduzimljivost... itd...

al' nije sve tako crno :)

https://www.youtube.com/watch?v=uiNl29MgKIU

Mene je stvarno bilo sramota .

...jedino se secam da smo pisali nekakve radove o krsnoj slavi ,svako o svojoj ... Moji su ateisti ,ali sam i ja pisala ... O Svetom Djordju ... Samo je jos jedan decak napisao rad...Niko vise ... Ispostavilo se da i on ima Svetog Djordja ... Prvo sam citala ja ,a posle on ... Dva identicna teksta... Svi smo se smejali... Kad se pogleda ,danas pola Srbije slavi Svetog Nikolu ,a niko blage veze nema ko je on bio ... itd . itd .

То значи да треба увести систем редовног оцењивања, јер наш човек другачије нема мотив да нешто ради.

Ако се могло реаговати због тоалет папира, онда реакција за ово ће бити брза и ефикасна.

Срећа наша да ће се муслимани борити за своју наставу, а код њих иде 100% па ће због њих опстати.

То значи да треба увести систем редовног оцењивања, јер наш човек другачије нема мотив да нешто ради.

Pa gde cete posle sa tolikim peticama ?   :smeh1:

Salim se . Mislim da bi to bilo pametno .

Biti obrazovan je sirok pojam . Ko nema elementarnih znanja iz religije kojoj pripada je neobrzovan covek ... bar ja to tako dozivljavam .  

Докле год образовање буде било, као и све у овој земљи, чисто политичко питање којим се баве (скоро увек) нестручни људи ради стицања тренутних политичких поена (наравно, не мислим на наставни кадар, него на оне изнад у министарству и Влади), без икакве визије, жеље за суштинским реформама и осећаја за време, имаћемо све гору и гору ситуацију.

Тако је у сваком сегменту друштва, ни просвета не може да буде изузетак.

Срећа наша да ће се муслимани борити за своју наставу, а код њих иде 100% па ће због њих опстати.

То је зато што муслимани немају концепт одвојене државне и верске сфере, што их сврстава на нижу цивилизацијску лествицу, а то уопште није фино нити срећно.  

Предлог министра је апсолутно дискриминишући. Да видимо да ли ће неко од званичника да реагује.

Koga diskriminiše... i u odnosu na koga?

Докле год образовање буде било, као и све у овој земљи, чисто политичко питање којим се баве (скоро увек) нестручни људи ради стицања тренутних политичких поена (наравно, не мислим на наставни кадар, него на оне изнад у министарству и Влади), без икакве визије, жеље за суштинским реформама и осећаја за време, имаћемо све гору и гору ситуацију.

Тако је у сваком сегменту друштва, ни просвета не може да буде изузетак.

Zar je Verbić nestručan?

Bilo je pitanje vremena kada će se ovo desiti.

Možda neće ukinuti, ali dovoljno je i ovo , marginalizovanje .

Mislim da će prosvetari biti zadovoljni ministrovom odlukom.

I ovako mrze sve što je u vezi sa veronaukom.

Ovakvoj prosveti nema leka , ona i dalje odiše komunjarskim

duhom.

Mene više zanima šta će Crkva na ovo da odgovori.

Inače imaće stotine socijalnih slučajeva u svojim redovima.

I to u velikom broju realno obrazovanih ljudi sa odsustvom

podanickog mentaliteta.

Zar je Verbić nestručan?

„Нестручан“ је еуфемизам за Вербићеве „способности“. Да је стручан и способан, одавно би напустио циркус звани „Влада Србије“ и престао да понижава ђаке, студенте, просветне раднике и грађане уопште. Овако, све и да је стручан, ништа не вреди јер нема кичму и не пита се ништа.