Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Guest Alefshin

Како је настао Сунчев систем?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Guest Alefshin

Знам, него хоћу мало да продрмам атеисте и агностике логичаре, да укапирају да није баш тако паметно бити брзоплет...

Alefšine, da nemate kakav članak o gore pomenutoj hipotezi, sa objašnjenjem- zašto nije tačna...?!

Ako imate, bilo bi dobro da postavite ovdje.

U svakom slučaju, mi, hrišćani, imamo samo jedan odgovor: ''U početku stvori Bog, nebo i zemlju.'' i: ''U početku bješe Riječ, i Riječ bješe kod Boga, i Riječ bješe Bog.''  Sasvim dovoljno. :cheesy2:

Beše čovek jedan mlad koji reče mudro:

"Bog mora da misli da je krajnje čudno

kad vidi da ovo drvo

i dalje postoji, a u dvorištu škole

niko ne stoji"

Odgovor

Gospodine dragi,

Vaše čuđenje zaista ne stoji,

JA SAM taj koji u dvorištu škole uvek postoji

i zato će vaše drvo postojati i dalje dugo,

upravo stoga,

što gleda ga uvek,

Iskreno Vaš,

BOG

dakle njutn je imao prijatelja sa kojim se cesto svadjao o tome da li postoji tvorac svemira i svega ostalog ili ne-argumenata je bilo i za i protiv tako da je obicno rasprava bila besmislena....jednog dana,setajuci se londonom,njutn je u zlatari najboljeg engleskog gravera i zlatara video model suncevog sistema u cistom zlatu(sa sve satelitima)-bio je extra skup ali posto je njutn bio kraljevski astronom i sve ostalo-kupio ga je i otisao kuci.stigavsi kuci,poceo je da se divi vestini izrade-tada je njegov prijatelj svratio na nes kafu i domacu i kada je video model, odusevio se  i on.onako odusevljen,pitao je njutna:gde si ga kupio,ocu i ja 1 takav(ocu i ja 'vako)?njutn je pederski odgovorio:ma nemam pojma,uleteo u sobu dok sam se setao.prijatelj je njutna nazvao barabom i starim zajebantom i rekao mu da ne lupa gluposti jer kralj spava i ponovio pitanje uctivim tonom-a njutn ce na to"ma ne znam,eto,stvorio se tu i gotovo....nakon hvatanja za gusu njutn rece:ok,laganica.....ne verujes mi za ovu maketicu ,koja je kopija, da je sama nastala  a ubedjujes me da je original sam od sebe nastao.....na te reci prijatelj je zadavio njutna i eto kako je stvarno bilo-p.s. inace njutn je bio srbin,cisto da se zna i pripadao je grupi sirokih narodnih masa,a za njih se zna da ih prijatelji dave"golijama rukama" :cheesy2:

Guest Alefshin

U pochetku beshe veliki BUM :)

?????, ???? ?? ? ? ????????? `? ??????? ??? ???` ?? ?? ??????????? ?? ?? ????? ???????? ?? ?????? ?????????? ??????????, ????????????? ??????????? ??????? ???? ???????. ?????? ?? ??????????? ?? ?? ???? ????? ????? ?? ????? ?? ? ????? 21. ????, ???? ? ????? ???? ??? ????.

??????, ???? ?? ?????? ?????? ???????

Nema marsovaca da nam objasne bolje. Ipak smo mi umom ogranichena bica. Mada otkako je bila industrijska revolucija chovek se u mnogim aspektima zivota brze razvio. Intelektualno mnogo uznapredovao.

Nisam kompetentan i toliko nauchno nadaren da objashnjavam.

Voleo bih i tvoje mishljenje da chujem, a da ne spominjesh boga :)

Iz Vikipedije, slobodne enciklopedije

U fizičkoj kosmologiji, Veliki prasak predstavlja naučnu teoriju o poreklu univerzuma kao o eksploziji prostora i materije, koji je u početku bio beskonačno mali prostor beskonačno velikog pritiska i toplote u nekom konačnom vremenu u prošlosti. Sama ideja je nastala iz posmatranja koja ukazuju na to da crveni pomak galaksija (Hablov zakon) pokazuje da se galaksije udaljavaju jedne od drugih, što navodi na tvrdnju da su galaksije bile nekad međusobno mnogo bliže nego danas.

Sam termin "Veliki prasak" se koristi i u užem smislu da ukaže na tačku u vremenu kada je posmatrano širenje univerzuma počelo (Hablov zakon) - otprilike pre oko 13,7 milijardi godina (13.7 × 109) - i u širem smislu da ukaže na preovladavajuću kosmološku paradigmu koja treba da objasni poreklo i evoluciju kosmosa.

Jedna od posledica Velikog praska je ta da fizički zakoni koji danas vladaju u univerzumu se razlikuju od onih iz prošlosti ili onih iz budućnosti. Iz ovog modela, Džordž Gamov je godine 1948. uspeo da predvidi postojanje kosmičkog pozadinskog mikrotalasnog zračenja (KPM). KPM je otkriveno 1960ih i služilo kao potvrda teorije Velikog praska nad glavnim rivalom, teorijom mirnog stanja.

ma ok je prasak,vrisak-stvarno je svejedno-bitno je ko ili sta ga je izazvao i zasto?materija koja sama evoluira ,zgusnjavanje svemira i sirenje,meni je sve to trulo i labavo....povoljni uslovi za evoluciju se nasli u vodi....ma u mojoj sobi ima :) povoljnih uslova da zasija sijalica ali ako ja ne dodjem i ne kliknem prekidac to je sve sto imam-gole uslove

Заиста, како је настао Сунчев систем?

Стварно - како?Има још једно питање: Зашто је битно како је настао Сунчев систем?Одговор је једноставан. Бог је створио Сунчев систем и да је за наше спасење битно зашто га је створио - неко би знао зашто.  confusedНа ово се надовезује и питање зрачења планета, сателита и Сунца. Према астролозима оне делују на људе, животиње и биљке.Можда их је Бог створио да делују, јер су део система и имају сврху.Дакле није питање како, него и зашто?  ???

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...