Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Ћириличар

Избори у САД 2016. - Бернард Сандерс

Оцени ову тему

Recommended Posts

Где су границе села? Поклапају се са границама држава?

Добро питање... За појединца не би требало да постоје. Сви смо одговорни за све.

Али кад је у питању држава, онда не желим да наша мафија ту нешто "организује" против њихове, па да страдају недужни. Не, него ко жели нека иде добровољно да исправља криве дрине.

Ево баш читам шта се десило у ЛА са запосленошћу кад су подигли минималну плату:

laminimumwage-1200x749.jpg

http://www.forbes.com/sites/timworstall/2015/11/27/not-proof-but-indicative-of-las-job-losses-from-the-15-minimum-wage/

Као мала илустрација колико тај Сандерс нема појма са животом...

Тотално нисам у току са овим ликовима...

Ко је најмања опасност по планету ако победи?  

:)

Заборавио сам на овог лика :)https://encrypted.google.com/search?q=deez+nuts+for+president&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjdqvv75rHJAhUJFiwKHX3wAv8Q_AUIBygB&biw=1440&bih=815

Можда је мало офтопик, ал' пошто већ причамо о екипи која прави с**ња по свету, ево мали пример како се то ради.

Бењамин Нетањаху, у својству бившег премијера Израела позван 2002. да сведочи пред америчким Конгресом о Ираку и оружју за масовно уништење. Нормално, одмах је дигао панику, Садам само што се није дочепао атомке, међународне инспекције ништа ту не могу да помогну, уништиће свет и цео регион, итд, итд. Поента: треба деловати преемптивно. Инвазија. Наравно, никад није пронађено никакво оружје за масовно уништење.

Бењамин Нетањаху, израелски премијер у посети Конгресу ове године, 13 година касније, прича малтене потпуно исту причу, истим речником, само сад о Ирану! Само што нису направили атомску бомбу, запалиће регион, моћи ће да погоде било који део САД, итд.

Па амерски политиканти су будале, свако их хушка и користи где му треба. Тако је и код нас било. Једна страна искористи пар инцидената и CNN, забибере мало лагањем и пренемагањем и стиже каубојска ескадрила да их "спасава" на рачун тамо неког Стива из Кентакија који ради од јутра до сутра, а са свим тим нема никакве везе... :(

Биби је мајстор те игре.

Две највеће будалетине међу кандидатима. А конкуренција је јааааакааа....

Cek sta je problem sa Trampom? Nisam bas pratio medije ali par tekstova na koje sam naleteo su simpa. Takodje, covek ima veliko iskustvo u rvanju sa politicarima oko svih mogucih i nemogucih licenci i regulacija u svojoj industriji tako da ne verujem da o istima ima bas blagonaklon stav. 

Па амерски политиканти су будале, свако их хушка и користи где му треба. Тако је и код нас било. Једна страна искористи пар инцидената и CNN, забибере мало лагањем и пренемагањем и стиже каубојска ескадрила да их "спасава" на рачун тамо неког Стива из Кентакија који ради од јутра до сутра, а са свим тим нема никакве везе... :(

Биби је мајстор те игре.

Јеси ти стварно озвиљан са том спиком да свака шуша на планети користи каубоје како хоће?

Мислим, то да су им политичари блентави стоји, јер такви требају, да слушају шта се каже. Али да је амерички државни апарат наиван па га искоришћавају како хоће сваки по белом свету...

И на крају у сваком сукобу (до Украјине и Сирије) ваљају корпорације? Можда сам ја пглу, а можда си и ти мало наиван...

Јеси ти стварно озвиљан са том спиком да свака шуша на планети користи каубоје како хоће?

Мислим, то да су им политичари блентави стоји, јер такви требају, да слушају шта се каже. Али да је амерички државни апарат наиван па га искоришћавају како хоће сваки по белом свету...

И на крају у сваком сукобу (до Украјине и Сирије) ваљају корпорације? Можда сам ја пглу, а можда си и ти мало наиван...

Da sad ako ne daj Boze napadnu i Iran bice da im opet neko prodao pricu,pa kad i tamo budu naoruzavali i finansirali teroriste bice eto okrenuli im ledja kasnije nisu znali da su to teroristi,dajte ljudi...prestanite sa tim glupim izgovorima americke spoljne politike.

Sto se izbora u Americi tice nije neka razlika u odnosu na Srbiju ko god pobedi bice samo jedna obicna figura za predsednicke portrete,secam se histerije u Srbiji kad je Obama trebao da postane predsednik,crni predsednik Amerike koji obecava zaokret od Busove politike,politiku mira,povlacenje vojske iz svih zemalja,ovi liberali pederi kod nas organizovali mitinge podrske,lozili se...kad je dosao na vlast puj pike.

Tako da to lozenje,kao ovaj dobro prica,ovaj ovako...svi ce oni raditi kako ljudi iz senke kazu.

Cek sta je problem sa Trampom? Nisam bas pratio medije ali par tekstova na koje sam naleteo su simpa. Takodje, covek ima veliko iskustvo u rvanju sa politicarima oko svih mogucih i nemogucih licenci i regulacija u svojoj industriji tako da ne verujem da o istima ima bas blagonaklon stav.

Јесте забаван, али изнео је пуно сулудих идеја. Имиграција, царине, протекционизам... Сад, колико он то само лупа да забави народ, а нколико је озбиљан немам појма. Али радије не би да проверавам... :)

Па сваки дан их гледам шта причају и раде. И њихову унутрашњу политику коју људи са стране не виде толико. Ту је гомила интереса који лобирају и потплаћују кандидате за своје циљеве, почев од синдиката таксиста, разних компанија, војно индустријског комплекса, па све до страних политичких покрета, побуњеника, држава...

То је један огроман хаос у коме политичари балансирају између онога ко више плати и онога што је популарно у народу, да би били поново изабрани. И ту је онда све могуће... Ако си вешт са медијима и имаш лове да "подмажеш" можеш да их убедиш да нападну Марс и Јупитер...

Сад је већ јасно да је Клинтонка нова прецедница, ал' је јасно и да је тој политици значајно опала подршка чим су морали да ставе Трампа у премијум верзији као „противкандидата“.

A Ted Cruz i Rubio, ne mislis valjda da ce ovaj kreten pobijediti medju republikancima?. Ted nije los ali me nervira njegovo odvratno negiranje glob. zagrijavanja i tvrdi protestantizam, vjerovatno evolucionu biologiju smatra kavzinaukom. Milan Cirkovic je napisao tekst o ljudima koji negiraju globalno zagrijavanje, obavezno procitaj:

https://www.google.ba/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiT44u6hvDJAhUInRoKHc1EABcQFggZMAA&url=http%3A%2F%2Felementarium.cpn.rs%2Felementi%2Fdefenestracija-razuma%2F&usg=AFQjCNFnKXGHOqS6YfSEy_t6LfxPZtHBdQ&bvm=bv.110151844,d.bGQ

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...