Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Плутон

Зона сумрака - општа тема

Оцени ову тему

Recommended Posts

Тема за краће чланке и вести који спадају у овај подфорум, а за које није потребно отварати нову тему.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Стефан Темпл из Аустрије је у кафкијанском процесу осуђен на годину дана затвора. Критичар нацистичке ере и њених остатака у Аустрији је практично завршио иза решетака због захтева за реституцију.

This Man Was Jailed for Seeking Restitution of Property Stolen by the Nazis

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Mural u Grdelici biće prekrečen po nalogu gradonačelnika

Prekrecili_Dom_kulture-720x405.jpg?d230f

LESKOVAC – Gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović odgovarajući na pitanje novinara „Jugmedie“, rekao je danas da je on lično naložio da se prekreči oslikan zid u Domu kulture u Grdelici uz obrazloženje da „u njemu uživaju omladinci koji slušaju čudnu muziku i koriste opijate“.

Cvetanović je rekao  da je  priča oko murala „završena stvar“ i da će delo svetski poznatog umetnika Joškina Šiljana prekriti kreč.

„Možda je nekada, dok je u toj zgradi preovladavalo sivilo, taj mural i imao svoju svrhu. Više je nema. Znam da su ukusi različiti, ali ja tamo ne vidim ništa lepo“ istakao je gradonačelnik.

Podsećamo da je uništavanje murala izazvalo je ogorčenje najviše kod mladih ljudi u ovom mestu, a Cvetanović trdi da je Domu kulture neophodna adaptacija i renoviranje.

„Počev od onog bočnog zida biblioteke. A sve ostalo su kozmetiče promene. Smatram da, ako vi sami niste zadovoljni tim izgledom onda nisu ni građani“ pokušao je da objasni.

„Meni kaže jedan umetnik, čije slike inače i imam u svom domu, ja najlepše crtam kada se našmrkam! I iskreno, to zaista lepo izgleda. A ako mislite da treba ovom delu da se klanjamo ja vam tvrdim da ste u zabludi. I biće prekrečeno“ izričit je gradonačelnik.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

„u njemu uživaju omladinci koji slušaju čudnu muziku i koriste opijate“

Možda je nekada, dok je u toj zgradi preovladavalo sivilo, taj mural i imao svoju svrhu. Više je nema. Znam da su ukusi različiti, ali ja tamo ne vidim ništa lepo

Počev od onog bočnog zida biblioteke. A sve ostalo su kozmetiče promene. Smatram da, ako vi sami niste zadovoljni tim izgledom onda nisu ni građani

Meni kaže jedan umetnik, čije slike inače i imam u svom domu, ja najlepše crtam kada se našmrkam! I iskreno, to zaista lepo izgleda. A ako mislite da treba ovom delu da se klanjamo ja vam tvrdim da ste u zabludi. I biće prekrečeno

:krstix:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

А шта очекивати од човека који је свечано отворио јавни тоалет на гробљу, на којем је успут, одржао и конференцију за медије.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

А шта очекивати од човека који је свечано отворио јавни тоалет на гробљу, на којем је успут, одржао и конференцију за медије.

:)) Лик не стаје!

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Немојте тако, доктор Цветановић је дипломирао и на Кембриџу и на Оксфорду, плус на још пар енглеских колеџа. Сво време марљиво радећи са родитељима у производњи роштиљског меса. А брао је и грожђе...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ovaj gradonačelnik zaslužuje ceo podforum... Genije je prekršio nameru postavljača teme... kazniti najstrožije... ;)

Тема за краће чланке и вести који спадају у овај подфорум, а за које није потребно отварати нову тему.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ovaj gradonačelnik zaslužuje ceo podforum... Genije je prekršio nameru postavljača teme... kazniti najstrožije... ;)

Вала баш!  :)))

Е, овај видео обавезно одгледати. Оно што је у њему...немогуће је описати речима...или било чиме познатим човеку...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Uh, ... dobro je. :shocking:

Ja pomislio prezentaciju  sHa_sarcasticlol , sa sve medijatorom i zakuskom. :pivo:0502_music  

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Вала баш!  :)))

Е, овај видео обавезно одгледати. Оно што је у њему...немогуће је описати речима...или било чиме познатим човеку...

Ја вас молим да ... пошумимо и засадимо ову ванредну интелектуалну живахност, са све пузавицама и животним соковима, па да врло брзо изнесемо промену и што лагоднију већину и његову паразитску каризму маленкости и ... 0703_read

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ужасно!

Ove godine je SO Kruševac odbila da jednu od ulica imenuje po Milici Kostić. Odbornici SNS-a su glasali protiv ove inicijative. To je učinjeno zato što je član Saveta MZ Lazarica Tomislav Nikolić, visoki gradski funkcioner SNS-a, bio jedan od osuđenih za pokušaj silovanja nastradale devojke. Upravo je ulica u MZ Lazarica trebala dobiti naziv po Milici Kostić.

http://www.krusevacinfo.com/politika/da-li-je-odbornik-sns-a-nasilnik-koji-je-ucestvovao-u-silovanju-milice-kostic.html

