Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Guest

Иницијатива за штампање књиге Архимандрита Саве Јањића са одговорима са форума ЖРУ

Оцени ову тему

Recommended Posts

Guest

Већ дуже време размишљам да би било одлично да се одштампа књига са одговорима оца Саве Јањића на нашем форуму ЖРУ.

Видим да су и други чланови то предложили, те сам због тога отворио ову тему.

Мислим да би без проблема могла да се одштампа књига у два тома са око 500-600 страница текста.

Ако сте за ову иницијативу, хајдемо да овде сви заједно разрадимо методу како да се то одради.

Колико знам, Поуке су члан Мисионарског одељења те самим тим може да се та идеја подржи на тим састанцима.

Одговори о. Саве су овде: https://www.pouke.org/forum/forum/147-%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%98%D1%82%D0%B5-%D0%B8-%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%83%D1%82%D1%83%D1%98%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BC-%D0%B3%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BC%D0%B0/

Одговори су толико садржајни, да би била штета не одштампати књигу. Да се избрши рецензија, да се лепо графички опреми и да се приход од продаје књиге, ако се о. Сава сложи, да као помоћ народу на Косову, тј. где Владика Теодосије нађе за сходно.

Шта мислите о овоме?

boris-tadic-hapsenje-sava-janjic-visoki-

С обзиром на незавидан положај наше Цркве на КиМ, мислим да би та књига (или брошура) требало да буде у издању манастира Високи Дечани, или епархије рашко-призренске, не знам како се воде те издавачке активности, како би приход одмах директно ишао тамо. То јест, да га не штампа уредништво портала Поуке или неко други.

Нека посебна припрема не треба, јер је веома згодно што је сав текст већ откуцан. Дакле, само да се копи-пејстује у неки од програма за прелом текста, среди фонт и сл., прегледају штампарске грешке, текст лектурише (око чега неће бити пуно посла јер су текстови оца Саве већ са те стране беспрекорни) и спремно је за штампарију.

ЗААА наравно

Зато што смо питали о.Саву све и свашта, нисмо се базирали на неком одређеном сегменту живота.

@@R2D2,

Почео сам баш данас да радим на електронском ПДФ формату са његововим одговорима. Обрадио сам 10 страница форума за сада у ворду који планирам да конвертујем у ПДФ формату када, ако Бог да, завршим посао.

Ево како изгледа: https://www.scribd.com/doc/278448677/Odgovori-Oca-Save-Janjica

@@Ignjatije,

Треба нам бољи наслов, и добар предговор.

Друго, мислим да су наша имена сувишна.

п.с. ово су само предлози :D

Ja bi pre odštampao knjigu eshatološka pitanja,sudar titana o.Sava vs o.Zoran  :D

Dobra ideja u svakom slučaju jer o.Sava daje baš opširne i detaljne odgovore na konkretna pitanja.

@@Ignjatije,

Треба нам бољи наслов, и добар предговор.

Друго, мислим да су наша имена сувишна.

п.с. ово су само предлози :D

Свака примедба је добродошла :)

Ма тек сам данас почео. Стигао само до десете стране теме. Ово је пробна верзија. Тек кад завршим, а имаћу доста других обавезе наредних дана, почећу да сређујем наслов, убацим увод, можда променим фонт, боју текста...

Али нека, боље сада на почетку да кажете своје мишљење него да касније сређујем десет пута обимнији текст.

Мислим да имена чланова треба да стоје. Осећа се тако форумски дух у самој књизи, лакше се уочавају одговори који се надовезују на претходна питања и одговоре.

Не постављам баш сваки одговор. Неке сам прескочио. Оне чисто политичке и друге(по мени) мање битне.

Слободно кажите шта мислите и давајте предлози :)

Нека посебна припрема не треба, јер је веома згодно што је сав текст већ откуцан. Дакле, само да се копи-пејстује у неки од програма за прелом текста, среди фонт и сл., прегледају штампарске грешке, текст лектурише (око чега неће бити пуно посла јер су текстови оца Саве већ са те стране беспрекорни) и спремно је за штампарију.

Једино што би било фино да неко групише текстове по темама уместо да се само стрпају у књигу без икаквог реда.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...