Jump to content
Зорица екс Милева

Напади панике и анксиозности

Recommended Posts

Да наставим.

Током ових неколико година колико се борим са анксиозношћу, а и кроз размену искустава са људима који имају исти проблем, некако дођох до закључка да ЈЕСТЕ све у нашој перцепцији односно интерпретацији, илити, што лепо каже изрека " све је у оку посматрача".

Ништа није опасно-стресно док га ми не доживимо на такав начин.

Ми смо ти који дајемо моћ догађајима-људима да нас "стресирају", да нас чине напетим.

Проблем је сад како ми да се променимо, да променимо "угао гледања".

Као хиперсензитивна особа, не видим начин како да оно што сада знам рационално усвојим и емотивно, тј. да не реагујем бурно и одбрамбено "на прву лопту".

Такође мислим да речи које користимо у свакодневном говору имају велику моћ, јер ако себи неколико пута на дан кажем " ово је ужасно...страшно...катастрофа...не могу то да поднесем...како ћу.." онда заиста и постаје тако "страшно,катастрофа, неподношљиво..."

da, zaista, i ja sam imala problem da promenim za stopu svoj nacin gledanja na neku stvar koja me uznemirava do ludila.

i ja sam hipersenzibilna osoba i veoma, veoma tesko se nosim sa tim.

meni licno je pomogla i odluka da se okruzim sa pozitvnim ljudima i koji umirujuce deluju na mene. pokusam da se uzivim u njihovu reakciju da nesto nije toliko strasno kao sto se meni cini. i oni mi dosta pomazu svojim smirivanjem i objasnjavanjem zasto ta neka situacija nije tako uznemiravajuca kao sto se meni cini. nekad upali a nekad ne.

pomaze mi i duboko disanje u kriznim situacijama.

danas skoro da nemam simptome anksioznosti i vrlo sam srecna zbog toga. i vrlo sam rada pomoci svakome ko je u tome jer znam kako je bilo meni.

Uninije je raslabljenje duse i nemoc uma. lestvicnik. ili :

Uninije je teško mučenje duše, neizrečena muka i kazna koja je mnogo gorča od svake druge kazne i mučenja” (sveti Jovan Zlatoust)

Ja mislim da je to to.

Mislim da o tome govore govori na :

http://www.pasinac.c...19-54&Itemid=18

Uninije je raslabljenje duse i nemoc uma. lestvicnik. ili :

Uninije je teško mučenje duše, neizrečena muka i kazna koja je mnogo gorča od svake druge kazne i mučenja” (sveti Jovan Zlatoust)

Ja mislim da je to to.

Mislim da o tome govore govori na :

http://www.pasinac.c...19-54&Itemid=18

nije to,

uzroci anksioznosti su različiti, ali anksioznost nije uninije

pre će biti da je uninije nešto kao depresija

a logično je da neki problem, kao npr. anksioznost, izaziva tugu ili malodušnost

uglavnom citati koje si postavio se ne mogu odnostiti direktno na anksioznost

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...