Jump to content

Вербић vs Верска настава

Оцени ову тему

Recommended Posts

Министар је атеиста и то, чини мисе, антитеиста. Само је било питање времена када ће своју нетрпељивост према вери јасно исказати. Србија дефинитивно постаје земља антисрпска, антихришћанска, антиверска - у којој царује идеологија бљутаве безбожне грађанштине. Мутант комунизма.

Мало претерујте. Предлаже и смањење и часове грађанског не само верске наставе. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

• Одговори 554
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

1. Београд у Царству небеском. Фаза 1а почиње одмах осликавањем фреске у храму Светог Саве на којој св. Александар Напредни држи макету.   2. Да се ”Господу се помолимо” и ”Господи помилуј” замени с

Министар је атеиста и то, чини мисе, антитеиста. Само је било питање времена када ће своју нетрпељивост према вери јасно исказати. Србија дефинитивно постаје земља антисрпска, антихришћанска, антиверс

И тако.... "Издајник" Ђинђиђ вратио верску наставу у школе, а Влада "патриоте" Вучића покушава да је поново истера... Србија, земља парадокса. Време ипак показује ко је био истински патриота.

Нисам то рекао, али обимност наставе дефинитивно лоше утиче на образовање. Време које деца проведу у школи је довољно и за наставни део и за „домаће задатке“, вежбе итд. Озбиљније земље су спровеле истраживања о томе, на основу тих истраживања промениле систем образовања и сада деца у тим земљама надмашују децу у Србији и другим државама које су образовање закопале дубоко у 19. век. Наравно, ни ти системи нису савршени и имају своје недостатке, али смо ми имали и више него довољно времена да увидимо да је наш катастрофалан.

Слажем се. Вербић говори као да су изборни предмети који заузимају 45 минута недељно највећи проблем и да ће њихово смањивање растеретити децу, што је бесмислено.

Слушај. Те земље које надмашују Србију су учиниле све да реше проблем, да усаврше и побољшају свој систем. Није то дошло тек тако. Они су радили озбиљна истраживања, озбиљну пропаганду, издвојили време и новац, јер су то желели. Србија то не жели. Србија се мири са овим стањем. У Србији нема слоге, него сви паметују. Нити се улаже, нити се помаже просветним радницима, нити се води пропаганда, нити видим да ови са врха повлаче неке конкретне, смислене потезе.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Слушај. Те земље које надмашују Србију су учиниле све да реше проблем, да усаврше и побољшају свој систем. Није то дошло тек тако. Они су радили озбиљна истраживања, озбиљну пропаганду, издвојили време и новац, јер су то желели. Србија то не жели. Србија се мири са овим стањем. У Србији нема слоге, него сви паметују. Нити се улаже, нити се помаже просветним радницима, нити се води пропаганда, нити видим да ови са врха повлаче неке конкретне, смислене потезе.

Нема нама ништа без Швабе. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

E pa! Gledala sam film o tome sta su Nemci uradili kad im je obraz.sistem bio u krizi. Fascinantan film, zao mi sto ga nisam presnimila. Trebalo bi svaki dan da ga gledamo i da ucimo!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

"Najveci problem u ovoj vojsci, a valjda i u svakoj organizaciji, jeste to da vecina rukovodilaca sedi i posmatra probleme na poslu, gledajuci im pravo u oci i ne preduzimajuci nista, kao da ce sami nestati ako oni budu dovoljno dugo sedeli. " - Skot Pek, "Put kojim se redje ide"

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Мало претерујте. Предлаже и смањење и часове грађанског не само верске наставе. 

Не претерујем. Трн у оку је верска настава. Грађанско је ту само привезак. Аргумент, бесмислен. Верска настава заузима један час седмично, не оцењује се класично већ описно. Као таква не представља никакво оптерећење за ђаке. Напротив.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Увек сам заступао толеранцију и помирљиво мишљење. Учио да људи треба да се труде да разумеју једни друге, да не осуђују. Овакви ставови, бојим се, гурнуће и нас толерантне и отворене ка екстремним позицијама. Оидгрева се поларизација друштва, јаз и поделе. То није добро. И оваквог министра треба сменити.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Само пратите колико је салви дискриминације и најнижих увреда према нама који предајемо верску наставу изазвао овај министров предлог. Идите на неку од атеистичких зборишта и погледајте. Наравно, мале су шансе да неко рагује. Јер, јелте, не ради се о правима и достојанству сексуалних мањина већ о глупим, необразованим верницима.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ne verujem da će od ovog nešto biti. Sve mi se više čini da je ovo još jedna u nizu reality-show senzacija koja treba da nas zagreje, podigne na noge, posvađa, a onda spusti kada vidimo da se neće ništa desiti.

