Jump to content
LogosAgape

Овај Форум - сврха и пут

Оцени ову тему

Recommended Posts

Pa, ako je 15 meseci nešto što se može nazvati "nov" onda neka sam i nov. Mada sam za to vreme prilično intezivno učestvovao i čitao mnoge ranije rasprave, mada sam sa nekim stvarima i ranije bio upoznat. Ali, na stranu to. Upravo početak ove tvoje rečenice pokazuje onaj pristup koji sam ja kritikovao, a to je da forum nije ničija prćija, da se tako izrazim. Odnosno, to što si ti stari forumaš ni na koji način ne znači da ti imaš neko diskreciono pravo i da si meritoran u odnosu na novopridošlog koji je iz ko zna kog razloga došao ovde. Ovde ne govorim konkretno za tebe već uopšteno.

Уопште нисам мислио у том смислу, већ је поента да су неке битне теме биле активне пре твог доласка, извини што нисам протумачио исказ.

@,

ОК, значи разјаснили смо приче о теолошким и осталим темама, остало да се разјасни око понашања појединаца на форуму.

На првом месту, уредништво овде није да "влада", него да коригује. И није овде да успоставља гвоздену дисциплину него да реагује када ништа друго не помаже.

Да ли има ситуација када неко прекрши правила? Стално. Да ли има форумаша који у разговорима често крше правила? Да, апсолутно.  Када бисмо изрицали опомене свима који крше правила форума, нико не би остао на форуму. Да само знаш колико се слика дневно обрише из "Тема јасна из прве поруке", замислио би се. Јуче сам побрисао пола конверзације јер су форумаши упали у ватру ни око чега.

Али нећу да будем ни полицајац ни нечија мама. Ако ми неко пријави безобразно понашање, реаговаћу. Ако видим нечије иживљавање, реаговаћу. Али ако видим да се неко упусти у расправу па не може да изађе на крај и онда хоће уредништво да увуче у ту расправу... То неће да може. Ти си први сто пута био на тапету јер често умеш да планеш и свашта кажеш људима. Да смо дословно примењивали правилник и реаговали на сваку пријаву против тебе, ти и ја сад не бисмо причали. 

Али као што сам рекао, није то сврха ни нас ни форума. Нит сам исфрустриран у животу па сад овде да глумим неку власт. Ово радим јер ми је част што сам члан уредништва на оваквом форуму, где долазе овакви људи. И свако некад плане, и свако некад каже шта не треба, и у породици, а камо ли на форуму где се ни не гледамо, где гледаш гомилу слова на екрану и ништа више. И све то треба имати у виду ако хоћеш да избалансираш између реда и слободе.

А што се тиче броја лајкова... По том критеријуму би испало онда да сам ја у праву све што кажем, јер има само пар људи на форуму са више лајкова од мене. И ако бисмо мерили одговоре на овој теми, опет сам у праву а ти ниси, јер сам добио много више лајкова на своје одговоре. Ал мислим да је такво гледање инфантилно, и мислим да му није место у расправи на оваквом форуму. Није битно колико ти њих нешто одобрава, него да ли имаш аргумената или немаш.

И не, нисам мислио да теби лично нешто лоше кажем, само сам хтео да кажем и теби и осталима да често дођете у ситуацију да другима мерите апотекарском вагом, док се вама мери на десетине килограма. Што не значи да ви треба нешто захвални да будете ил нешто слично, не дао Бог, него да разумете и друге када раде исто што и ви стално радите, јер сваком дође жута минута, и то треба разумети. (кад кажем ви, мислим на све који су на овој теми говорили са истих или сличних позиција као и ти) 

На форуму се може наћи много занимљивих тема.

Нико не може да ме натера да читам оно што нећу. Ако ме неко боцне, надам се да то није злонамерно. 

Све у свему, задовољан сам. 

Бане, свака част и са овим се апсолутно слажем.Форум је толико велики да свако може да нађе оно што му одговара и да види у њему оно што њему одговара.

Жао ми је што смо дошли до тога да критичко мишљење морамо да увијамо у машнице, и да се ствари гурају под тепих.

А то може резултирати само тиме, и ничим другим, да незадовољство избија кроз цинизам и сарказам, јер то пролази, или напуштањем заједнице.

Људи, опуштено, свако од нас вероватно има неки проблем, али то не треба да "истресамо" на друге.

