Jump to content
JESSY

Žene koje suviše vole – Zašto žene postaju opsednute i ostaju u odnosu koji ih ugrožava?

Recommended Posts

па ок...на погрешан начин.... због погрешних представа о љубави...као што се говори у књизи Формуле љубави ...а све као последица заблуда о схватању и поимању љубави...или је то превише требало под знаке навода.
како се може превише волети?

Велику улогу црква има овде

eh, kada bi je stvarno ''odigravala"....

Не знам како, али кад жена (дете), схвати да је Бог једини Отац, чини ми се да тада отац ( телесни ) или мајка, престаје да буде "приоритетни узор". Чини ми се да је могуће да дође дође до "одвајања" од дотадашњих илузија (не од родитеља, они су увек наши родитељи ) и до реалног погледа на живот. Прихватимо њих какви јесу,њихов живот- њихов избор, ми имамо свој. Уз то и да одбацимо самосажаљевање и престанемо да мислимо шта је нама ускраћено у прошлости, већ шта смо добили , а било је и добитака сигурно....али нам за то опет треба Бог, Црква, преумљење...а то је доступно свима нама уз мало труда и вере.

potpuno tacno, ali priznaces da je to veoma tezak zadatak.....tezak da se ostvari...kao sto i sama kazes, ne znamo kako....

u svakom slucaju , velika je stvar doci do tog saznanja, a onda kao sto rece @@Orion,, potreban je veliki rad na sebi....

joj, cuti....videla sam je danas u Liliju na Kosi....docekuje musterije - Dobro dosli u Lili - sa svojom knjigom u rukama.... 7896634 (upravo tom gore) i veoma je orna da ti isprica pricu.... :fmqmtx:

Разумем Џес, не промовишем је :) али кад бих морао да бирам....од две СМ бих изабрао ову "лото" СМ јер је културнија, има неки корен и причу за разлику од пинк-СМ

Евидетно је да жене се чешће , више жртвују у вези са мушкарцима . Ја се питам зашто је то тако ?
мајчински инстинкт, емотивно јаче, зрелије...јачи осећај одговорности за децу и породицу....

eh, kada bi je stvarno ''odigravala"....

potpuno tacno, ali priznaces da je to veoma tezak zadatak.....tezak da se ostvari...kao sto i sama kazes, ne znamo kako....

u svakom slucaju , velika je stvar doci do tog saznanja, a onda kao sto rece @@Orion,, potreban je veliki rad na sebi....

Претежак задатак и предугачак пут! Заправо нисам хтела да обесхрабрим слабе.Хтедох дати наде, ипак је могуће, чак можда некоме и лакше него ономе ко не схвати и каже: Па ово је то што ми је требало! и одмах крене са радом на себи.Тешко је и тад, али имаш циљ и излазиш из зачараног круга.

Šta da ti rečem kad znaš i sama... :D  nije tu u pitanju klasičan mazohizam,nanošenje fizičkog bola mada i to volite samo u nekim umerenim dozama više je u u pitanju mentalno-duševni mazohizam... :bleh:

O Bože oprosti! Ti zbog odredjenih pripadnica ženskog pola generalizuješ kao da su u pitanju sve. Meni takvi odnosi koje navodiš nisu nimalo zanimljivi. Ili kako ja volim i meni odgovara ili dovidjenja. :))) Ako je neko glup, pa ne vidi šta ima pored sebe, što bih ga ubedjivala i trudila se. Ne pada mi na pamet. 

мајчински инстинкт

Јест вала, када су у питању мушкарци жене су увијек мајке. Мајка роди, отхрани, одгоји, ожени, па прослиједи снајки на даље старање. Онда снајка, када већ буде касно, сконта да ће до краја живота дадиљати своју и туђу дјецу. :)

O Bože oprosti! Ti zbog odredjenih pripadnica ženskog pola generalizuješ kao da su u pitanju sve. Meni takvi odnosi koje navodiš nisu nimalo zanimljivi. Ili kako ja volim i meni odgovara ili dovidjenja. :))) Ako je neko glup, pa ne vidi šta ima pored sebe, što bih ga ubedjivala i trudila se. Ne pada mi na pamet.

А како иде незванична верзија?

To je tema....zene koje ostaju u odnosu koji ih ugrozava (najcesce fizicki,psihicki,finansijski... ) govorimo o muzevima-

Da, nek lomi, gazi, samo da ne ostavlja...žalosno mi je što takve žene više vole svoga muža nego svoju decu. 

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...