Jump to content

SVEŠTENIK IZ PRIŠTINE E, lako je biti Srbin u Beogradu

Оцени ову тему

Препоручена порука

Ne znam zašto je napraviti "kućerinu" koju koristite kao pogrdan izraz, ili kupiti neku pokretnu imovinu, i uopšte lagodno živjeti nešto loše?Ako vi mislite da se ljudska težnja ka ovozemljskom lagodnom življenju može osporiti ili ponižavati prodajom neke tamo đedovine i očevine, u nekoj tamo zamišljenoj svetoj zemlji i slične iracionalnosti onda zaista ne poznajte ili ignorišete ljudske ovozemaljske potrebe.

Nije lose,samo je pokazatelj da oni nisu izbegli sa Kosmeta kako pokusavaju predstaviti kad apliciraju za neki posao ili kroz pricu,nego su dobro naplatili svoj odlazak sa ognjista.

Ja ne znam koji grad u unutrasnjosti Srbije moze da kad prodas svoju imovinu tamo doneti toliko da napravis velelepnu kucu u Beogradu ili stancugu i pride jos da zivis lagodno,dakle njihov "beg" sa Kosmeta je iskljucivo njihova odluka.

Da budem jasan,navescu par primera u mojoj sredini za koje licno znam da bi me bolje skontali na sta mislim.

Prvo ortak u srednjoj koji je izbegao iz Pristine,kupio je stan u relativno skupom delu Beograda,zaposlio se posle srednje skole u Telekomu gde je po priznanju u tih 18 godina imao oko 50 soma platu,danas ko zna koliko je to,na fejsu je stalno kacio slike kola,motora koje vozi....ali zato dize tri prsta i kaze Kosovo je Srbija obicno negde kad je mamuran od ispijanja koktela u poznatim klubovima po Beogradu.

Drugi kolega sa sadasnjeg posla koji se na ovom poslu zaposlio 10 godina pred penziju,koji je napustio Kosmet isto i ima stan u bulevaru dakle skoro centru grada,koji ima platu oko 70 soma i koji isto tako vice Kosovo je Srbija. O tome da sa kim god pricam mi govori da je kosovarski lobi najjaci trenutno,znaci mozes se i zaposliti i sve drugo,ako si te sorte.

Dakle to je sorta ljudi koja je svoj odlazak sa onog sto zovu srpska zemlja naplatila visestruko i samim tim nemaju pravo da govore o Kosmetu. Drugo takvi ce prvi da ne daj Boze eskalira sukob neki na Kosmetu svoju decu skloniti parama iz ove zemlje da ne bi ratovali,ali ce zato aplaudirati tudjoj deci koja idu u rat.

O tome se radi.

Za mene je Kosmet Srbija bice uvek i bice zauvek i posle toga ce biti i to nece moci niko i nista da promeni,ni amerika ni siptarija ni zvalavi ni niko i imam svo postovanje za ljude koji stoje na istim stavovima i nisu prodali svoja imanja,kuce siptarima.

U Kursumliji takodje i dole u Juznoj Srbiji se isto desava siptari masovno kupuju imanja,za 20 godina cemo tu imati problem jer ce siptari biti vlasnici onoga sto su kupili i onda cemo i tu govoriti pa to je Srbija.

U normalnim zemljama,komsiluk otkupi od komsije nesto da ne bi neko ko nije po njihovoj volji kupio mesto pored njih,a kamoli ovo kao kod nas gde toboze cuvamo svoje i svoju tradiciju i istoriju postujemo,a onda masovno prodajemo svom neprijatelju.

p.s. Naravno da se ovo ne odnosi na one koji su pobegli od rata i strahota koje su prezivljavali,ali se nisu prodali.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 79
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Откуд ова преосетљивост у нашим коментарима, зар смо ми ти Срби у Београду којима је лако и тд,  ...? Па, јесмо. Ми нисмо Срби који омркну и освану на Косову и Метохији.Нисмо.   Како је овом свешт

