Jump to content
LogosAgape

Овај Форум - сврха и пут

Оцени ову тему

Recommended Posts

Знаш како, била је једном једна тема о блуду тотално из монашке перспективе, и форум се буквално поларисао, на оне који подржавају такве ставове (да кажемо тврђе) и оне који сматрају да су они саблажњиви. Елем, буквално су биле двије врло загрижене стране, једни су тражили да се тема уклони скроз, ови опет незадовољни ако уклонимо.. Шта да ради уредник? Он одговара и за садржај и за форму, за све што се пише. Дакле један дио уредништва је за уклањање спорне теме, ови форумаши конзервативци се буне, онда се испослује (дипломатија унутар уредништва) да се тема врати, да се закључа и отвори се расправа из другачије прихватљивије за већину перспективе. 

Или један уредник отвори тему са мало либералнијим почетним ставом, неки уредници га искритикују, чисто на нивоу ставова, он сам уклони тему, онда се људи побуне мислећи да су тврђи уредници склонили тему... шоу на форуму стално, и сва наша духовност, и култура, и ум, и људскост на сталном испиту. 

Ради се о различитим духовним степенима. За почетнике мекша храна, више ћаскање, лабавије са захтјевима вјере.. За утврђене онај прави језик. Тако су рецимо и одјељци - за прве Почетници, за друге Етос и Сведочимоо веру...

У свакој теми је нешто непотребно, неко на душекорисној теми заступа неки погрешан став, или из духа гордости, па није на корист ни њему ни другоме; а опет на 'неозбиљним' темама, ако не пређу мјеру доброг укуса, (а уредништво је генерално конзервативно, а неки смо конзервативнији) се његује дух заједништва... и тако...

4 hours ago, Срђан Шијакињић рече

:mahmah:

3 hours ago, Дијана. рече

2 hours ago, Sofija_ рече

svrha ovog foruma je ako uzmemo stalno aktivne clanove zahvaljujuci kojima je ovaj forum jos uvijek i ziv, a medju njih spadam i ja, dakle svrha je da se ljudi druze, opuste i zabave, oovi urednici to nastoje da upropaste jer su umislili da uredjuju ne znam ti ja sta, kapital ovog foruma su ljudi i nista drugo, stoga puscajte nas da disemo, vracajte mladju na forum, dinu, barona, sta ste uradili...

:D Evo odlicnog primjera - Sofija se buni zbog nedusekorisnih tema i sadrzaja dakle zabave i druzenja, a Kordun kaze da je to svrha...

Svrha je da i razlicite teme i razliciti ljudi koegzistiraju ovde... Da se svi druze, da se gradi zajednica, a da se u tome i svrha - priblizavanje ljudi vjeri - polako odvija..

7 minutes ago, kordun рече

svrha ovog foruma je ako uzmemo stalno aktivne clanove zahvaljujuci kojima je ovaj forum jos uvijek i ziv, a medju njih spadam i ja, dakle svrha je da se ljudi druze, opuste i zabave,

Ово потписујем, а само би додао " и науче,,

2 minutes ago, Ненад. рече

Ово потписујем, а само би додао " и науче,,

iz igre se i stosta toga nauci, ali nam brane da se igramo, ja kad sam vidio onog crvenog bradonju zeljka  kad sam se registrovao, ukocili mi se prsti, misam nista smjeo ni da pisem na forumu od straha, ministratori su to, gore neg policija

2 minutes ago, Sofija_ рече

zaista ne znam na sta mislis :mahmah: 

Mislim da treba da demonstriras kako treba da izgleda bolje organizovan forum, recimo da napravis bolji, samo sa neophodnim sadrzajem, bez nepotrebnih tema. :)

Najlakši način da ljudima ne smetaju nedušekorisne teme je da ih ne čitaju.

Inače, svako od nas očito ima vrlo različite kriterijume za to šta je dušekorisno - a ako bismo brisali svaku temu koja po nečijem mišljenju nije dovoljno dušekorisna, teško da bi mnogo ostalo. Stoga je verovatno najbolje zadržati se na minimumu cenzure i prihvatiti da je forum onakav kakvi smo mi, članovi.

A ja, eto, lično ne mislim da je loš. :) 

4 minutes ago, kordun рече

iz igre se i stosta toga nauci, ali nam brane da se igramo, ja kad sam vidio onog crvenog bradonju zeljka  kad sam se registrovao, ukocili mi se prsti, misam nista smjeo ni da pisem na forumu od straha, ministratori su to, gore neg policija

Ма бре Кордун нису ти се кочили прсти, само си писао о другим стварима, када смо "укрштали копља" са атеистима. Ти си ту био посебно активан.

8 minutes ago, Paradoksologija рече

Najlakši način da ljudima ne smetaju nedušekorisne teme je da ih ne čitaju.

Inače, svako od nas očito ima vrlo različite kriterijume za to šta je dušekorisno - a ako bismo brisali svaku temu koja po nečijem mišljenju nije dovoljno dušekorisna, teško da bi mnogo ostalo. Stoga je verovatno najbolje zadržati se na minimumu cenzure i prihvatiti da je forum onakav kakvi smo mi, članovi.

A ja, eto, lično ne mislim da je loš. :) 

Ја се слажем са овим.

Што се тиче мог доживљаја душекорисне теме, сматрам да свака тема која има неку позитивну поруку је душекорисна. Теме које сам ја отварао су такве да форсирају позитивне ствари, оно позитивно у нама, а ретко када су моје теме биле директно везане за цркву.

Управо сада, Ненад. рече

Ја се слажем са овим.

Што се тиче мог доживљаја душекорисне теме, сматрам да свака тема која има неку позитивну поруку је душекорисна. Теме које сам ја отварао су такве да форсирају позитивне ствари, оно позитивно у нама, а ретко када су моје теме биле директно везане за цркву.

Ti si sjajan primer. Slike prirode i teme o pčelarstvu su meni izuzetno dušekorisne :)

Serafim Rouz, kol'ko se sećam magistar/doktorand filozofije između ostalog, voleo je sa posetiocima svog manastira da priča o usevima - posebno sa onima koji su očekivali visoke i čiste duhovne razgovore ;). A to nije bila ni neka nadobudna lekcija - čovek je iskreno voleo svoje useve i zanimao se za njih. 

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...