Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

obi-wan

SRAMOTA: (Ne)ljudsko ogledalo svakodnevnice. Realnost sveta oko nas.

Оцени ову тему

Recommended Posts

SKANDAL KOD ALEKSINCA: Iskopali grob da bi opljačkali pokojnika!

19.05.2012 00:59

Nepoznati lopovi prekopali raku u kojoj je pre mesec dana sahranjen Slobodan Jović i ukrali veću količinu dinara i deviza koje su rodbina i prijatelji pokojnika ubacivali u sanduk tokom sahrane.

n32494.jpg

Nepoznati lopovi opljačkali su grobnicu pedesetogodišnjeg Slobodana Jovića u selu Kamenica kodAleksinca. Vandali su pod okriljem noći došli do seoskog groblja i prekopali Jovićevu raku, koji je pre mesec dana preminuo od karcinoma. Pretpostavlja se da je odneta veća količina novca, jer je tokom Jovićeve sahrane njegova rodbina u sanduk ubacivala i dinare i devize.

Krađu, kakva se ne pamti u aleksinačkom kraju otkrila je majka preminulog Kosovka, koja od sinovljeve smrti, svakog dana obilazi njegov grob.

- Prvo što sam primetila bile su velike gomile zemlje, bilo je sigurno za četiri kamionske prikolice. Pomislila sam da se priprema nečija sahrana, nisam ni sanjala šta me čeka. Kad sam došla do sinovljevog groba umalo se nisam srušila. Raka je bila potpuno iskopana a poklopac sanduka polomljen. Odmah smo pozvali policiju ali još ne možemo da dodjemo sebi – priča Jovićeva majka za naš portal.

Majka_pokojnika_kraj_groba.jpg

Ona je objasnila da je njen sin Slobodan sahranjen pre mesec dana, a da je pre toga sa porodicom radio u Austriji. Inače, Jovići u Aleksincu imaju kafanu i nekoliko kuća pa gospođa Jović pretpostavlja da je razlog ovakvog dela to što je neko mislio da je “sanduk pun zlata”.

- Međutim, osim mobilnog telefona ništa drugo Slobodanovo nije bilo u sanduku. Dok je bio živ nosio je masivan zlatni lanac, ali nakit nije sa njim sahranjen. U sanduku je bilo novca, što dinara što deviza, jer je ovde običaj da se pokojnik na taj način daruje. I ja sam mu stavila dve hiljade dinara a moja ćerka koja živi u Švajcarskoj i njena rodbina po pedeset franaka, ali ne mogu da shvatim kakvi su to ljudi koji zbog novca mogu da slome sanduk i u blato izbace mrtvog čoveka – kaže pokojnikova majka za Telegraf.rs.

Otac umrlog, Ljubivoje potvrđuje da je u mrtvačkom kovčegu bila znatna suma novca.

- Na sahrani je bilo više od hiljadu ljudi jer je sin bio veoma poštovan. Iako je živeo u Aleksincu svakodnevno je dolazio u Kamenicu, po svojoj želji ovde je i sahranjen. Nije bilo toga kome on nešto nije učinio, ili ga darovao. Jedan čovek iz Aleksinca koji živi od osam hiljada socijalne pomoći u grob mu je stavio hiljadarku, kazavši da ga je Slobodan čitavog života pomagao pa da on želi da njega daruje poslednji put – navodi Ljubivoje za naš portal.

Roditelji_pokojnika-600x800.jpg

Niška policija saopštila je da je u toku potraga za počiniocima ovog vandalskog čina.

- Uviđaj je obavljen, za sada su još u pitanju neidentifikovani izvršioci koji se sumnjiče za krivično delo povrede groba – saopštila je portparol niške Policijske uprave Lidija Pavlović.

Krivični zakon RS za ovo krivično delo predvidja novčanu ili kaznu zatvora do tri godine.

Izvor: telegraf.rs

За све су крива учења о митарствима. Јер да није њих, људи не би остављали паре у сандук покојнику. greengrin

За све су крива учења о митарствима. Јер да није њих, људи не би остављали паре у сандук покојнику. greengrin

Meni to vise lici grcku mitologiju gde se daju pare onom skeledziji da mrtve prebaci u podzemni svet.

Na mitarstvima ne pomazu pare nego pokajanje, dobra dela, molitva Crkve i bliznjih.

Meni to vise lici grcku mitologiju gde se daju pare onom skeledziji da mrtve prebaci u podzemni svet.

Na mitarstvima ne pomazu pare nego pokajanje, dobra dela, molitva Crkve i bliznjih.

Не брини, умеју Срби и ђаволе да подмите.

