Jump to content

U Japanu će polovinu radnih mesta zauzeti ROBOTI

Оцени ову тему

Ronald

Препоручена порука

Isprva sam mislio da je dobro, ali kad sam preleto tekst vidim da nije. Dobro je da roboti rade dosadne, prljave i opasne poslove. Ali ogranicavati ljudsku interakciju i ciniti je bespotrebnom je stetno i suludo.

Sto nije, pa Aquilius Cratus je pisao o ovome nekome na forumu, bice vise vremena za citanje knjiga iz mnogih oblasti, odnosno o super prosvetiteljstvu i moguscnosti da svaki covjek bude mali renesansni mislilac. Naravno bice i dokolice, ali to je individualno.

Подели на овим сајтовима

Sto nije, pa Aquilius Cratus je pisao o ovome nekome na forumu, bice vise vremena za citanje knjiga iz mnogih oblasti, odnosno o super prosvetiteljstvu i moguscnosti da svaki covjek bude mali renesansni mislilac. Naravno bice i dokolice, ali to je individualno.

A ko ce sve to da plati?! :)))
  • Волим 1
Подели на овим сајтовима

Isprva sam mislio da je dobro, ali kad sam preleto tekst vidim da nije. Dobro je da roboti rade dosadne, prljave i opasne poslove. Ali ogranicavati ljudsku interakciju i ciniti je bespotrebnom je stetno i suludo.

Nesto ne mogu da vidim sta je lose ako ljudi ne interaguju preko saltera, kase, kancelarije, putnickih/hotelskih recepcija nego u bioskopima, koncertima, utakmicama, plazama, skijalistima za sta ce sigurno imati daleko vise i novca i vremena kad/ako roboti u dovoljnoj meri preuzmu gore pomenute interakcije.

Подели на овим сајтовима

Znas kako Dzu kapitalizam je rijesio problem produktivnosti, a sa intenzivnim ukljucivanjem robota u proces proizvodnje mi neminovno ulazimo u eru super kapitalizama koji ce stvoriti enormno bogatstvo, naravno sa druge strane u takvim se uslovima otvara mogucnost i za neku vrstu zagarantovanog dohotka, jer ne mogu svi biti naucnici, tako da ZD tada ima mnogo vise smisla.

Подели на овим сајтовима

bice vise vremena za citanje knjiga iz mnogih oblasti

U principu, bas zato i mislim da je dobro, jer se covek oslobadja stega i nuznosti prirode, i otvara mu se mogucnost kreativnijeg zivota. Ali roboti koji zamenjuju medicinske sestre?! To nece da valja

Подели на овим сајтовима

Nesto ne mogu da vidim sta je lose ako ljudi ne interaguju preko saltera, kase, kancelarije, putnickih/hotelskih recepcija nego u bioskopima, koncertima, utakmicama, plazama, skijalistima za sta ce sigurno imati daleko vise i novca i vremena kad/ako roboti u dovoljnoj meri preuzmu gore pomenute interakcije.

A šta ćemo sa onima koji su radili te poslove?Možda će imati više vremena ali imaće manje para pošto će da ostanu bez radnih mesta.

Подели на овим сајтовима

Tu se i ja slazem, ali ne slazem se da se ubacuju roboti tamo gde je ljudska interakcija prirodna, ocekivana ili neophodna. Jer tamo pise da hoce da zamene i medicinske sestre. U razvoju su i seks roboti. A to nista dobro ne moze da donese. Moze rezultirati samo teskom usamljenoscu. I na zalost, u sistemu u kome je to tesko promeniti, jer su svi (i vec sad) apaticni.

Подели на овим сајтовима

A šta ćemo sa onima koji su radili te poslove?Možda će imati više vremena ali imaće manje para pošto će da ostanu bez radnih mesta.

Ovde nas uci istorija, isto je bilo i u vreme industrijske revolucije, kada su besni radnici cak lomili masine koje su ih zamenile. Ali danas kad pogledamo, ipak je svima bolje, bolje da masine rade dosadne, prljave i opasne poslove, umesto nas. Npr. roboti treba da budu rudari, a ne covek.

Подели на овим сајтовима

U principu, bas zato i mislim da je dobro, jer se covek oslobadja stega i nuznosti prirode, i otvara mu se mogucnost kreativnijeg zivota. Ali roboti koji zamenjuju medicinske sestre?! To nece da valja

Не знам да ли би исто тврдио да мораш стално да потураш лопату пацијентима и да их чистиш после обављања нужде...

А ако мислиш на људску подршку пацијентима, то нема баш много везе са техничким стварима које сестре морају да раде.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...