Био сам. http://www.pravoslavie.ru/srpska/79059.htm http://www.eparhija-prizren.com/sr/vesti/horovi-medju-svetinjama# http://www.slovoljubve.com/vesti/sasa-milosevic-misionarski-zadatak-horova-medj

ко није доживио не може да схвати. Сјећам се 90'их да у Србији није било лако, али кад одем код мојих у РСрпску, нема струје, намирница, ноћу пуцњавв, страх да ли је пукла линија или ће доћи вијести

Vezanje za porodična blaga i đedovinu su primitivne odlike ljudske prirode.Ti misliš da će odnos Sirijiaca i ostalih bliskoistočnih naroda, sa čijim hordama izbjeglica se suočavamo i koje odlaze u zemje zapadne evrope, da nađu život dostojan čovjeka, da se izmjeni nakon što se situacija stiša...Ako on izgradi život i zaradi dobro u njemačkoj, švedskoj da li će njegov odnos prema otađbini iz koje je otišao biti licemjeran?Neće.

Po svemu sudeći naša vezanost za nacionalne interese je veća od vezanja za prosperitet, obrazovanost i sve ostalo.

Zanemarujes jednu stvar... Ti Sirijci bez od rata,bez od terorista,ali oni svojim teroristima nisu prodali imanja,kuce.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ne bi da ovo zvuči kao cjepidlačenje, ali popa je godinama tamo i zašto priča engleski, zar je albanski težak jezik, ne kapiram?

Izvinite a meni ovo vaše  :) Nije težak verovatno, ali je bespotreban po mom mišljenju.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Pa dakle, nije problem u svom tom imanju koje su kupili od prodaje (to je njihovo pravo) nego to - kosovo je srbija prosipanje i glumatanje neke žrtve?U redu, ali ne znam zašto njihove kućerine, stanovi po tim super bulevarima ispaštaju zbog toga i uopšte uvode u priči i kojima želite da vašu priču dovedete do nekog usijanja i time omalovažtie njihova dobra a njih predstavite kao neke ološe i izdajice.Uostalom, oni su samo jedan procenat u 90% srba koji su prosto zanijeti tom iracionalnom idejom odbrane nekog srca i nekih uzvišenih ideala koji se baštine na kosovu.

Mada, to za beg sa kosova i glumljenj neke žrtve, ne bih se usudio da to baš olako primim...pritisak tog zlog nevremena je bio veliki + to što su oni uopšte imaju mogućnost da prodaju je čista sreća, nije nikakvo odricanje od ognjišta, đedovine, licemjerje.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Izvinite a meni ovo vaše  :) Nije težak verovatno, ali je bespotreban po mom mišljenju.

Njemu je i te kako pottreban jer je okružen 100% albanskim jezikom.To što se on pravi englez, to je njegov neki problem.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Pa dakle, nije problem u svom tom imanju koje su kupili od prodaje (to je njihovo pravo) nego to - kosovo je srbija prosipanje i glumatanje neke žrtve?U redu, ali ne znam zašto njihove kućerine, stanovi po tim super bulevarima ispaštaju zbog toga i uopšte uvode u priči i kojima želite da vašu priču dovedete do nekog usijanja i time omalovažtie njihova dobra a njih predstavite kao neke ološe i izdajice.Uostalom, oni su samo jedan procenat u 90% srba koji su prosto zanijeti tom iracionalnom idejom odbrane nekog srca i nekih uzvišenih ideala koji se baštine na kosovu.

Mada, to za beg sa kosova i glumljenj neke žrtve, ne bih se usudio da to baš olako primim...pritisak tog zlog nevremena je bio veliki + to što su oni uopšte imaju mogućnost da prodaju je čista sreća, nije nikakvo odricanje od ognjišta, đedovine, licemjerje.

Ево ја ћу ти рећи,зато што је то најгори облик малограђанштине,примитивизма, праве џуџе оне сељачке који дођу у град,па оће да се покаже...

И то нема везе са пореклом , такав им је менталитет...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ево ја ћу ти рећи,зато што је то најгори облик малограђанштине,примитивизма, праве џуџе оне сељачке који дођу у град,па оће да се покаже...