Шалу на страну. Догађај је језив. Невероватно шта човек може да уради за шачицу добити. Међутим, са друге стране говори и о нашем "хришћанству". Оно би требало да нас забрине ништа мање него ови несретници који су учинили ово недело. Многи наши обичаји оваплоћују не само будалаштне, већ и праве правцате јереси и паганштине. Од ждрања на гробљу, па до овог давања новца, злата и мобилног телефона покојнику. Наравно, тешко би нашим људима пало на памет да тај новац дају потребитима, па да се, уз њихову милостињу, у Цркви помене покојник. Да, као што си рекао, њему помогну молитвом и добрим делима. Тешко. Хришћанске ствари јако тешко пролазе код нас. Паганштина много боље леже.

Guest - . . .-

Posle gotovo tromesečne potrage, uhapšen Milan Đorđević Beli. Poruka koju je poslao žrtvi preko kompjutera pomogla MUP u hvatanju manijaka

iby1v5TlryAjRu.png

POSLE višemesečne potrage policija je uhapsila Milana Đorđevića zvanog Beli (22) iz Vučaka kod Smedereva, osumnjičenog da je u julu ove godine silovao maloletnicu od sedamnaest godina. Policija je Belom ušla u trag kada je stupio u kontakt sa žrtvom na „Fejsbuku“ nudeći joj prijateljstvo i izvinjenje.

Policija je saopštila da se silovanje dogodilo 8. jula u jutarnjim satima. Devojka se sama vraćala iz grada kući, a manijak je pratio do hrama Svetog apostola Luke u naselju Carina na periferiji grada. U porti crkve, koja je udaljena od prvih kuća više stotina metara, napao je devojku.

- Milan Đorđević, videvši da u blizini nema nikoga, preteći i koristeći fizičku snagu, silovao je maloletnu devojku - saopšteno je iz je PU Smederevo.

PRIJAVE

MILAN Đorđević Beli je policiji poznat odranije. Protiv njega su podnošene krivične prijave zbog krađa i razbojništava, i prekršajne prijave zbog učestvovanja u tuči.

Silovatelj je istog dana prijavljen policiji kao nepoznati napadač, a osim površnog opisa devojka nije mogla da ponudi nikakav drugi podatak.

- Policijska potraga je bila detaljna, ali bez rezultata. Sve donedavno kada je napadač preko društvene mreže „Fejsbuk“ kontaktirao sa žrtvom, predlažući joj prijateljstvo, uz izvinjavanje i slične poruke. Devojka je sve prijavila policiji, nakon čega je identifikovan i priveden, kaže naš izvor u policiji.

Prema našim saznanjima, Đorđević nije negirao seksualni čin, ali tvrdi da nije reč o silovanju, što će pokazati istraga.

- Postoje osnovi sumnje da je ovo krivično delo izvršeno, ali tek slede saslušanja i izvođenja dokaza - rekao je „Novostima“ istražni sudija Višeg suda u Smederevu Predrag Lukić.

Osumnjičeni će nakon policijskog zadržavanja, koje ističe u subotu, biti izveden pred sudiju.

Извор: Новости online

Staračka domaćinstva na meti lopova u Bijeljini
CJB Bijeljina
FOTO: ARHIVA

Lopovi su na Badnji dan opljačkali dva staračka domaćinstva u Bijeljini i ukrali 3.000 KM, rečeno je u Centru javne bezbjednosti.

Prema prijavi lica iz Bijeljine čiji su inicijali M.V, u kuću njegovog oca u naselju Batković kroz prozor je ušao njihov rođak M.V i ukrao 2.000 KM i polovnu garderobu.

Nepoznati provalnik ušao je kroz prozor u kuću P.S. /81/ u naselju Brodac i ukrao 1.000 KM.

U Zvorniku je prijavljen nestanak motokultivatora, čija je vrijednost 5.000 KM.

Slijedeći tragove, policija je odmah po prijavi pronašla poljoprivrednu mašinu u šumi udaljenoj oko 700 metara od kuće iz koje ukradena i vratila je vlasniku.

Nakon što joj je oteo novac, Branko V. silovao staricu

FOTO: AGENCIJA

Modrička policija danas u 15 sati uhapsila je Branska V. (43) sa područja općine Vukosavlje, zbog osnova sumnje da je istog dana ujutru u četiri sata počinio dva  teška krivična djela, razbojništvo i silovanje.

On je danas ujutru došao pred kući sedamnaestogodišnjakinje i počeo joj lupati na prozor, a onda je nasilno ušao u kuću i zatražio novac i nakit.

Kada mu je žena dala 200 KM i 50 eura, on ju je silovao. Nakon što je identifikovan i uhapešn kod njega je pronađerna većina novca. U ovom trenutku nad njim se provodi kriminalistička obrada, poslije čega će Branko V. Će biti predan okružnom tužitelju na dalje postupanje, od koga se očekuje  prijedlog za jednomjesečni pritvor.

