Jump to content

Пре него што умрем желим да...

Оцени ову тему

Препоручена порука

Желим да Живим.Или да Оживим довољно да могу да умрем радујући се.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 59
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Пре него умрем волео бих да видим да су моја деца постала добри људи.

se ispovedim i pricestim

рецимо, једна од варијанти...   

... mi oproste svi kojima sam nanela bol... to mi je prvo palo na pamet. :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 4 weeks later...

Milion stvari. :) A imam samo jedan životić. :)

Šalu na stranu...najveća, da nađem srodnu dušu i rodim dete / decu.

Imam ja milion želja, ali to su mi dve najveće.

Imam utisak, da kada se te dve sklope, da sve druge, će same, od sebe, da se poslože, u svemu. Ne znam otkud mi takav i taj osećaj. Kao da ću onda u svim stvarčicama, da dobijem neki vetar u leđanca, da ću postati bolji čovek. Odmalena imam taj utisak, da će tada sve jednostavno da bude - dobro. Da ću u tome naći svoj mir. Sreću. Da tome treba da se posvetim najviše.

Treća mi je da neke stvari zaboravim, ostavim uza sebe. Da se izborim. Ali, zaista izborim. Ne guranje pod tepih. Nego onako baš, junački. I stoički. Pa, kako bude. Da ih premostim već jednom iza sebe, što mi stvara tugu, jed i čemer. Što em duboko lomi i slama. Na sve načine pokušavam toga da se "otresem" jer mi sada već ozbiljno ugrožava zdravlje a ja ne umem jednostavno da se najbolje nosim s tim. Jer se puno sekira, to mi stvara veliki duševni nemir, patnju i čini me jako tužnom. Pokušavah na sve načine, i dalje padam, ustajem, molim se, čitam, tražim načine, možda je u načinu stvar...možda da se molim dragom Gospodu jače i više, da mi podari način, kako to sve da podnosim lakše. Ja znam da moram i znam zašto me lomi, jer sam tu najtanja i najviše slaba. Nije to ništa slučajno i jednom je moralo da "pukne" i da me u nečemu "slomi".

Te dve su mi oduvek bile, opet zbog nekih drugih stvari. Te su želje srca. Ova treća je je želja moranja. :(

A posle toga...još toliko imam za naučiti, proći, naučiti, pasti, ustati, saznati...a tako malo vremena. :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 1 year later...
"Pre nego što umrem": Beograđani na zidu želja ispisuju svoje NAJSKRIVENIJE SNOVE

"Da se udam", "Zaljubiću se", "Da nađem nekog ko sluša Sinatru", "Upoznaću Ivanu sa mamom" - ovo su samo neke od želja koje su se našle na zidu "Before I Die" postavljenom na Adi Ciganliji. U pitanju je mesto gde možete zapisati svoju najskriveniju žudnju koju biste želeli da ostvarite pre nego što umrete.

Vodic%20kroz%20Adu%20ciganliju_160715_RA

Zid želja na kojem se ispisuju želje i poruke, Foto: V.Živojinović

Ispred velike crne table koja se nalazi u blizini parkinga na makiškoj strani Ade u svakom trenutku stoji bar nekoliko mladih. Neki čitaju već zapisano, drugi raznobojnim kredama ispisuju svoje želje i misli.

Zid želja, Foto: V.Živojinović

- Napisala sam ono što svaka devojka mašta, da se udam i da budem srećna – rekla nam je mlada Marija Jovanović koju smo zatekli ispred ovog neobičnog zida.

Očigledno se ova ideja posebno dopala mladim Beograđanima, jer na zidu gotovo da nema praznog mesta na koji bi moglo da stane novo slovo. Želje su raznolike - od one da Partizan osvoji Ligu, do toga da se ode na Ibicu.

Vodic%20kroz%20Adu%20ciganliju_160715_RA"Napisala sam ono što svaka devojka mašta, da se udam i da budem srećna", Foto: V. Živojinović

Zid sa nazivom "Before I die I want to..." je globalni projekat koji je zaživeo u Americi, a potom se proširio na mnoge druge zemlje, pa tako i našu. Projekat je u Srbiji realizovalo Udruženje za podsticanje preduzetništva "Živojin Mišić", u saradnji sa JP Adom Ciganlijom.

Ako imate neku svoju želju koju želite da podelite sa ostalima požurite, Foto: V.Živojinović

- Svi ovi zidovi pomažu ljudima da zastanu, razmisle o svom životu i oslobode se svakodnevne rutine i urade stvari koje ih istinski ispunjavaju – ističu organizatori.

Ako imate neku svoju želju koju želite da podelite sa ostalima, požurite jer mesta na zidu ima jako malo.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Дакле, осим жеље за  спасавањем васцелог човечанства или макар заштићених животињских врста, имате ли неку обичну жељу? :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Останем присебна и не одустанем од уског пута.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...