Jump to content
LogosAgape

Овај Форум - сврха и пут

Оцени ову тему

Recommended Posts

jedno pitanje za admine:

Jel' mogu ja da postavim jednu svoju privatnu prepisku o stanju na forumu? Ali da se ne brise i ne cenzurise? Nema konkretnih imena, nema vredjanja, nema nazivanja imenima, iako je privatna poruka u pitanju. Pa nek ostali kazu sta misle. Zasto da ne, jedna konstruktivna diskusija u novoj temi, koja ce razbiti sve moje iluzije i paranoje?

Slobodan si da pokreneš novu temu, uvijek, i svaki forumaš može da raspravlja o bilo čemu što ga zanima i što mu znači; ali za upotrebu pp ti treba odobrenje druge/drugih osoba, samo da znaš.

Isto tako, ne garantujem ni za kakve dalje korake administracije. Za postavljanje kao takvo - izvoli. 

Pouke su zvanicno prije nesto oko godinu i po postale dio Misionarskog odjeljenja SPC, a osnivac Pouka Ivan Cvetkovic pocasni clan. Ima i tema o tome. 

3 hours ago, RYLAH рече

Синдоска комисија за мисионарење Српске Православне Цркве

Gde je potpis i pecat? :))) i ko je dao blagoslov? Ako nemate blagoslov Patrijarha Irineja(crno na belo), niko vas nece ozbiljno shvatiti :) 

Na primer, humanitarna organizacija Srbi za Srbe, su pismo s blagoslovom Patrijarha Irineja, stavili da se vidi javno.

Ako je sajt misionarski, sta je misija i cilj ovog sajta? Zasto to ne napisete, da bude na pocetnoj strani? :) 

Misionarenje je sirok pojam.

Zasto na pocetnoj strani nema, npr. Oce nas  i Simbol Vere? Ili neka ikona, pa kad se otvori glavna strana da se to lepo vidi, uvek...

Ovo su samo dobronamerne kritike, da me ne shvatite pogresno...:mahmah:

15 minutes ago, Sofija_ рече

Gde je potpis i pecat? :))) i ko je dao blagoslov? Ako nemate blagoslov Patrijarha Irineja(crno na belo), niko vas nece ozbiljno shvatiti :) 

Na primer, humanitarna organizacija Srbi za Srbe, su pismo s blagoslovom Patrijarha Irineja, stavili da se vidi javno.

Ako je sajt misionarski, sta je misija i cilj ovog sajta? Zasto to ne napisete, da bude na pocetnoj strani? :) 

Zasto na pocetnoj strani nema, npr. Oce nas  i Simbol Vere? Ili neka ikona, pa kad se otvori glavna strana da se to lepo vidi, uvek...

Ovo su samo dobronamerne kritike, da me ne shvatite pogresno...:mahmah:

Чекајте, Софија, није доста што је сајт део Мисионарског одељења Синода СПЦ? То је као када би сваки поп требало да носи око врата акредитацију са благословом патријарха и епископа да служи литургију. СЗС (капа доле и наклон до земље за њих иначе) су ставили писмо са благословом јер нису званично део (административног дела) Цркве. Шта је мисија? Мисија је иста као и мисија СПЦ, јер је сајт део Мисионарског одељења Синода СПЦ.

Надам се да су ови (добронамерни) одговори од помоћи... :mahmah:

Guest

Мени се баш свиђа што то нема нигде истакнуто, довољан ми је дисклајмер:

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација.Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука. Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано. Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примијећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији

46 minutes ago, Sofija_ рече

Zasto na pocetnoj strani nema, npr. Oce nas  i Simbol Vere?

Vec godinama ovaj sajt radi, crnacki, na misiji i opravoslavljenju naroda. Misionarski je u smislu da poucava o vjeri, i to na raznim stepenicima, pocevsi od azbuke i osnova (kao osnovne molitve i osnove katehizisa) do 'visoke' teologije. Nema potrebe za osnovnim molitvama na naslovnoj strani, naslovna strana sluzi za reklamu najvaznijih sadrzaja i pruza skelet konstrukcije sajta, a plus, osnovne molitve vjernici vec znaju, zatim,  ne osnovne, nego ne znam koje molitve nemaju u dijelu Molitvenik. Svrha poucavanja dakle kroz riznicu tekstova, knjiga, audio zapisa, i, sto je vazna osobenost ovog mjesta, kroz ziv i stimulativan razgovor sa veoma obrazovanim ljudima svih vjerskih profila.

Misionarski je sto poucava na jedinstven nacin - kroz svestran, otvoren, kriticki dijalog sa svima -utvrdjenima i neutvrdjenima, lutajucima, ateistima. Svi su dobrodosli da iznose svoje stavove, nedoumice, sumnje, da preispituju i kritikuju, vjeru, pa i crkvu, ako je na dobronamjeran i pristojan nacin. Taj dijalog je plodourodio 'preobracenjem' nekoliko ateista, koji su bili clanovi ZRU. Sad i oni svjedoce svoju vjeru, moze se reci, misionare s nama.

Pouke su zvanicno prije nesto oko godinu i po postale dio Misionarskog odjeljenja SPC, a osnivac Pouka Ivan Cvetkovic pocasni clan. Ima i tema o tome. Naci cu je, umjesto akreditacije.

32 minutes ago, Срђан Шијакињић рече

није доста што је сајт део Мисионарског одељења Синода СПЦ

Uz ciji blagoslov?clanova misionarskog odeljenja? samo pitam, ne moras odgovoriti ako je tajna :) 

i zasto mislis, da ja mislim nesto lose?

