Jump to content

Одговорност на ЖРУ - писање иза "nick"-a и права анонимуса

Оцени ову тему

Guest - . . .-

Препоручена порука

• Гости

Имам потребу да вам се обратим са једном молбом, а уједно и питањем у нади да ће тема имати здрав ток са правим аргументима.

Дакле, у питању је ваша одговорност за оно што пишете. Најпре, да ли сте свесни онога што пишете? Ди ли мислите да тако можете некога да веома усрећите, да му подарите утехе, да му дате снеге да настави даље? Да ли такође знате да такође можете некога веома, веома да ожалостите али да одведете и на странпутицу?

Верујем да сте овога сви свесни. Зар не?

Ја разумем оне којима је сајт Поуке место које је пролазно и коме потајно жели и да не постоји. Такође, свестан сам и оних који само у другима виде кривице за нешто што није добро на сајту али у себи никако не види кривицу.

Видите драги моји, ја сам због свега овога што радимо понео терет уредника и организатора. Поуке нису само форум већ много више а биће још у будућности. Због тога што верујем у овај пројекат (у људе који су овде), ја сам покренуо и то да одем из моје матичне епархије (један од разлога), дакле довео сам у питање и моју службу. Разумем да има оних који ће то знати ценити и схватити веома озбиљно ово то причам. Има и оних којима то апсолутно ништа не значи. Све је то у реду. АЛИ, како сам озбиљан човек онда ћу ствари и озбиљно да радим, још много озбиљније него што би неко можда и мислио.

Зато вас молим и преклињем да будете одговорни људи у својој слободи овде. Ви сте слободни али и одговорни. ЖРУ треба увек да задржи дозу здравог хумора и сатире, али и теологије, философије... никако да се неко вређа. Ово треба да буде најпријатније место на интернету у нашој земљи јер иза овог пројекта стоји Црква.

Без лицемерја, лажи, подвала...будите искрени, то људи знају да цене и наравно будите пуни љубави према свима.

Овде су добродошли и атеисти и католици и протестанти, муслимани... сви и свако... али одговорно.

Подели на овим сајтовима

• Одговори 90
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

• Гости

Јасно је мени да ми админи нисмо најбољи, нисмо често на висини задатка... ма чак и да јесмо треба имати критички став према админима да би били још бољи. АЛи где је одговорност члана? Зар после сваке најмање расправе треба напуштати, пљувати, сваку грешку премеравати и изигравати се и на крају рећи да ништа не ваља? Па зар са таквима треба да нешто стварам? Зар требају сајту птице злосутнице које би желеле да нестане, да се угаси? Зар само то има да се поручи?

Верујем да има много више од тога. Имамо сигурно да понудимо људима много више. Трудите се то да радите. ЖРУ није више обичан сајт (никада није ни био), а никада неће ни бити.

Сигуран сам да свако од вас може да да свој допринос али најпре лепом речју и нелицемерном љубављу.

Подели на овим сајтовима

• Гости

И ово да напишем: мени све ово много значи. Веома сам поносан на све вас, радостан и срећан! Када ми је год било лепо, дошао сам овде са вама да поделим, када ми је било тешко такође. Овде сам лично дошао до велике утехе. Многе ствари се одвијају далеко иза очију јавности. Рекох ЖРУ је много више од обичног сајта.

У будућности ће ЖРУ бити све бољи и бољи, то вам обећавам... јесте сада добар, може још много бољи јер људи који га посећују то заслужују.

Зато се трудите, будите одговорни, свакога ко дође примајте са љубављу. Једино са љубављу можемо све победити. Нека ово место буде такво у овом времену када је реч љубав потпуно девалвирала. Код нас то не сме...

Подели на овим сајтовима

• Гости
Samo je problem što ima ljudi koje iskrenost vređa

То може да се каже и на други начин, у томе је уметност доброг разговора.

А и ако си спреман некоме да нешто кажеш, мораш да будеш спреман да то и примиш, да и теби неко нешто каже.

Подели на овим сајтовима

• Гости

Trudim se da budem konstruktivan sagovornik, ali kada naiđem na infantilne stavove (Dragi, Brana) ili na kopiranje gluposti bez ikakvog kritičkog stava, očekujući da ćemo ih tek tako prihvatiti zato što su objavljene u nekim novinama (Grigorije) ili otvoreno huljenje na nauku (Grigorije, Randy...) dobijam želju za trolovanjem i vrlo često se desi da tom prilikom uvredim normalne sagovornike.

