Jump to content
banjeglav

Шта се то дешава у Цркви и Храму Светог Саве?

Rate this topic

Recommended Posts

meni je muka od vise ovih prica,ovaj utajio poraz,ovaj ukrao,ovaj silovao,ovaj....a onda je kazna to sto je neko premesten na drugu eparhiju (surovo) u drugu crkvu (blaze). Ako je neko radio neke od navednih stvari taj mora da bude priveden pravdi i ovozemaljskoj i da za to odgovara i da bude kaznjen i vracen u redove klirika,ako nije onda nemoj da neko potura te price i time "pravda" raznorazne cistke.

Samo Bog zna.Ako teolozi nisu imali dovoljno znanja iz oblasti ekonomije,mogli su da plate vrhunske strucnjake ...

Xaxaxa ... xax.. Незнам да ли је неко у скоријој историји СПЦ чуо за сличну ствар .. имао она .. ,,Дај попе руку ..''

Ne razumem doticne - da li veruju, cak ne u Hrista kao cara i svog Gospoda, vec da li makar veruju da Bog uopste postoji ? ne_shvata

Mislim da ne veruju.Kad sam ja isla da se ispovedim,meni je svestenik rekao-"Pa necemo valjda da verujemo u to "...Mene je to stvarno povredilo...Kao da mi je rekao-luda si , ne postoji nikakav Bog , idi kuci,leci se...A ja ,glupaca,nisam mogla odmah da ga udarim,cisto da proverim,da li ce mi okrenuti drugi obraz ...pa da vidimo ko je ciji . Nisu svesni sta rade...Sigurno ne svi,ali ti sto rade,ne znam cemu mogu da se nadaju...i sta ce im to sve za ovo malo vremena . Bolje bi im bilo da smrsaju ,da se ne bi otkotrljali jos dalje .

Xaxaxa ... xax.. Незнам да ли је неко у скоријој историји СПЦ чуо за сличну ствар .. имао она .. ,,Дај попе руку ..''

Ne znam to za ruku , ali ...kad vec imaju tolika sredstva,mogu da otvore novo odeljenje u bogosloviji , nesto tipa-ekonomski bogoslov ,ako ne moze smer,onda bar 1 predmet,npr.bogosluzbena ekonomija , koliko ja znam ,oni u skoli uopste ne uce matematiku,a ocigledno bi trebalo...treba ici u korak sa vremenom...Prastajte .

Ако су исправни људи и свешетници, нека трпе. Бог ће све исправити у своје време.

Ако су забрљали, нека се кају. И јавно исповеде, рецимо крађу новац, ако је то у питању.

У Бачској епартији су размештаји на свака 4 месеца.

Нико се не буни, неки гунђају.

Pa ovo je porazno i glupo,da ne kazem grublju rec.

Obicno je paroh i duhovnik svojim parohijanima,zamisli da ti duhovnog oca menjas jednom u cetiri meseca?! ili da iznova i iznova stices uvid u svoje parohijane i parohijani u nove svestenike,da iznova i iznova remetis sklad koji bi trebao svestenik da ima sa svojim parohijanima,meni neverovatno glupo. I sto je jos gore od glupog ocigledno pokazatelj bolesti eparhije.

Ако су исправни људи и свешетници, нека трпе. Бог ће све исправити у своје време.

o.O Nema sta Bog da ispravlja. Pavle je kudio Petra, zato sto su i drugi bili umesani. Svestenici nisu sami u ovome, pa da treba da trpe. Svasta. Kao da narod uopste nije Crkva i nema osecanja za pastira.

Мислим да постоји велика криза у организационом управљању црквом. Много неуспеха се десило у последње време. Мислим да плаћамо данак лоше селекције, како у друштву, тако и у цркви.

Гледајући недавне изјаве и поступке патријарха, изгледа као да се не сналази на тој позицији, најблаже речено.

ПС.

Не могу да се не сетим да је због истог поступка један епископ уклоњен. Поједини су тада бранили патријарха и свештенике који су организовали побуну, и нису рекли да свештеници треба да трпе, као што сада говоре. За ове свештенике сви имају лепе речи, док за смењене свештенике који су организовали побуну и сменили епископа, готово нико није имао лепу реч.

ja imam :) svaka čast braćo!

Biranje episkopa iz reda mirskog sveštenstva je rešenje za ove stvari...

Ovako smotani podvižnici, šaka asocijalnih i bolesnih monaha upravlja celom crkvom (jerbo nemaš puno da biraš među njima)

Ако су забрљали, нека се кају. И јавно исповеде, рецимо крађу новац, ако је то у питању.

Према канонима (нпр. 25. апостолски), казна за крађу је свргавање, а не кајање и јавно исповедање. Ако су крали, треба да иду на црквени суд, а не да се премештају.

Pa ovo je porazno i glupo,da ne kazem grublju rec.

Obicno je paroh i duhovnik svojim parohijanima,zamisli da ti duhovnog oca menjas jednom u cetiri meseca?! ili da iznova i iznova stices uvid u svoje parohijane i parohijani u nove svestenike,da iznova i iznova remetis sklad koji bi trebao svestenik da ima sa svojim parohijanima,meni neverovatno glupo. I sto je jos gore od glupog ocigledno pokazatelj bolesti eparhije.

Па јесте незгодно. Али има оправдање.

Није баш глупо.

Ево код мене у месту се за неких 10-ак година измењало 5-6 свештеника.

...ти се исповедаш јавно...

Не приличи човеку да прича о ономе што и сам не чини.

Ако иамам неки проблем - са собом, децом, женом или другима, радо га исповедим.

Свима онима који желе да разговарају о животу и вери.

Јер ако неко чује о неком проблему, можда има одговор или утеху, или просто добру вољу да чује.

Ми смо Црква једни кроз друге, а не црква која почива на магијској моћи појединаца. Па макар били и Серафими.

Да смо искренији у исповедању својих реланих мука и проблема једни другима, све би било другачије.

Апостол Павле каже, ако си што згрешио исповедај се Цркви. То јест људима са којим си у заједници.

Јер ако неко носи терет од сто кила па дели са једним, тешко је. А ако га подели са десет њих лакше је.