Jump to content
Сефора

Život sa navikama

Да ли Вам се допада тема ?  

16 члановâ је гласало

1. 1. Да ли Вам се допада тема ?

• Да
      10
    • Не
      8

Recommended Posts

Или ... Рецимо ... Зашто људи оговарају ?

Који од седам смртних грехова ствара ову навику ?

Како се борити против ове навике ?

Ja verujem da ljudi ogovaraju u strahu da neko drugi ne bi njih ogovarao.Kad ogovaras ne mislis na sebe i svoje grehe, vec samo na tudje i samim tim krsis Rec Boziju: "Ne sudite da se vama ne bi sudilo"

Или ... Рецимо ... Зашто људи оговарају ?

Који од седам смртних грехова ствара ову навику ?

Како се борити против ове навике ?

Ja verujem da ljudi ogovaraju u strahu da neko drugi ne bi njih ogovarao.Kad ogovaras ne mislis na sebe i svoje grehe, vec samo na tudje i samim tim krsis Rec Boziju: "Ne sudite da se vama ne bi sudilo"

Још неколико речи о оговарању ...

Треба знати да се злопамтљиви и злобни људи препознају и по томе што, обузети духом мржње, лако и са уживањем умањују вредност учења, делатности и врлине свог ближњег. Паметни и разборити људи, примећују само врлине и само о њима говоре. А безумни људи проналазе само кривице и недостатке.

Ево моје омиљене поуке ...

Никада се немој устручавати пред оним који у твоме присуству оговара ближњега, да кажеш : Стани, брате!  

Св. Јован Лествичник

Или ... Ево једног трика... 0102_laugh

Конкретан пример: особа сте која радо иде на породична окупљања, волите да сте блиски са својим сродницима. С некима од њих се боље слажете, с некима лошије, како то већ иде. Међутим, постоји једна рођака која је изузетно склона оговарању: на сваком окупљању ће вам се приближити и почети да вам шапуће неке ружне ствари о неком од присутних, неретко о неком ко стоји само неколико корака даље, не штедећи ни децу.

У оваквој ситуацији може да помогне мали трик. Сваки пут кад она почне да оговара неког, мало се одмакните од ње (ако треба, можете и да извучете марамицу и претварате се да ћете кинути или се закашљати, то је одличан изговор да окренете главу и да вам пажња накратко буде ометена, нећете ваљда на њу да кинете или кашљете), а онда се, уз извињавајући осмех, поново окрените рођаци и замолите је да понови оно што вам је рекла - учините то таман довољно гласно да скренете пажњу свих присутних.

Друга варијанта је да је саслушате, да редовно обраћате пажњу на то коме све шапуће (вероватно и њима говори ружне ствари о присутнима), а затим тим особама весело пренесете оно што вам је о њима рекла.

:)

празнословље је жеља да се започне или прихвати разговор ради разоноде, разговор без икаквог циља и смисла.

како се борити против ове страсти ?

Što je to strast i kako postoji razgovor bez smisla?

празнословље је жеља да се започне или прихвати разговор ради разоноде, разговор без икаквог циља и смисла.

Зашто би се требало борити против овога ?

Наиме, празнословље је веома често повезано са жељом да изазовемо жељени однос и понашање према нама. Мислим ...

Наиме, празнословље је веома често повезано са жељом да изазовемо жељени однос и понашање према нама. Мислим ...

Pa šta ako ima? Svako ponašanje ima za cilj da izazove neko ponašanje.

Moje ponašanje slanja ove poruke ima iza sebe želju da Vi odgovorite na nju.

Šta sa tim?

Šta sa tim?

ја мислим да овај разговор има свој циљ и смисао !? да ли грешим ?

Šta sa tim?

ја мислим да овај разговор има свој циљ и смисао !? да ли грешим ?

Svaki razgovor ima svoj cilj i smisao. Ne postoji razgovor bez cilja i smisla, pročitajte vaše prve tvrdnje.

насртљивост - жеља да неко буде изазван да ти се супротсави, да га изазовеш на конфликт с тобом ( душевни, речима или физички ), а у намери да покажеш своју надмоћ ( интелектуалну, физичку, итд ) надмоћ у коју си унапред уверен.

насртљивост - жеља да неко буде изазван да ти се супротсави, да га изазовеш на конфликт с тобом ( душевни, речима или физички ), а у намери да покажеш своју надмоћ ( интелектуалну, физичку, итд ) надмоћ у коју си унапред уверен.

Ja nisam uveren u svoju nadmoć. Komuniciram sa potpuno jednakim sagovornikom u svakom smislu.

Samo objasnite ono prvo i to je to.

Greh nesigurnosti.

Ako neko ima sklonosti da čini smrtne grehove ja bih pozvao takve da idu često na opela, gde god čuju u ove sparne dane i osete smrad leša onako pomodreo,naduven izobličen,dok krv i voda cure iz sanduka na vrelini izparavajući ti u  usta i nos taj odvratni zadah koji ćeš još danima osećati u ustima.Iz usta mrtvaca se vidi natopljena vata krvlju i stravičan pogled iz poluzatvorenih očiju na koje je ostavila utisak svesnost u užasnom strahu pri napuštanju tela i prisustva demonskih sila koje prete da iščupaju užasnutu dušu koju je smrt iznenada pokupila.Kakva motivacija za život u smrtnim gresima?

Ovo mi liči na Karelina...samo uvjek ispadno neoriginalno kada neko drugi pokuša isto.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...