Видите како изгледа када Јапанци обуку нашу ношњу и запевају наше песме и коло поведу. :D  :sunce:  :sunce:

Пошто и сам често снимам, хтео би мало да објасним зашто се стиче илузија код овога снимка да позадина "Игра"

Снимак је снимљен са телефоном или камером која подрхтава и која се држи у руци. Приликом обраде снимка вероватно је користио опцију стаболозације снимка и када се то користи снимак испадне овакав.

Жао ми је што смо дошли до тога да критичко мишљење морамо да увијамо у машнице, и да се ствари гурају под тепих. А то може резултирати само тиме, и ничим другим, да незадовољство избија кроз цинизам и сарказам, јер то пролази, или напуштањем заједнице.

U pravu si, potpuno se sa ovim slažem. Evo, ja imam predlog da otvorim jednu kritčku temu. Ništa ad hominem, nego nešto otvoreno, pošteno u lice i kritički.

U pravu si, potpuno se sa ovim slažem. Evo, ja imam predlog da otvorim jednu kritčku temu. Ništa ad hominem, nego nešto otvoreno, pošteno u lice i kritički.

tema nije potrebna,

a za ovo otvoreno i iskreno se i ja slažem, jer sam i sâm pozvao na isto, ali mi je, na žalost, poruka obrisana

brate mili, i to „mili" kazem bez ikakvog licemerja, sasvim iskreno, ja nisam protiv tebe lično, možda tako deluje, ali ja kritikujem kad nešto nije u redu, i reagujem kad sam uvređen. Možda grešim u tome, i ti mi slobodno reci.

Ono gde sam ja verovatno pogrešio jeste to što sam te prvo javno prozvao, pred svima, to nisam trebao da radim, možda si to doživeo ponižavajuće sa moje strane. Jer Gospod kaže izgrdi brata prvo nasamo.

Iz tog razloga uzdržaću se od prepričavanja stvari ovde.

Siguran sam da možemo, uz malo strpljenja, iskomunicirati stvari, bez da ih guramo pod tepih.

tema nije potrebna, a za ovo otvoreno i iskreno se i ja slažem

Biće temica o nečem sličnom, ne baš o tome. Spremam nešto malo mrsomudski, ali otvoreno!

brate mili, i to „mili" kazem bez ikakvog licemerja, sasvim iskreno, ja nisam protiv tebe lično, možda tako deluje, ali ja kritikujem kad nešto nije u redu. Možda grešim u tome, i ti mi slobodno reci. Ono gde sam ja verovatno pogrešio jeste to što sam te prvo javno prozvao, pred svima, to nisam trebao da radim, možda si to doživeo ponižavajuće sa moje strane. Jer Gospod kaže izgrdi brata prvo nasamo. Iz tog razloga uzdržaću se od prepričavanja stvari ovde. Siguran sam da možemo, uz malo strpljenja, iskomunicirati stvari, bez da ih guramo pod tepih.

Verujem ti i uvažavam! Nisam se naljutio zbog kritike na moj račun (izljutio sam se od toga već prethodnik 5 godina na forumu), više onako uopšteno zbog nekih tvojih stavova, ali i stavova drugih forumaša. Ipak, pogrešno sam reagovao, bez argumenata i svađalački, i žao mi je zbog toga. Mislim da možemo svi zajedno bolje ubuduće.

@,

Опрости и ти мени ако сам био преоштар. Можда нисам ни морао баш да исправљам ,,криву дрину”

:drugarstvo:

@Ivane , hvala ti na podrsci , mene ne ponizava kontrola pisanja , jednostavno mi forum uopste nije toliko bitan da bih se zbog toga izlagala nekom obliku stresa . Nisam se ni registrovala sa namerom da kazem svoje ime i prezime . Volela sam da pisem , ali sada ne vidim svrhu , ko ima usi da cuje , taj ce i da cuje . Ocekivala sam malo vise kulture , neko obavestenje u pisanoj formi , jer komuniciramo verbalno pismenim putem ... Eto to je moj utisak , prvi i poslednji . :citac: Posto putujem u London narednog meseca , ne brinite sto me nece biti , praticu vas i dalje , ali sigurno mnogo manje nego ikad .