Sličnu svrhu je izgleda imalo i tendenciozno izveštavanje o izjavi Patrijarha da veronauka treba da postane obavezan predmet - ispalo je da Patrijarh zahteva da sva deca moraju obavezno na veronauku, pa se digla prašina... i, naravno, od toga ništa. Predlog je bio samo da bude obavezan predmet sa ocenama i stalno zaposlenim nastavnicima.

A mi se iscrpimo debatujući i nemamo energije ni volje da pratimo stvarna događanja.

Mislim, ne znam, ali bih bila spremna da se opkladim.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ovisno o lokacijama na kojima su vrsena istrazivanja, svako trece/peto dete ima krivu kicmu i ravne tabane.

Sta kazete na fizicko vaspitanje u odnosu na "obavezne", 45-ominutne predmete?!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Ne verujem da će od ovog nešto biti. Sve mi se više čini da je ovo još jedna u nizu reality-show senzacija koja treba da nas zagreje, podigne na noge, posvađa, a onda spusti kada vidimo da se neće ništa desiti.  

Наравно, не пита се Вербић ту више него пијан са гаћама. Поента је истаћи какви нас ликови воде. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Skot Pek, "Put kojim se redje ide"

Pek je protestant ili tako nesto... Elem .... dolazi moj rodjak iz Rusije i pita me - kako je u skoli ,da li idem na veronauku . Rekoh mu da idem . Dokle smo stigli sa Jevandjeljem ... Rekoh mu da to nismo radili .. Sta je Jevanjdelje ?  Ne znam  .... A sta smo onda radili ? Ne znam sta smo radili ...

I srednja skola prodje ,a Jevandjelje nismo ni pomenuli  ... Da nisam imala ambiciju da sama procitam nesto , nista ne bih ni znala ...Ne znam kako je u drugim skolama bilo ,kod nas se veronauka nikad nije ucila ,niti je bila neko veliko opterecenje za djake ,a ni za profesore ...najlaksi predmet koji je ikad postojao ...  a sto je najvaznije nama bilo , uopste se ne ocenjuje ...

Ako zele da izbace suvisno , ima materijala u drugim predmetima na pretek .... Veronauka mora malo da se osavremeni i da se neko uozbilji ...  :coolio:

Ako hocete da mesate politiku i veronauku , sto je neizbezno , pozovite se na Putina ...   

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Трн у оку је верска настава.

Коме? Атеистичком лобију? :D

Нема ово никакве везе са тим јел Вербић антитеиста, него не знају шта да раде па измишљају глупости као ''да деца имају мање часова'' и то је као нека реформа у просвети, па ће онда изаћи и причати како су они ето нешто урадили. Ко кад Вучић каже ''порастао БДП за 0.00002% '' и онда се хвали около да нисмо свесни колико нам је добро.  

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Elem .... dolazi moj rodjak iz Rusije i pita me - kako je u skoli ,da li idem na veronauku . Rekoh mu da idem . Dokle smo stigli sa Jevandjeljem ... Rekoh mu da to nismo radili .. Sta je Jevanjdelje ?  Ne znam  .... A sta smo onda radili ? Ne znam sta smo radili ... I srednja skola prodje ,a Jevandjelje nismo ni pomenuli  ... Da nisam imala ambiciju da sama procitam nesto , nista ne bih ni znala ...Ne znam kako je u drugim skolama bilo ,kod nas se veronauka nikad nije ucila ,niti je bila neko veliko opterecenje za djake ,a ni za profesore ...najlaksi predmet koji je ikad postojao ...  a sto je najvaznije nama bilo , uopste se ne ocenjuje ... Ako zele da izbace suvisno , ima materijala u drugim predmetima na pretek .... Veronauka mora malo da se osavremeni i da se neko uozbilji ...

То стоји, да има неодговорних и неозбиљних наставника. Такође, стоји да је план и програм лош, а да су уџбеници јако танки. Ако се каже да то све треба довести у ред - слажем се и скидам капу.  

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
kod nas se veronauka nikad nije ucila ,niti je bila neko veliko opterecenje za djake ,a ni za profesore ...najlaksi predmet koji je ikad postojao

Ми смо на веронауци 80% часова провели играјући асоцијације и друге игре :D 

А и ако смо нешто учили, то је увек било једно те исто које се вртило у круг - Божић, Васкрс и постови око тога, Свете Тајне и то је то, док мени негде у трећој-четвртој средње није досадило па тражио да се нешто мења да буде нечег новог. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...