Jump to content
LogosAgape

Овај Форум - сврха и пут

Оцени ову тему

Recommended Posts

Mislim da ovde mnogo fali ucesce svestenika poput o.Ivana Cvetkovica nekoga ko ce biti kao sto je paroh u svojoj parohiji prosto nadzor uzor vodja pastir.Duhovne teme da bi ozivele potrebna je zajednica a zajednica mora biti Crkva a Crkva mora imati glavu Hrista tj.svestenika da bi u opste bili Crkva a ako smo Crkva Hristova blago nama onda ce i plodova duhovnih biti.

Fali...  :(

Ali imamo oca Savu

Потпуно сте у праву, ко тражи наћи ће,

можда... како оно беше, због превеликих очекивања...

или грешности наше, беже теме којих нисам достојан :)

Сви смо позвани да освештавамо природу, тако сам бар чуо. (9_9)/

Apsolutno se slazem! Hvala na dopuni(tako cu je shvatiti).Svi smo odgovorni.Ali opet mi se cini da kad postoji pastir to sve ide mnogo lakse i nekako blagoslovenije prirodnije,ovako kao da smo samo ovcice a sa pastirom bismo vec bili pravo stado,sto vuce jedno drugo :)

Ево овде једна добра тема од пре неки дан, којом је мене лично Никола бацио у ребус, па иако рече да сам близу одговора ипак не могу да добацим. Али ме је свакако покренула. Никола и иначе "убада" у центар са питањима а и својим текстовима, и врло је прецизан. Зна о чему говори. Препоручујем.

Da,dobra tema al nije zaživela.

можда... како оно беше, због превеликих очекивања...

Можда због погрешних очекивања... Ту могу да те разумем.

Apsolutno se slazem! Hvala na dopuni(tako cu je shvatiti).Svi smo odgovorni.Ali opet mi se cini da kad postoji pastir to sve ide mnogo lakse i nekako blagoslovenije prirodnije,ovako kao da smo samo ovcice a sa pastirom bismo vec bili pravo stado,sto vuce jedno drugo :)

Немој само да се претворимо у виртуелну парохију какву помиње о. Оливер... :D

Сви смо позвани да освештавамо природу (свако на свој начин, са циљем учвршћивања саборности), тако сам бар чуо. (9_9)/

Svi smo pozvani da osveštamo sebe otelotvorenjem Hristove volje.But vanity is my favorite sin.

Eh kad nisam upucena o cemu je rec .. :(

http://www.spc.rs/sr/prezviter_oliver_subotitsh_internet_razlichiti_pristupi

Svi smo pozvani da osveštamo sebe otelotvorenjem Hristove volje.

Другог Пута нема.

kad postoji pastir to sve ide mnogo lakse i nekako blagoslovenije prirodnije,ovako kao da smo samo ovcice a sa pastirom bismo vec bili pravo stado

To je već zakonitost duhovne borbe, na svako dobro djelo će se natovariti podmetanja i ometanja svake vrste...

i svako je pozvan da bude ogledalo/provodnik Dobra i Logosa...  

tako da niti smo ostavljeni sami niti je odgovornost samo na jednome 

форумаше муче егзистенцијалистичка питања

7896634   "Таштина над таштинама, вели проповедник, таштина над таштинама, све је таштина..."   Hamlet.jpg

http://study.com/academy/lesson/alas-poor-yorick-quotes-meaning-lesson-quiz.html

И још нешто, кад смо већ код ове теме. Списак тема које су актуелне у последње време показује, чини ми се, да форумаше муче егзистенцијалистичка питања, а поменуте актуелне теме, а ту пре свега мислим на теме М/Ж односа, су компензација решавања тих питања.

Да је некаквих односа, 
мање би мудровали,
то је јасно. :)

... исто колико је и Србија православна, декларативно... :)

Ovaj forum je jedna ogromna zajednica ljudi i dosta realno odslikava vanjski svijet ili ako hoćeš društvo, Srbiju. Svi su pozvani, put je poznat ili se poučava, ali zajednica je za većinu koja ne dobija blagodatni dar vjere po promislu ipak utabanija staza...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...