Подели на овим сајтовима

slažem se Oče sa Vama

nadam se da će i Dejan (glavni administrator sajta) pročitati ovu temu i da će pruzeti odgovornost za svoje postupke

Подели на овим сајтовима

• Гости
nadam se da će i Dejan (glavni administrator sajta) pročitati ovu temu i da će pruzeti odgovornost za svoje postupke

Да ли ћемо сви преузети одговорност? Дејан сигурно хоће ако је погрешио и где је погрешио...

Подели на овим сајтовима

Деси се по некад нека исхитрена изјава, али постоје и оне дивне, топле речи - "извини, жао ми је ...."

Подели на овим сајтовима

А сад сви да се вратимо у вртиће и да научимо основно:

ЧЕТИРИ НАЈВАЖНИЈЕ МАЛЕ РЕЧИ

ЛАКО ЈЕ ОД СРЦА, ИСКРЕНО РЕЋИ.

ОНЕ СУ САМО ЗАТО МАЛЕ,

ДА БИ У ДЕЧИЈА УХА СТАЛЕ.

СВАКОГ СУ СРЦА ДРАГИ ГОСТИ,

МОЛИМ, ХВАЛА, ИЗВОЛИ, ОПРОСТИ

Подели на овим сајтовима

Схватићу као набацивање ово што ме неке не избацују из уста :)

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Из штампе изашла нова и интересантна књига Његовог Преосвештенства Епископа источноамеричког Иринеја (Добријевића) под насловом Православни дух и етика капитализма: Студија случаја на примеру Србије и Црне Горе и Српске Православне Цркве. 

Издавач овог, обимом невеликог, али значајем великог, дела јесте Институт за политичко умрежавање, уз подршку Центра за истраживање православног монархизма, МИР Publishing, Центра за конзервативне студије и L'association Paris-Berlin-Moscou. Није згорег подсетити да је владика Иринеј, заправо, духовни покровитељ Центра за истраживање православног монархизма, организације-суиздавача овог дела, коју је Патријарх српски Иринеј одликовао орденом Светог цара Константина, у склопу обележавања 1700 година од доношења Миланског едикта 2013. године Господње. Аутор предговора и приређивач биографије аутора дела је ђакон Хаџи Ненад М. Јовановић, директор Центра за истраживање православног монархизма. Из предговора издавајамо:
      У нашо широј, па и интелектуалној, јавности је често присутна, крајње симплификована и, суштински, погрешна перцепција Цркве, као друштвеног чиниоца, којем није иманентно бављење друштвеним збивањима и процесима, које у радикално секуларистичком наративу, не припадају духовној и метафизичкој сфери, како их представници ове школе мишљења доживљавају. Редови пред нама представљају драгоцени камичак у грађевини нашег разумевања мисије и призвања Цркве, која ће бити од нарочитог интереса и ползе за сваког православног хришћанина, али нарочито за оне који препознају потентност и важност питања из домена политичке теологије, социологије религије, али нарочито политикологије религије. 

Извор: Епархија источноамеричка
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Апел свим духовним чедима, свима који долазе у Манастир Пиносаву и свим људима добре воље. Рече Господ Исус Христос: “Што не желиш себи, не чини другоме”.