Žrtva razbojništva i sliovanja je prevezena i zadržana u dobojskoj bolnici.

Vršačka policija uhapsila je J. K. (50) iz Vršca jer je proizvodio i prodavao „eurokrem“ napravljen od čokolade sakupljene sa deponije fabrike „Svislajon“.

305004_deponija_f.jpg?ver=1358283655

Policija je kod J. K. pronašla 1.055 kilograma krema spremnog za prodaju. Posle pretresa na nekoliko lokacija pronađeno je preko tone čokolade sa otpada spremne za prodaju, a još nije poznato koliko je J. K. do sada uspeo da proda.

- Osumnjičeni je sakupljao džakove sa čokoladnim otpadom koji se baca na fabričku deponiju, a kasnije u kućnoj radinosti i nehigijenskim uslovima smrzavanjem i otapanjem odvajao plastiku, najlone i ostali otpad od bačene čokolade. Potom je od čokoladnog dela pravio krem i pakovao ga u kantice, pa prodavao po znatno nižoj ceni od one u radnjama. Prilikom prodaje J. K. je govorio da ima vezu u fabrici koja mu krem nabavlja ispod ruke, kako kupcima ne bi bila sumnjiva niska cena - kaže izvor „Blica“.

Извор

Dok je kukao iz šahta, prolaznik mu ukrao kesu

20130208_saht.jpg

Dvostruka muka dogodila se Danetu Jakšiću (37) iz Beograda, ne samo da je upao u šaht i teško se povredio, nego mu je slučajni prolaznik, umesto da pomogne, ukrao kesu.

Dane Jakšić se vraćao kući iz prodavnice prečicom, preko neosvetljenog parkinga u Ulici Dušana Vukasovića, odakle su prethodno lopovi ukrali poklopac sa šahta.

„Taj deo je slabo osvetljen, pa nisam ni primetio otvoren šaht. Zakoračio sam između dva parkirana automobila i u sledećem trenutku se našao u rupi. Nisam ni bio svestan šta se dešava dok nisam osetio vodu koja je šikljala po meni sa svih strana”, priča Dane kako je došlo do nezgode u utorak, kada je zaradio frakturu lopatice i ogromnu posekotinu na nozi. 

Kesa u kojoj je nosio čokoladu, bajadere i cigarete ostala je kraj otvora. Par minuta kasnije, Jakšić je čuo da neko prolazi i pozvao je upomoć. 

„Niko se nije odazvao, ali ručke kese koje sam mogao da vidim na ivici šahta, u sledećem trenutku su nestale. Neko je ukrao to malo stvari, a nije mu palo na pamet ni da pogleda šta je sa mnom”, ogorčen je Dane. 

Jakšić inače već 20 godina čeka transplantaciju bubrega, a na dijalizu ide dva puta nedeljno. Prvo što je uradio posle pada je, kako kaže, da provera „da li mu je u redu fistula”, a nakon što je veći deo noći proveo na VMA, morao je i na dijalizu. 

„Iscrpljen je i slomljen. Noga ga toliko boli da jedva hoda, a lopatici će trebati najmanje mesec dana da se oporavi. Sva sreća pa je kod sebe imao mobilni, jer ga inače retko nosi, pa je zvao drugove i oni su ga merdevinama izvukli. Ne smem ni da pomislim kako je ovo moglo da se završi”, kaže Danetova majka Vera. 

Porodica Jakšić nameravaju da zbog nezgode tuži grad. Novac im, kažu, nije bitan, ali „ovakve stvari ne smeju više da se dešavaju”. 

„Nije prvi put da lopovi odnose poklopce. Ovaj su zatvorili, ali su u blizini ostala još dva otvorena i stvarno ne znam kad to misle da srede”, kaže Vera Jakšić. 

Policija je saopštila da je uhapsila dvojicu mladića osumnjičena za krađu poklopca sa šahta u koji je Dane upao, a radnici „Vodovoda” obezbedili su to mesto, piše „Blic”. (Mondo)

SerbianCafe

vise ima smisla da tuzi tog sto mu je ukrao kesu i da tuzi prolaznike koji ne obezbede saht nego "grad" koji veze nema sa sahtom, mislim kakav "grad" da tuzi koji je to pojam grada uopste... to sa sahtovima je od kada i postoje sahtovi, nek gleda gde ide niko mu tu nije kriv

kao kad mi se desila scena na ulici, idem sa drugarom i ne gledam gde idem, mislim gledam ispred sebe, i na mene sa strane naleti covek na biciklu sa detetom, jos hteo da se bije u fazonu on meni "gde gledas?!" al je kao odustao zbog deteta jel, brate sta ja imam da gledam gledaj ti kuda vozis sta sam ti ja kriv, najlakse drugog okriviti...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...