Jump to content
Претражи у
  • Још опција
Прикажи резултате који садрже
Прикажи резулте из
Ћириличар

Избори у САД 2016. - Бернард Сандерс

Оцени ову тему

Recommended Posts

ЧЛАН

I have no idea. Why do we give a f... about any hostage situation?!

Američka (navodna) briga za 'hostage situations' je veoma selektivna, kao što možda znaš.

Režim u Saudijskoj Arabiji npr., oni su im BFFs iako su po svetonazorima i uređenju izuzetno slični ISIS.

Protiv cega ja ne bih imao ama bas nista protiv da ti robovlasnici, koji su skoro uvek i psihopate, ne mogu da dobace do skoro svih nerobovlasnickih zemalja raznim stvarcicama. To je moglo tako pre 100 i vise godian danas kad je samo pitanje vremena kada ce se domoci nekog opasnog oruzja tesko.

Misliš na 'nuklearni Iran' ?

Rekao ja neokon...   :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Američka (navodna) briga za 'hostage situations' je veoma selektivna, kao što možda znaš.

http://plato.stanford.edu/entries/consequentialism/

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Тероризам не можеш да изолујеш на једно подручје. Ево, био Париз, иза тога у Бриселу опсадно стање, затворен метро и људима се саветује да не мрдају од куће. Пре тога срушили руски авион са туристима у Египту. Па летос онај масакр туриста у Тунису. И тако даље уназад, ово је само биланс ове године, а сигурно сам нешто и испустио. И то уопште не убрајамо ту земље где је де факто рат.

Јесте, питање је ко је све то изазвао, али то је сад готова ствар и то ништа неће помоћи да се проблем реши. Захебали су ствари и лудаци се сад шире. Ено им мапе, хтели би 90% света да прогласе за калифат. Ко може да буде сигуран више кад улази у авион било где на свету, нпр?

А да не помињемо ако се дочепају нечег мало жешћег, бактериолошког или хемијског, рецимо. Нуклеарно ће мало теже да набаве, бар засада, али није искључено да направе тзв. прљаве бомбе, тј. радиоактивне изотопе које би распршили конвенционалним експлозивом и затровали неко огромно подручје деценијама. 

Друго је питање да ли овакав рат против терориста, у данашњем облику (Сирија, нпр) даје уопште резултате, о томе може и треба да се расправља увек.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Да Американци нису улетели у Ирак, ништа од овог се не би десило и ми не бисмо ни водили овај разговор...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Да Американци нису улетели у Ирак, ништа од овог се не би десило и ми не бисмо ни водили овај разговор...

Mene bi i dalje brinuo napad na  WTC koji je bio pre tog uletanja.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
Mene bi i dalje brinuo napad na  WTC koji je bio pre tog uletanja.

Који је, као што сам рекао, 95% био због америчке спољне политике и 5% је до Ислама. 

Што је нешто што Сем Херис не прихвата/не разуме... 

П.С. Знаш да су ликови који су то урадили ноћ пре ишли у стриптиз бар? :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Који је, као што сам рекао, 95% био због америчке спољне политике и 5% је до Ислама. 

Што је нешто што Сем Херис не прихвата/не разуме... 

П.С. Знаш да су ликови који су то урадили ноћ пре ишли у стриптиз бар? :)

Znam, kao sto i znam da likovi sa slicnim patogenim memama malo malo opste sa nekom kozom.

Kad si vec kod Herisa i on a i mnogi drugi, ukljucujuci tu i mene, se pitamo kako vam nije jasno da ne moze americka intervencija i losa ekonomija neke zemlje da natera ljude srednje ili vise klase da se dizu u vazduh.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
Kad si vec kod Herisa i on a i mnogi drugi, ukljucujuci tu i mene, se pitamo kako vam nije jasno da ne moze americka intervencija i losa ekonomija neke zemlje da natera ljude srednje ili vise klase da se dizu u vazduh.

Нисам то рекао, само сам рекао да је проблем (који они имају са исламским тероризмом и џихадизмом) у мери од преко 90% у америчкој спољној политици. Бин Ладен је у оном писму рекао(парафразирам): "Ако вас нападамо само због слобода у вашем друштву и због исламског учења, зашто нисмо ово извели нпр. у Шведској?"  

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Ajde uklopi negde u te procente i magijski pogled na svet: http://www.cnn.com/2015/09/24/middleeast/stampede-hajj-pilgrimage/ Ili su i za ovo Ameri krivi?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Ajde uklopi negde u te procente i magijski pogled na svet: http://www.cnn.com/2015/09/24/middleeast/stampede-hajj-pilgrimage/ Ili su i za ovo Ameri krivi?

Мислио је на инциденте који се дешавају на западу.

Кога је брига што они дивљају у свом селу... њихов проблем.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Не разумем питање, али ћу подсетити да је пар милиона људи на Блиском Истоку изгинуло од америчких санкција и од ратова у претходних 25 година.

Да, да, да.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Znam na sta je mislio, zato i kazem da je svodjenje problema na samo 2 faktora (u odnosu 95-5) potpuno bez veze.

Не разумем питање, али ћу подсетити да је пар милиона људи на Блиском Истоку изгинуло од америчких санкција и од ратова у претходних 25 година.

Sto ne znaci da za apsolutno besmislene tragedije nisu dovoljni i sami sebi. To sam htela da kazem.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Где су границе села? Поклапају се са границама држава?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ТЕОЛОГ

Тотално нисам у току са овим ликовима...

Ко је најмања опасност по планету ако победи?  

:)

Нико нормалан нема шансе да победи, тако да ће администрација С.А.Д.-а и даље остати највећа претња по човечанство.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...