Jump to content
Човек Жоја

ЕУРОБАСКЕТ 2015

Оцени ову тему

Recommended Posts

Једва преживех ову утакмицу :)

Бјелицу гледам као некад Бодирогу :) смирен...

https://www.youtube.com/watch?v=I3xA0Y4hBm4

http://www.novosti.rs/vesti/sport.295.html:566478-KSS-Potez-Mirotica-je-neprihvatljiv-ali-realno-nije-bio-svestan

KSS: Potez Mirotića je neprihvatljiv, ali realno nije bio svestan
Novosti online | 09. septembar 2015. 10:34

Na osnovu snimka samog događaja, smatramo da Mirotić nije video da je u pitanju srpska zastava. Njegovo izvinjenje deluje iskreno, piše u saopštenju KSS

Košarkaški savez Srbije osuđuje potez Nikole Mirotića. Cepanje srpske zastave je neprihvatljiv čin bez obzira ko ga je i u kakvoj situaciji napravio.

Na osnovu snimka samog događaja, smatramo da Mirotić nije video da je u pitanju srpska zastava i da realno nije bio svestan šta je u tom trenutku učinio. Njegovo objašnjenje i izvinjenje dato preko Tvitera deluju iskreno.

Iz tih razloga, KSS neće dalje reagovati na ovaj događaj. Svu energiju ćemo usmeriti na utakmice koje naše momke očekuju do ispunjenja glavnog cilja - osvajanja medalje i plasmana na Olimpijske igre u Riju.

Дајте људи моји, ако није био свјестан шта цијепа - онда је још већа сељачина.

Узмимо за примјер да је то била шпанска застава, а да он у тој својој "несвјесности" њу исцјепао. Тек би то био још већи скандал него ово. Не може се цијепати све што ти дође под руку, а поготово не нечије заставе /а пошто су ту, у тим аренама, за вријеме којекаквих репрезентативних такмичења углавном заступљене заставе - онда је знао јако добро шта би то могло бити/. 

Интересује ме само како ви нпр. реагујете када вам нешто попут овога засмета, помјерите га /или се помјерите сами/ и прођете или одмах ка препреци дјелујете деструктивно !?

Дакле, ако није србофоб, онда је, у најмању руку - бизгов! 

И Амери проговорили српски: " Чисто као суза".. :)

https://www.youtube.com/watch?v=mApxn5YDisM&feature=share

http://www.novosti.rs/vesti/sport.295.html:566499-Mirotic-za-Novosti-o-incidentu-u-Berlinu-Srbiju-dozivljam-kao-svoju-zemlju

Mirotić za “Novosti” o incidentu u Berlinu: Srbiju doživljam kao svoju zemlju!

Naravno, bio sam nervozan zbog izgubljene utakmice, ali to nema veze sa zastavom. Nijednog trenutka mi to nije bila namera, niti sam, ponavljam, bio svestan da se radi o srpskoj zastavi, kaže Nikola

OD SPECIJALNOG IZVEŠTAČA: BERLIN

PRE nego što je prespavao noć, Crnogorac u reprezentaciji Španije Nikola Mirotić poručio je preko “tvitera” da nije želeo da uvredi Srbiju reakcijom posle utakmice sa Italijom. Kada je 24-godišnji košarkaš Čikago Bulsa napuštao teren pred njim se stvorila srpska zastava, reagovao je momentalno, povukao je prema sebi i pocepao.

Nakon što je prespavao noć, za “Novosti” objašnjava kako je to izgledalo iz njegovog ugla i, naš je utisak, krajnje iskreno nas uverava da namera nije postojala.

- Gledao sam dole, kada izlazim sa terena nikad ne gledam publiku. U jednom trenutku video sam nešto na sebi, nisam znao ni da li je zastava, majica, ili nešto treće. Šta god bilo, hteo sam da to skinem sa sebe. Tek kasnije sam saznao da je to bila zastava Srbije. Zaista mi je mnogo žao.

o Pokret je bio veoma žustar, što je kreiralo dilemu da li je postojala namera ili se radi o reakciji u afektu posle poraza?

- Naravno, bio sam nervozan zbog izgubljene utakmice, ali to nema nikakve veze sa zastavom. Nijednog trenutka mi to nije bila namera, niti sam, ponavljam, bio svestan da se radi o srpskoj zastavi. I preko “tvitera” sam rekao da mi je žao, a šta će sada ljudi misliti ne znam. To sada ne može da se ispravi.

o Bilo je uvredljivog skandiranja na vaš račun tokom meča Španija – Srbija. Možda su ljudi pomislili da vaša reakcija ima neke veze sa tim?