Драга браћо и сестре, удубљујући се у цитиране речи истинске љубави и бриге нашег Спаситеља за нас и наше ближње, приближујемо се истинској одговорности и правој љубави Христовој. Само озбиљношћу и одговорношћу према тајни и светињи живота, што и јесте хришћанска љубав на делу, можемо сачувати, колико до нас стоји, животе наших родитеља, и свих старијих људи и суграђана. Али не само њих већ и оних млађих, који такође могу бити угрожени корона вирусом.
      Манастир Пиносава придружује се одговорним апелима нашег Свјатјејшег Патријарха Иринеја, наших преосвећених епископа и целе наше Српске Православне Цркве као и одговорним апелима председника наше државе г. Александра Вучића у вези борбе са опасностима од корона вируса.
      Посебно молимо свакога ко се исповеда и духовно саветује у нашем Светом Манастиру, да за време ванредног стања у држави сви покажемо велику хришћанску и општељудску солидарност и дисциплину, уз стриктно поштовање савета нашег Патријарха, наших епископа, државних органа и здравствених радника о превентиви борбе против корона вируса.
      Нарочито молимо све млађе људе да, осим по потреби и уз потпуне мере заштите и превенције, не посећују своје старије рођаке и суграђане јер млађи ће и ако су заражени вирусом скоро сигурно преживети и проћи без озбиљнијих последица. Старији људи, ако ми млађи озбиљно не схватимо опасност која се надвила над свима, могу бити директно угрожени нашом небригом и непажњом. Најновије статистике око вируса Корона говоре да ће преко 20 процената оболелих који имају преко 70 година бити смртно угрожени и у критичном стању.
      Примери из Италије и Шпаније показали су да недисциплина, лакомисленост и немар могу најдиректније угрозити наше старе родитеље и пријатеље. Да трагедија буде већа, анализе из Италије и Шпаније говоре да су управо млађи, па чак и деца, из лакомислености и незнања преносили вирус својим родитељима и најстаријим рођацима, који су потом брзо завршавали у болницама. Многи од њих се нису вратили дома, међу своје највољеније.
      Зато, не допустимо да наша неопрезност, лакомисленост и неодговорност угрози ичији живот а посебно животе здравствених радника и наших старијих рођака и суграђана.
      Управо из те љубави која значи одговорност, свети апостол Павле вапије Коринћанима и свима нама речима хришћанске љубави: “Нико да не гледа шта је његово, него свако да гледа шта је другог”. (I Kop. 10, 24).
       Јеромонах Петар (Драгојловић)