Kao i svim izbeglim licima iz hrvatske bosne slovenije makedonije koje je beograd oterao u rat i koristio ih kao zivi stit, dok je ratno profitirao.

El tako zoske? Svi su ti oni isti el da?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

A i inace ti kosovci mnogo su bili lepsi i uredniji, onako natopljeni znojem i zabradeli u koliktivnim smestajima, bez vode i struje, sa poljskim veceem, na edno 20 metara dalje, kao naprimer u grockoj, pre nego sto su prodali kuce i uselili se u svoje koje su sagradili u tvom kraju?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

novac definitvno preumljuje ljude i to šta se radi sa njim su zasebne kategorije i nemaju ništa da rade sa nečijom prodajom zemljišta na kosovu.

to što se pravda mentatiltetom je posledica odrastanja u jednoj sredini koja podstiče tako nešto, psoeldica manjka obrazovanja, prosvetitlejstva dakle to problem do države srbije.

da su sa istim parama otišli u recimo norveškoj, sistem bi ih podstakao i preusmjerio šta i kako da urade sa tim, maltene malo bi ih vaspitao.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ne razumem kako ne razumes.

Glavna sustina je da takvi "Srbi" danas pricaju o Srpskom Kosmetu,a da su Kosmet prvi prodali kad im je neko pare ponudio,to je licemerje. I da to jeste svojevrsna izdaja. I pritom pare koje su dobili od tih siptara,a koje su verovatni ti siptari dobili kroz dilovanje droge,razne zute kuce i slicno,koriste za bahacenje u Beogradu i sa sve civasom i tri prsta uzvikuju Kosovo je srce Srbije,ti nemaju pravo nijedno osim da cute i pokriju se po usima.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ако су криви људи са КиМ што су продали куће, крива је подједнако и држава што им није обезбедила услове а могу безбедно и нормално да живе.

И што је тешко бити Србин у Бгу? Причам српски, изјашњавам се као Србин, могу да носим шајкачу ако хоћу, све без икаквих последица. Нико ме не гледа попреко само зато што зна које сам националности нити ми прети због тога. И тако редом, прилично очигледно.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Треба да погледамо истини у очи , Србима на Косову је далеко теже него нама . Нама у Србији не видим да нам је нешто тешко да будемо Срби . 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Kosovci i pored kuca od 400 kvadrata omedjanih ciglom, imaju kao i svaki drugi srbin dobre i lose stvari. Ja ne verujem da je zoske los covek ali generalizacija takvog tipa u mom selu nije prihvatljiva.

Kosovci su iznad svega i obrazovani, casni i posteni ljudi, kao i svaki drugi srbin u ovoj trenutno skracenoj srbiji.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ако су криви људи са КиМ што су продали куће, крива је подједнако и држава што им није обезбедила услове а могу безбедно и нормално да живе.

И што је тешко бити Србин у Бгу? Причам српски, изјашњавам се као Србин, могу да носим шајкачу ако хоћу, све без икаквих последица. Нико ме не гледа попреко само зато што зна које сам националности нити ми прети због тога. И тако редом, прилично очигледно.

Pa dobro,ali cinjenica je da su mnogi od novopecenih bogatasa ipak otisli sa Kosmeta sa torbom punih para,zbog torbe pune para a ne zbog bezbednosti. Ta opsta rasprodaja ne traje u periodu 98 i 99 nego traje 30 godina.

Kao sto danas u Kursumliji i okolini Srbi ne rasprodaju siptarima dedovinu i ocevinu, zbog bezbednosti ili ne znam kakvih uslova,nego zbog torbe para,pa cemo opet kroz 10,15,20 godina imati i tamo problem pa ce se reci eto drzava nije obezbedila uslove...

A inace u drugim krajevima Srbije je obezbedila drzava svima maksimalno,svi radimo,svi imamo svoje stanove,kuce,svi uzivamo u zivotu,ali eto zapostavila je Kosmet ili jug.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...