- Nema nikave veze sa skandiranjem, kada igram utakmicu uopšte ne slušam publiku, koncentrisan sam samo na svoju igru. Mi smo igrali protiv Italije, a ne protiv Srbije. Kako bih znao da je to srpska zastava? Zaista mi je krivo što se to desilo.

o U Srbiji crnogorske košarkaše doživljavaju kao svoje...

- Verujte mi, i ja doživljam Srbiju kao svoju zemlju – seče Mirotić naše pitanje veoma emotivnom reakcijom. - Ponavljam, žao mi je, pogotovo što je Srbija u pitanju, zemlje prema kojoj gajim veliku ljubav. Ja sam se izvinio i rekao šta sam imao, a ljudi neka to tumače svako na svoj način. Na to više ne mogu da utičem – poručio je Mirotić Srbiji i uputio se na podnevni trening španske reprezentacije.

Прије него што разапнемо Миротића на крст, (не мислим конкретно овдје него на свим могућим порталима) ја бих још мало преузео улогу његовог адвоката и позвао да се још једном пажљиво погледа видео клип. Па онда можда и видимо да човјек, спортиста од крви и меса, послије пораза који може лијепо закоштати његову екипу, погнуте главе напушта терен док му нешто одозго пада на главу. Кључне ријечи: погнуте главе и нешто одозго. У налету срџбе, истом оном када наш национални понос и полу-божанство ломи рекетове и псује као кочијаш, овај несрећник кида и баца то што је за њега нешто. И то је то. Ни више ни мање. Дргуа ствар коју се можемо запитати је шта неки навијач има да ставља играчима на главу који напуштају терен. Откуда њему право да на такав начин угрожава играче? И зар застава служи за то да њомњ некоме трљаш нос? Тим прије што а) нити је играла Србија и б) да Миротић не игра за Шпанију, играо би за Црну Гору. Дакле све у свему, ниђе везе.

И лијепо се наш савез огласио:

Košarkaški savez Srbije osuđuje potez Nikole Mirotića. Cepanje srpske zastave je neprihvatljiv čin bez obzira ko ga je i u kakvoj situaciji napravio.

Na osnovu snimka samog događaja, smatramo da Mirotić nije video da je u pitanju srpska zastava i da realno nije bio svestan šta je u tom trenutku učinio. Njegovo objašnjenje i izvinjenje dato preko Tvitera deluju iskreno.

Iz tih razloga, KSS neće dalje reagovati na ovaj događaj. Svu energiju ćemo usmeriti na utakmice koje naše momke očekuju do ispunjenja glavnog cilja - osvajanja medalje i plasmana na Olimpijske igre u Riju.

И лијепо се и Миротић огласио:
Ja sam se izvinio i rekao šta sam imao, a ljudi neka to tumače svako na svoj način. Na to više ne mogu da utičem

И то је то, само што нама изгледа увијек треба неки сензационализам и неко за пљувачину.

Е, а мало и о кошарци, ово што је Мо питала

Мада тако није изгледало послије побједе над Шпанцима и Нијемцима, али изгледа да ћемо сада морати побиједити и Турке и Италијане за прво мјесто. А онда се укрштамо са групом гдје су Французи, Финци, БиХ, Пољска, Израел. Па како смо вјероватно већ избјегли 4. мјесто, тако смо и Французе. Значи неко од осталих. Лично, волио бих БиХ. :)

Goku, спортиста једноставно не би смио да има икакву конверзацију са трибинама! Навијачи и јесу ту да провоцирају противника, а понекад и своје пулене. То тим спортистима не даје за право да се са њима разрачунавају, како је то својевремено радио и Ерик Кантона у дресу Манчестер Јунајтеда, својим дивљачким потезом. 

Навијачи звижде, провоцирају, машу транспарентима, вичу "судија педеру" - то није законом забрањено. Наравно, с људске стране можемо замјерити и нашем "барјактару", али његова кривица је минорна.  

П.С. : И да, Ђоковићево /или било чије/ ломљење рекета поредити са цијепањем било чије заставе је беспотребно. 

Све стоји, и све тачно. Само сам хтио истаћи да је то био чин излива бијеса какав се често виђа на теренима, а не намјера да се поцијепа српска застава. Барем се мени чини. Али то је мање битно. Битно је да разваљујемо у првом полувремену и да треба тако и да наставимо. Па да причамо о цијепању мрежица :) А Радуљица хоће да поломи кошеве, како ми се чини  :D 

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...