Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Човек Жоја

ЕУРОБАСКЕТ 2015

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ђорђевић: Лепо је бити Србин у овом тренутку

Селектор кошаркашке репрезентације Србије Александар Ђорђевић изјавио је након тријумфа над Италијом (101:82) и освајања првог места у групи Б да његовом тиму тек предстоји тешке утакмице на првенству Европе.

rad(7).jpg

– Прошли смо групу, то је најважније, скор није битан, али могу да кажем да је лепо бити Србин у овом тренутку. Имамо још времена да кристалишемо нашу игру, исправимо грешке и радимо на концентрацији, која је преко потребна, јер нас чекају озбиљне ствари и јаки противници – рекао је Ђорђевић новинарима у Берлину.

Он је додао да ће екипа покушати што пре да заборави групни део такмичења, иако је задовољан досадашњим партијама.

– Знамо своје слабости, покушавамо да их исправимо. Момци имају изванредан однос према игри, дали су све од себе и то уноси мир и сталоженост пред наставак такмичења. Има, наравно, квалитетних ствари, међутим, није битна само добра игра, ја бих волео и да не играмо лепо, а да изборимо пласман на Олимпијске игре у Рију – поручио је Ђорђевић.

Противник српских кошаркаша у осмини финала биће селекција Финске, која је заузела четврто место у групи А.

– Од овог тренутка размишљамо само о Финској. Оставили смо добар печат у Берину, солидан ниво кошарке, момци су се као тим понашали изванредно и честитам им на томе. Знамо зашто смо тренирали и шта желимо, али морамо да идемо корак по корак, како бисмо отишли што је могуће даље.

Он је похвалио игру капитена Милоша Теодосића на утакмици против Италије.

– Милош полако улази у задовољавајућу форму, то му је фалило после повреде. Играли смо против снажног противника, иако за Италијане није наступио Белинели. Имају доста садашњих и будућих НБА играча. Био је ово добар испит за одбрану тима, нисмо мењали концепт у дефанзиви, иако се радило о специфичном противнику.

Меч осмине финала првенства Европе између кошаркаша Србије и Финске игра се у недељу у Лилу, а сатница ће бити одређена накнадно.

http://www.zurnal.rs/kosarka/reprezentacija/24487/djordjevic-lepo-je-biti-srbin-u-ovom-trenutku

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Толико се надам у финалне утакмице. Толико ми је потребна утеха. :)

Ово је одлично. Има један сјајан давни текст покојног Александра Тијанића, мислим поводом освајања светског првенства у кошарци '98, у којем он говори о томе ко је ту заиста шампион. Наравно, мисли на кошаркаше и стручну екипу око њих. Мислим да је текст насловљен нешто као "Ви сте светски прваци а не ми" (или тако некако), у којем спушта егзалтирану масу да се много не ложи, да то није наш успех већ успех тих кошаркаша. У смису да погледамо око себе, Слоба влада, друштво и земља нам је крш. И онда наравно спортске победе дођу баш као што ти кажеш као нека утеха. Типична психолошка штака за масе, одбрамбени механизам. Уместо да нам те екипе и спортисти (небитно да ли је кошарка, ватерполо, одбојка, Ђоковић, Шпановић..., у питању) који направе неки резултат буду модел као бисмо и ми као целина (па и појединачно) могли да функционишемо, ми се примамо, оно наше "Ал смо их развалили...". Нисмо ми, спортисти су победили.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@,

Лако је рећи. Али када ти се зноје дланови, напетост, ишчекивање и ура! :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Теодосић: Одбрана је донела победу, а и шут је помогао

Капитен кошаркашке репрезентације Србије Милош Теодосић рекао је да је његовом тиму одбрана донела победу, али и добар шут.

teo1.jpg

– Ово је била јако битна утакмица и одиграли смо је заиста сјајноШутирали смо изванредно. Победу нам је пре свега дала одбрана, али и шут је ишао јако добро и то је један од разлога наше победе. Све ово што је било до сада треба да заборавимо и да се окренемо најбитнијим утакмицама. Показали смо да можемо и треба да наставимо овако – рекао је Теодосић.

Србија је такмичење у првој фази, у групи која је названа „група смрти” завршила на првом месту, без иједног пораза, али је Теодосић остао на земљи.

– Навијачи сада могу да очекују да ћемо се борити и давати свој максимум, а видећемо да ли ће то бити довољно за победу. Не размишљам о томе како ће нас други гледати после овога, треба да поштујемо сваког противника и да у утакмицу уђемо максимално концентрисани и мислим да добра игра неће изостати.

Србија ће у осмини финала играти са победником меча Пољска - Финска, али јеТеодосић казао да „није упућен у то” и да екипа има времена да се спреми.

Зоран Ерцег је казао да је тим веровао у себе и да је то један од разлога овако доброг резултата.

– Веровали смо у себе. Резултат 5:0 у оваквој групи је стварно фантастичан резултат. Из утакмице у утакмицу показивали да можемо боље и на крају заслужено дошли до скора од 5:0. Ко год да буде у осмини финала, ми гледамо само себе и своју игру. Треба у свакој утакмици да будемо бољи, па сад ко буде буде. Мислим да можемо као тим још боље да изгледамо – рекао је Ерцег.

Немања Недовић је такође био врло задовољан наступом свог тима.

– Играли смо јако добро, ушли смо добро у утакмицу, одржавали смо добро концентрацију, а неки играчи су се разиграли. Тео је повукао капитенски, ми остали смо само пратили и за сада нам добро иде. Италијани имају сјајне индивидуалце и морамо да их поштујемо, али мислим да не може нико да нам парира кад играмо своју игру. Баш смо данас причали да је тешко је да се нађе концентрација и мотивација за пет утакмица. Зато смо сјајна група, бодримо једни друге и резултат се види. Нисмо размишљали о осмини финала, ишли смо утакмицу по утакмицу – казао је Недовић.

http://www.zurnal.rs/kosarka/reprezentacija/24486/teodosic-odbrana-je-donela-pobedu-a-i-sut-je-pomogao

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@,

Лако је рећи. Али када ти се зноје дланови, напетост, ишчекивање и ура! :)

Једино је зезнуто кад те од пива ухвати да мораш поради себе а оно баш у том моменту занимљиво, одлучујуће, ломи се, сам финиш, тензија кулминира :))

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Хвала Богу не пијем то дуже време, а за нужду постоји прекид. Узбуђење је страст и можемо је само усмерити да буде позитивност, друга солуција је да уопште не будемо поред телевизора. :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

По очекиваном сценариу,после осмина финала,најважанију четрвтфиналну утакмицу за улазак у полуфинале  и борбу за медаљу, играмо наравно са браћом хрватима... :aplauz:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

По очекиваном сценариу,после осмина финала,најважанију четрвтфиналну утакмицу за улазак у полуфинале  и борбу за медаљу, играмо наравно са браћом хрватима... :aplauz:

:uraaaaaa:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...