Да се око осталог не бисмо више настављали, сматрам битним само три ствари:

E pa vidiš brate, o tome je reč, jer neki ne umeju da stanu. Nemaju meru, ne znaju kad je dosta, već siluju ne obazirući se na druge. Kao deca koja uđu u igraonicu i onda cepaj, rusvaj do kraja. I onda je "normalno" da se nekom meri apotekarskom a nekome stočnom vagom. I to važi i za teme o kojima se diskutuje i za način komunikacije. A zašto je to tako? Zato što kao administracija nemate jedinstven kriterijum nego se sve radi po ličnom utisku, u zavisnosti od toga ko je u smeni. Pa ako si dobar i na liniji stavova sa nekim iz administracije (eto klanova), tj. ako te miriše onda te taj administrativac pusti da seiriš, daj detetu igračku da se igra, ako nisi on ti uleti klizeći. Pri tome ovde uopšte ne mislim na tebe lično, naprotiv, čak mogu i da te pohvalim što se toga tiče.

Обзиром да смо као људи различити, нормално је да ће некада да се јаве и различити критеријуми. Када то постане проблем, између себе се договоримо око усаглашавања критеријума. Али обзиром да знам како раде и остали из уредништва, тврдим ти да нема фаворизовања било кога лично зато што је он такав какав је. Лично нисам био у лошим односима са некима којима сам брисао поруке или им нисам одобравао поруке, или сам им слао опомене јавно или на пп. А знам да то раде и остали из уредништва. Нечији утисак може да се јави ако уредништво не стигне да реагује на време или нешто слично, али ту стварно мислим да грешиш, јер знам људе из уредништва и како раде. Сви имамо својих мана, али увек на првом месту гледамо да се не огрешимо о некога случајно.

Jedna je stvar pustiti slobodu, ne uskraćivati pravo ljudima da pričaju na najrazličitije teme, i za to sam prvi, sasvim druga stvar je da se iz te želje ode u krajnost i pusti haos.

То је увек искушење, и то велико искушење. Овај форум је био нападан раније од стране свакаквих - артемијеваца, акакијеваца, разних образа, борби за веру и свих осталих које можеш и не можеш да замислиш да је превише "пинк" или да је превише "либералан", док су нас са друге стране атеисти вазда напуцавали да смо заостали верски фанатици (не ови наши са форума, него други). А Форум је опстајао и растао, и Богу хвала, као што сам већ неколико пута и појединачно истакао, има и пуно конкретних резултата, управо радећи овако како је радио годинама. Концепција је тада, као и сада, била таква да само у живом и отвореном разговору, без цензуре, али и без злоупотреба права на разговор, можемо заједнички доћи до нечега, односно до тга на првом месту себе нивелишемо као људе, па онда и да се упућујемо где и како да духовно узрастамо. До сада нисам приметио да је ствар одлазила у другу крајност или хаос, сем на моменте, али и то се среди када се појави.

a forumu postoji, tačnije provejava, jedan mainstream, jedan vladajući način mišljenja i mudrovanja koji guraju neki ljudi i za to dobijaju aplauze raje. Reflektori, red carpet, fotoaparati i daj keru kosku da se igra. Svako ko nije ili ne želi da bude na liniji, bude prokažen i ismejan.

Зашто би се плашио да будеш исмејан или на маргини ако знаш да си у праву? И сам сам хиљаду пута био и исмеван и прекидали су разговоре са мном због мојих ставова, па некада, ако су ставови заиста и били искрени, и сами дођу до тих ставова. Као што сам и ја то радио другима, па онда видим да су у праву или, ако ништа друго да у тој причи има макар зрно соли. То је већ опет оно у шта уредништво неће да се меша, сем у својству дискутаната, са својих личних позиција.

Eto brate, praštaj, i hvala ti na uljudnoj prepisci.

Немам шта, нормално је све ово на форуму, само ако на крају заједно дођемо до нечега. Ако се слажеш, одговори ми на ово задње што сам написао ако имаш нешто да додаш, па да пустимо и друге да разговарају, већ смо превише простора и узели. Хвала и теби на уљудној преписци. 

jedno pitanje za admine:

Jel' mogu ja da postavim jednu svoju privatnu prepisku o stanju na forumu? Ali da se ne brise i ne cenzurise? Nema konkretnih imena, nema vredjanja, nema nazivanja imenima, iako je privatna poruka u pitanju. Pa nek ostali kazu sta misle. Zasto da ne, jedna konstruktivna diskusija u novoj temi, koja ce razbiti sve moje iluzije i paranoje?

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...