Jump to content
Crveni Baron

SPC dodelila ordenje Gašiću ministru vojnom

Оцени ову тему

Recommended Posts

Знаш како, ипак је он дао новац (зли језици би додали и „украден“) за изградњу храма, тамо ће сутра моћи да иду сви они које је Црква отерала његовим одликовањем.

Prdjite uzmite jedite ordenje moje...

Evo izgleda ga marketing premijer vec nakrpio pa se pokajao za svoje sramno ponasanje

Gašić: Izvinjavam se zbog mog sramnog ponašanja

Ministar odbrane Bratislav Gašić uputio je javno izvinjenje dopisnici B92 i srpskoj javnosti zbog izjave da "voli novinarke koje lako kleknu".

vo izgleda ga marketing premijer vec nakrpio pa se pokajao za svoje sramno ponasanje   Gašić: Izvinjavam se zbog mog sramnog ponašanja   Ministar odbrane Bratislav Gašić uputio je javno izvinjenje dopisnici B92 i srpskoj javnosti zbog izjave da "voli novinarke koje lako kleknu".   http://www.b92.net/i...&nav_id=1071460

E, свака му част, људина, извинио се!

Да није у питању министар + орден, не бисте ви дизали прашину.

Умете ли ви да се радујте нечему или вам све служи на саблазан?

Naravno da umemo, samo to izgleda nije dovoljno zanimljivo da bude ni na naslovnoj strani ZRU. Mozda bi neki orden ili ministraska fotelja pomogla, Tko ce ga znati...

Ova nesreca ima kljuc.

Da je ministar bio strucno lice, vojno obrazovan, potkovan osnovama vazduplohovstva, on nikada nikada nikada, ni zbog koga, ni za sta na svetu ne bi dozvolio da se menja krajnje odrediste koje je pilot izrekao.

NIKADA!

Da, ali nedostatak znanja i iskustva mu nije smetao da se docepa ministarske fotlje. Ispravi me ako gresim?

Ja sam cula da je Gasic dobar covek.Obican covek . A ako je novac "prljav" zasto je Crkva gradjena ? To nije pitanje kojim je trebao da se bavi ministar.Kako je doslo do pada helikoptera,mi ne znamo,niko to nije zeleo,ali se to desilo.Ko se usudjuje da sudi?Koliko puta je mogla da vam se desi saobracajna nesreca,pa da greskom usmrtite svoje najmladje i najsladje dete,sina,posle 3 cerke...ne moze da se kaze da je vozac ubica,on je nesrecnik...covek koji ne moze da nadje mir i pokoj,pa ako je Crkva pokajnica,neka je...meni ne smeta.

Ako je neko nesrecnik, to ga ne oslobadja odgovornosti za nesrece koje pravi drugima. I mi ne sudimo nista vise Gasicu nego ti nama koji imamo misljenje da je cela ova cirkuzijada sramota. Blazeni oni koji u svemu ovome mogu videti neku Boziju promisao i smisao. Meni nikako ne polazi za rukom vec samo upadam u jos dublju tugu i mucninu...

Priznajem, nemam zivaca da citam celu temu...Ali me je dotaklo ovo sa obicnim gresnim covekom.

Ja oko sebe, medju prijateljima, ateistima, pa i retkim vernicima, ne vidim pitanje niti pljuvanje po Crkvi "zasto je los covek dobio orden", da li je gasic, da li je neko drugi, uzmite bilo koji skandal, pa i ovaj sa papirom, pa pre toga sa hramom Sv Save, problem je u CUTANJU iste te SPC.

Nije problem da izadje vladika i kaze bukvalno: "draga braco i sestre vidim da se mnogi medju vama smucuju zasto sam uradio to i to, ja kao vas pastir imam svoje razloge koje cesto ne mogu da otkrijem, ne mogu da sa vama govorim o svojim motivima niti da delim sa vama tudje ispovesti. Zao mi je ako su vas neki moji postupci razalostili i smutili, ako mozete verujte mi kao nekom ko je postavljen da rukovodi pastvom da to cinim uzevsi u ozbir sve cinjenice i okolnosti meni poznate i recite mi da li mogu nesto drugo da ucinim da sablazan koju sam izazvao ublazim."

Ovo je skroz nalupano, poenta je sledeca:

- da pastir, vladika, svestenik patrijarh ima uopste komunikaciju sa svim vernima

- da stavi ljudima do znanja da ih je cuo, da nije mutav i corav i da razume da je to neke sablaznilo

- da ih opet razuveri ne pravdajuci se zasto je sta radio, ali da bivajuci otac smiri taj osecaj da su nebitni

- kod vecine skandala vernici se osecaju kao budale koje zive u paralelnom univerzumu u odnosu na klir koji kao da se ponasa autisticno

- da pastir pruzi ljudima sansu da izraze sta konkretno zameraju kao i da predloze konkretne ideje za realizaciju nekih projekata

- kao i kod svakog izvinjenja, ono treba da sadrzi elemente: zao mi je sto si se osetio tako i tako (dakle razumevanje kako se neko oseca i sta dozivljava i tu je bitan drugi, a ne nase pravdanje zasto smo nesto uradili) i onaj kljucni element a to je poziv na akciju - sta mogu da uradim da popravim situaciju, sta bi ti voleo da ja uradim ili da omogucim da ti uradis...

Ovako oni naprave nesto, vernici se sablazne, oni cute decenijama, ili oni naprave nesto, portparol ishitreno reaguje vernici se jos vise sablazne, oni se vrate cutanju. 

Ne treba vladika da se pravda bilo kome, smesno bi bilo da svestenik svoje odluke pravda pastvi, da vladika pravda svoje pastvi i tako dalje...ali izmedju pravdanja i cutanja je citav dijapazon toga sta oni mogu konkretno da urade da se taj jaz smanji. Nije svaki vladika omiljen, pa ni da je svet uvek ce se naci neko da ga kritikuje, ali fakat je da sve vise ljudi se jednostavno okrece i odlazi i da dolazimo u apsurdnu situaciju samozatvorenosti klira.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...