Извор: Видовдан
    • Од Поуке.орг - инфо,
      “Митрополија црногорско-приморска је онако како смо и сви очекивали, не само учесници литија већ и они ван тога, показала своју одговорност на највећем могућем нивоу. Позвала је не само вјерни народ већ и оне који нијесу вјерници да поступе по упутима које је дао специјални тим за борбу против коронавируса”, казао је др Владимир Добричанин коментаришући одлуку Митрополије и епархија СПЦ у Црној Гори о привременом обустављању литија због опасности од ширења коронавируса и поштовању одлуке надлежних државних органа.     Доктор Добричанин је вечерас говорио о актуелној епидемији у оквиру програма који је предвиђен да се као један вид интернет литије уживо емитује четврком и недјељом на Радио Светигори и званичној Фејсбук страници и инстаграм профилу Не дамо светиње.   Он је истакао да је поносан на ту одлуку наше Цркве јер су били покушаји да се литије искомпромитују и на тај начин што ће се вјерни народ оптужити за ширење коронавируса:   “На сву срећу и хвала Богу то се није десило. Сви знамо шта смо радили и због чега смо били на улицама и ја се надам да ћемо послије овога наставити са литијама”, казао је др Добричанин.   Што се тиче епидемије, поручио је да нема мјеста паници и мишљења је да су институције и здравстени систем Црне Горе до сада одрадили свој дио посла озбиљно и професионално. Посебно је истакао рад Института за јавно здравље који је први на “фронту”, што му и припада по природи ствари, а који је одрадио добар посао, што је један од разлога што међу посљедњима биљежимо појаву овог вируса.   Примјетио је да велики број грађана носи маске и рукавице, истичићи да су у заблуди јер живот вируса на рукавицама је много дужи него на рукама:   “Значи руке треба прати, рукавице носе само они који су у контакту са болесницима, ту говоримо о нама, здравственим радницима. Маске треба да носе они који су потенцијално или су заражени. То је најсигурнија превенција”, казао је др Добричанин.   Дакле, прање руку сапуном и топлом водом је основа и најбоља превенција, као и спрјечавање дирања носа, устију и очију, савјети су доктора Добричанина који је позвао грађане на придржавање свих мјера које је прописала Влада у циљу сузбијања ширења вируса COVID-19.   “Желим да нагласим да сва ова повика око коронавируса није због смртности, већ због могућности, потенцијала да зарази велики број људи. То је поента, да одједном не буде огроман број људи који ће затрпати  здравствени систем.”   Навео је податак да је 80 000 људи умрло од 1. јануара до данас од обичног сезонског грипа, а од коронавируса близу 8 000 те да нема мјеста паници, подсјећајући да ово није прва пошаст на овој планети.   „Спремни смо, чекамо и надамо се да ће бити мање заражених него у остатку свијета“, закључио је Добричанин гостујући вечерас на интернет литији у којој је гост био и протојереј-ставрофор Гојко Перовић, ректор Цетињске богословије.   Литије за одбрану светиња против дискриминаторног Закона о слободи вјероисповјести одржавале су се сваке недјеље и четвртка широм Црне Горе, тако да с обзиром да су због опасности од коронавируса одлуком Епископског савјета СПЦ у Црној Гори привремено обустављене, овај вид програма представља наставак те активности у истој љубави и вјери као и до сада.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Поуке.орг - инфо,
      У пастирској бризи за народ Божији а поводом ширења вируса Covid-19, познатијег као корона вирус, Епархија милешевска обавештава верујући народ на простору Архијерејског намесништва пљеваљског, учеснике крстоносних литија за одбрану светиња, и ширу јавност да се придружује Митрополији црногорско-приморској у одлуци да привремено обустави одржавање литија четвртком и недељом, уважавајући препоруке надлежних државних институција.     Позивамо свештенство и верујући народ Епархије милешевске да појачају своје молитве Господу и Спаситељу нашем Исусу Христу, истинском Лекару душа и тела наших, за здравље свих не само у Црној Гори него и широм света. Позивамо све православне вернике да покажу своју одговорност за духовно и телесно здравље, како за своје лично тако и за здравље својих ближњих и да се понашају у складу са ситуацијом која прети да се претвори у хаотично стање широких размера.   Нека Господ наш Исус Христос, који немоћи и болести наше на телу свом понесе, и чијом се раном ми исцелисмо, исцели све болеснике на славу Божију и радост Цркве и њихових ближњих.   Из кабинета Епископа милешевског     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Митрополија црногорско-приморска изражава жаљење због вечерашњег повређивања полицајаца.     Такође жалимо све оне који су ових дана повријеђени, а који су принуђени да своју слободу вјере траже на улицама, јер нису могли да је обезбједе тамо гдје је то требало да им се омогући – у црногорском парламенту.   Груба је манипулација и недостојна такве државне службе, каква је Управа Полиције, тврдња да ће за све евентуалне инциденте Полиција убудуће сматрати одговорнима и вјерске великодостојнике, чије дјеловање наводно доводи до нарушавања јавног реда и мира и других посљедица. Не прихватамо такву произвољну тврдњу и упућујемо надлежне у Управи Полиције да пажљивије прочитају данашње саопштење за јавност Епископског савјета Српске Православне Цркве у Црној Гори у којем се врло прецизно наводи какав вид отпора Црква препоручује својим вјернима поводом усвајања антицрквеног Закона о слободи вјероисповијести, који изнад свега подразумијева мир и братску слогу, као и пост и молитву.   И прије и одмах након усвајања Закона смо јавно саопштавали нашу бојазан да ће овај Закон изазвати мноштво проблема у црногорском друштву и продубити ионако велике подјеле, не зато што смо их прижељкивали, већ због тога што познајемо наш народ, за разлику од оних који су неразумно и без воље за било какав договор, одбацивши све предлоге Цркве, предложили и изгласали овај накарадни Закон.   Понављамо – не подржавамо насиље демонстраната према Полицији, али ни примјену силе наоружаних полицијских службеника, са бројним средствима принуде – према демонстрантима, који су ових дана (чак и вечерас) привођени чак и кад су учествовали у потпуно мирним протестима. Тамо гдје је, нажалост, било напада на Полицију, то ни на који начин није подстрекивано нити подржавано од стране свештенства наше Цркве. Полиција би у таквим случајевима кад неодговорни појединци направе неки изгред (као ноћас испред Храма у Подгорици) требала да буде одговорнија од таквих појединаца и да има у виду да се у Храму и око њега дешава мноштво активности у којима учествују и дјеца, којих је и данас тамо било током њихове интервенције.   Не прихватамо било какву одговорност за инциденте. Све што се дешава је плод чињења оних који су презрели став Цркве, а тиме и вољу већинског вјерног народа Црне Горе.     Извор: Митрополија црногорско-примроска
  • Креирај ново...