Jump to content
Човек Жоја

ЕУРОБАСКЕТ 2015

Оцени ову тему

Recommended Posts

Била је чудна и узбудљива утакмица. Много мало среће смо имали. Да смо само имали бољи учинак тројки за малтене проценат победили би.

И још нешто, целу другу половину 3/4 плус минут у 4/4 нисмо дали поен...цирка 5 минута без поена у полуфиналу, за то време Лит. направила серију 12:0 и са -3 дошла на +9. А пласман на олимпијске игре....? Бућ. Не знам да ли има каквих квалификација додатних,како то ифункционише?

@@Milan Nikolic,

Неискуство, ко иде у последњим секундама на слободњаке?

Пропустили су шансу да их их добију на почетку 3/4 када је Богдановић трицу дао, и ломила се утакмица...

Ipak je forma bila u silaznoj putanji. Posmislio sam protiv Finske i Češke da je neka vrsta odmora, jer su mi protiv Italije izgledali moćno, ali ipak ne. Izgleda da je protiv Ita bio vrhunac. Ako smo protiv Lit i imali šansu u završnici i pored loše igre, protiv Fra se već pred kraj druge a naročito sredinom treće četvrtine videlo da ne možemo.

Odbrana je podbacila, loše smo šutirali za tako mali broj pokušaja za 2 pts (14/24) dok su Fra imali 25/52 (znači više su pogodili za 2 nego što smo mi uopšte šutirali), u napadu nije bilo rešenja, Fra su igrali daleko bolju odbranu, bolje su skakali (naročito u napadu)...

Sve u svemu očekivao sam medalju, iz tog ugla što se mene tiče podbacili su jer mislim da imaju kvalitet čak i za finale. 

http://live.fibaeurope.com/www/Game.aspx?acc=1&gameID=70738&lng=en

U finalu tipujem na Špance. Gasol kida, spoljna linija ga dobro snabdeva i pomaže u poenima, izgleda da su tako koncipirali igru (iako mi na startu to tako nije izgledalo), a što se tiče žustrine, borbenosti, prljave odbrane, tu su Špa doktori tako da će Lit imati rivala za te stvari. E sad ako Gasol zakaže...

Svaka čast Špancima! Nanizali su jake ekipe u završnici, Grčka, Francuska i sad Litvanija, skroz zasluženo. 

I naravno Gasol, mislim, šta reći...

http://live.fibaeurope.com/www/Game.aspx?game_number=11666-78-A

Završni kostur.

untitled3.jpg

Basket sam igrao kao klinac na košu u blizini zgrade.Zgražavam se kada vidim odrasle ljude da igraju lopte i to ozbiljno shvataju.

To je zato što ti je mozak ograničen za maštu, imaginaciju, igru...homo ludens, homo creator...

Sve bi bilo drugačije da je Bogdanović i zadnjem napadu opalio tricu. :)

Да је Пера отишао право у полицију... :)

Nije mi jasno zasto nisu isli vise na dvojku kad trojka nije isla i Litvanci su imali probleme da drzu nase igrace, previse brzo.

И мени беше нејасно, од почетка тучемо тројке, а оне не иду па не иду.

Уствари, нисмо имали игру. Нисмо знали да направимо комбинације и тројке су остајале као једино решење.

Плус, лоше темпирана форма, најбоље игре на почетку (погледајте Шпанце), плус реално правог вођу нисмо имали, човека који решава утакмице (као што се радили Ђорђевић и Бодирога). Једноставно, чекало се да проради неко други, нажалост нико није прорадио и то је то. Са Литванцима смо имали пар шанси, нисмо их искористили. Тукли су нас, тачно, али сами смо се победили. А са Французима је било онако како је морало да буде. Нешто мислим и да смо били бољи, не би нам дозволили да добијемо Французе. То су судије одмах назначиле  када је Сале добио техничку на први приговор, онда одмах затим свирали су нам пар прекшаја у нападу... А и пали смо психички.

Сада се само плажим да ће се наћи нека паметна глава која ће одмах тражити да се промени тренер.

Đorđević obećao da će na sledećem prvenstvu slušati savete sa Fejsbuka i Tvitera

Aleksandar-Djordjevic.jpg

BEOGRAD, 21. septembar 2015, (Njuz) – Trener srpske košarkaške reprezentacije Aleksandar Đorđević izjavio je da će na sledećem prvenstvu na kojem Srbija bude učestvovala obavezno slušati sve savete koje bude pročitao na društvenim mrežama, prvenstveno na Fejsbuku i Tviteru.

Đorđević je rekao da mu je žao što nije poslušao savete brojnih građana koji su svoje impresije i savete velikodušno delili na internetu.

– Iako sam u košarci celog života, na Fejsbuku i Tviteru sam video mnogo saveta i primedbi koji su mi razjasnili gde sam pogrešio i zašto nismo došli do finala. Iako većina tih saveta dođe tek posle utakmice, jasno je da su u pitanju vrlo stručne primedbe ljudi koji godinama gledaju utakmice i možda čak povremeno odu i na basket u parkiću, zbog čega ću već na sledećem prvenstvu primeniti većinu njih. Dobro, osim možda onih u kojima se preporučuje da sudijama polomimo pištaljke ili noge – izjavio je trener srpske reprezentacije.

Kako je Đorđević naveo, posebno su mu bili zanimljivi saveti 13-godišnjeg Toše Uzelca na ask.fm-u i Milene Kojić, koja je svoje primedbe u vidu motivacionih postera objavljivala na Pinterestu.

Nenad Milosavljević

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...