39 minutes ago, Срђан Шијакињић рече

То је као када би сваки поп требало да носи око врата акредитацију са благословом патријарха и епископа да служи литургију.

Nije bas neko poredjenje :)  Svaki svestenik, kada bude rukopolozen, dobije blagoslov za svoj Bogusluzbeni rad, tako bi i svaka misionarska organizacija/sajt

trebao traziti/dobiti blagoslov glavnog,ako ne od Patrijarha, onda barem od vladike.Nista zlonamerno ne mislim, vec ovo govorim iz licnog iskustva :) mog iskustva

u aktivnom ucestvovanju u nasoj crkvi/horu/humanitarnoj organizaciji itd. za koje sam delatnosti dobila blagoslov naseg vladike.

8 minutes ago, Дијана. рече

Misionarski je u smislu da poucava o vjeri

Jasno je to, samo, imate previse tema koje nemaju veze sa verom, i uopste nisu dusekorisne.

8 minutes ago, Sofija_ рече

Uz ciji blagoslov?clanova misionarskog odeljenja? samo pitam, ne moras odgovoriti ako je tajna :) 

i zasto mislis, da ja mislim nesto lose?

Nije bas neko poredjenje :)  Svaki svestenik, kada bude rukopolozen, dobije blagoslov za svoj Bogusluzbeni rad, tako bi i svaka misionarska organizacija/sajt

trebao traziti/dobiti blagoslov glavnog,ako ne od Patrijarha, onda barem od vladike.Nista zlonamerno ne mislim, vec ovo govorim iz licnog iskustva :) mog iskustva

u aktivnom ucestvovanju u nasoj crkvi/horu/humanitarnoj organizaciji itd. za koje sam delatnosti dobila blagoslov naseg vladike.

Jasno je to, samo, imate previse tema koje nemaju veze sa verom, i uopste nisu dusekorisne.

Не мислим да мислиш нешто лоше, само не разумем како то нека организација може бити у званичном саставу једног црквеног тела, а да аутоматски нема и благослов Цркве, тј. Синода... Искрено немам појма да ли има негде написмено да се каже ја тај и тај, или Синод или ко већ, дајемо благослов, али претпсотављам да се подразумева да СПЦ, и сам партријарх и чланови Синода, подразумевају да су дали благослов ако су дозволили да неко наступа као део неког црквеног тела у некој области... Једино ако је потребно да се прекрсти сервер или тако нешто :D

13 minutes ago, Sofija_ рече

Tu sam te ceko, sto rekli.:mahmah:

Ovde se razgovara o svemu. SVEMU, i sama struktura foruma odslikava strukturu drustva i stvarnosti -nema teme o kojoj se ne prica ovde, kao sto i nema teme koja ne dodiruje nas zivot. Mi hriscani smo dio ovog svijeta kao i drustva u kojem zivimo. Mi ne mozemo pobjeci od stvarnosti, od ideja od desavanja u svijetu, i nase reagovanje na njih upravo i znaci svjedocenje nase vjere. 

KAKO RAZGOVARATI? E, to je drugi padez. JA bar sam dosta o tome ovde pisala... ni najdusekorisnija tema nije dusekorisna ako se o njoj govori na neoprezan nacin.

Ovde ima mnogo ljudi, tako da su razgovori saroliki. Praznoslovlje nije strano ni utvrdjenim vjernicima, a kamoli... Da ne spominjem druge grijehe koji se kroz govor naziru. Sve zavisi od prirode covjeka, njegove inteligencije, obrazovanja, kulture i uljudnosti, produhovljenosti, ... i njihovih suprotnosti.

Ovo mjesto ti je masovno. Kao da si na narodnom zboru, na antickoj agori.. Pa izvoli, svjedoci svoju vjeru, nemoj bjezati... :whackado:(Ti, samo figurativno...)

42 minutes ago, Срђан Шијакињић рече

претпсотављам да се подразумева да СПЦ, и сам партријарх и чланови Синода, подразумевају да су дали благослов ако су дозволили да неко наступа као део неког црквеног тела у некој области

znaci ostadosmo kod pretpostavki i podrazumevanja :))) ok, hvala na odgovoru :mahmah:

43 minutes ago, Дијана. рече

Tu sam te ceko, sto rekli

I ja cekam da se javis na skajpu, da se dogovorimo za vidjanje, no ti vrdas :)))

44 minutes ago, Дијана. рече

Mi ne mozemo pobjeci od stvarnosti, od ideja od desavanja u svijetu, i nase reagovanje na njih upravo i znaci svjedocenje nase vjere. 

Ne mozemo, ali sta cemo postici nasim reagovanjem ako kazemo da nam je zao, sto se nesto lose desilo, to je samo gubljenje vremena,a ne mozemo

nista promeniti,ako

cemo iskreno.I sama sam ucestvovala na nekim temama o politici i jos cemu, gde sam samo gubila vreme, ovozemaljsko koje mi je dato, a mogla

sam mnogo korisnijih stvari u realnom zivotu uraditi, a ne jadikovati pored kompa. Naravno, svako nek radi kako misli da treba,ja cu se polako i povuci,

neprimetno, kako dosla, tako i otisla :) 

49 minutes ago, Дијана. рече

Pa izvoli, svjedoci svoju vjeru, nemoj bjezati

Hocu, naravno, uz Bozju pomoc, da odradim u stvarnom zivotu, ono sto Bog od mene ocekuje :mahmah:

45 minutes ago, Sofija_ рече

Dusekorisno je sve sto moze da posluzi kao prizma nase (bogo)covecnosti. To se, naravno, ne odnosi na sve teme, ali tema ne mora da ima direktne veze sa verom da bi bila (duse)korisna.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...