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Логос,
      Човјек умире, и сахрањују га у земљу и њега више НЕМА. И то није никаква велика мистерија, то видимо да се дешава и са другим живим бићима – и са дрвећем и са цвијећем и са животињама. ПРОБЛЕМ ЈЕ када умре неко кога ми волимо! Када умре неко кога волимо, ми знамо да је тај кога смо вољели исто тако човјек од крви и меса, исто тако тјелесно биће, и видимо да смо га сахранили.     Али осјећамо да онај кога смо вољели, није могуће да га нема. Знамо да је његово тијело сахрањено. Али није могуће да њега апсолутно више уопште никада нема. Сви имамо осјећај, понављам, кад је у питању неко кога смо јако вољели, сви имамо осјећај да је он негдје друго. Он више није просто ту, али није могуће да га нема. Зашто није могуће да га нема? Зато што и моја љубав И ДАЉЕ ТРАЈЕ, и даље га волим. ЧИМ ГА волим МОРА ДА и он постоји.   Нестаје његов глас, нестају његови покрети, нема више његовог погледа из очију, све оно што је везано за физичке ствари нема. Али ЉУБАВ, љубав НЕ ДА да се УМРЕ.   И зато је тада на Тајној вечери већ било јасно да када Христос каже: „Нећете имати живот вјечни“ – да говори неку веома крупну ствар. Јер може неко рећи: „Па добро, шта ће мени живот вјечни?! Ту сам да живим колико могу. Тако, живим од данас до сјутра. Само нека су ова дјеца здраво, ја ћу свакако сјутра да умрем. Па и што бих живио сад петсто година или хиљаду, нема потребе.   Доста ми је, преко главе ми је свега. Нећу ни да живим, и ово ми је доста. Е да „оћу сјутра да умрем“. Често пута кажемо сами, кад нас преплаве животне бриге и невоље, и кажемо: „Не треба ми ни сјутра да живим, а камо ли живот вјечни. Шта ће ми?“. Али то је тако израз неке наше резигнираности и неке наше притиснутости невољама.   Али кад нам је добро, и кад се волимо и кад смо радосни – па ево рецимо нађемо се на слави код пријатеља или сретнемо се с неким – не бисмо да то никад престане. Кад нам је лијепо и кад се волимо не бисмо да то никада престане.   И када Христос каже: „Ко не једе моје Тијело и не пије моју крв, тај нема живот вјечни“ – то значи: не можете људи, иако осјећате сами у себи да бисте вољели да овај живот, ова љубав, ова љепота да никада не престане, не можете то САМИ од СЕБЕ учинити да то никад не престане…   Ко не прима Бога у себе може бити добар спортиста, може да џогира, може да иде на фитнес, може да једе здраву храну, може да медитира, може да чита неку добру књигу, може да има бонтон, да се лијепо јавља комшијама, може да одгони од себе ружне мисли, може да увијек буде ведар, може да слуша неке занимљиве емисије итд – УМРИЈЕЋЕ. И зато у нашим црквеним пјесмама кажемо, кад сахрањујемо покојника: „У гробу су исти и цар и просјак“ – и цар и просјак. И онај грешник и онај добри, сви су исти у гробу. Дакле, с те стране гледајући, а гледајући и са стране наше љубави која воли упркос смрти и која осјећа.   Била би заиста једна лудачка сцена кад никог од вас овдје не би било, него кад бих ја сад причао сам за овим микрофоном без икога. Значи ја причам зато што сте ви ту. А ја волим мог покојног пријатеља, а њега нема. Значи ја га ВОЛИМ – то значи да га ИМА, само није ту. То што га ја не видим, то уопште не значи да њега потпуно нема.   Ја, рецимо, одавде не видим Мостар, ни Бања Луку, ни Ужице, ни Београд, не видим. Ал то не значи да ти градови, сад, док их ја не видим, не постоје. Дакле, мој поглед је једна врло ограничена ствар, мој мозак је врло ограничена ствар. Све што човјек промисли у овом животу и покушава да споји, и учини му се да је сабрао – да су два и два = четири, већ сјутра испада да то баш није тако. Да не дужим. Општа људска потреба, откад постоји човјек, откад постоје они фараони у Египту и оне пирамиде, откад постоје Стари Грци, откад постоје Вавилоњани, откад има игдје човјека потреба је да се ово не заврши тек тако, да живимо у љубави, у срећи…“       Извор: Портал Ин4с
    • Од JESSY,
      Да би изашли из зоне комфора неопходно је да се промене наши ставови који нас ограничавају.
      Да би човек почео истински да живи и добија радост од самог процеса живљења, он најчешће мора радикално да измени поглед на себе, да схвати какви процеси происходе у његовој свести, на која психолошка уверења се и даље ослања, а који не дају резултате. Усредсређена пажња на себе самог може да се покаже као напоран и болан процес.
      Могуће је да се многима неће свидети оно што се спремам да кажем, али ја ћу то ипак рећи зато што је схватање тога крајње важно. То је најтежа истина са којом се моји клијенти морају сучелити пролазећи психотерапију. Могуће је да ће разумевање тога бити тешко и за оне који читају овај текст.
      Дакле, ми се налазимо управо тамо где желимо да будемо. Наш живот је леп тачно толико, колико ми сами осећамо да заслужујемо управо то што имамо. Све је просто. Управо сада – ви имате тај посао, те односе, такве приходе у животу које ви сами сматрате за себе допустивим. Другим речима, ви се налазите управо тамо где ви желите да будете. То је реалност.
      Ја већ предвиђам неслагања са мном. Ви можете рећи: али то није тако. Ја читам толико разних чланака о психологији и саморазвоју. Ја желим више радости, слободе и материјалног благостања…
    • Од Лидија Миленковић,
      Не видех да већ има тема. Молим главне да избришу. Извините.  
      02.07.20   19. • 09:26 Srbija Danas/Kurir OPLJAČKAN MANASTIR TUMANE KO
    • Од obi-wan,
      Ne nadjoh jednu ovakvu temu za razne vesti i kratke razgovore, pa evo da otvorim jednu.
  • Креирај ново...