Jump to content

Избори у САД 2016. - Бернард Сандерс

Оцени ову тему

Препоручена порука

пре 13 минута, cloudking рече

@Аурор & @Grizzly Adams heavy breathing... :D

Ех, не важи се...

" Inside the store were four off-duty plain clothes police officers carrying concealed weapons. "

http://sandrarose.com/2017/06/armed-suspect-robs-convenience-store-gets-shot-every-customer-inside/

Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Grizzly Adams рече

Ех, не важи се...

" Inside the store were four off-duty plain clothes police officers carrying concealed weapons. "

http://sandrarose.com/2017/06/armed-suspect-robs-convenience-store-gets-shot-every-customer-inside/

Zamisli koliko kao pljačkaš možeš da nemaš sreće...

Legit mi ga je žao.

Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Аурор рече

FB_IMG_1498212606124.jpg.f49f3b08dd704a8bbb1ff363fa5e9845.jpg

S malu zackoljicu da se oni regularno placaju 0$... takva je praksa u USA... sad sam izguglao

Sve sto im platis vise od nula dolara ti ih zapravo castis...

Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, cloudking рече

S malu zackoljicu da se oni regularno placaju 0$... takva je praksa u USA... sad sam izguglao

E pa sad, nije ok da guglaš informacije u vezi sa alt-right mimovima... to se čita i postavlja isključivo na osnovu osećaja... što manje znaš, to bolje... ozbiljno kršiš pravila igre... cccc

Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, cloudking рече

Ne znam kako ide sa pripravnicima tamo, možda bi mogao @Grizzly Adams da kaže.

Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Аурор рече

Što će reći da ako neko ne može produktivnošću da opravda tu platu, ne može ni da bude zaposlen, to je efekat te regulacije.

Да, то су иначе ефекти минималне плате, показано у пракси толико пута до сад. Откако су свуда уведене минималне плате, права епидемија незапослености.

Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, RYLAH рече

Да, то су иначе ефекти минималне плате, показано у пракси толико пута до сад. Откако су свуда уведене минималне плате, права епидемија незапослености.

Pa jesu, to uvode i lobiraju ovi sindikati da bi zaštitili jednu grupu radnika (svoju interesnu grupu).

Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Аурор рече

Pa jesu, to uvode i lobiraju ovi sindikati da bi zaštitili jednu grupu radnika (svoju interesnu grupu).

Пошто су пре синдикалног организовања ти исти радници били малтретирани, пребијани, неретко и убијани, радили за перлице и били генерално без икаквих права, од стране идиота који верују да су Богом дани само зато што имају неки посао. 

Гарантовани лични доходак је базична сигурност за раднике, да се не би вратили у такве ситуације за које смо већ видели како изгледају, и не бисмо да се враћамо у њих.

Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Аурор рече

Ne znam koliki je minimum wage tamo, ako su ti zaposleni, morao bi toliko.

Levonjaro! Zalažeš se za minimum wage! :)

Ovi "interns" se vode kao volonteri:

https://www.theatlantic.com/politics/archive/2013/08/how-the-senate-exploits-unpaid-interns/279111/

Цитат

Što će reći da ako neko ne može produktivnošću da opravda tu platu, ne može ni da bude zaposlen, to je efekat te regulacije.

Kod nekih poslova postoje i drugi benefiti... kod nas su praktikanti izuzeti iz radnog odnosa, minimalne plate i slično... ali se tu podrazumevaju samo oni kojima je praksa neophodna za polaganje stručnog ispita... i to negde ima i smisla... sa jedne strane, ja treba da platim svojim advokatskim pripravnicima za posao koji rade za mene... sa druge strane, oni bi trebalo da meni plate edukaciju koju dobijaju od mene... (u mom slučaju se to kompenzuje tako da pripravnici imaju naknadu ali daleko manju nego naknadu koju bi imali da nema ovog "sa druge strane")

Za ove volontere senatora se prosipa priča kako im je to super iskustvo i super stavka u CV-ju...

Takve stvari su dosta pipave... jer ja mogu da pripravniku uvalim samo jednostavnu šljaku i da ga skoro ništa ne naučim osim toga što mi je potrebno da odrađuje i u tom slučaju bi njegovo volontiranje ili manja naknada bili potpuno nepravedni...

Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, RYLAH рече

Пошто су пре синдикалног организовања ти исти радници били малтретирани, пребијани, неретко и убијани, радили за перлице и били генерално без икаквих права, од стране идиота који верују да су Богом дани само зато што имају неки посао. 

#ThatHappened 

пре 38 минута, RYLAH рече

Гарантовани лични доходак је базична сигурност за раднике, да се не би вратили у такве ситуације за које смо већ видели како изгледају, и не бисмо да се враћамо у њих.

Pa jeste, ali sigurnost od konkurencije za jedne, za jednu grupu... Ove druge je "zaštitilo" da ne budu zaposleni.

Business as usual demagogija. :)

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...