Jump to content

Да ли сте за кодекс облачења у образовним установама?

33 члановâ је гласало

1. 1. Да ли сте за увођење кодекса облачења у образовним институацијама?

• За
    • Против
    • Не сматрам то битним
    • Немам став
      0

Препоручена порука

Пристојно облачење је сасвим довољно и нема преке потребе за неким специфичним дрес кодом...мада се он, руку на срце, и те како подразумева у свим оним образовним установама света где се знање заиста истински цени, дубински преноси и утемељује, где се млади адекватно спремају да постану људи са пуном свешћу о озбиљности живота, неопходности не само знања већ и дисциплине духа, мисли, поступака, потреба, нагона итд,итд...а дрес код је један од конституената циљева које такве установе имају. Да ли су они глупи што захтевају поред многих других ствари и обавезан дрес код? Чисто сумњам. Да ли смо ми паметни што непрестано преиспитујемо потребу и сврсисходност поменутог? У овом случају моје сумње задобијају огромне размере.

У сваком случају, то би требало значити - барем у нашем случају - да нема доласка у кратким панталонама, бретел мајицама, папучама, мини сукњама, шорцевима, јапанкама, итд,итд. Као просветни радник сведок сам да код деце у средњошколском узрасту није у питању недостатак свести о потреби и смислу пристојног облачења или немогућност схватања истог, већ је у питању свесно одбацивање поменутог...а разлози таквом ставу су многобројни.

Ne vidim sta fali to bermudama ?pa naravno da kad su velike vrucine trebaju deca oblaciti ono shodno vremenu koje je. Za bretel,papuce,minice,japanke se slazem.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 46
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Пристојно облачење је сасвим довољно и нема преке потребе за неким специфичним дрес кодом...мада се он, руку на срце, и те како подразумева у свим оним образовним установама света где се знање заиста

Gimnazijalci u Dimitrovgradu sami sebi uveli uniforme s kravatama                     Đaci dimitrovgradske gimnazije “Sveti Kirilo i Metodije” od početka polugodišta pohađaju nastavu u uniformama ko

Dobra stara vremena...     http://www.telegraf.rs/vesti/717306-saljite-fotke-svi-mi-koji-smo-bili-titovi-pioniri-foto

Protiv sam. Deca ce svakako naci nacin da se uporedjuju (po nakitu, rucnim satovima, mobilnim telefonima, i ostalim predmetima) i grupisu (na popularne, bogate, outsidere, cudake, itd.), tako da ne vidim da bi se na tom nivou zivota ista promenilo. Sto se samog oblacenja tice, to ipak krece od kuce. Ako roditeljima nije problem da deci kupuju i dozvoljavaju da nose to sto nose, onda ne znam sta bi to uniforma promenila, kad dodju kuci preobuci ce se i nosice svasta. Sa Solomonom se slazem u svemu osim u delu o obuci. Bolje da devojcica dodje u nekim normalnim papucama, nego u lakiranim "a la Karleusa-bling-bling" cipelama...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Код моје ћерке у школи постоје правила облачења, не у смислу неког одређеног дрес кода, али је нпр. забрањено носити јапанке, шорцеве, мајице на бретеле, постављен је пано у холу школе, а и разредна је на првом родитељском то напоменула, што је мени сасвим ок, нарочито јер је у питању ОШ. Треба децу усмеравати и образовати и у том сегменту.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Такође треба увести кодекс облачења учитеља/наставника/професора. Поједини (част изузетцима) изгледају као да су кренули у клуб/сплав/кафану а не у образовну установу.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Такође треба увести кодекс облачења учитеља/наставника/професора. Поједини (част изузетцима) изгледају као да су кренули у клуб/сплав/кафану а не у образовну установу.

i ovo je istina...znam kod mene u srednjoj moj otac se stalno krstio kad je isao da prica sa nekim nastavnicima ne verujuci da su oni nastavnici, profesor mehanike sa cokulama,pantalonama sa sve nekim lancima preko njih je uvek povod da se isprica prica o tome.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Sto se tice ucitelja, nastavnika i profesora slazem se. 

Za uciteljice, nastavnice i profesorke ne bas. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

I ja sam protiv kodeksa.

Zar nije najbitnije znanje koje sticu u skolama a ne nacin na koji se odevaju.

Ako mi bude trebala medicinska pomoc ni najmanje mi ne bi smetalo da me leci doktor sa cirokanom ili istetovirana doktorka ukoliko su strucnjaci u tome sto rade.

A ako direktoru smetaju medicinske sestre koje imaju nokte i mini suknje, zasto takve osobe zaposljavaju?

Neka zaposljavaju medicinsko osoblje na osnovu ekspertiza a ne duzine suknje i vise nikakvih problema nece biti...

Jedno zanimljivo zapazanje na ovoj temi. Ako citate postove zakljucicete da je 90% ucesnika protiv kodeksa oblacenja dok su rezultati glasanja u potpunosti suprotni... Zanimljive paralele mogu da se izvuku i sa glasackim stanjem u citavoj zemlji kad je politika u pitanju...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Za uciteljice, nastavnice i profesorke ne bas.

На њих сам и мислила, не приличи када учитељица, наставница, професорка дође у беле тесне провидне  панталоне а испод доњи веш, који се не види сем трачке, такав начин одевања није за образовну установу. Лично мени је то дегутантно.

У моје време су учитељице, наставнице и професорке, носили радни мантил, отуда смо и ми као ђаци били у школској униформи.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Zar nije najbitnije znanje koje sticu u skolama

to tek treba da se menja:

od enciklopedijskog znanja ka funkcionalnom

smanjiti potpuno besmislenu kolicinu gradiva

rad na lecenju zlostavljanja u drustvu, bilo kakve vrste

smanjiti broj sati koji zahtevaju sedenje u klupi, od kojih su sve male i neprilagodjene, pa se krive ledja

vise vremena napolju

vise vremena za sport, koji smo svi od reda najvise voleli od svega drugog

i tako, neke bitne stvari

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Pa škole su jedina mjesta gdje upravo treba izbjeći svaku vrstu kodeksa, koji rađa uštogljenost i jednoumlje.Tek kasnije na nekom poslu i profesiji radnog vremena od - do, će se javiti trenutak da se poštuju kodeski, ona potreba da se svi oblače kao ujednačena engleska trava, u nekim odijelima.

Meni su neke cure u srednjoj školi, samo svojim prisustvom - budile uspavana čula...pomalo drsko dotjerane od ranog jutra, svježe, lijepo naspavane, neke od njih sa odjevnim kombinacijama punim ukusa, koje su  prirodno stvarale zavist kod nekih drugarica ali bogami i kod nekih muškaraca, kojima je sudbina dodijelila ne mnogo izbora , uglavnom neke trenerke, majce i farmerice...a one... kao ljiljani u gimnazijskom korovu...navodile su na misao da se taj dan ne shvati preozbiljno.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Против, као што сам против свих морања, али наравно да подржавам само оно што се налази унутар оквира доброг укуса.

Додуше, неукус је чест у наше доба и у овом случају примјер је непосједовања основне културе, културе одјевањa прије свега.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Када сам ја био у школи , свако дете је морало да носи униформу. Ја не видим ништа лоше у томе и сматрам да треба имати реда у свим сверама живота.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...