Jump to content
Човек Жоја

ЕУРОБАСКЕТ 2015

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ђорђевић: Лепо је бити Србин у овом тренутку

Селектор кошаркашке репрезентације Србије Александар Ђорђевић изјавио је након тријумфа над Италијом (101:82) и освајања првог места у групи Б да његовом тиму тек предстоји тешке утакмице на првенству Европе.

rad(7).jpg

– Прошли смо групу, то је најважније, скор није битан, али могу да кажем да је лепо бити Србин у овом тренутку. Имамо још времена да кристалишемо нашу игру, исправимо грешке и радимо на концентрацији, која је преко потребна, јер нас чекају озбиљне ствари и јаки противници – рекао је Ђорђевић новинарима у Берлину.

Он је додао да ће екипа покушати што пре да заборави групни део такмичења, иако је задовољан досадашњим партијама.

– Знамо своје слабости, покушавамо да их исправимо. Момци имају изванредан однос према игри, дали су све од себе и то уноси мир и сталоженост пред наставак такмичења. Има, наравно, квалитетних ствари, међутим, није битна само добра игра, ја бих волео и да не играмо лепо, а да изборимо пласман на Олимпијске игре у Рију – поручио је Ђорђевић.

Противник српских кошаркаша у осмини финала биће селекција Финске, која је заузела четврто место у групи А.

– Од овог тренутка размишљамо само о Финској. Оставили смо добар печат у Берину, солидан ниво кошарке, момци су се као тим понашали изванредно и честитам им на томе. Знамо зашто смо тренирали и шта желимо, али морамо да идемо корак по корак, како бисмо отишли што је могуће даље.

Он је похвалио игру капитена Милоша Теодосића на утакмици против Италије.

– Милош полако улази у задовољавајућу форму, то му је фалило после повреде. Играли смо против снажног противника, иако за Италијане није наступио Белинели. Имају доста садашњих и будућих НБА играча. Био је ово добар испит за одбрану тима, нисмо мењали концепт у дефанзиви, иако се радило о специфичном противнику.

Меч осмине финала првенства Европе између кошаркаша Србије и Финске игра се у недељу у Лилу, а сатница ће бити одређена накнадно.

http://www.zurnal.rs/kosarka/reprezentacija/24487/djordjevic-lepo-je-biti-srbin-u-ovom-trenutku

Толико се надам у финалне утакмице. Толико ми је потребна утеха. :)

Ово је одлично. Има један сјајан давни текст покојног Александра Тијанића, мислим поводом освајања светског првенства у кошарци '98, у којем он говори о томе ко је ту заиста шампион. Наравно, мисли на кошаркаше и стручну екипу око њих. Мислим да је текст насловљен нешто као "Ви сте светски прваци а не ми" (или тако некако), у којем спушта егзалтирану масу да се много не ложи, да то није наш успех већ успех тих кошаркаша. У смису да погледамо око себе, Слоба влада, друштво и земља нам је крш. И онда наравно спортске победе дођу баш као што ти кажеш као нека утеха. Типична психолошка штака за масе, одбрамбени механизам. Уместо да нам те екипе и спортисти (небитно да ли је кошарка, ватерполо, одбојка, Ђоковић, Шпановић..., у питању) који направе неки резултат буду модел као бисмо и ми као целина (па и појединачно) могли да функционишемо, ми се примамо, оно наше "Ал смо их развалили...". Нисмо ми, спортисти су победили.

Теодосић: Одбрана је донела победу, а и шут је помогао

Капитен кошаркашке репрезентације Србије Милош Теодосић рекао је да је његовом тиму одбрана донела победу, али и добар шут.

teo1.jpg

– Ово је била јако битна утакмица и одиграли смо је заиста сјајноШутирали смо изванредно. Победу нам је пре свега дала одбрана, али и шут је ишао јако добро и то је један од разлога наше победе. Све ово што је било до сада треба да заборавимо и да се окренемо најбитнијим утакмицама. Показали смо да можемо и треба да наставимо овако – рекао је Теодосић.

Србија је такмичење у првој фази, у групи која је названа „група смрти” завршила на првом месту, без иједног пораза, али је Теодосић остао на земљи.

– Навијачи сада могу да очекују да ћемо се борити и давати свој максимум, а видећемо да ли ће то бити довољно за победу. Не размишљам о томе како ће нас други гледати после овога, треба да поштујемо сваког противника и да у утакмицу уђемо максимално концентрисани и мислим да добра игра неће изостати.

Србија ће у осмини финала играти са победником меча Пољска - Финска, али јеТеодосић казао да „није упућен у то” и да екипа има времена да се спреми.

Зоран Ерцег је казао да је тим веровао у себе и да је то један од разлога овако доброг резултата.

– Веровали смо у себе. Резултат 5:0 у оваквој групи је стварно фантастичан резултат. Из утакмице у утакмицу показивали да можемо боље и на крају заслужено дошли до скора од 5:0. Ко год да буде у осмини финала, ми гледамо само себе и своју игру. Треба у свакој утакмици да будемо бољи, па сад ко буде буде. Мислим да можемо као тим још боље да изгледамо – рекао је Ерцег.

Немања Недовић је такође био врло задовољан наступом свог тима.

– Играли смо јако добро, ушли смо добро у утакмицу, одржавали смо добро концентрацију, а неки играчи су се разиграли. Тео је повукао капитенски, ми остали смо само пратили и за сада нам добро иде. Италијани имају сјајне индивидуалце и морамо да их поштујемо, али мислим да не може нико да нам парира кад играмо своју игру. Баш смо данас причали да је тешко је да се нађе концентрација и мотивација за пет утакмица. Зато смо сјајна група, бодримо једни друге и резултат се види. Нисмо размишљали о осмини финала, ишли смо утакмицу по утакмицу – казао је Недовић.

http://www.zurnal.rs/kosarka/reprezentacija/24486/teodosic-odbrana-je-donela-pobedu-a-i-sut-je-pomogao

@,

Лако је рећи. Али када ти се зноје дланови, напетост, ишчекивање и ура! :)

Једино је зезнуто кад те од пива ухвати да мораш поради себе а оно баш у том моменту занимљиво, одлучујуће, ломи се, сам финиш, тензија кулминира :))

Хвала Богу не пијем то дуже време, а за нужду постоји прекид. Узбуђење је страст и можемо је само усмерити да буде позитивност, друга солуција је да уопште не будемо поред телевизора. :)

По очекиваном сценариу,после осмина финала,најважанију четрвтфиналну утакмицу за улазак у полуфинале  и борбу за медаљу, играмо наравно са браћом хрватима... :aplauz:

По очекиваном сценариу,после осмина финала,најважанију четрвтфиналну утакмицу за улазак у полуфинале  и борбу за медаљу, играмо наравно са браћом хрватима... :aplauz:

:uraaaaaa:

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...