Jump to content
Претражи у
  • Још опција
Прикажи резултате који садрже
Прикажи резулте из
Стефан

Ezoterija

Оцени ову тему

Recommended Posts

ЧЛАН

Јел то оно кад запале неку траву па држе дете изнад дима босих ногу? То моја баба и кева дан данас раде, ја се крстим реко ви нисте нормалне оне ме терају каже иш сотоно шта ти знаш. Што је најгоре, има неког ефекта, дете се смири буде бубица, и на мени су практиковале кад сам био дете. 

Zavisi dal je albanka i marokanka. :))

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Е то ми није познато, ја сам исбоснее пореклом можда тог олова тамо нема.

Saliva se u Bosni itekako :-D

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

pogotovo kroz vezbe disanja. To je pravo cudo kako se covek smiri posle njih. Potpuno neprirodno ovdasnjem zivlju, inace su svi napeti....i teze nekako da odrze to stanje napetosti....sad sam u nedoumici.... ali cu ipak nastaviti da disem ( po jogijski)

Ja sam praktikovao kada sam trenirao tradicionalni aikido vežbe disanja.Bilo je koliko se sećam odnos 1 prema 2,odnos uzdah izdah  uz meditaciju.Valjda nisam demonizovan. :D

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
Ja sam praktikovao kada sam trenirao tradicionalni aikido vežbe disanja.Bilo je koliko se sećam odnos 1 prema 2,odnos uzdah izdah  uz meditaciju.Valjda nisam demonizovan.

Ма добро је то, барем ниси кађен разним травама кад си био дете ко ја. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
..i te kako mu treba ova fizicka mirnoca. :)))

мени то о чему ти причаш пре личи на "умртвљавање" него на смирвање, као кад на силу мењаш природу.. :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
мени то о чему ти причаш пре личи на "умртвљавање" него на смирвање,
To je sestro moja zato sto nisi hodala u mojim cipelama kad se moj Ego cepao.... :smeh1:  

Razumem kako mozda zvuci ali nisam na to mislila, ne mogu da detaljisem, Miroslav je to lepo definisao smirenoumljem. Ako ti je um u neredu, prepun kojestarija, ne mozes da se fokusiras ni na sta. Meni su vezbe disanja pomogle da smirim um, da ga ispraznim i napunim dusekorisnim sadrzajem.  :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Како каже у нашем молитвенику:

"Затим постој мало ћутећи док се не умире сва твоја осећања..."

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
Ja sam praktikovao kada sam trenirao tradicionalni aikido vežbe disanja.Bilo je koliko se sećam odnos 1 prema 2,odnos uzdah izdah  uz meditaciju.Valjda nisam demonizovan.

Ja to radim drugacije: Udah brojim do 6, zadrzavam dah, brojim do 3, izdah -6, pauza pre udaha 3.... :laie_14: teska matematika  :D  a sad koliko si demonizovan....nisam kompetentna da procenim... :smeh1: mada si mi sumljiv :coolio:  

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

To je sestro moja zato sto nisi hodala u mojim cipelama kad se moj Ego cepao.... :smeh1:  

Razumem kako mozda zvuci ali nisam na to mislila, ne mogu da detaljisem, Miroslav je to lepo definisao smirenoumljem. Ako ti je um u neredu, prepun kojestarija, ne mozes da se fokusiras ni na sta. Meni su vezbe disanja pomogle da smirim um, da ga ispraznim i napunim dusekorisnim sadrzajem.  :)

Šolja bila prepuna pa je ko u onoj zen priči o čaju i novom učenju morala biti ispražnjena?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Па што га великим словом китиш кад га исцепа тако? :D

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

мени то о чему ти причаш пре личи на "умртвљавање" него на смирвање, као кад на силу мењаш природу.. :)

Пошто је човек физичко биће, има тело, онда све технике могу да помогну у решавању неких проблема који су физичке природе. Стрес се врло лако може уклонити физичким вежбама, јер је исти телесног порекла. Некоме за то одговора јога, медитација, некоме теретана спорт, цепање дрва. Мени рецимо било какав физичи посао које захтева знојење смирује живце, од цепања дрва до дизања тегова. Један од разлога што се том приликом ослобађају неке супстанце типа серотонин, тестостерон који снижавају стрес. 

И није никакав проблем тиме бавити се. Мислим да је скроз исправно, чак и потребно да се хришћанин бави неки физичким вежбама које му могу помоћи  у смирењу. Наравно, смирење је нешто прецизније, односи се на један став према животу, стоичко држање, да сви проблеми око нас немају никаквог утицаја, да проблем није проблем већ став о проблему. Али физичке вежбе могу помоћи да се до тога дође. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Ма добро је то, барем ниси кађен разним травама кад си био дете ко ја.

Hvala Bogu , nisam kadjena nikakvim travama ... Jednom sam kao dete pojela pola strane umrlica...Jela sam novine kao dete , jedva su me odvikli , valjda sam mislila da su kore za pitu , otkud znaaaam...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
Па што га великим словом китиш кад га исцепа тако?
Iz postovanja prema dostojnom protivniku :)  

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
АДМИН

Slazem se. Ali od negde mora da se pocne.Ja to zovem miran( fizicki) i smiren ( duhovno) nije isto, ali jedno ukljucuje drugo. Kada dodje vreme da covek svoj Ego lomi i lomi dok ne slomi...i te kako mu treba ova fizicka mirnoca. :)))

Хм, мож бит бидне, не мора да значи.

Може физичка опуштеност да помогне духовном. Рецимо код молитве. Није исто кад се чоек накрка прасетине па му мозак стане и душа му омлитави и само му се спава. А кад једе травчице па црева заврћу.

Али ово исто веле и јогини.

Рецимо, чувени јогин Параманс Свами Махешсварананда вели( парафразирам): Чоек јогин је увек полупразна трбува, тако ради прави јогин, никад не једе да би се заситио, него увек једе тек толико да не липса ко магаре од глади. А ово је битно да би могао са лакоћом да медитира.

Исти принцип је и у православљу, подвижник( православни јогин) не пости да би појео три тефсије пите кромпируше, него пости да би био слободан од страсти према храни да би му стомак био лаган и да може лакше усрдно да се моли.

Мада мени кад је фрка молим се ја усрдно и кад сам сит.

Друга ствар код неких психичких облења као рецимо оно што вели народ ошо с живцима( рецимо ја имам овај проблем, ошо сам с живцима и брзо планем и изнервирам се) та физичка смиреност је корисна ствар.

Међутим она има други крај опанака( или батине) а то је да често они који увежбавају ову физичку смиреност толико омлитаве и телом и душом да пребивају ко неке биљке.

Имам једног пријатеља он је медитант већ скоро 30 и кусур година. И он је тако ко биљка нека, млитам и никакав. НАјгоре је то што је духом млитав, нема ту потребну вољу која је потребна за побеђивање ЕГА. Свега је он свестан, али се толико навуко на медитацију да без ње више не може. А она је у њему убила вољу за борбу.

Православац пак мора да има ову вољу за борбу. Он мора да се бори за Царство Небеско јер Царство Небеско се стиче на силу и само силеџије га стекну( превод Ђуре Даничића и Вука С. Караџића).

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...